Nowa wersja programu

  • 9 Odpowiedzi
  • 2879 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Nowa wersja programu
« dnia: Lipiec 23, 2007, 16:25:52 »
Zmiany, przynajmniej te które dało się przetestować na sucho bardzo pozytywne.
Wreszcie można obejrzeć w trybie nawigacji dokąd się jedzie, ew. wprowadzić modyfikacje do trasy , choć fajnie byłoby móc również wyrzucić jakiś punkt pośredni gdy się już go doda, bez przerywania nawigacji.

Chyba lepiej chodzi łapanie pozycji gps, bo mi znalazł fixa w ciągu kilkunastu sekund i to w zamkniętym pomieszczeniu.

Wady - dalej nie poprawiono wyglądu listboxów z których wybiera się interesujące nas POI, co powoduje że obsługa tej części programu z palca dalej nie jest możliwa.
To zdecydowanie do poprawki.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Nowa wersja programu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2007, 16:40:22 »
Hahaha! 
Żeby pobrać 'Najnowszą wersję danych (5.2.1) z 23.07.2007'
trzeba kliknąć link' Navigo2PDA Update Danych 2007-07-10
i ściąga się plik 'Update_danych_Navigo2.PDA_2007.07.16_ver.5.2.1.zip'  ::)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Kvic

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: acer n311, GPS, Navigo 8,  k800i+bluetooth blaupunkt
Odp: Nowa wersja programu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2007, 16:42:31 »
do powyższych zmian, mam wrażenie, że działa szybciej !

Odp: Nowa wersja programu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2007, 20:14:13 »
Mam pytanie, czy dostajecie informacje o aktualizacjach Navigo ? Bo ja jestem zarejestrowany na stronie Navigo, jestem wpisany do newslettera, a o aktualizacji dowiedziałem sie z forum.
Navigo 9, MM 6.6.2

*

Dżeju

Odp: Nowa wersja programu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2007, 09:11:11 »
Ale dodatek wakacyjny jest bardzo ciekawą inicjatywą NAVIGO   ;D

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Odp: Nowa wersja programu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2007, 10:46:59 »
A ja właśnie w sobote pojechałem na urlop. Mogli wypuścić 3 dni wcześniej.
Patrząc na zmiany na stronie Navigo, to nie ma tego za wiele i główne błędy (przynajmniej wg mnie) dalej nie są poprawione - o tym już pisałem I powrtarzał się już ni będę.
Pozostaje mi czekać 2 tygodnie, po powrocie się przekonam.
Jakby się komuś nudziło, to proszę o pełną listę poprawek.

*

Offline TTT

  • 39
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Iphone 3G
Odp: Nowa wersja programu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2007, 13:19:15 »
Cytuj
Mam pytanie, czy dostajecie informacje o aktualizacjach Navigo ? Bo ja jestem zarejestrowany na stronie Navigo, jestem wpisany do newslettera, a o aktualizacji dowiedziałem sie z forum.

Informacje o nowych aktualizacjach nie są rozsyłane użytkownikom zarejestrowanym w bazie, użytkownikom rozsyłane są tylko wiadomości o nowych ofertach promocyjnych.
Prawdopodobnie baza danych zawiera wszystkich użytkowników, i dziwne by było gdyby ktoś kto nie ma N2 dostawał informację o nowej aktualizacji dla tego programu

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa wersja programu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2007, 22:36:48 »
ja pobrałem sobie nową wersję, w weekend jadę ją wypróbować na trasie wycieczkowej, pierwsze wrażenia pozytywne, subiektywne wrażenie, że program działa szybciej...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Odp: Nowa wersja programu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:36:45 »
Też mam takie wrażenie, że program działa szybciej - zbyt wielu zmian nie zauważyłem, liczyłem na możliwość oddalenia się w trybie nawigacji od trasy, by mieć rzut oka na trasę - ale tego nie ma.

Natomiast ściągnąłem sobie demo AP 7.0 - hmm, poprzednia wersja była wolniejsza od N2, obecna dużo szybsza, ma 3D i kilka rzeczy, których brakuje mi ewidentnie w N2 - jak choćby licznik przejechanych kilometrów. Intuicyjność AP 7.0 jest bardzo dobra, cenowo odstaje - tyle, że w cenie są mapy przejazdowe Europy. No i dokładność map w małych miejscowościach - nawet tych szczątkowych, opublikowanych w wersji demo jest dużo wyższa. Poczekam do końca wakacji na nową wersję N2 i zacznę się zastanawiać nad AP 7.0.

aktualizacja
Pojeździłem - to co na plus się zmieniło to możliwość podejrzenia, gdzie za chwilę zostanie wyznaczona trasa (podwójne kliknięcie na nazwie) oraz możliwość wjechania w środek trasy. Jeżeli mam trasę Warszawa-Poznań i wjadę gdzieś w środku trasy, to system nie zawraca mnie z uporem maniaka do Warszawy, by tam rozpocząć, ale kieruje już do Poznania.

Nadal brak zoom'u w trybie nawigacji (mocno kłopotliwe) i jak dla mnie jest to najbardziej dotkliwy brak. 3D, które jest AP jest fajne, ale zoom jest jak dla mnie dużo bardziej przydatny. Dobrze byłoby wiedzieć również ile przejechałem kilometrów - taki licznik jak w AP, by mieć podsumowanie na koniec miesiąca - jaki jest stosunek przejechanych kilometrów służbowo, a jaki prywatnie. Dobrze byłoby również mieć szybki dostęp do przełącznika tryb dzienny/nocny mapy lub opcja automatycznego przełączania z deklaracją czy równo ze wschodem/zachodem, czy z jakimś marginesem i w którą stronę.

I nadal nie wiadomo, nad czym pracuje, a nad czym nie pracuje PPWK - 3D podobno tak, ale nic więcej nie wiadomo.

A już całkiem OT: w AP 7.0 głosy nawigujące to jakiś dowcip - przygotowane "na kolanie", na 5 minut przed wydaniem oprogramowania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2007, 09:59:24 wysłana przez micra »

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Odp: Nowa wersja programu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2007, 18:04:33 »
No i wreszcie mam.
Wreszcie poprawiono wyszukiwanie adresów - można podglądnąć każdy wynik wyszukiwania - daje to jakąś namiastkę trybu przeglądania mapy.

Jak na kilka miesięcy pracy to dość mało. Niestety dalej program ma poważne błędy funkcjonalne (z mojego punktu widzenia) i na dzień dzisiejszy Automapa wygrywa.