Navigo - zmiany po aktualizacjach

  • 3 Odpowiedzi
  • 1825 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Navigo - zmiany po aktualizacjach
« dnia: Grudzień 29, 2006, 14:06:00 »
Za chwilę podejmę decyzję co do oprogramowania do nawigacji - tylko Polska i zastanawiam się nad dwoma produktami, jednym z nich jest Navigo2.

Niestety, nie przetestowałem na wersji demo oprogramowania - bo wypstrykałem ilość uruchomień, jaka jest zaszyta w wersji demo, na bardzo proste operacje, na pewno nie były to przejazdy, wypstrykałem na samo zapoznanie się z mapą i interfejsem. Mam w związku z tym kilka małych pytań do osób, które korzystają z Navigo2:

1. Czy poprawki, które teraz się pojawiają rzeczywiście wnoszą coś ważnego, czyli czy zmniejszyła się ilość błędów samego silnika - nie ma zawieszeń, dodano jakieś nowe opcje? (o zmianach na mapach, że dodano korekty już wiem)

2. Czy w Navigo2 jest opcja przeglądania mapy - bez wyznaczania trasy, bez jeżdżenia, ot, siadam w fotelu i przeglądam mapę?

3. Po pojawieniu się tej wersji - wiele osób narzekało na prędkość wyświetlania, że komunikaty się zapętlały, czy coś się poprawiło (uszczegółowienie pytania 1)?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Navigo - zmiany po aktualizacjach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2006, 14:44:40 »
Jest możliwość przeglądania mapy, poza tym jak widać po aktualizacjach program jest rozwojowy i raczej tak pozostanie. Najlepiej jednak samemu aplikację przetestować.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
I chętnie bym ją przetestował...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2006, 15:09:49 »
...gdyby nie komunikat na ekranie, że ilość testowych uruchomień już minęła i muszę kupić sobie wersję pełną (usunięcie i ponowna instalacja daje w wyniku ten sam komunikat).

To, że jest rozwojowa to widzę, skłaniam się ku jej kupieniu także ze względu na cenę - choć ta nie jest aż tak krytyczna. To co przemawia za Navigo (dla mnie) to zgodnie z głosami osób na forum/testerów - jej intuicyjność oraz możliwość operowania palcem (wielkość klawiszy ekranowych) - to sprawdziłem, ale zbyt wiele razy na sucho.

A jak jest z możliwością podawania własnych poprawek - bywalcy forum, użytkownicy wersji z magazynu LOGO wysyłają poprawki - czy można tak jak w przypadku AM wysyłać np. ślad z trasy, po której jechałem, a której nie ma na mapie? Akurat koło mojego domu rodzinnego jest ulica, istniejąca od kiedy żyję - ponad 30 lat, a nie ma jej na żadnej mapie - czy to papierowej, czy elektronicznej (na PPC lub PC) i czy istnieje możliwość korekty tego? Albo druga ulica, kawałek dalej, która na wielu mapach widnieje jako jedna długa prosta, a nigdy takową nie była, bo składa się z dwóch części pomiędzy którymi jest 1 kilometr przerwy...

Czy kwota, którą zapłacę to będzie za możliwość aktualizacji przez rok - jak w AM, czy dożywotnio - tak długo jak długo będzie wersja 2 aktualizowana?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Navigo - zmiany po aktualizacjach
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2006, 15:18:50 »
Najlepiej wysyłać poprawki z załączonym śladem i najlepiej jeszcze zrzutem ekranowym. Możliwość aktualizacji masz przez nieograniczony okres czasu bezpłatnie.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...