Jest nowa aktualizacja map

  • 127 Odpowiedzi
  • 19862 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: Jest nowa aktualizacja map
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 18, 2007, 17:22:35 »
No to jeszcze raz piszę jechałem tą trasą tam i z powrotem i nigdy nie byłem na polu, zawsze na trasie,. Tak więc to, że Ty znalazłeś sie na polu to raczej chyba wina sprzętu (może zgubił sygnał) bo niemożliwe aby  u mnie była inna mapa.
Co do przeliczania to jeszcze jadąc przez Gorzów jechałem inna trasa niż podawało N2 i przeliczało mi trasę chyba z 10 razy i nic się nie wywaliło.


Inne nawigacje przeliczają po kilkanaście razy dużo dłuższe trasy (bo międzynarodowe, a przeliczanie wielokrotne jest niezbędne, bo wszędzie, nie tylko w Polsce, coś się buduje lub remontuje), i nie wywalają się, więc tu mogę kierować jedynie apel w stronę zespołu Navigo.
Na DK3 między Szczecinem a Gorzowem kilka razy N2 widziało mnie na polu i w związku z tym wytyczało mi nową trasę. Za każdym razem po trzech - czterech wyliczeniach się wywalało.
Jak pisałem, 29MB przed uruchomieniem nawigacji, żadnych programów działających w tle, sygnał gps bardzo dobry, no i procesor też niezły...

*

Offline AKM

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum-akm.net
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Jest nowa aktualizacja map
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 18, 2007, 19:20:46 »
No to może mam sygnał z satelit zbyt mocny? ;)
Navigo ma swój specjalny komunikat, jak zgubi sygnał, i w niczym nie przypomina on komunikatu o zjechaniu z trasy i ponownym obliczaniu trasy. Nie mogłem ich pomylić.
Jeżeli Tobie się nie zdarza taki komunikat na tej trasie, to gratulacje. Mi się zdarzyło, zdarzyło się również, we wcześniejszej wersji mapy, że jechałem po polu nie widząc na ekranie tej drogi - taka była różnica między stanem faktycznym a "mapowym". Nawet nie wiem, jak jest teraz, bo była to droga omijająca Skwierzynę całkowicie teraz nie mam już potrzeby tędy jeździć.
Tytułem wyjaśnienia: trasę Szczecin - Wrocław - Szczecin pokonuję od dwóch lat cotygodniowo, nie mam potrzeby używać na niej nawigacji, jeżeli używam, to żeby przetestować. Navigo przetestować niestety nie mogłem, bo się wywalało. Rację może mieć bikekowal -> być może Navigo2_VGA ma jakiegoś buga, lub zużywa więcej zasobów do renderowania grafiki i stąd ten problem. Mam nadzieję, że w kolejnej wersji będzie lepiej, bo takie są zapowiedzi.
Map się nie czepiam, widać dokładnie, że w tej sprawie Navigo robi znaczące postępy i kiedyś pokrycie będzie pełne i dokładne. Zresztą, w ogóle nie chciałem się wdawać w żadne dyskusje, dałem się sprowokować bikekowalowi ;)
Pozdrawiam
AKM

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jest nowa aktualizacja map
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 18, 2007, 19:28:11 »
ojjj tam, od razu moja wina  ;) Jeśli chodzi o dzikie zachowania nawigacji to ja mam takie doświadczenie, że zmiany w ustawieniach portów i prędkości komunikacji odbiornik - pda wprowadzają niezłe problemy...a może to być prosty błąd w mapie...co do grafiki, zawsze VGA będzie zabierało więcej RAMu, tak to już jest...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Jest nowa aktualizacja map
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 18, 2007, 20:01:05 »
wiele regionów? wiele to znaczy ile? Poznań i okolice czy jeszcze jakieś wiele regionów? konkretnie...

W ostatnich dniach byłem w trzech województwach: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim.
W każdym z nich (na mojej trasie) pokrycie Navigo było co najwyżej średnie.
Napisane: Czerwiec 18, 2007, 19:42:39
Obsługa palcem, nawet w czasie jazdy, nie sprawia problemu

Naprawdę jesteś w stanie wybrać palcem COKOLWIEK co jest w combobox?
Np. znaleźć POI danego typu?
No to podziwiam, ja tego nie potrafię.
I to nie jest kwestia wprawy.

P.S.
W programach na ekrany dotykowe combobox i listbox po prostu się nie używa.
Wie o tym każdy producent np. softu do gastronomii.
Przyciski muszą być na tyle duże że na ekranie mieści się ich niewiele.
A tam ekrany dotykowe mają po 10-15", a nie 3,5 jak tu.

Navigo2 ma część programu z dużymi guziołami i tu obsługa jest ok, jednak część na której się wpisuje dane, była widać robiona przez kogoś innego i już się tych samych wytycznych nie trzymano, stąd totalnie inny wygląd i obsługa.
Conajmniej obsługa scroll-barów powinna być równie wielkimi guziołami co podstawowe menu, a nie strzałeczkami o wielkości kilki milimetrów, to samo dotyczy wysokości wiersza w listboxach.
Popatrzcie na listę zawierającą punkty trasy podczas planowania trasy - tu wysokość jest ok, guzioły do przewijania też duże.
Wysokość wiersza w listbox-ie zawierającym POI jest na oko z 2 razy mniejsza, strzałki też mniejsze - efekt jest taki że trafić trudno.
Łatwiej już wybrać punkt z mapy - ale co z tego, skoro punkt wybrany z mapy nie trafia do listy "ostatnie" a po wyłączeniu programu niezapisana trasa ucieka w niebyt.
Powinno być dokładnie odwrotnie.
Na tym polega błąd.

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Odp: Jest nowa aktualizacja map
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 18, 2007, 20:11:53 »
Tytułem wyjaśnienia: trasę Szczecin - Wrocław - Szczecin pokonuję od dwóch lat cotygodniowo, nie mam potrzeby używać na niej nawigacji, jeżeli używam, to żeby przetestować.

AKM, skoro jeździsz tamtędy tak często, to włącz na "lokalizuj", włącz zapis śladu i wyślij do Navigo. My będziemy wdzięczni za aktualną trasę, pracownicy Navigo za robotę i wszyscy będą zadowoleni  :)

*

Offline matmat

  • ***
  • 356
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: Jest nowa aktualizacja map
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 18, 2007, 20:28:10 »
Przypomnę, że pisałeś - "Ostatnio nie dojechałem z Navigo ze Szczecina do Gorzowa, bo z błędnie wyrysowanych dróg co chwilę "zjeżdżałem". Średnio co trzy zjazdy z trasy i "wytyczeniu nowej", Navigo padało i potrzebny był SR. Po trzech się poddałem. Nie jechałem leśnymi szlakami, tylko drogą krajową nr 3"

Z twojego ostatniego listu wynika, że to "co chwila" to dotyczy jakieś drogi koło Skwierzyny. Ja zrozumiałem wcześniej, że jadąc krajową 3 co chwilę pokazuje Ci, że jesteś poza trasą. Być może jakaś boczna droga jest źle pokazana na mapie. Trzeba być precyzyjnym, bo po pierwszej wypowiedzi wynikało by, że krajowa trójka na mapie navigo jest do bani co według mnie nie jest prawdą.

No to może mam sygnał z satelit zbyt mocny? ;)
Navigo ma swój specjalny komunikat, jak zgubi sygnał, i w niczym nie przypomina on komunikatu o zjechaniu z trasy i ponownym obliczaniu trasy. Nie mogłem ich pomylić.
Jeżeli Tobie się nie zdarza taki komunikat na tej trasie, to gratulacje. Mi się zdarzyło, zdarzyło się również, we wcześniejszej wersji mapy, że jechałem po polu nie widząc na ekranie tej drogi - taka była różnica między stanem faktycznym a "mapowym". Nawet nie wiem, jak jest teraz, bo była to droga omijająca Skwierzynę całkowicie teraz nie mam już potrzeby tędy jeździć.
Tytułem wyjaśnienia: trasę Szczecin - Wrocław - Szczecin pokonuję od dwóch lat cotygodniowo, nie mam potrzeby używać na niej nawigacji, jeżeli używam, to żeby przetestować. Navigo przetestować niestety nie mogłem, bo się wywalało. Rację może mieć bikekowal -> być może Navigo2_VGA ma jakiegoś buga, lub zużywa więcej zasobów do renderowania grafiki i stąd ten problem. Mam nadzieję, że w kolejnej wersji będzie lepiej, bo takie są zapowiedzi.
Map się nie czepiam, widać dokładnie, że w tej sprawie Navigo robi znaczące postępy i kiedyś pokrycie będzie pełne i dokładne. Zresztą, w ogóle nie chciałem się wdawać w żadne dyskusje, dałem się sprowokować bikekowalowi ;)

*

Offline AKM

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum-akm.net
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: Jest nowa aktualizacja map
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 18, 2007, 20:43:06 »
Nie zrozumiałeś: o drodze koło Skwierzyny to zupełnie inna historia, zupełnie kiedy indziej, przeczytaj jeszcze raz:
"zdarzyło się również, we wcześniejszej wersji mapy, że jechałem po polu nie widząc na ekranie tej drogi - taka była różnica między stanem faktycznym a "mapowym". Nawet nie wiem, jak jest teraz, bo była to droga omijająca Skwierzynę całkowicie teraz nie mam już potrzeby tędy jeździć."
Wpisałem to, jak widać niepotrzebnie, bo zupełnie zamieszało, aby pokazać, jak duże rozbieżności potrafią występować na zachodzie Polski. Jaka to rozbieżność, sam możesz sobie obliczyć, znając skalę w jakiej wyświetlana jest trasa w trybie nawigacji.

Moje co chwila dotyczy - i pisałem to wyraźnie DK 3 między Szczecinem a Gorzowem (Skwierzyna jest już za Gorzowm, jak wiesz)
Pozdrawiam
AKM

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: Jest nowa aktualizacja map
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 27, 2007, 07:07:46 »

No i co z poprawą błędu, który obiecaliście Państwo (na tym forum) w dniu 2 marca - miało być w kolejnej wersji programu, minęło 3 miesiące i efektów brak.
Kiedy wreszcie te skręty będą prawidłowo sygnalizowane?

Od tamtej dyskusji nie ukazała się nowa wersja aplikacji Navigo. Jesteśmy w fazie testów i niedługo powinna być dostępna kolejna wersja aplikacji. Zgodnie ze wspomnianą deklaracją wspomniane manewry będą już poprawnie sygnalizowane.

Pozdrawiamy
Zespół Navigo

No i co, nie ma jak robienie z gęby cholewy?
Nowa wersja jest, błąd jak był niepoprawiony, tak jest niepoprawiony.