Demo Navigo

  • 21 Odpowiedzi
  • 4705 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Demo Navigo
« dnia: Lipiec 04, 2003, 15:12:28 »
Na stronie Navigo mozna wypelnic formularz (imie, nazwisko,e-mail) i otrzymac mailem link do demo. Skomplikowane ale dziala.

[Dodano: 2003-07-04 15:20:40]
Sciagnalem sobie demo Navigo (jest tylko mapa Warszawy) i probowalem wyznaczyc trase miedzy dwoma punktami w Warszawie. Czekam juz okolo 10 minut a pockecik ciagle liczy. Uzytkownicy Navigo, czy u Was tez tak to dziala czy ja popelniam jakis blad?

Minelo juz jakies 20 min. To powinno wystarczyc na kilkukilometrowa trase. Zamykam Navigo.

Demo Navigo
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2003, 15:31:45 »
No faktycznie ale dlaczego trzeba wypełniac jakieś formularze (zdobywanie e-maili potencjalnych klientów)
Dlatego podaję treść listu otzrymanego listu

Wersja dla komputerów PocketPC z procesorem SH3
 
Wersja dla komputerów PocketPC z procesorem ARM
 
Jeżeli Państwa program pocztowy nie widzi powyższych linków to prosimy o
skopiowanie do przeglądarki jedengo z ponizszych URL:
dla komputerow PocketPC z procesorem SH3:
http://www.navigo.pl/demo/navigodemo_sh3.zip
dla komputerow PocketPC z procesorem ARM:
http://www.navigo.pl/demo/navigodemo_arm.zip

*

Offline buzio

  • 11
Demo Navigo
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2003, 15:33:14 »
Dziwne. U mnie demo się nie wiesza... Wyszukiwanie drogi jest błyskawiczne, nawet przez całą Polskę.

Pozdrawiam
Bogdan

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Demo Navigo
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2003, 15:41:01 »
Juz wiem, program instalacyjny wrzucil mi cala mape do My Documents w pamieci glownej. Spowodowal to, ze zostalo mi bardzo malo wolnej pamieci. Po przeniesieniu mapy na karte wyszukiwanie trasy dziala.

Demo Navigo
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2003, 13:46:10 »
Sciagnalem i zainstalowalem. Nie moge jednak zrozumiec jak wyznaczac trase. Gdy klikam na trasa otwiera sie okno, u gory ma napisane "wskazowka". Nic nie mogę wpisac w to okno. Koledzy, jak to dziala???. Podobnie gdy chce znalezc jakis adres, to ok, program znajduje go ale nie chce w zaden sposob pokazac na mapie.

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Demo Navigo
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2003, 18:53:47 »
Jak ja wskazuje jakies miejsce (i przytrzymuje przez chwile) pojawia mi sie menu skladajace sie z 2 punktow: POI i Trasa. POI oznacza chyba "Points of Intersts" a za pomoca menu "trasa" mozesz podac punkt startowy, koncowy lub posredni. Mozesz tez kazac unikac tego miejsca pray wyznaczniu trasy. A potem naciskasz ikonke przedstwiajaca czerwony autobusik.

Jesli ktos zamierza sobie kupic Automape z planem Warszawy niech zainstaluje sobie demo Navigo. Bedzie mial plan Warszawy za darmo. Chyba, ze demo przestanie kiedys dzialac.

focus12 napisał:

Sciagnalem i zainstalowalem. Nie moge jednak zrozumiec jak wyznaczac trase. Gdy klikam na trasa otwiera sie okno, u gory ma napisane "wskazowka". Nic nie mogę wpisac w to okno. Koledzy, jak to dziala???. Podobnie gdy chce znalezc jakis adres, to ok, program znajduje go ale nie chce w zaden sposob pokazac na mapie.



Demo Navigo
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2003, 22:37:36 »
Czy ktoś z kolegów może mi podesłać strukturę katalogów w jakich standardowo instaluje się demo nawigo. Niestety demko nie chce się zainstalować na WIN CE.NET i próbuję to robić ręcznie, programik się odpala ale krzyczy "brak plików *.prdf" - nie udaje mi się jednak odnaleźć gdzie standardowo musi się on znajdować.

Pozdrawiam

Paweł

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Demo Navigo
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2003, 03:29:25 »
Moze sie znajdowac tam gdzie chcesz. Klikasz na *.prdf i otwiera sie Navigo.
pajed napisał:

Czy ktoś z kolegów może mi podesłać strukturę katalogów w jakich standardowo instaluje się demo nawigo. Niestety demko nie chce się zainstalować na WIN CE.NET i próbuję to robić ręcznie, programik się odpala ale krzyczy "brak plików *.prdf" - nie udaje mi się jednak odnaleźć gdzie standardowo musi się on znajdować.

Pozdrawiam

Paweł




Demo Navigo
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2003, 14:17:47 »
1/
buzio napisał:
Dziwne. U mnie demo się nie wiesza... Wyszukiwanie drogi jest błyskawiczne, nawet przez całą Polskę.
Skąd w wersji DEMO wziołeś całą Polskę ???

2/
Strasznie wolno się u mnie uruchamia - portównanie NAVIGO (DEMO) z AUTOMAPA II (NIE DEMO)
Uruchamianie programów - oba programy zainstalowane na tej samej karcie SD, dużo wolnej pamięci
Automapa - poniżej 5 sekund (wraz z komunikatem słownym)
NAVIGO - program + mapa Warszawy - ok 25 sekund.
Wgrałem NAVIGO do pamięci Ipaqa czas ok 22 sekundy.

3/ Pierwsze wrażenia
Pozytywne:
Punkty unikalne Bardzo brak w Automapie
Szukanie (oddzielne pola dla miejscowości/ ulicy/ Numeru)
Zakładka trasa - bardzo mi się podoba
GPS odczyt - fajne "bajery" jak np prędkość średnia, przejechano. No ale sprawdzic czy to dobrze moga tylko Warszawiacy.
Negatywne:
Długo uruchamia się, wolno działa,  problemy z przesuwaniem mapy (czasami) , problemy z "odświerzaniem" ekranu (czasami)



Demo Navigo
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2003, 17:40:44 »
Ciagle u mnie demo chodzi fatalnie (woooolno) i nie zawsze chce ustalac puntky trasy ao  jej wyznaczeniu nie ma mowy. Koledzy, czy ktos z Was uzywa Looxa z upgradem v.202. Moze jest jakis bug w wyniku ktorego Loox kloci sie z demkiem?

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Demo Navigo
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2003, 21:27:21 »
Mam demo navigo na Loox-e po ostatnim upgrade romu i program działa powoli. Szczególnie zoom jest czasochłonny. Naszczęście poruszająć się szczałkami (joypad) jest trochę szybciej ale jest to raczej skakanie niż chodzenie. Nie kce mi dodawać punktów przy wyznacvzaniu trasy. Jestem w staniu ustalić pkt początkowy ale później jak próbuję dodać punk przelotowy i końcowy to mi cały czas dopisuje ten sam punkt startowy :|
Ogólnie program robi dobre wrażenie gdyby nie to że działa straszliwie powoli. Teraz znów zacioł się na liczeniu trasy a właściwie w chwili gdu chciałem dodać punk końcowy. Myśli niewiadomo nad czym i cały Loox jest straszliwie przymulony przez to. Dodawanie punktu końcowego trwało ponad minutę. Pojawiła się reszcie czerwona flaga z napisem 2. Teraz kazałem mu liczyć trasę. Pojawił się obracający motorek na ekranie i niemrawo się kręci. Zobaczymy jak długo. Jest! Wyliczył. Po minucie wypluł odległość 8.45 km. Nawet by się zgadzało i pojechał tak jak bym ja pojechał :).  Wszystko OK tylko powinno się to dziać dużo szybciej. Mam nadzieję że w najbliższym czasie szybkość wyświetlania mapy i opisów się znacząco poprawi.

Demo Navigo
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2003, 00:35:03 »
Bastiann,

Czy w Twoim Looxie, po wgraniu Dema, zmienil sie kolor tla menu z programami, ktore rozwija sie gdy nacisniesz na znak Windows (znajdujacy sie u gory po lewej stronie). U mnie tlo bylo zawsze niebieskie, po wgraniu dema zrobilo sie biale i doszly strzalki do przewijania do gory i dolu. Ciekaw jestem czy to tylko w Looxie jest taki efekt, czy tez na innych Pocketach tez.

Z tego co piszesz to objawy masz podobne do moich. Zaczynam podejrzewac ze Looxy "nie lubią sie" z tym demem. Z tego co pisza inni na ich maszynkach demo dziala w miare OK.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Demo Navigo
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2003, 01:08:31 »
LOL ... :D

Te strzalki i biale menu to od natloku ikonek w Menu Start. Masz ich tam za duzo i nie mieszcza sie na jednym ekranie ... moze czas na jakies porzadki:

http://www.pocketpage.pl/faq.php#q_148

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Demo Navigo
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2003, 01:41:26 »
Testowalem Navigo w rodzinnym miescie i tak:
wgrane na sd np. "chodzi bardzo powoli, mimo wgrania update ale juz wrzucone bezposrednio do pamieci - naprawde niezle.
Sprawdzilem 2 trasy w Szczecinie - nie najgorzej, tzn.w jednej byla wpadka, ulica jest slepa.Generalnie jednak trasy zostaly wytyczone calkiem rozsadnie.Jutro pobawie sie dokladniej na miescie, zobaczymy jak to pracuje z gps (haicom cf 303).
Produkt zapowiada sie interesujaco :)
------------------------------------------------------
DOT320 > Toshiba e740 > Toshiba e755
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Demo Navigo
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 08, 2003, 09:35:38 »
No ja odpaliłem Program i mapę z CF-a. Jak mapa była w pamieci to przy próbie wytyczenia trasy ... wieszał się a właściwie strasznie spowalniał, mimo ze mam dość dużo wolnej pamięci. Jak mapa jest na CF-e to działą ale nierewelacyjnie szybko. Mimo że mam demo to jednak udało mi się wgrać najnowsze upgrade ale to niewiele pomogło. Spróbuję teraz program przegrac do pamięci a mapy zostawić dalej na karcie. Zobaczymy co to zmieni.

[Dodano: 2003-07-08 09:59:09]
Przegrałem program do pamięci. Działa trochę szybciej ale wyświetlanie mapy dalke jest strasznie powolne (jak dla mnie) cMAP jesz 2 razy szybsza. Wyznaczyłem sobie trasę w Krakowie z Bielan do mNowej Huty. Ja mam pytanie czy producent Navigo płaci mandaty? Droga została wyznaczona rzeczywiście całkiem szybka ale ... PRZEZ STREFE OGRANICZONEGO RUCHU I PARKOWANIA W CENTRUM KRAKOWA!!! Jak bym chciał tendy jeździć to by mnie straż miejska i policja pewnie z 3 może 4 razy skasowała za wjazd bez winietki i wbrew znakom!!! A trzeba wiedzieć że stoją i czychają na takich "zapominalskich". To była trasa najkrótsz a teraz wybrałem trasę najszybszą i ... nic. Tzn dopiero jak dałem powiększ to się pokazała zielona linia i wskazuję tę samą "madatową" trasę. Trzeba jednak podać mu punkty pośrednie. Myślę że takie informacje jak strefa ograniczonego ruchu powinny byćjednak uwzględniane w wyliczaniu trasy w poszczególnych miastach. Powinien być wybór: czy chcemy jechać samochodem (omijeć takie strefy) czy pieszo i leśc wszędzie gdzie może wejść pieszy :)

Demo Navigo
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 08, 2003, 10:45:12 »
Bastiann, jak wytyczyles trase w Krakowie jesli demo jest na Wawe. Kupiles w miedzyczasie program?

*

Offline buzio

  • 11
Demo Navigo
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:15:00 »
tomaszb napisał:

1/
buzio napisał:
Dziwne. U mnie demo się nie wiesza... Wyszukiwanie drogi jest błyskawiczne, nawet przez całą Polskę.
Skąd w wersji DEMO wziołeś całą Polskę ???

W wersji demo cała Polska? Ja testowałem Demo z Warszawą, a mam pełną wersję.


2/
Strasznie wolno się u mnie uruchamia - portównanie NAVIGO (DEMO) z AUTOMAPA II (NIE DEMO)
Uruchamianie programów - oba programy zainstalowane na tej samej karcie SD, dużo wolnej pamięci
Automapa - poniżej 5 sekund (wraz z komunikatem słownym)
NAVIGO - program + mapa Warszawy - ok 25 sekund.
Wgrałem NAVIGO do pamięci Ipaqa czas ok 22 sekundy.


Nie wiem skąd twoje czasy się wzięły. Ja posiadam IPaq 3630, 32MB RAM. Odpalenia NAVIGO z mapą Warszawy w około 6 sekund (przed chwilą sprawdziłem czas).

Pozdrawiam
Bogdan

Demo Navigo
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 08, 2003, 12:24:14 »
buzio napisał:

Nie wiem skąd twoje czasy się wzięły. Ja posiadam IPaq 3630, 32MB RAM. Odpalenia NAVIGO z mapą Warszawy w około 6 sekund (przed chwilą sprawdziłem czas).
1/

Może tak długo odpala się tylko DEMO. czy możesz sprawdzić

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Demo Navigo
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 08, 2003, 14:31:09 »
Kraków mam od znajomego, na próbę, a on grzecznie poprosił Navigo i przysłali mu do testów mapę Krakowa.
Czasy uruchamiania na Loox-e z procesorem w trybie Standard czyli szybszym:
Uruchamianie navigo z RAM-u - 9-10 sekund
Uruchamianie Krakowa z CF - 20 sekund
Uruchamianie Warszawy z CF - 20-22 sekundy
Czasy niby niezłe ale ... trzeba opróżnić pamięć i nie uruchamiać żadnych innych programów w tle. Wtedy jest wmiare OK.
Liczenie trasy najkrótszej z jednego końca krakowa na drugi z jedym punktem przelotowym - 28 sekund, naszybszej - 37 sekund.

*

Offline buzio

  • 11
Demo Navigo
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 08, 2003, 15:39:49 »
Jeszcze raz przeprowadziłem kilka testów na swoim sprzęcie. Aplikacja z RAMu nadal uruchomiła się w czasie poniżej 6 sekund. Liczę czas od wybrania danych do momentu pierwszego odrysowania - okienko z wyborem wyskakuja od razu.

Wyznaczenie trasy przez Warszawę z 1 punktem pośrednim - 40km. zajęło 20 sekund (dość dziwnie, ponieważ około 12 sekundy trasa już się narysowała, a następnie PDA czekał na ZOOM całej trasy)


Pozdrawiam
Bogdan

*

Offline SebOlek

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G/iPhone 3G/iPhone 3GS
Demo Navigo
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 08, 2003, 20:52:44 »
Dorzucę swoje trzy grosze odnośnie błędów zauważonych przeze mnie w Demo NAVIGO i mapie Krakowa, aplikacja odpalona na LOOXie. Używam GPSu Socket Bluetooth.

1. Nie za każdym razem współpracuje z GPS, tego problemu nie ma np. z demo cMap, pomaga tylko reset.
2. Po wyznaczeniu trasy, po następnym powiększeniu i próbie przesunięcia mapy "ślad" trasy się przesuwa natomiast mapa stoi w miejscu, czasami efekt ten ma też miejsce podczas normalnego przesuwania mapy zacina się i stoi w miejscu.
3. WOLNA.
4. Błędy w nazwach ulic.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Demo Navigo
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 08, 2003, 21:02:07 »
Bawilem sie dzisiaj z Navigo (demo 40 min + update, plany-Szczecin i Warszawa) i :
Uruchamianie navigo z RAM-u - 7 sek
Uruchamianie Szczecina z SD (LEXAR 256MB)- 12 sek
Uruchamianie Warszawy z SD - 18 sek
Wytyczenie trasa z jednego konca Szz na drugi - 20 sek (38 km)
Kilka wpadek , raz slepa uliczka, 2 razy - jednokierunkowa.
Trasy wyznaczane przez Navigo sa ok, tzn. nie prowadza np.po uliczkach osiedlowych.Gps (haicom) pracuje z Navigo doskonale.
W Media Markt w Szz mozna kupic Navigo profesional za 229 pln , wresja na pc 54 pln.Jesli tworcy programu popracuja jeszcze troche nad tym to chyba go kupie (mimo wszystko moglby byc odrobine jeszcze szybszy, czasami zdarzaja sie "zwiechy", po ktorych musialem resetowac moja maszynke) :)

------------------------------------------------------
DOT320 > Toshiba e740 > Toshiba e755

1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

 

  • SMF © 2024, Simple Machines | Theme by SMFTricks
  • Copyright © 2003-2024 SMARTedge.IT., Wszystkie Prawa Zastrzeżone