Nie wiem czy ktoś to zgłaszał, czy ktoś to traktuje jako błąd, ale N8 ma moim zdaniem denerwującą właściwość:
- zbytnio upraszcza nawigację głosową - nie informuje o niektórych manewrach.
Przykład - wyjeżdżam dzisiaj z bocznej uliczki z której można tylko w prawo skręcić - widzę to przed samochodem i na mapie w Navigo, a Navigo informuje mnie, że na rondzie mam zjechać drugim zjazdem, a rondo będzie za 350 metrów, gdy tymczasem skręt w prawo, nim dojadę do ulicy na której jest rondo jest za max. 50 metrów. Ani słowa o skręcie w prawo. Ktoś powie - "zaraz wjedziesz do rzeki, bo tak Cię poprowadzi program nawigacyjny" - nie - podaję drugi przykład. To zdarza się często
Drugi przykład - jadę ulicą dwukierunkową jednopasmową i Navigo informuje mnie, że po 300 metrach mam na rondzie zjechać pierwszym zjazdem. Niestety, ronda nie widać, a z mapy którą pokazuje mi Navigo widzę skręt pod kątem ok. 120-140 stopni, który właśnie mijam, bo mi Navigo nie powiedziało o skręcie nic a nic. Dziwne. To zdarza się rzadko
Przykład trzeci - najdziwniejszy. Gdzieś na terenie Bielska-Białej - rondo jakich wiele - cztery zjazdy. Co słyszę przed rondem? "Pierwszy zjazd z ronda", na podpowiedzi w prawym górnym rogu widzę ikonę drugiego zjazdu z ronda, a na mapie widać wyraźnie, że powinienem zjechać trzecim zjazdem, czyli skręcić w lewo i to jest prawda, komunikat i podpowiedź były błędne. Z błędnymi komunikatami na rondach spotkałem się kilka razy w N8. W N2 tego nie doświadczyłem ani razu. A to zdarzyło się kilka razy