Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(

  • 28 Odpowiedzi
  • 6797 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lion77

  • **
  • 104
  • Sprzęt: TT GO LIVE 1005 HDT&M EUROPE
Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« dnia: Maj 10, 2008, 12:37:56 »
niestety nadal brak:
- obowodnic wojnicza, garwolina, fragmentu A1 od rusocina do tczewa (sa jedynie wjazdy w okolicach pruszcza gdanskiego), nowego dworu gdanskiego, nadal brak wiaduktu na torami przy lotnisku okecie (warszawa), zle pokazne skrzyzowanie walow dwernickiego z fieldorfa-nila w czestochowie, brak wiekszosci ulic w skawinie, brak ronda w ciechanowie (plonska-sonska), brak ronda w warszawie (redutowa-olbrachta)...te ulice sa od kilku lat...
prosze Kolegow/Kolezanki o wiecej spostrzezen z Waszych rejonow polski

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2008, 13:04:09 »
Jedno jest pewne- jeśli TomTom będzie się upierał że pokrycie DRÓG w Polsce to 99% to mija sie z prawdą!
Jak dla mnie to góra 81%...

*

Offline zbych1

  • **
  • 233
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 639, HTC Diamond, laptop dell
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2008, 14:20:31 »
Jest droga (obwodnica) mysłowice-sosnowiec ,eh ale ta droga jest dopiero w budowie (wycinka lasu) a nawigacja w nią kieruje.

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2008, 20:27:56 »
niestety nadal brak:
- obowodnic wojnicza, garwolina, fragmentu A1 od rusocina do tczewa (sa jedynie wjazdy w okolicach pruszcza gdanskiego), nowego dworu gdanskiego, nadal brak wiaduktu na torami przy lotnisku okecie (warszawa), zle pokazne skrzyzowanie walow dwernickiego z fieldorfa-nila w czestochowie, brak wiekszosci ulic w skawinie, brak ronda w ciechanowie (plonska-sonska), brak ronda w warszawie (redutowa-olbrachta)...te ulice sa od kilku lat...
prosze Kolegow/Kolezanki o wiecej spostrzezen z Waszych rejonow polski
prawda, nadal nie ma tych dróg - mam wrażenie, że te większe pokrycie dotyczy siatki dróg i ulic w mniejszych miejscowosciach np. na scianie wschodniej.
Problem jednak w tym, że często te drogi są drogami gruntowymi, wiec przy wyborze drogi najkrótszej można naprawdę wpuścić się w offroadową przeprawę... Dla jednych to zaleta, dla mnie znak "?" - bo coraz mniej ufam wyznaczonej w TT drodze...

*

kichu1979

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2008, 21:27:11 »
prawda, nadal nie ma tych dróg - mam wrażenie, że te większe pokrycie dotyczy siatki dróg i ulic w mniejszych miejscowosciach np. na scianie wschodniej.

Mysmy juz o tym pisali, polityka TeleAtlas przy dodawaniu pokrycia wyglada tak, ze obszarow ktore oni maja juz omapowane w stopniu wyzszym niz inter-connect road nie ruszaja, tylko dodaja najpierw pokrycie 'basic attributes' na terenach ktore byly oznaczone jako 'interconnect road'. A jak caly kraj bedzie mial pokrycie 'basic attributes' to wowczas poprawiane sa bledy i pokrycie 'bassic attributies' zmieniane na 'full attributies'. Tak to wygladalo we wszystkich krajach, gdzie TeleAtlas zwiekszal stopniowo pokrycie.

inter-connect oznacza mniej wiecej glowne drogi (krajowe, miedzynarodowe itd.)
basic attributes oznacza pokrycie na poziomie nazw ulic, kierunkowosci drog, bez numeracji
full attributies z numeracja

Cytuj
Problem jednak w tym, że często te drogi są drogami gruntowymi, wiec przy wyborze drogi najkrótszej można naprawdę wpuścić się w offroadową przeprawę... Dla jednych to zaleta, dla mnie znak "?" - bo coraz mniej ufam wyznaczonej w TT drodze...

Dopoki TomTom mial pokrycie Polski na poziomie interconnect road czyli de facto drogi krajowe, miedzynarodowe etc. to tych pulapek nie bylo. Teraz jak zwiekszaja pokrycie jak widac opieraja sie na roznych zrodlach niekoniecznie wszystkie weryfikujac w terenie, przez co kwiatki sie trafiaja.

Ja szczerze mowiac jak widze, ze mi nawigacja kaze skrecic w podejrzana droge to nie skrecam i nastepny skret juz jest ok. A zasade ograniczonego zafuania to trzeba stosowac do kazdej nawigacji. Dla przykladu Garmin z GPMapa zrobil mi takiego psikusa, ze puscil mnie ladna asfaltowac lesna droga, ktora w pewnym momencie okazala sie droga wyjazdowa z lasu zamknieta na szlaban z klodka. I mimo ze droga fajna musialem wracac kilka kilometrow :)




Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2008, 21:56:20 »
trudno nie mieć ograniczonego zaufania, skoro jedzie się drogą, której np. nie ma na mapie (np. obwodnice Garwolina - droga samochodowa 110km/h)...
takie psikusy jakie opisujesz są często spotykane, niestety. Szukajac objazdu, skręcasz w rekomendowaną, asflatową drogę która po 5km okazuje się gruntówką lub wyjazdem na wysypisko... (tak jest np. na objeździe korka w Raszynie...) - nawigacja (jakakolwiek) przestaje być użyteczna

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2008, 22:38:20 »
Dla tych, którzy używają TT na wyspach ta mapa wnosi nawet kilka nowości. Mieszkam w Walii i dużo jeżdżę i muszę stwierdzić, że to pierwsza mapa od dobrych 2 lat, w której widać jakieś zmiany.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2008, 23:39:29 »
niestety nadal brak:
- obowodnic wojnicza, garwolina, fragmentu A1 od rusocina do tczewa (sa jedynie wjazdy w okolicach pruszcza gdanskiego), nowego dworu gdanskiego, nadal brak wiaduktu na torami przy lotnisku okecie (warszawa), zle pokazne skrzyzowanie walow dwernickiego z fieldorfa-nila w czestochowie, brak wiekszosci ulic w skawinie, brak ronda w ciechanowie (plonska-sonska), brak ronda w warszawie (redutowa-olbrachta)...te ulice sa od kilku lat...
prosze Kolegow/Kolezanki o wiecej spostrzezen z Waszych rejonow polski

a wiec po kolei:
- obwodnica wojnicza - data oddania: czerwiec/lipiec 2008
- garwolina - wrzesien/pazdziernik 2008
- A1 rusocin - tczew - grudzien 2008 (wydaje mi sie ze kilka dni przed wigilia)
- nowy dwor - pazdziernik 2008
itd..
jesli przypomnimy sobie ze mapa o ktorej mowimy posiada material TeleAtlasa 2008.01 czyli skonczonego na poczatku stycznia to zrozumialym jest ze jesli producent chce dac material dobrej jakosci to musi go "objechac", i w tak krotkim czasie to jest prawie nie mozliwe (przy zalozeniu ze ma inne prace planowe). Moja rada jesli chcesz miec mape ultra aktualna to zmien urzadzenie na garmina i zainstaluj sobie ump'a (ump.waw.pl - mapa aktualizowana codziennie) i nie mecz sie z TT. Na sam koniec ... te drogi nie istnieja od kilku lat ...

pozdr
S

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2008, 09:12:35 »
Chyba miałeś na myśli 2007 ?

Choć generalnie zgadzam się, że "te drogi" nie istnieją od kilku lat, a od stosunkowo niedawna. Np. przy Olbrachta mieszkałem kilka lat temu, a o tym, że skrzyżowanie z Redutową zamieniono na rondo, dowiedziałem się dopiero z posta Liona77
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline lion77

  • **
  • 104
  • Sprzęt: TT GO LIVE 1005 HDT&M EUROPE
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2008, 11:48:16 »

a wiec po kolei:
- obwodnica wojnicza - data oddania: czerwiec/lipiec 2008
- garwolina - wrzesien/pazdziernik 2008
- A1 rusocin - tczew - grudzien 2008 (wydaje mi sie ze kilka dni przed wigilia)
- nowy dwor - pazdziernik 2008
itd..
jesli przypomnimy sobie ze mapa o ktorej mowimy posiada material TeleAtlasa 2008.01 czyli skonczonego na poczatku stycznia to zrozumialym jest ze jesli producent chce dac material dobrej jakosci to musi go "objechac", i w tak krotkim czasie to jest prawie nie mozliwe (przy zalozeniu ze ma inne prace planowe). Moja rada jesli chcesz miec mape ultra aktualna to zmien urzadzenie na garmina i zainstaluj sobie ump'a (ump.waw.pl - mapa aktualizowana codziennie) i nie mecz sie z TT. Na sam koniec ... te drogi nie istnieja od kilku lat ...

pozdr
S
[/quote]

uwazasz Kolego ze skawina istnieje od 2007 r???????????????????????????

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2008, 12:54:18 »
Jedno jest pewne- jeśli TomTom będzie się upierał że pokrycie DRÓG w Polsce to 99% to mija sie z prawdą!
Jak dla mnie to góra 81%...


Chyba lekko Cię poniosło  :mrgreen: Na podstawie dróg które nie mają kikuset km zaniżasz o 17% ???  :grin:

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2008, 14:40:16 »
Chyba miałeś na myśli 2007 ?

masz rację kwieto wszystkie daty 2007 - zrzucam to na późną porę i zmęczenie - ale mea culpa,


uwazasz Kolego ze skawina istnieje od 2007 r???????????????????????????

nie uważam, i na dodatek tego nie napisałem, wiem za to że chciałem Ci zwrócić uwagę jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy (brak rzeczonych dróg) co miałem nadzieję pomogłoby Tobie i innym forumowiczom w osiągnięciu konstruktywnych wniosków - również na przyszłość - w skalowaniu oczekiwań.

pozdr
S

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2008, 15:14:12 »
Jedno jest pewne- jeśli TomTom będzie się upierał że pokrycie DRÓG w Polsce to 99% to mija sie z prawdą!
Jak dla mnie to góra 81%...


Chyba lekko Cię poniosło  :mrgreen: Na podstawie dróg które nie mają kikuset km zaniżasz o 17% ???  :grin:

Weź tylko pod uwagę, że te drogi o których zapomniano, to z reguły główne szlaki komunikacyjne które mają nam przyspieszyć przejazd  :mrgreen:

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2008, 19:24:27 »
Ja rozumiem, że jest to irytujące, ale obiektywnie patrząc takie niedoróbki to góra 2-3%. Trzeba zgłaszac to przez Map Share i w końcu po przejęciu TeleAtlasa przez TT na pewno zostanie to uwzględnione w kolejnych odsłonach map.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2008, 21:13:37 »
Ok ja rozumiem i zdania na temat TomTom nie zmienię! Według mnie jest najlepsze!
Pomyśl tylko o ludziach, którzy kulturalnie co wydanie mapy płacą 200-400 zł i dostają zonki! Im to wytłumacz, mnie nie muszisz!
Pozdrawiam!

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2008, 10:59:50 »
Ja osobiście tez bym się wkurzył że wydałem 350zł na coś co nie spełniło moich oczekiwań. Całe szczęście, że mamy forum i ludzie potrafia wcześniej dac znać ze mapa ma niedoróbki - więc ten kto będzie ich świadomy - świadomie podejmie decyzję czy kupić te mapy, czy tez poczekać na następne w sierpniu...

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2008, 12:48:13 »
Ja mam do Was takie pytanie, bo przeglądając strone TT Ridera II napotkałem na wykaz krajów jakie mapa zawiera i pomijając fakt, że ma mieć tylko WE a na wykazie jest WE&CE, ale co mnie zdziwiło to procentowe pokrycia sieci dróg i według niego takie kraje jak PL, czy Słowacja i Czechy mają po 99%.

To są pobożne życzenia, bo 7.20 wcale nie mają takiego pokrycia, prawda?
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2008, 14:05:25 wysłana przez Pi0traS »

*

kichu1979

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 14, 2008, 13:27:27 »
Maja :) Pokrycie drogowe wlasnie w przeciagu ostatnich kilku miesiecy sie sporo zmienilo.

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 14, 2008, 14:07:42 »
No to faktycznie spore zmiany, a wiadomo wkońcu czy wyjdzie jakieś spore uaktualnienie WE&CE na 8.xxx w najbliższych miesiącach?

*

kichu1979

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2008, 15:10:43 »
No to faktycznie spore zmiany, a wiadomo wkońcu czy wyjdzie jakieś spore uaktualnienie WE&CE na 8.xxx w najbliższych miesiącach?

To znaczy sytuacja wyglada tak. Razem z mapami 7.20 dla urzadzen pracujacych z navcore 7, wyszly tez nowe mapy
oznaczone jako 8.05 dla urzadzen pracujacych z najnowszym softem navcore8 (linia Go x30). Dowcip tylko polega na
tym, ze ile w ramach tej aktualziacji ukazala sie mapa Eastern Europe 8.05 oraz Western Europe 8.05, to nie ma poki
co nowej mapy W_CE 8.05 i nie ma zadnych sygnalow ze bedzie.

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2008, 19:26:07 »
To co robią w TT to żenada. Długo nie trzeba szukać, w Navigonie po zakupie są 2 lata bezpłatnych update'ów co kwartał (wychodzi z 8), a tutaj nawet jednej nie dadzą. W tej chwili trzyma mnie przy TT Mapshare. Ale jak wyjdzie Navigon 8110 z trójwymiarowym obrazowaniem terenu i dwuletnim supportem to kicham TT.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2008, 20:08:29 »
To co robią w TT to żenada. Długo nie trzeba szukać, w Navigonie po zakupie są 2 lata bezpłatnych update'ów co kwartał (wychodzi z 8), a tutaj nawet jednej nie dadzą. W tej chwili trzyma mnie przy TT Mapshare. Ale jak wyjdzie Navigon 8110 z trójwymiarowym obrazowaniem terenu i dwuletnim supportem to kicham TT.

To nie musisz długo czekać bo Navigon 8110 jest już dawno dostępny w Europie Zachodniej, cena ok. 400€
http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/932639_-8110-navigon.html

 :mrgreen:

Pozdrawiam

Dariusz-s

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2008, 21:56:20 »
Sprawdzałem wcześniej w Niemczech (bo tam będzie najwcześniej), ale jak się popatrzy na dostępność to podają albo wkrótce dostępne, albo maj, albo do 28 tygodni :)
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2008, 21:58:07 wysłana przez Michel »
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 15, 2008, 01:30:16 »
Sprawdzałem wcześniej w Niemczech (bo tam będzie najwcześniej), ale jak się popatrzy na dostępność to podają albo wkrótce dostępne, albo maj, albo do 28 tygodni :)

Ja widze, że jest dostępny od reki np. tutaj;
http://www2.digitalo.de/deeplink.jsp;jsessionid=A152DE810FD2930B5B6D5D612B332A0F?PROD=1026494&EXT=Idealo.
Pozatym wystarczy wejść do MediaMarktu w Niemczech, również są dostępne od ręki (sam go ostatnio oglądałem w MediaMarkcie)

 :mrgreen:

Pozdrawiam

Dariusz-s

*

Offline oops2k

  • **
  • 124
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 03, 2008, 20:17:02 »
Witam.

Za namowa Darka-S kupilem wczoraj 920'ke. I wszystko super ... na razie jest OK ale mam jeden problem. Po kliknieciu na "skorzystaj z nowych map" pisze, ze urzadzenie zostalo zakupione z najnowsza mapa i ze nie ma zadnych aktualizacji. Ale to chyba cos nie tak bo mam wersje 7.10
Poza tym mam na zielonej kartce kod (kartka z napisem free services) i po wpisaniu i kliknieciu aktywacji pisze, ze kod zly albo promocja wygasla ...  :S :(
Ma ktos pomysl co z tym zrobic ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2008, 20:51:30 wysłana przez oops2k »

*

kichu1979

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2008, 20:30:20 »
Trzeba pisac lub dzwonic do supportu TomToma, zeby Ci udostepnili, bo bywa ze gwarancja u nich nie dziala.

ruphert to ladnie opisal w swoim blogu

http://naw-sat.pl/2008/05/gwarancja-najnowszych-map-nie-dziaa.html

*

Offline oops2k

  • **
  • 124
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 05, 2008, 11:48:21 »
 :mrgreen:
Wyslalem zapytanie co robic, dostalem odpwiedz aby wyslac dokumenty i pytam kiedy moge dostac nowe mapy. Oto odpowiedz:
Szanowny Panie,

Wydaje mi sie, iz pod koniec przyszlego tygodnia juz powinna do Pana przyjsc informacja iz mapa jest przy koncie.

Z powazaniem,
Wsparcie Techniczne TomTom
---
 :mrgreen: - i jak sie nie wkurzyc? Szybciej zciagnalbym sobie wersje "edukacyjna" ....   :grin:

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 06, 2008, 13:45:00 »
---
 :mrgreen: - i jak sie nie wkurzyc? Szybciej zciagnalbym sobie wersje "edukacyjna" ....   :grin:

W Twoim przypadku wersja edukacyjna staje się automatycznie wersją legalną.  :S

*

kichu1979

Odp: Mapa WE & CE 7.20.1803 - kolejna sciema..;-(
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 06, 2008, 14:32:23 »
No teoretycznie tak, praktycznie jesli masz mozliwosc to poczekaj na legalna. Przy edukacyjnych okazaloby
sie, ze np. przy okazji upgrade firmware mapa ni stad ni zowad nie bedzie Ci dzialala.