Aktualizacja Map z 06.02.2007

  • 10 Odpowiedzi
  • 2944 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Aktualizacja Map z 06.02.2007
« dnia: Luty 06, 2007, 16:49:48 »
Wersja danych 4.0 z dnia 06.02.2007.
Najważniejsze zmiany w stosunku do wersji 3.4.2:

1. Dołączenie podstawowej bazy danych ulic i punktów adresowych:
- Bytów
- Człuchów
- Krynica Morska
- Łeba
- Ostróda
- Władysławowo

2. Dołączenie podstawowej bazy danych ulic:
- Gogolin
- Krapkowice

3. Aktualizacja i dołączenie podstawowej bazy punktów adresowych oraz podniesienie jakości lokalizacji PoI:
- Aleksandrów Łódzki
- Bełchatów
- Biała Podlaska
- Kołobrzeg
- Lądek Zdrój
- Nowy Sącz
- Pabianice
- Piła
- Piotrków Trybunalski
- Płock
- Rybnik
- Skierniewice
- Szczyrk
- Wisła
- Zawiercie
- Zgierz

4. Dodanie, uszczegółowienie lub aktualizacja przebiegu obwodnic miejsowości:
- Darłówko
- Dargobądz
- Jasień
- Kórnik
- Oleśnica
- Olszyna
- Ożarów
- Radoniów
- Sławno
- Szubin
- Ślesin
- Wąbrzeźno

5. Wprowadzenie nowych odcinków dróg m.in:
- nowy wiadukt przy Rondzie Starzyńskiego
- nowy odcinek drogi S1 Podwarpie-Pyrzowice
- przedłużenie trasy średnicowej w centrum Katowic (tunel koło hali widowiskowej "Spodek")

6. Aktualizacja lub rozszerzenie bazy PoI
- częściowa aktualizacja danych o stacjach benzynowych i fotoradarach
- dodanie szczegołowej lokalizacji POI w miastach woj. pomorskiego:
  * Bytów
  * Chojnice
  * Człuchów
  * Krynica Morska
  * Kwidzyn
  * Lębork
  * Łeba
  * Malbork
  * Wejherowo
  * Pruszcz Gdański
  * Puck
  * Rumia
  * Reda
  * Słupsk
  * Starogard Gdański
  * Sztum
  * Tczew
  * Władysławowo
- dodanie szczegołowej lokalizacji POI w miastach innych:
  * Gogolin,
  * Krapkowice
  * Kędzierzyn Koźle
- aktualizacja PoI w miastach:
  * Bełchatów
  * Biała Podlaska
  * Bydgoszcz
  * Toruń

7. Eliminacja więszości, jednoznacznie opisanych (ok. 95%) przez użytkowników nieaktualności i błędów danych zgłoszonych w okresie 5 grudnia 2006 – 10 stycznia 2007

*

Offline geowik

  • *
  • 50
  • Sprzęt: TyTN II, Touch Pro2
Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2007, 21:30:38 »
Witam.
Super, że ukazała się kolejna aktualizacja.
Jednak nadal martwi mnie fakt, że nawet sieć drog krajowych nie została uzupełniona np o istniejąca od roku obwodnicę Ślesina. Co prawda najnowsza poprawka uwzględnia niestety tylko krótszy fragment tejze obwodnicy (w ciągu drogi krajowej Nr 25). W/w problem zgłaszałem do wydawcy mapy załaczając ślad GPS-u. Rozumiem, że mapa nie jest dokładna w 100% ale zadziwia mnie nieaktualność sieci dróg krajowych.
Pozdrawiam.

*

Offline geowik

  • *
  • 50
  • Sprzęt: TyTN II, Touch Pro2
Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2007, 21:31:22 »
Witam.
Super, że ukazała się kolejna aktualizacja.
Jednak nadal martwi mnie fakt, że nawet sieć drog krajowych nie została uzupełniona np o istniejąca od roku obwodnicę Ślesina. Co prawda najnowsza poprawka uwzględnia niestety tylko krótszy fragment tejze obwodnicy (w ciągu drogi krajowej Nr 25). W/w problem zgłaszałem do wydawcy mapy załaczając ślad GPS-u. Rozumiem, że mapa nie jest dokładna w 100% ale zadziwia mnie nieaktualność sieci dróg krajowych.
Pozdrawiam.

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2007, 08:16:09 »
Zachodzą dwie możliwości w przypadku braku obwodnicy Ślesina:

- albo Twoje dane zostaną uwzględnione w kolejnej aktualizacji

- albo ktoś jeżdżący po terenie i potwierdzający osobiście ślad ważniejszych obiektów potwierdzi obwodnicę i dopiero wtedy znajdzie się w zakresie nawigacji.

W tej aktualizacji akurat znalazły się pierwsze moje korekty i już je widzę.

Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2007, 10:37:31 »
Sporo moich uwag również zostało uwzględnionych.

Jednak po załadowaniu nowej mapy navigo nie wyznacza tras z opcją "najszybsza". Wchodzi w opcje, pojawia sie samochodzik i... nic nie robi. Można tylko wyjsc z programu i uruchomic jeszcze raz.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2007, 11:40:11 »
Cytuj
Jednak po załadowaniu nowej mapy navigo nie wyznacza tras z opcją "najszybsza". Wchodzi w opcje, pojawia sie samochodzik i... nic nie robi. Można tylko wyjsc z programu i uruchomic jeszcze raz.


A po wyjściu z programu wszystko jest ok? Czy dalej problem pozostaje? Jeśli problem pojawił się po instalacji nowych map to może warto spróbować przegrać je ponownie? Czy przy kopiowaniu map zamieniałeś pliki czy po prostu kopiowałeś wszystko od nowa. I wreszcie, ostatnia rada, pierwsze odpalenie mapy najlepiej wykonaj bezpośrednio z pliku mapy, nie ze skrótu do programu. Plik ten znajdziesz w katalogu Polska_i_plany_miast a poznasz go po charakterystycznej ikonie Navigo.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline begus

  • *
  • 63
Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2007, 12:17:22 »
Miałem podobny problem z zawieszaniem się Navigo podczas wytyczania trasy. Też pojawiał się samochodzik i nawet czasem kawałek paska pokazującego postęp pracy i Navigo się "wieszało". Działo się to po instalacji wersji pełnej po wersji Beta (uprzednio odinstalowanej). Problem zniknął po odinstalowaniu Navigo, wyczyszczeniu wszystkich wpisów PPWK/Navigo z registry systemowego (za pomocą MobileRegistryEditor) i ponownej instalacji.

Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2007, 16:52:27 »
OK. Pomogło zreinstalowałem wszystko i działa. Dzięki.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Re: Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2007, 07:42:10 »
Cytat: "sebikolo"


7. Eliminacja więszości, jednoznacznie opisanych (ok. 95%) przez użytkowników nieaktualności i błędów danych zgłoszonych w okresie 5 grudnia 2006 – 10 stycznia 2007


I tu jest problem, uparcie nie poprawiają błędów w mapie Poznania, zgłaszanych ze trzy razy, po trzech aktualizacjach.
Program nieprawidłowo sygnalizuje skręt z Krzywoustego w Szwedzką oraz w ogóle nie sygnalizuje skrętu z Krzywoustego w Torową.
Trasa wyznaczona jest prawidłowo, ale z komunikatami głosowymi jest coś nie tak, przy skręcie w Szwedzką jest komunikat "trzymaj się lewej" a powinien być "trzymaj się prawej", komunikatu przy skręcie w Torową nie ma w ogóle.

Nie wiem co stoi na przeszkodzie by to poprawić, ale jest to wkurzające.

Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2007, 14:38:21 »
Witamy,

Wskazany przez Cavallino problem w Poznaniu, nie jest kwestią aktualizacji danych. Jest to błąd programowy występujący w pewnych specyficznych sytuacjach i taka ma tu miejsce. Błąd ten zostanie wyeliminowany w najbliższej aktualizacji programu, niestety nie może być usunięty jedynie poprzez aktualizację danych, która będzie dostępna już 9 marca.

Pozdrawiamy
Zespół NAVIGO

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Aktualizacja Map z 06.02.2007
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2007, 22:46:18 »
Na kiedy planowana jest aktualizacja Navigo?