Aktualizacja map 6.11.2006

  • 16 Odpowiedzi
  • 3336 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Aktualizacja map 6.11.2006
« dnia: Listopad 07, 2006, 12:33:18 »
Witam.
Czekałem, tęskniłem (jak zapewne większość z Was) i się doczekałem.
Jak przeczytałem: "- eliminacja 98% błędów zgłoszonych przez użytkowników w okresie 21 wrzesień - 23 październik 2006." to się nawet ucieszyłem.
Ale jak ściągnąłem i zainstalowałem to się okazało, że niestety jestem w tych 2% - czytaj moje błędy nie zostały uwzględnione.

Cóż muszę przyznać, że zespół Navigo nie traktuje serio moich zgłoszeń o błędach. Może nie są one krytyczne, ale powodują, że Navigo2 na moim terenie zachowuje się głupio. Straszyłem już, że nie będę się więcej starał - bez odzewu.
W związku z tym - koniec. Nie mam czasu ani ochoty tracenia swojego prywatnego czasu na zgłaszanie poprtawek, których nikt nie weryfikuje i aktualizuje. Skoro zespół Navigo chce sam budować mapy - proszę bardzo.

Jak to wygląda u Was. Czy zgłaszane przez Was błędy są poprawiane?

Pozdrawiam
Piotrek.

*

Offline AKM

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum-akm.net
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2006, 13:46:07 »
No cóż, ciągle nie ma oddanej w sierpniu obwodnicy Międzyrzecza, którą zgłaszałem we wrześniu, ciągle też centrum Wrocławia wygląda jak w czasie powodzi - duża niebieska plama.
Ale za to jest już druga nitka mostu Pionierów w Szczecinie.
To nie problem w tym, czy Navigo reaguje, czy nie, bo raczej reaguje, wg jakiejś ustalonej kolejności/hierarchii. Problem leży w tym, że materiał wyjściowy pełen jest braków, i doprowadzenie go do stanu "używalności" zajmie jeszcze kilka(-naście?) uaktualnień. Bardzo razi np. brak pełnej siatki dróg, przez co jedna z zalet (jedna z większych) nawigacji satelitarnej nie jest spełniona - odnajdywanie drogi po zjechaniu z głównej trasy. Choćby w takich Pyrzycach, gdzie na "trójce" często są korki Navigo2 nie poprowadzi trasą alternatywną.
Inny problem to niedokładność - kto zjechał z głównych dróg, ten wie - czasem różnica między rzeczywistością a schematem Navigo jest tak duża, że wyrysowana trasa nie mieści się na wyświetlaczu - jak na trasie Skwierzyna - Popowo - droga nr 3 (objazd korka w Skwierzynie).
Pozdrawiam
AKM

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Re: Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2006, 19:12:01 »
Cytat: "piotrus99"

Jak to wygląda u Was. Czy zgłaszane przez Was błędy są poprawiane?


Tak, większość zgłoszonych przeze mnie jest poprawiona.
Szkoda tylko że przy okazji jeszcze bardziej popsuli program (teraz nie włącza gps-a).

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2006, 19:28:06 »
Moje uwagi również zostały uwzględnione. Piotrus99, możliwe (nie wiem jak sie to odbywało), że podawane przez Ciebie uwagi były ogólnikowe przez co utrudniło/uniemożliwiło im weryfikacje/znalezienie danego błędu i jego poprawienie. Możliwe. Ja wysyłałem na zasadzie opis+zrzut ekranowy, a jeśli miałem możliwość to dodawałem współrzędne. A możliwe, że faktycznie jesteś tym szczęśliwcem, który znalazł się w tych 2%. :P
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline begus

  • *
  • 63
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2006, 19:50:33 »
Moje też w dużej części zostały uwzględnione. Natomiast też mam nadal problem z niewłączaniem się GPS-a (w poprzedniej wersji było tak samo), po włączeniu zawsze jest wyłączony.

Przy okazji zmian w danych program wyznaczył mi trasę po drodze, którą co najwyżej da sią przejechać na rowerze lub przejść pieszo. W poprzedniej wesji danych (programu?) tak nie robił.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2006, 19:53:34 »
begus

A nie zmieniałeś żadnych ustawień prędkości lub nie zmieniałeś trasy na piesza? Ustaw dla pewności domyślne wartości.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2006, 20:01:09 »
bikekowal,

Ja też zawsze tak wysyłam: screenshot, czerwona krecha gdzie trzeba i opis.
Cóż, może jestem szczęściarzem, ale żeby zamiast tego tak w totka trafić...

Marzy mi się coś takiego: wchodzę sobie na stronę, zgłaszam błąd, po jakimś czasie sprawdzam i widzę, że ta uwaga uwzgldniona, ta nie bo...itp

*

Offline begus

  • *
  • 63
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2006, 20:20:49 »
Cytat: "bikekowal"
begus

A nie zmieniałeś żadnych ustawień prędkości lub nie zmieniałeś trasy na piesza? Ustaw dla pewności domyślne wartości.


Nie, ustawienia byly ok. Trasa najkrótsza, pomijaj drogi gruntowe i płatne. Jeśli masz czas i ochotę to spróbuj wyznaczyć trasę najkrótszą z Gdynia, ul. Lipowa do Gdańsk, ul. Uphagena. Przeskok drogą gruntową jest w Sopocie z ul. Malczewskiego na ul. 23 Marca.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2006, 20:25:12 »
Cytat: "begus"
Moje też w dużej części zostały uwzględnione. Natomiast też mam nadal problem z niewłączaniem się GPS-a (w poprzedniej wersji było tak samo), po włączeniu zawsze jest wyłączony.

Przy okazji zmian w danych program wyznaczył mi trasę po drodze, którą co najwyżej da sią przejechać na rowerze lub przejść pieszo. W poprzedniej wesji danych (programu?) tak nie robił.


No to oba zdarzenia masz identyczne jak ja.
Również mnie kazał przejechać przez teren zoo jak i nie włącza gps.

*

Offline begus

  • *
  • 63
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2006, 20:54:17 »
Co do niewłączania GPS-a, to jak to już w innym wątku ktoś zauważył (jest taka informacja dla użytkowników wersji z LOGO na stronie Navigo ) to trzeba zrobić Hard Reset. Sprawdziłem pomaga, ale to dość radykalne i kłopotliwe rozwiązanie przy instalacji programu.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2006, 21:51:19 »
Możliwe, że zmiany w aplikacje poszły na tyle głęboko, że to jest po prostu konieczne.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Re: Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2006, 07:01:56 »
Witamy
Przykro nam, że akurat te wspomniane w Twoim liście poprawki w danych nie zostały wprowadzone do tej wersji danych. Pragniemy nadmienić, że analizujemy WSZYSTKIE zgłoszenia bardzo wnikliwie. Wszystkie zarejestrowane są w naszej bazie danych i nadawany jest im odpowiedni status.  Reagujemy na nawet najdrobniejsze zgłoszenia i w przypadkach w których zgłoszenie nie budzi zastrzerzeń natychmiast wprowadzamy poprawki.
Jeżeli coś nie zostało dotychczas w prowadzone to tylko z dwóch powodów:
1) Użytkownik przysłał zbyt ogólne lub nieprecyzyjne informacje i weryfikacja zgłoszenia jest trudna. Każde zgłoszenie jest weryfikowane i wprowadzane do bazy dopiero po sprawdzeniu jego zasadności.
2) Wymagane były dodatkowe wyjazdy w teren i pomiary co przedłużyło czas uwzględnienia zmian w danych

Pracujemy nad bardziej zaawansowanym systemem zarzadzania zgłoszeniami w zakresie aktualizacji danych, co mamy nadzieję pomoże Użytkownikom w bardziej precyzyjnym opisie błędów a nam w informowaniu indywidualnym o wprowadzonych zmianach lub trudnościach w tym zakresie.

Współpraca z Użytkownikami przy aktualizacji danych jest dla nas bardzo ważna i będziemy się starali tę współpracę rozwijać jeszcze bardziej.

Skonstaktujemy sie z Tobą dzisiaj e-mail w celu dokładnego wyjaśnienia które poprawki i dlaczego nie zostały jeszcze uwzględnione oraz kiedy będą.

Pozdrawiamy
Zespół Navigo


Cytat: "piotrus99"
Witam.
Czekałem, tęskniłem (jak zapewne większość z Was) i się doczekałem.
Jak przeczytałem: "- eliminacja 98% błędów zgłoszonych przez użytkowników w okresie 21 wrzesień - 23 październik 2006." to się nawet ucieszyłem.
Ale jak ściągnąłem i zainstalowałem to się okazało, że niestety jestem w tych 2% - czytaj moje błędy nie zostały uwzględnione.

Cóż muszę przyznać, że zespół Navigo nie traktuje serio moich zgłoszeń o błędach. Może nie są one krytyczne, ale powodują, że Navigo2 na moim terenie zachowuje się głupio. Straszyłem już, że nie będę się więcej starał - bez odzewu.
W związku z tym - koniec. Nie mam czasu ani ochoty tracenia swojego prywatnego czasu na zgłaszanie poprtawek, których nikt nie weryfikuje i aktualizuje. Skoro zespół Navigo chce sam budować mapy - proszę bardzo.

Jak to wygląda u Was. Czy zgłaszane przez Was błędy są poprawiane?

Pozdrawiam
Piotrek.

Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2006, 07:14:40 »
Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości jeżeli chodzi o obwodnicę Międzyrzecza. Dokonaliśmy już niezbędnych pomiarów i na pewno dane te znajdą się w grudniowej wersji bazy danych. Jeżeli chodzi o centrum Wrocławia i wspomnianą "powódź"  :) to jest to wina błędu w module wizualizacji na którym pracujemy i którego nie udało się wyeliminować w tej wersji Navigo :( .
Jeżeli chodzi o drogi lokalne to zdajemy sobie sprawę, że w niektórych regionach Polski dokładność może nie zawsze być zadowalająca. Dlatego rozpoczęliśmy intensywne podnoszenie jakości geometrii dróg lokalnych. Pracujemy obecnie nad drogami województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W pierwszym kwartale 2007 roku osiągniemy poziom, który powinien zadowolić nawet bardzo wymagających użytkowników.

P/S Prosimy serdecznie o zgłoszenia niedokładności na które trafiacie ( i chcecie aby były wyelimnowane w pierwszej kolejności) na adres: navigo@ppwk.pl to bedziemy je realizować na bieżąco niezależnie od standardowego planu aktualizacji na przyszły rok.

Serdecznie pozdrawiamy
Zespół Navigo



Cytat: "AKM"
No cóż, ciągle nie ma oddanej w sierpniu obwodnicy Międzyrzecza, którą zgłaszałem we wrześniu, ciągle też centrum Wrocławia wygląda jak w czasie powodzi - duża niebieska plama.
Ale za to jest już druga nitka mostu Pionierów w Szczecinie.
To nie problem w tym, czy Navigo reaguje, czy nie, bo raczej reaguje, wg jakiejś ustalonej kolejności/hierarchii. Problem leży w tym, że materiał wyjściowy pełen jest braków, i doprowadzenie go do stanu "używalności" zajmie jeszcze kilka(-naście?) uaktualnień. Bardzo razi np. brak pełnej siatki dróg, przez co jedna z zalet (jedna z większych) nawigacji satelitarnej nie jest spełniona - odnajdywanie drogi po zjechaniu z głównej trasy. Choćby w takich Pyrzycach, gdzie na "trójce" często są korki Navigo2 nie poprowadzi trasą alternatywną.
Inny problem to niedokładność - kto zjechał z głównych dróg, ten wie - czasem różnica między rzeczywistością a schematem Navigo jest tak duża, że wyrysowana trasa nie mieści się na wyświetlaczu - jak na trasie Skwierzyna - Popowo - droga nr 3 (objazd korka w Skwierzynie).

*

Offline Tuvok

  • **
  • 150
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2006, 09:46:22 »
a czy zamierzacie zrobić wreszcie cokolwiek z powolnością samej aplikacji? bo można odnieść wrażenie, że navigo zostało zaprojektowane dla pda, które jeszcze nie istnieją...

niedawno bawiłem się tomtomem zainstalowanym na pda z prockiem samsunga taktowanym 266MHz i całość chodziła WYRAŹNIE szybciej niż navigo na najszybszych dostępnych obecnie pocketpc...

aha - czy navigo nie mogłoby podpowiadać nazw miast, lub chociażby ulic w danym mieście? nie chodzi o zapisywanie i potem sugerowanie tego, co użytkownik sam już wcześniej wpisał, tylko o podpowiedzi "z mapy"

*

Offline renmar

  • **
  • 108
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2006, 15:21:09 »
w pelni zgadazm sie z przedmowca podpowiedzi z mapy pomagaja genialnie jak sie pouzywaa TT czy iGO to trudno bez tego zyc

podobnie poprawy wymaga prezentacja nazw ulic- znowu odniesienie do TT i iGO tam nazwy sa prezentowane b. czytelnie w N2 duzo gorzej to wyglada

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2006, 18:50:26 »
Cytat: "renmar"
w pelni zgadazm sie z przedmowca podpowiedzi z mapy pomagaja genialnie jak sie pouzywaa TT czy iGO to trudno bez tego zyc

podobnie poprawy wymaga prezentacja nazw ulic- znowu odniesienie do TT i iGO tam nazwy sa prezentowane b. czytelnie w N2 duzo gorzej to wyglada


Mnie by bardziej zależało na ożywieniu tej mapy, wzorem I-go.
Tzn program już reaguje na kliknięcie w danym miejscu mapy, więc powinien w tym momencie wyświetlić podręczne menu z opcjami do wyboru np. dodaj poi, nawiguj do, dodaj przez, usuń poi, usuń przez.

Oczywiście powinno to dotyczyć zarówno trybu nawigowania, jak i innych.
To samo dotyczy przesuwania mapy stylusem

To by faktycznie uatrakcyjniło ten program

*

Offline ZGR

  • 17
Aktualizacja map 6.11.2006
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 14, 2006, 07:33:31 »
Zebrałem trochę (ok. 20) poprawek do map i wysłałem do Navigo, podobne zresztą znalazłem i wysłałem do AutoMapy. Zobaczymy kto w grudniowych wersjach uwzględni te poprawki?

pozdrawiam