Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.

  • 12 Odpowiedzi
  • 2608 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« dnia: Sierpień 10, 2007, 14:27:53 »
Już jest :-)
Zawiera grubą poprawkę Krakowa (cz.2), więc teraz nie będzie zmiłuj się :-)

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2007, 15:53:45 »
jasne - jak prowadzil w Krakowie przez drogi nieprzejezdne, schodki, etc.. (zglaszane pare miesiecy temu do Navigo) tak prowadzi dalej (vide np. ul. St. Milana, Turniejowa). :mad:

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2007, 20:29:26 »
Ja mogę tylko pochwalić - wszystkie moje poprawki dotyczące Krakowa i okolic zostały uwzględnione.
Są nawet nowootwarte odcinki ronda Mogilskiego - to razem z estakadą na rondzie Polsadu czyni Navigo2 najaktualniejszą nawigacją na naszym rynku (a przynajmniej najszybciej reagującą na pojawianie się nowych obiektów).

Cóż, gdyby jeszcze aplikacja była na wyższym poziomie...

Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2007, 20:52:53 »
Zgłaszane przeze mnie poprawki z Krakowa tez są uwzględnione. A rondem Mogilskim, to mnie zaskoczyli ...
Navigo 9, MM 6.6.2

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2007, 21:04:28 »
A rondem Mogilskim, to mnie zaskoczyli ...

Miałem w tym mały udział  :)

Trzeba przyznać, że szybkość wprowadzania poprawek jest naprawdę fenomenalna. Posiadam także Automapę i jednocześnie zgłaszam błędy do obu produktów. W tej chwili testuję AM4.1 RC1 z nowymi mapami i poprawki, które zgłaszałem w maju nie są jeszcze uwzględnione.
Napisane: Sierpień 10, 2007, 21:02:52
jasne - jak prowadzil w Krakowie przez drogi nieprzejezdne, schodki, etc.. (zglaszane pare miesiecy temu do Navigo) tak prowadzi dalej (vide np. ul. St. Milana, Turniejowa). :mad:

Też kiedyś miałem podobny przypadek - dwa moje maile z błędami gdzieś zaginęły. Po prostu zgłoś to jeszcze raz.

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2007, 22:12:29 »
Zglosilem raz - nie bede tego powtarzal dla tych miejsc.

Krakow zglaszalem abym im pomoc. Ja nie potrzebuje nawigacji po tych miejscach bo je znam; poza tym AM3 czy tez AM4 zdecydowanie lepiej wyznacza trasy i zaufanie mam do niej zdecydowanie wieksze. W miejscach, ktore teraz odwiedzam (wchod Polski) bardziej potrzebuje nawigacji i znow AM mi pomaga, a Navigo nie ma nawet bazy ulic (przyklad Biłgoraj, ktory dzisiaj potrzebowalem, a pare dni wczesniej Wąwolnica, ktora w Navigo jakos niezgodnie z rzeczywistoscia ma rozrysowany przebieg ulic). Prosze porownac z AM.

Na plus - aby sie nie czepiac tylko - ostatnia wersja aplikacji dziala szybciej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2007, 22:15:56 wysłana przez sdsi »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2007, 12:03:29 »
Zglosilem raz - nie bede tego powtarzal dla tych miejsc.

Krakow zglaszalem abym im pomoc. Ja nie potrzebuje nawigacji po tych miejscach bo je znam; poza tym AM3 czy tez AM4 zdecydowanie lepiej wyznacza trasy i zaufanie mam do niej zdecydowanie wieksze. W miejscach, ktore teraz odwiedzam (wchod Polski) bardziej potrzebuje nawigacji i znow AM mi pomaga, a Navigo nie ma nawet bazy ulic (przyklad Biłgoraj, ktory dzisiaj potrzebowalem, a pare dni wczesniej Wąwolnica, ktora w Navigo jakos niezgodnie z rzeczywistoscia ma rozrysowany przebieg ulic). Prosze porownac z AM.

Na plus - aby sie nie czepiac tylko - ostatnia wersja aplikacji dziala szybciej.
Nie wiem czy pamiętasz wątek na AM (całkiem niedawno) gdy wszyscy biadolili na AM4 gdy trasę z Warszawy do Gdańska wytyczała przez Białystok...hehe, miałem przynajmniej okazję żeby odwiedzić znajomych w Białym  :D ale śmieszne to nie było...a faktycznie tak się działo...faktem jest, że jeśli (osobiście się z takim przypadkiem nie spotkałem, ale może dlatego, że po Krakowie nie jeżdżę) program wyznacza trasę po schodach to trzeba to naprawić. 
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2007, 13:43:18 »
Nie wiem czy pamiętasz wątek na AM (całkiem niedawno) gdy wszyscy biadolili na AM4 gdy trasę z Warszawy do Gdańska wytyczała przez Białystok...hehe, miałem przynajmniej okazję żeby odwiedzić znajomych w Białym  :D ale śmieszne to nie było...a faktycznie tak się działo...

Jak już używasz hiperboli, to mógłbyś wstawić przynajmniej cudzysłów,
bo choć naiwnych nie sieją, to jeszcze ktoś gotów uwierzyć ...  słowo moda - rzecz święta  :P
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2007, 14:39:09 »
Marku,...śmiej sie czy nie, ale ja faktycznie na pierwszej wersji AM4 tak właśnie zostałem poprowadzony...i to napisałem bardzo poważnie. Teraz jednak chyba coś się w AM pozmieniało...faktycznie takie idiotyzmy się już nie zdarzają...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2007, 20:27:02 »
... poza tym AM3 czy tez AM4 zdecydowanie lepiej wyznacza trasy i zaufanie mam do niej zdecydowanie większe. ...


Jeśli chodzi o AM to niestety masz rację (niestety, jako polityczna poprawność na tym forum  :)) - działa zdecydowanie lepiej i funkcjonalnością bije na głowę Navigo2.
Pomimo tego N2 posiada niepodważalne atuty: cena (i brak konieczności wykupywania abonamentu) i właśnie szybkość aktualizacji danych. Wierzę, że jakość i szybkość aplikacji wkrótce stanie się także atutem N2.

Co do jakości danych - wiele osób ma zastrzeżenia co do ich jakości, ale przypomnijcie sobie jak wyglądała AM dwa lata temu. Dzisiejsza jakość jej map to wysiłek firmy oraz ludzi, którzy zgłaszali poprawki do map. W N2 widzimy to samo i dodatkowo przy każdej aktualizacji mamy dokładną informację co zostało zmienione.
O ile w AM, pomimo Twojej pracy włożonej w poprawianie map musisz płacić co rok, w N2 masz pewność, że zawsze będziesz korzystał za darmo z aplikacji oraz poprawionych przez Ciebie danych. Myślę, że warto się trochę pomęczyć.


Zglosilem raz - nie bede tego powtarzal dla tych miejsc.

Krakow zglaszalem abym im pomoc. Ja nie potrzebuje nawigacji po tych miejscach bo je znam;

Gdyby wszyscy mieli takie podejście, mapy w ogóle nie byłyby poprawiane. Nie chcę Cię osądzać - sam kiedyś na tym forum wściekałem się, że moje poprawki nie zostały uwzględnione. Podejście zespołu N2 (kontakt i wyjaśnienie sprawy) sprawiło, że dalej pracuję nad jakością map, czego i Tobie życzę.

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2007, 14:06:31 »
piotrus99 - szanuje Twoja wywazona wypowiedz.

co do Krakowa - Navigo przyznalo sie tutaj na forum, iz maja problem z kategoryzacja drog Krakowa; tak wiec problem nie dotyczy tylko "moich" znanych ulic, jest bowiem globalny. musza sobie z tym sami radzic - zrobili dwie poprawki krakowa, pare bledow usuneli; niestetety wciaz sa powazne bledy.

AM prowadzi mnie w sposob zdecydowanie bardziej godny zaufania; poprawki, ktore teraz sa w AM poprawiane - o ktorych pisze sie na forum dot. AM - dotycza zupelnie innego poziomu zagadnien zwiazanych z nawigacja. tak wiec navigo - moim zdaniem - wciaz zostaje w tyle. mi trudno z nia bezpiecznie jezdzic.

oczywisce za cene, po ktorej mozna ja dostac - byc moze warto ja kupic. mowie tutaj o cenie ponizej 100 zlotych (allegro) - bo cena, ktora oni proponuje to juz bez sensu. widzialem tez w jakims tesco cene 49 zlotych - byc moze to jeden egzemplarz, albo wyprzedaz.

zreszta - kazdy nie wybiera co mu pasuje :)

*

Offline poziomek

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P350
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2007, 20:55:15 »
Taka dziwna myśl / pytanie mi nie daje spokoju zadam jej z czystej ceikawości. Czy twórcy nawigacji XXX której mapy kuleją nie mogą wziąść na tapetę mapę konkurencji np Automapy i porównać swoje bazy?
Wiem pytanie podstępne ale mnie nurtuje :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja map 5.3 z 10.08.2007.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2007, 18:11:33 »
zajrzyj do wątku o Miplo i poczytaj wypowiedzi, szczególnie GPSmaniaka, dowiesz się dlaczego lepiej nie powielać danych konkurencji...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...