Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007

  • 13 Odpowiedzi
  • 2691 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline begus

  • *
  • 63
Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« dnia: Styczeń 16, 2007, 14:39:24 »
Jest już na stronie Navigo.

Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2007, 07:54:29 »
Szanowani Państwo
Wersja danych 3.4.2 zawiera jedynie drobne poprawki o charakterze technicznym i niewielkie aktualizacje nazewnictwa ulic w niektórych miejscowościach. Wersja zawiera też poprawkę w sieci dróg pozwalającą na uniknięcie błędu wyznaczania niektórych tras w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego.
Wersja danych zawierajacą istotne rozszerzenia i aktualizacje, uwzględniająca jednocześnie uwagi od Użytkowników Navigo zgłoszone do 10 stycznia 2007, zostanie udostępniona zgodnie z planem ok. 5 lutego 2007.

W wersji tej  zbiór danych zostanie rozszerzony M.IN. o:
 
Punkty adresowe dla miejscowości:

Aleksandrów Łódzki
Bełchatów
Biała Podlaska
Kołobrzeg
Lądek Zdrój
Nowy Sącz
Piła
Piotrków Tryb.
Płock
Rybnik
Skierniewice
Szczyrk
Wejherowo
Wisła
Zawiercie
Zgierz

Sieć ulic i punkty adresowe dla miejscowości:

Krynica Morska
Łeba
Ostróda
Władysławowo


Z pozdrowieniami
Zespół Navigo

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2007, 07:58:17 »
Kiedy jest planowane pokrycie Polski w 100%. Chodzi mi o przynajmniej siatkę dróg. Tu gdzie mieszkam - Zduńska Wola,  brakuje ok. połowy ulic :-(

Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2007, 08:13:22 »
Cytat: "sebikolo"
Kiedy jest planowane pokrycie Polski w 100%. Chodzi mi o przynajmniej siatkę dróg. Tu gdzie mieszkam - Zduńska Wola,  brakuje ok. połowy ulic :-(


Obecnie dla Zduńskiej Woli nie posiadamy bazy danych stąd w Navigo widzi Pan jedynie zgeneralizowany schemat dróg. Wykonanie szczegółowej bazy danych nawigacyjnych dla Zduńskiej Woli zaplanowane jest w naszym harmonogramie na drugą połowę roku.
Pełne pokrycie danymi wszystkich miast w Polsce planowane jest na rok 2008.

Zespół Navigo

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2007, 10:00:19 »
sebikolo

A powiedz mi, czy widziałeś kiedykolwiek mapę ze 100% pokryciem jakiegoś kraju? Chyba jedynie Monaco, albo Luksemburgu, chociaż i w to wątpię.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2007, 10:33:45 »
Czy planowane jest zachowanie 1 miesięcznego okresu aktualizacyjnego do końca roku 2007, tzn. czy aktualizacje map będą pojawiać się co miesiąc?

Mile widziane przeze mnie byłoby podawanie planowanych terminów wydania aktualizacji silnika/poprawek i/lub zakresu nowej wersji. Skoro konkurencja trąbi od ponad 2 lat o nowej wersji, to podanie, że coś się pojawi w nowej aktualizacji z poślizgiem terminu 1-2 miesięcznym lub bez określania terminu nie byłoby złym pomysłem. Ktoś kiedyś napisał o kamieniach milowych produktu (chyba właśnie na tym forum) - gdyby były podawane kolejne etapy rozwoju na forum lub stronie - to użytkownicy wiedzieliby co będzie za chwilę, nad czym trwają prace.

Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2007, 11:48:53 »
Cytat: "micra"
Czy planowane jest zachowanie 1 miesięcznego okresu aktualizacyjnego do końca roku 2007, tzn. czy aktualizacje map będą pojawiać się co miesiąc?

Mile widziane przeze mnie byłoby podawanie planowanych terminów wydania aktualizacji silnika/poprawek i/lub zakresu nowej wersji. Skoro konkurencja trąbi od ponad 2 lat o nowej wersji, to podanie, że coś się pojawi w nowej aktualizacji z poślizgiem terminu 1-2 miesięcznym lub bez określania terminu nie byłoby złym pomysłem. Ktoś kiedyś napisał o kamieniach milowych produktu (chyba właśnie na tym forum) - gdyby były podawane kolejne etapy rozwoju na forum lub stronie - to użytkownicy wiedzieliby co będzie za chwilę, nad czym trwają prace.


Tak, zamierzamy utrzymać 1-miesięczny okres udostępniania kolejnych aktualizacji map (nie tylko w roku 2007).
Rozważymy także możliwość umieszczania ramowych harmonogramów aktualizacji i rozszerzenia bazy danych na najbliższe miesiące.

Zespół Navigo

Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2007, 14:07:34 »
Cytat: "REDCor"

Wersja danych zawierajacą istotne rozszerzenia i aktualizacje, uwzględniająca jednocześnie uwagi od Użytkowników Navigo zgłoszone do 10 stycznia 2007, zostanie udostępniona zgodnie z planem ok. 5 lutego 2007.

Z pozdrowieniami
Zespół Navigo



Witam
Jakiś czas temu otrzymałem od Was zakupioną za 99,00 PLN wersję Navigo 2 ( na CD). Mam pytanie czy jest to pełna wersja ( czy ma jakieś ograniczenia ? ), którą mogę aktualizować np. w/wym. poprawkami map i silnika, czy jest to demo na płycie CD bez prawa do nowych wersji programu ? Pytam, bo przeczytałem wątki na ten temat i mam już kompletną sieczke w głowie...
 Jeżeli mogę aktualizować program i mapy to może kilka słów jak to przeprowadzić, czy trzeba usunąc całkowicie poprzednią wersję a jeśli tak to co z kodami ? Przy aktualizacji map wystarczy je podmienić  ?

Pozdrawiam

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2007, 14:47:18 »
Jeżeli jest to Navigo2 za 99,00 zł to na 99% jest to wersja pełna. Do aktualizacji map nie potrzebujesz żadnego kodu, pobierasz ze strony, usuwasz poprzednie lub zmieniasz nazwę katalogu w którym się znajdują i później instalujesz - wgrywasz nowe. By zacząć pracę z nową mapą uruchamiasz przez plik mapy - w katalogu "Polska_i_plany_miast" jest plik o rozmiarze ponad 50MB, wystarczy w niego "pacnąć" i Navigo2 się uruchomi z nową mapą.

By zaktualizować program trzeba rzeczywiście odinstalować wersję posiadaną (jest to opisane wraz z aktualizacją - aktualizacje pobiera się niezależnie, tj. oddzielnie silnik, oddzielnie mapy), zainstalować nową. Nowa instaluje się w trybie 30-minutowym na 20 uruchomień. Uruchamiasz Navigo2, wchodzisz w Opcje, O programie, Rejestruj i tam dalej powinieneś sobie już poradzić. Potrzebujesz m.in. kodu z opakowania oraz kodu generowanego przez Navigo2 innego dla każdej instalacji, wklepujesz kod na stronie, zwrotnie dostajesz numer do wklepania no i voile'la.

Aha, by pobierać aktualizacje map i silnika potrzebujesz konto na stronie Navigo.

Na przyszłość sprawdz na stronie producenta, jest to tam opisane co i jak począć.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2007, 08:03:55 »
W cenie 99zł była sprzedawana pełna wersja dla osób, które dostały Navigo2 z czasopismem LOGO. Założeniem producenta jest udostępnienie oprogramowania, za które nie będzie trzeba dodatkowo płacić. Aktualizacje, po zalogowaniu na stronie navigo mozesz pobierać bez żadnego problemu darmowo. Jeśli chcesz zachować wszelkie POI, które wcześniej zapisałeś sobie w programie, to podczas kopiowania map podmień wszystkie pliki w katalogu polska i plany map, z wyjątkiem dwóch plików z rozszerzeniem .POI. Co do aktualizacji programu, jeśli po odinstalowaniu wcześniejszej wersji nie dokonano HR to aktywacja programu dokonywana jest na poprzedni klucz rejestracyjny.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2007, 08:37:35 »
No to u mnie klucz rejestracyjny się zmienił mimo braku hard resetu. Klucz rejestracyjny się zmienia o ile zmienia się numer wersji silnika RH...., a ten będzie inny przy każdorazowej instalacji nowszej wersji.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2007, 09:15:29 »
Masz rację, tyle, że udostępniona obecnie wersja nie jest wersją release tylko betą i nie wiadomo jak będzie z następnymi wersjami.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline micra

  • **
  • 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550
Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2007, 09:46:03 »
Opisałem swoje doświadczenia, w tym jedną pomyłkę, gdy pomyliła mi się jedna litera no i potrzebowałem resetu (usunięcia z bazy) powiązania mojego numer "z pudełka" z numerem nowej wersji. Pierwszą wersję, którą miałem to było bodajże RH200000, a później aktualizowałem do RH200611 no i wtedy wykonałem rejestrację błędnego numeru kontrolnego (klucza kontrolnego) wiążąc go z numerem wersji.

Może dzisiaj odpowiedzi udzieli przedstawiciel Navigo, by rozwiać wątpliwości...

Aktualizacja map (3.4.2) z 16.01.2007
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2007, 00:06:47 »
Dzięki wszystkim za rozjaśnienie tematu :)

 Ciekaw jestem tylko czy nowa wersja bedzie umożliwiała wpisywanie celu nawigacji na sprzętowej klawiaturze a nie tylko na ekranowej. Męczyłem sie dotąd rysikiem w wersji LOGO-sowej z tym problemem na swoim MDA-PRO.
 Jak wpisywałem adres z klawiatury sprzetowej to owszem wyświetlał tekst w okienku podglądu wpisywanego tekstu, ale w następnym oknie/poziomie już go nie było. Często też na tym etapie sie wywalał...
A propos przydałoby się wybieranie głosowe chociaż "moich miejsc"  ;) , czyli cos podobnego do funkcji w Navigonie. A więc np. mówię "Navigo DOM" i ustawia mi cel na chatę...ale to pewnie marzenie ściętej głowy...
pozdr.