aktualizacja 19 grudnia

  • 3 Odpowiedzi
  • 1883 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aktualizacja 19 grudnia
« dnia: Grudzień 20, 2006, 08:12:03 »
Z tego co wiedzę prawie wszystkie moje sugestie dotyczące braków i błędów w mapach zostały uwzględnione w nowej wersji map. Z przesłanych moich  sugestii brakuje tylko obwodnicy miasta Szubin (woj. Kujawsko-Pomorskie).

*

Offline ZGR

  • 17
aktualizacja 19 grudnia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2006, 21:59:23 »
Większośc moich uwag i usterek tez została poprawiona ale ... mam wrażenie, że zostało to zrobione jakos tak byle jak.
To znaczy zgłaszając np. brak jakiejś drogi wrysowałem ją na zrzucie "pi razy oko" (powiedzmy przebieg drogi mocno zgeneralizowany) licząc, że ktoś zwerifikuje dokładnie przebieg drogi w oparciu o jakieś materiały kartograficzne. No i teraz mam wrażenie, że w kilku przypadkach poprawki zostały uwzględnione dokładnie tak jak ja to wrysowałem. Gdybym wiedział to przyłożyłbym sie bardziej. Teraz nie wiem, czy jest to jakoś tymczasowo i docelowo zostanie to poprawione w następnych wersjach czy zgłaszac to dalej jako usterkę.

*

Offline marekmk

  • *
  • 65
    • Klub Motorowy Energetyk Ratownictwo, BRD, PTTK
  • Sprzęt: HP ipaq rx3715, SD512MB, GPS BT NemeriX.
aktualizacja 19 grudnia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2007, 08:21:09 »
Zgłaszaj - to nie zaszkodzi. Jeśli masz zapis śladu to dołącz go do zgłoszenia. Może zdążą nanieść poprawki do styczniowej aktualizacji danych.

aktualizacja 19 grudnia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2007, 08:39:54 »
Cytat: "ZGR"
Większośc moich uwag i usterek tez została poprawiona ale ... mam wrażenie, że zostało to zrobione jakos tak byle jak.
To znaczy zgłaszając np. brak jakiejś drogi wrysowałem ją na zrzucie "pi razy oko" (powiedzmy przebieg drogi mocno zgeneralizowany) licząc, że ktoś zwerifikuje dokładnie przebieg drogi w oparciu o jakieś materiały kartograficzne. No i teraz mam wrażenie, że w kilku przypadkach poprawki zostały uwzględnione dokładnie tak jak ja to wrysowałem. Gdybym wiedział to przyłożyłbym sie bardziej. Teraz nie wiem, czy jest to jakoś tymczasowo i docelowo zostanie to poprawione w następnych wersjach czy zgłaszac to dalej jako usterkę.



W niektórych przypadkach, gdy zgłoszenie aktualizacyjne dotyczy obszaru gdzie w Navigo nie ma jeszcze dokładnej bazy danych (np. planu miasta), lub pełna aktualizacja planowana jest w najbliższych miesiącach, to niektóre poprawki przebiegu drogi  wprowadzamy w przybliżeniu ze statusem "DO USZCZEGÓŁOWIENIA". Nie w każdym bowiem przypadku możemy w celu weryfikacji przebiegu jednej ulicy wysyłać w krótkim czasie ekipę w teren, często w drugi koniec kraju. Dlatego w takiej sytuacji dokonujemy tylko weryfikacji wstępnej i zapisujemy to miejsce do harmonogramu pomiarów szczegółowych. Sytuacja ma się znacznie lepiej, gdy od Użytkownika dostajemy zapis śladu GPS. Wtedy już wersja tymczasowa poprawki jest już dość niezłej jakości.
Tak czy inaczej, jeżeli drogi Użytkowniku nie jesteś zadowolony w pełni z wprowadzonej poprawki prześlij nam poprez e-mail dodatkową uwagę a my na nią odpowiemy i podamy Ci na kiedy zaplanowaliśmy szczegółowy pomiar.


Z Noworocznymi pozdrowieniami
Zespół Navigo