Pytanie za 100 punktów !MPX220

  • 1 Odpowiedzi
  • 1640 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tomas

  • 15
Pytanie za 100 punktów !MPX220
« dnia: Maj 21, 2006, 00:10:10 »
Mam pytanie moze ktos zdola na nie odpowiedziec (mial podobny problem). Otoz gniazdo do sluchawek w moim MPX'sie sie troche wyrobilo i teraz niezawsze lapie....:/ moze ktos wie czy to mozna wymienic?? lub cos innego byle dobrze stabilnie dzialalo[/url]

Pytanie za 100 punktów !MPX220
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2006, 12:33:27 »
ja mialem w mpx200 podobny problem, gł. w zimie. Njalepiej wyczyscic gniazdo specjalnym płynem do czyszczenia nadruków na płytach scalonych o nazwie Cleanser IPA nr.102 (taki z zielona nakrętka), (kosztował mnie 22zł/litr. Nie wiem czy są mniejsze, ponieważ używam takich preparatow dosyć często), a także tzw. Kontakt Spray'em (ten spray kosztuje ok. 20 zł/za 500ml jak sie nie myle)

Jak tym wyczyścić: Moczysz jacka od słuchawek w Cleanserze, i wkładasz go i wyciągasz, później odczekasz chwilke, następnie oczyść gnizado z tego plynu, po przez dmuchniecie kompresorem, lub spręzonym powietrzem. Czynośc powtorzyć kilkakrotnie. Póxniej jeszcze mozęsz namoczyć szmatke, i wsunąc ja za pomoca wykalaczki w celu wytarcia tym płynem zewnetrznych częsci gniazda, oczywiście wydmuchac po chwili.

Gdzie dostaniesz takie preparaty:
kupisz jes w kslepie z częsciami elektronicznymi, w hurtowni elkronicznej, a także na giełdzie elektronicznej
Ja topbie polecam giełde, gdyż ty czyli, nie serwisant nabędziesz tam najtaniej te preparaty.
Później użyłem Kontakt Spray'u, którego siknołem do środka, ale tobie nie polecam siknąc tym sprayem, bo możesz dać za dużo i polać niepotrzebnie wnętrze telefonu, najlepiej, jak zrobisz to za pomoca szmatki i wykalaczki, oraz jacka od śluchawek.

Jesli nie posiadasz kompresora musisz jeszcze kupić, sprężonep owietrze (jakieś 10zł puszka)
 
    Posumowanie: musisz liczyć 50zł za same preparaty, więc się zastanów czy nie lepiej z tym iśc do serwisu i zapłacic 20 żl za czyszczenie, bo te preparaty będą ci tylko leżeć w domu.
  No chyba ze serwis zaśpiewa ci za wymiane, gniazda, ale to też nie powinna być wygórowana kwota, może 70zł
  Jęsli twój phonik jest na gwarancji to zaraz idź do serwisu.