problem z podłączneiem komputera motoroli mpx200

  • 7 Odpowiedzi
  • 3385 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z podłączneiem komputera motoroli mpx200
« dnia: Listopad 26, 2004, 10:10:51 »
witam
opisze co robie po kolei.
1. podłanczam kabel usb do gniazda usb.
2. podłanczam motorole mpx200, komputer wykrywa i podaje komunikat na pasku"usb device" - "sprzęt zainstalowany i gotowy do użytku".
3. potem instaluje ActiveSync.
4. restartuje kompa.
5. podłanczam pod usb komore i wykrywa, wybieram w ActiveSync tryb gościa, potem trwa synchronizacja(takie kółko na zielono się kreci i w okienku jest jako zsynchronizowane, kółoko zostaje zielone ale się nie kreci).
6. chce przegrac coś na telefon, niewazne co, ale jak wchodze do ekploratora to pokazuje puste okno i nic tam nie ma, natomiast moge zainstalowac oprogramowanie i odinstalowac.

co jest grane, może coś zel robie.

dodam ze w menadzerze uzadzen, jest "urządzenie USB windows CE" a w nim "microsofft urzadzenie sync"

nie wiem co się dzieje moze faktycznie powinienem zainstalowac jakieś inne stery.
pomózcie.
przekopałem FAQ i nic.

dodam ze po odpaleniu w ActiveSync eksploratora wyskakuje komunikat:
"krytyczne usługi komukikacyjne nie zostały uruchomione. Zresetuj urządzenie przenośne i połącz się ponownie"
resetuje robie wszystko jeszcze raz i nic, albo pojawia sie puste okno eksporatora albo j.w komunikat

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
problem z podłączneiem komputera motoroli mpx200
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2004, 18:42:30 »
Nie powinienes podlaczac telefonu do komputera zanim zainstalujesz ActiveSync. Wtedy moga sie robic takie dziwne rzeczy. Polecam hard reset telefonu i ponowna probe.

problem z podłączneiem komputera motoroli mpx200
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2004, 07:38:41 »
Cytat: jakub kańczugowski
Nie powinienes podlaczac telefonu do komputera zanim zainstalujesz ActiveSync. Wtedy moga sie robic takie dziwne rzeczy. Polecam hard reset telefonu i ponowna probe.

niestety nic nie pomogło w dalszym ciagu jest jak wyzej napisałem:(

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
problem z podłączneiem komputera motoroli mpx200
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2004, 09:54:27 »
Usuń to urządzenie z Menadżera urządzeń i pozwól się zainstalować sterownikom dostarczonym z ActiveSync.
I zapamiętaj sobie, że AS należy zawsze instalować najpierw.

problem z podłączneiem komputera motoroli mpx200
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2004, 16:48:44 »
Cytat: WaldekGo
Usuń to urządzenie z Menadżera urządzeń i pozwól się zainstalować sterownikom dostarczonym z ActiveSync.
I zapamiętaj sobie, że AS należy zawsze instalować najpierw.

zrobiłem tak jak pan mówił i :

to samo, program ActiveSync w czasie instalacji prosi o podłaczenie telonu aby go wykryć, wykrywa usb i tyle........

sterowniki wywaliłem i zainstalowałem podając ściezke z katalogu ActiveSync i nic dalej eksplorator nic nie widzi:(
o zgrozo.

podam jak robie po kolei:
instaluje ActiveSync,
w czasie instalacji ActiveSync prosi o podłaczenie telefonu - podłanczam go
wykrywa urządzenie podaje stery z katalogu programu ActiveSync

a reszta to samo jak wczesniej.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
problem z podłączneiem komputera motoroli mpx200
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2004, 16:27:30 »
Sprobuj podlaczyc to na innym komputerze.

problem z podłączneiem komputera motoroli mpx200
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2004, 21:41:02 »
fakt , faktem, spróbuje, narazie zgrywanie wszystkiego przebiega tak, zainstalowałem program SMARTPHONESENDTO i teraz za posrednictwem tego programu moge przesłać wszystkie pliki z rozszerzeniem "exe", wiec wszystkim plikom które chce przegrac do telefonu zmienia rozszerzenie na właśnie te i przegrywam do fona, potem w motoroli zmieniam na faktyczne , i tak ciesze sie plikami których wcześniej nie mogłem przegrać :)

ale oczywiscie nie moge przegrać kontaktów i innych..... a tak apropo, moze ktos wie w jakich pikach siedzą kontakty? miło by było je zarchiwizowac a potem zgrac do telefonu naprzykład po hard formacie.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
problem z podłączneiem komputera motoroli mpx200
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2004, 22:50:31 »
Kontaky siedza w bazie danych. Najlepsza forma archiwizacji kontaktow to ich synchronizacja z pecetowym outlookiem.