Nokia 7610 vs Motorola MPx220 (or maybe something else...)

  • 7 Odpowiedzi
  • 2341 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nokia 7610 vs Motorola MPx220 (or maybe something else...)
« dnia: Listopad 02, 2004, 16:47:02 »
Zakladam temat by wywolac konstruktywna dyskusje celem wylonienia najciekawszego telefonu dla polskiego uzytkownika :D
Jestem na etapie wyboru nowej sluchawki dla siebie ;) Chce, by byl to telefon w kategorii smartphone. Jestem w stanie przeznaczyc na niego kwote w zakresie 1000 do 2000 PLN brutto (oczywiscie wolalbym aby kwota byla raczej bliska 1000:) ). Oczywicie mam z czego dzwonic, wiec moge jeszcze jakis czas poczekac. A teraz konkrety:

1) Nokia 7610.
+ bardzo przyzwoity aparat fotograficzny (jeden z najlepszych na rynku, zdecydowanie lepszy od tego z MPx220).
+ polskie menu, a tym samym polski slownik T9
+ przyjazne, jak to w Nokiach menu. (ok, sprawa subiektywna :P)

2) Motorola MPx220
+ bezproblemowa synchronizacja kontaktow z Outlooka, za posrednictwem ActiveSync, dla mnie istotna sprawa, na codzien uzywam PocketPC i kontakty mam wlasnie w tym formacie.
+ wiele z aplikacji dla PocketPC 2002/2003 dziala takze na MPx220, np. ListPro, eWallet itp...

Jako minus dla obu urzadzen zaliczylbym udziwnione karty pamieci (jakby nie mozn abylo uzyc standardowej MMC, lub SD, tylko jakies RS-MMC czy TransFlashe). Kolejna wada jest brak dotykowego ekranu, ktory szczegolnie w MPx220 by sie przydal.

W zestawieniu nie bralem pod uwage SPV, poniewaz z roznych review wywnioskowalem ze jest bardzo powolny, poza tym nie podoba mi sie jego wyglad.

No i ostatecznie nie wiem na co sie zdecydowac, a moze jeszcze kilka miesiecy zaczekac.

Jaka jest Wasza opinia, jesli macie ktores z tych urzadzen, napiszcie, co sadzicie... ?

Pozdrawiam,
Adrian

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Nokia 7610 vs Motorola MPx220 (or maybe something else...)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2004, 17:12:05 »
Wydaje mi sie ze platforma Series 60 jest o wiele bardziej rozwinietym systemem operacyjnym jesli chodzi o telefony komorkowe. MS Smartphone jest jeszcze zbyt za malo zoptymalizowany do tego celu. Szczerze mowiac to nie mam pojecia ile glupich bledow i niedorobek tych okienek Motorola wlasnorecznie poprawila by system byl zdatny do uzytku. Mam nadzieje ze sporo, bo ostatni telefon z WM 2003 for Smartphone z jakim mialem mozliwosc sie spotkac byl lekko mowiac irytujacy. Jesli motka jest dopracowana ... to czemu nie. Zawsze to kolejne okienka w kieszeni :)

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Nokia 7610 vs Motorola MPx220 (or maybe something else...)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2004, 11:19:03 »
Ech.. całe zło tego świata to M$. A series60 to wcale niedoróbek nie ma.

A MS Smartphone bije na głowę Series60 funkcjonalnością i ilością oprogramowania.

Nokia 7610 vs Motorola MPx220 (or maybe something else...)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2004, 13:07:06 »
Dzieki za posta, ale nie chce wywolac wojny co lepsze Series60 czy MS. Chodzi mi raczej o wskazanie najciekawszego telefonu za nie najwieksze pieniadze. Oto moja lista:
1) MPx220
2) N7610
3) Tu nowosc :D Sharp GX30, to nie smartphone, ale ma super parametry

Jednak chyba sie wstrzymam z zakupem, bo Motka ma kiepski aparat i brak T9, a N7610 mi sie nie podoba.

A jaki dla Was jest phone nr 1. ??

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Nokia 7610 vs Motorola MPx220 (or maybe something else...)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2004, 13:11:21 »
Cytat: WaldekGo
Ech.. całe zło tego świata to M$. A series60 to wcale niedoróbek nie ma.

A MS Smartphone bije na głowę Series60 funkcjonalnością i ilością oprogramowania.

Iloscia softu? To bylo dobre :)
Funkcjonalnosc? Oczywiscie... ale nie jako telefon komorkowy, tylko jak prawie palmtop. Funkcjonalnosc telefonu jest o niebo lepsza w Series 60.

Nokia 7610 vs Motorola MPx220 (or maybe something else...)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2004, 14:41:29 »
Cytat: jakub kańczugowski
Iloscia softu? To bylo dobre :)
Funkcjonalnosc? Oczywiscie... ale nie jako telefon komorkowy, tylko jak prawie palmtop. Funkcjonalnosc telefonu jest o niebo lepsza w Series 60.

Hmm... sporo mialem do czyniena z Nokia 7650, teraz mam MPx200.... I - nie zauwazylem, zeby motorola w czymkolwiek ustepowala nokii - jesli chodzi o funkcjinalnosc samego telefonu. Mozesz dokladniej powiedziec, co masz na mysli?

Pozdr,
Radek

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Nokia 7610 vs Motorola MPx220 (or maybe something else...)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2004, 15:28:49 »
Przeczytaj moj test telefonu Qtek 8060, ktory opublikowalem na PDAclub... bedziesz wiedzial o czym mowie.

Nokia 7610 vs Motorola MPx220 (or maybe something else...)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2005, 11:59:31 »
No i stalo sie :D Wybralem Nokie 7610 - wole telefon z komputerem, niz komputer z telefonem.

Pierwsze wnioski:
+ elegancki wyglad,
+ bezproblemowa synchronizacja z MS Outlook XP - nawet NIPy i daty urodzin,
+ aparat 1Mpixel,
- troche duzy,
- powolny
- kiepska jakosc dzwieku, nie mam tu na mysli nawet tego ze mono, bo to mi nie przeszkadza, rowniez brzmieniu czegos brakuje.

Mam go od wczoraj, wiec wnioski sa bardzo wstepne.

Jedyna konkurencja dla tej Nokii byl Qtek 8020, przegral, gdyz jest problem z dostepnoscia telefonu, brak polskiej lokalizacji i T9 polskiego, troche mniej elegancki wyglad. Poza tym jak wspomnial Jakub, Series 60 to bardziej dopracowana platforma.
Na korzysc 8020 przemawia rewelacyjny rozmiar telefonu (zdecydowanie mniejszy od 7610) oraz mnogosc oprogramowania.