MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.

  • 11 Odpowiedzi
  • 2888 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« dnia: Grudzień 19, 2004, 14:55:50 »
Czy może mi ktoś powiedzieć:

1. czy działają w tym telefonie aplikacje w java midp 2 (gry na Vxxx)???
2. mp3 jako dzwonki???
3. jakie są największe minusy telefonu???
4. czy dobrze rozumiem, że firmware i windows mobile to dwie różne rzeczy i obie są w MPx200?  

Ponadto, czy żeby zrobić upgrade do windows mobile 2003 powinno się wymienić firmware?

Będę wdzieczny za każdą odpowiedź, czy też podpowiedź.  

POZDRAWIAM  

MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2004, 22:40:20 »
Myślę choć mogę się mylić że wersja windows mobile jest konkretnie dedykowana do danego modelu, czyli wm dla motoroli mpx 200 zawiera w sobie firmware dla tego telefonu. Najwiekszym minusem tego telefonu dla mnie jest słaba bateria. Do obsługi trzeba się przyzwyczaić. Symbian z series60 i VIQ jest chyba lepiej dopracowany. Ale ogólnie to fajny telefon, jeszcze jak będzie więcej oprogramowania do niego zwłaszcza w wersji freeware to może się to wszystko nieźle rozkrecić. Na razie jest za mało telefonów z ta platformą. Może by się zainteresował tą platformą Koszaliński Psiloc i w ramach promocji wypuścil trochę darmowego oprogramoawania? :)

MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2005, 14:26:27 »
1. czy działają w tym telefonie aplikacje w java midp 2 (gry na Vxxx)???

nie, poki nie wgrasz javy. Niektorzy twierdza, ze to mozliwe

2. mp3 jako dzwonki???

nie, poki ich nie przerobisz na wavy

3. jakie są największe minusy telefonu???

1. glowna wada tego telefonu jest to, ze zeby wogole dzialal trzeba wgrac milion rzeczy...
2. nie zamyka aplikacji, wiec jak nie zamkniesz ich recznie, to zje baterie w ciagu dnia
3. klawisz spacji wyladowal pod # (ciekawe co motorola na to), kursor w prawo nie powoduje zaistnienia spacji (tymbardziej 1)
4.  wysyla mms, ale dopiero jak  wgrasz dodatkowy soft, albo jak zrobisz update
5.  cellbroadcasting przysyla smsami - zapomnij o tym ze bedziesz mial na wyswietlaczu lokalizacje, no chyba ze do tego tez trzeba softu za 100$?

IMHO w porownaniu z Vxxx to jest funkcjonalnie jakies 3 lata w tyl.

Tyle tylko ze gra mp3 i odtwarza fimy - oczywiscie dopiero jak wgrasz dodatkowy soft... wiec od razu kup sobie dodatkowa karte pamieci, bo  w pamieci sie nie zmiesci to wszystko co trzeba, zeby dzialal.

Zdegustowana Paula











MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2005, 16:41:31 »
ogolnie nie lubie tego telefonu i uwazam ze jego zakup nie byl madra decyzja ale z wypisanymi przez paulinke wadami sie nie zgadzam..

1. nie wiem co niby trzeba wgrac zeby dzialal?? mi dzialal od pierwszego uruchomienia:D a to co sobie dogralem to bzdety bez ktorych mozna sie obejsc
2.to prawda..ale nie do konca...czesc aplikacji ma funkcje close albo exit natomiast generalnie sluzy do tego task manager ktory jest seryjnym oprogramowaniem mpx200 wiec rozwiazaniem problemu jest dac skrot np pod 2 do task managera i w ten sposob wcisnieciecie i przytrzymanie 2 a nastepnie powtorne wcisniecie 2 zamyka wszystko jednym ruchem

3. tego to nie rozumiem..ja klawisz spacji mialem w kazdym telefonie po # i zaden tez nie robil spacji kursorem (moze dlatego ze kocham samsungi:D )

4. jaki niby soft trzeba dograc do wysylania mmsow?? ten soft jest zainstalowany i telefon jest dostarczany z ta aplikacja

5. zgoda..do bani...a do tego zeby dostawac raporty smsow za kadym smsem trzeba zaznaczac taka opcje

powiem tak...telefon moze byc funkcjonalny ale trzeba w niego zainwestowac sposo czasu i cierpliwosci zeby sobie pewne rzeczy usprawnic..pod tym wzgledem klasyczne komorki sa lepsze..abstrachujac oczywiscie od mojej prywatnej opinii ze motorola to zlo:D kazda motorola..v500 mojej kobiety to tez porazka i do tego juz lezy w serwisie:D

dla mnie dodatkowa wada wcale niebagatelna (ale tutaj pewnie jestem w mniejszosci) jest kompletny brak akcesoriow do samochodu..nie ma i nie bedzie profesjonalnego carkitu do tego fona..nie da sie podpiac anteny zewnetrzej..motorola nie zrobila nawet uchwytu na deske specjalnie do mpx200:( a ladowarki samochodowej nie da sie kupic ani stereo headset:(

ogolnie przylaczam sie do Pauli...nie ma sie czym podniecac

MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2005, 16:53:21 »


1. nie wiem co niby trzeba wgrac zeby dzialal?? mi dzialal od pierwszego uruchomienia:D a to co sobie dogralem to bzdety bez ktorych mozna sie obejsc

wlasnie :) chyba ze poprzednia motorola Cie do czegos przyzwyczaila, ze jest, a tu poprostu sie nie da

2.to prawda..ale nie do konca...czesc aplikacji ma funkcje close albo exit natomiast generalnie sluzy do tego task manager ktory jest seryjnym oprogramowaniem <ciach>

Czyli normalnie sie nie da zamknac "trzaskajac klapka" (jak w v500), trzeba kombinowac...
taski, skroty - to przeciez telefon! zadzwoni, odbierzesz , zapomnisz ze w tle idzie ci jakas zjadajaca baterie aplikacja....

3. tego to nie rozumiem..ja klawisz spacji mialem w kazdym telefonie po # i zaden tez nie robil spacji kursorem (moze dlatego ze kocham samsungi:D )

MPX to motorola, w motoroli od zawsze spacja byla pod 1, a modelach z navikey pod pod "->", co wydaje sie byc logiczne

4. jaki niby soft trzeba dograc do wysylania mmsow?? ten soft jest zainstalowany i telefon jest dostarczany z ta aplikacja

po hard resecie juz jej nie ma, wiec ktos ja tam dogral :) co z tego ze jest na dostarczonej plycie..?

5. zgoda..do bani...a do tego zeby dostawac raporty smsow za kadym smsem trzeba zaznaczac taka opcje

wlasnie...

powiem tak...telefon moze byc funkcjonalny ale trzeba w niego zainwestowac sposo czasu i cierpliwosci zeby sobie pewne rzeczy usprawnic..

ja stracilam cierpliwosc po 2 tygodniach - sprzedalam


abstrachujac oczywiscie od mojej prywatnej opinii ze motorola to zlo:D kazda motorola..v500 mojej kobiety to tez porazka i do tego juz lezy w serwisie:D

me, jest fanka motoroli , ale mpx200 to porazka!!!!


<ciach> a ladowarki samochodowej nie da sie kupic ani stereo headset:(

wlasnie po co komu mp3 player kiedy o sluchawkach do niego nikt nie slyszal?
tak, oczywiecie mozna zrobic samemu , jak i calosc doftu do tego fonu tez...bleeee


paula

MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2005, 17:21:51 »
nie no Paula nie przesadzaj...to nie jest forum zwyklych komorek..i myslac o urzadzeniu z jakims OS wiadomo ze kupujacy sa zainteresowani mozliwosciami wgrywania aplikacji i na to licza..wiec to co dla jednych jest wada dla innych jest zaleta..z tym hard resetem to mnie rozbawilas..skasuj oprogramowanie z v500 i tez bedziesz musiala dogrywac potem rozne rzeczy tyle ze takie manipulacje leza w gestii serwisu;)
Mikkke jesli uzywales dotad tylko "zwyklych" komorek to zanim kupisz mpx200 czy innego smartphone'a pozycz od kogos taka zabawke i potestuj..bo w przeciwnym razie mozesz skonczyc jak Paula;)

*

Offline koven

  • ***
  • 325
MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2005, 17:59:33 »
Do tej pory czytalem tylko posty i sie nie udzielalem, ale sprowokowaliscie mnie do napisania kilku slow. malykubus - popieram Twoje zdanie, niektore os. potrzebuja wiekszej funkcjonalnosci od tel. i dla nich wlasnie jes mpx200. Nie rozumiem natomist paulinko Twojego podejscia do tej sprawy. Najwidoczniej potrzebujesz najzwyklejszej komorki do rozmow i niczego wiecej. Mi "opanowanie" komorki zajelo jeden wieczor i tyle(tak z 1-2h). Jedyne czego dluzej szukalem to gry(wlasciwie to poszukuje nadal). Wiekszosc z wymienionych przez Ciebie brakow mozna ominac z innymi mozna zyc (chyba kazdej komorce czegos brakuje).
Co zas sie tyczy akcesoriow, faktycznie, nie ma az tak duzego wyboru, jednak za braki innych odpowiedzialna jest wylacznie mot. PL, ktorej nie chce sie sprowadzac sprzetu do tego tel. z zachodu. Telefon jest na tyle fajny ze zamierzam kupic za jakis czas mpx220
This is a story about memory,
and that's what can be
remembered...

MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2005, 18:18:36 »
koven..generalnie popieram..ale co do akcesioriow to niestety to nie motorola pl to po prostu motorola dala ciala..nie mam fizycznej mozliwosci podpiecia zestawu do samochodu i fizycznie nie istnieje taki zestaw dedykowany do mpx200..rozwiazaniem by byl zestaw na BT..ale tego motorola z niewiadomych przyczyn poskapila mpx200..tez mysle o mpx220 jest chyba zdecydowanie poprawiona..no ale kasa:(

MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2005, 18:26:46 »
Nie, no uzywalam juz PDA (PALM OS), wiec wiem co mozna z tego typu zabawek oczekiwac.
Mialam jedynie nadzieje, ze motorola porostu pogodzi dwie fucjonalnosci, bazujac na swoich doswiadczeniach z  telefonow, a tu rozdzarowanie.... moze tylko moje, ale moze ktomus to pomoze w podjeciu rozsadnej decyzji.


Paula


*

Offline koven

  • ***
  • 325
MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2005, 19:46:08 »
Niestety zestawow samochodowych nie ma , ale np. sluchawek stereo sa 2 czy 3 rodzaje z tym ze w Polsce jakos nie moge nigdzie ich odszukac
This is a story about memory,
and that's what can be
remembered...

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2005, 20:09:11 »
Komorki w znanej nam dziś wersji ewoluowały od początku lat 90tych więc miały sporo czasu aby dojrzeć. Smartphone sa duuużo młodsze więc przyszłosc przed nimi i napewno prędzy czy później większość, o ile nie wszystkie, znane nam funkcje ze "zwykłych" telefonów znajdą się w smartphone. W tym momencie mozna sobie zadać jednak pytanie:
Dlaczego takie firmy jak Sony Ericsson (Symbian UIQ), Nokia (Symbian Series 60), czy własnie Motorola (MS Smartphone) mając duuuże doświadczenie w budowaniu nowoczesnych i dopracowanych komórek, nie dołozyły do swoich Sprytnych Telefonów wszystkich najpotrzebnieszych funkcji, które przecież znajdują sie w ich własnych komórkach. Specjalnie nie pisze tu o Treo, który nie sprzedaje pod swoją marką "zwykłych" komórek.
Przeciez wypuszczając ten czy inny model mają świadomośc ich mankamentów i niedoróbek. Chyba, że mamy tu tak kuriozalne podejście jak w przypadku Nokii 6600 gdzie dano monofoniczny odtwarzacz mp3 tłumacząc, że to telefon biznesowy - przeciez to pranoiczne tłumaczenie! Biznesmen nie może słuchać muzyki na stereo? To dlaczego w ci sami biznesmeni kupują drogie samochody z dobrym zestawem stereo w środku?
KURIOZUM!
Wniosek z tego taki, kupując Sprytny Telefon kupujemy i cieszymy się jego "wartością dodaną" a przymykamy oko na przyziemne braki w zakresie "zwykłego" telefonu komorkowego.

MPX200 Zamierzam kupić, proszę o rady.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2005, 21:10:46 »
moim zdaniem..nie ma technicznych przeciw wskazan zeby stworzyc telefon ktory spelnia wszystkie oczekiwania (po za wygladem moze bo kazdy ma swoj gust) ani tez projektanci nie sa idiotami i nie zapominaja o dodaniu jakichs funkcji..wg mnie to kwestia strategii marketingowej..nie bardzo wiadomo co jeszcze mozna wsadzic w komorke wiec firmy wupuszczajac kolejne modele swiadomie pozostawiaja niedosyt po to zeby kolejny model mogl sie czyms roznic na plus od poprzednika..