mpx200 ladowanie, problem

  • 8 Odpowiedzi
  • 2098 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mpx200 ladowanie, problem
« dnia: Maj 25, 2005, 18:23:18 »
Witam,

Opis problemu:

Telefon nie chce sie ladowac. Probuje przez ladowarke, jak i przez kabel usb, nie dziala. Po podlaczeniu ladowarki zero efektu, po podlaczeniu kabla USB jest przeprowadzana synchronizacja, urzadzenie zostaje wykryte w windzie, ale nie jest ladowane. Mial ktos podobny problem ? Zakladam, ze moze to byc problem albo z gniazdem miniUSB w telefonie albo z bateria. Wykluczam problemy kabelkow, bo sprawdzalem na trzech.

Telefon mam od paru miesiecy, nigdy zadnych problemow. Wczoraj wszystko jeszcze dzialalo. Od wczoraj mi nie upadl, nie wykapal sie (chyba ze w nocy sam pod prysznic wskoczyl), ani inne takie. Poprostu lezal.

Jakies pomysly co zrobic ? Sytuacja jest na tyle krytyczna, ze jutro jade na dlugi weekend, a sluzba nie druzba i pod telefonem byc musze.

pzdr.



[Dodano: 2005-05-25 18:48:17]
Ehhh... poszperalem troche i wyglada na to ze to jest standardowy problem mpx200.

Wiec zmieniam pytanie, robil ktos naprawy gwarancyjne tego telefonu w Polsce ? Wie jak i za ile ? Jakies doswiadczenia? Ktokolwiek ?

pzdr :/

mpx200 ladowanie, problem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2005, 19:31:40 »
gwarancyjne maja to do siebie ze sa bezplatne:))..ogolnie jesli nie masz gwarancji (tak jak ja) to dowiadywalem sie w rrserwis jakie sa szacunkowe koszty..no wiec samo tzw otwarcie telefonu..czyli przyjecie i zlokalizowanie usterki to jest jakies 50zl na dzien dobry..dobrze ze ja nie mam poki co tego problemu bo cena naprawy moze byc w okolicach polowy wartosci telefonu..ale chwila..jesli problem jest standardowy..to czy wiesz dokladnie na czym polega usterka? jesli tak to napisz moze uda sie to samemu naprawic

mpx200 ladowanie, problem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2005, 21:14:05 »
Usterka polega na tym ze przepalil sie bezpiecznik wejscia zasilania portu USB. Naprawa wlasno reczna jest opisana tutaj: http://www.mpx200.org/forums/index.php?showtopic=6080.

Jak przeprowadze ta operacje to dam znac czy sie udalo.

mpx200 ladowanie, problem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2005, 21:58:39 »

mpx200 ladowanie, problem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2005, 12:50:38 »
Telefon rozkrecilem, sprawdzilem miernikiem i rzeczywiscie jest to problem bezpiecznika. Jutro akcja lutowania. Ma ktos doswiadczenie w takich sprawach ?

mpx200 ladowanie, problem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2005, 23:29:39 »
u mnie taka akcja byla wczoraj, tzn po 2 tygodniach uzywania tel od nowości.okazało się ze bateria Padła(jakieś małe przepięcie czy cos tam).Chłopcy z Warszawa-Włochy od których kupilem tel na allegro bezproblemowo wymienili mi baterie. i motka dalej hula! :)

mpx200 ladowanie, problem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2005, 14:24:58 »
Operacja lutowania zakonczona sukcesem. Wszystko dziala jak nalezy. Jak ktos ma podobny problem to polecam to rozwiazanie. Oczywiscie pierw trzeba sprawdzic czy to rzeczywiscie wina bezpiecznika.

mpx200 ladowanie, problem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2006, 23:09:18 »
paranowa ty mowisz o baterii, a tu poszedł bezpiecznik. Bigbit może opiszesz co zrobiłeś po kolei, co ci było potrzebne, bo nie każdy sie zna na tym lub nie rozumie biegle po angielsku (a przypuszczam ze w takim jezyku jest ta instrukcja ktora sie posłużyłeś). Na pewno wielu posiadaczy motki MPx200 bylo by ci wdziecznych, ze mną na czele  :wink:

mpx200 ladowanie, problem
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2006, 14:34:37 »
Właśnie 3 dni temu dopadła mnie taka sama przypadłość :/
Telefon można bez problemu zsynchronizować, ale ani usb ani ład. sieciowa nieładują.
Wiem, że odgrzałem stary temat ale prosze o jakaś wskazówke dotyczącą wymiany tego bezpiecznika?
Z góry dzieki