Tworzenie w C520 bazy POI z plików pobranych z POIPlaza.

  • 0 Odpowiedzi
  • 1764 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JagiS

  • 6
  • Sprzęt: C520
Tworzenie w C520 bazy POI z plików pobranych z POIPlaza.
« dnia: Luty 23, 2008, 23:21:33 »
Witam Kolegów. Zainspirowany opisem Pagadi (tutaj dla Ciebie dzienks, forum GPS24) postanowiłem precyzyjnie podać informację o tworzeniu interesującej nas własnej bazy POI. Być może jeszcze komuś się taka informacja przyda. Zanim przystąpimy do pracy musimy się zaopatrzyć w instalkę iGO POI Explorer i Microsoft .NET Framework 2.0.

Postępowanie przy tworzeniu własnej bazy POI:
Dla przykładu zakładam, że interesują mnie bary McDonald i stacje serwisowe Opel.

1. Pobieram interesujące mnie pliki z POIPlaza: [PL-McDonalds-iGO-MioMap.zip] i [PL-Opel-iGO-MioMap.zip].
2. Pobrane pliki [*.zip] rozpakowuję.
3. Otwieram program iGO POI Explorer i importuję pojedynczo (Ctrl+F) pliki z rozpakowanych folderów typu [iGO.db]. Powstał projekt zawierający pliki z obu zaimportowanych miejsc.
4. Lewym klawiszem myszy klikam na plik zawierający POI (Ctrl+X) i exportuję POI do pliku zapisując go na dysku twardym z rozszerzeniem [*.csv]. W ten sposób stworzyłem dwa pliki: [PL-McDonalds.csv] i [PL-Opel.csv]. Ponieważ zależy mi na umiejscowieniu plików interesujących mnie POI w ich własnych zakładkach wrzucam je do dwóch folderów utworzonych na Pulpicie, odpowiednio: [McDonalds] i [Opel service].
5. Otwieram program POI Loader.
6. Po otwarciu programu wybieram urządzenie, na którym zapisuję moje POI. Należy wybrać kartę SD.
7. Wybieram ścieżkę dostępu do pierwszego pliku Excel, czyli do folderu na Pulpicie [McDonalds] i klikam Dalej.
8. Czekam na zakończenie transferu, po podsumowaniu klikam OK.
9. Powtarzam operację z pkt.7. wybierając folder [Opel service].
10. Czekam na zakończenie transferu, po podsumowaniu klikam OK.
11. Zamykam POI Loader.

Wynik jest taki, że na karcie SD pojawił się nowy folder o nazwie POI, który zawiera dwa pliki: [McDonalds_2008223222115.kml] i [Opel service_200822322213.kml].
Po wejściu do MioMap i po otworzeniu zakładki POI i następnie Moje POI pojawiły się dwie nowe zakładki: [POI/McDonalds] i [POI/Opel service].

WADY:
Obie nowe zakładki mają ikony "i", której nie można zmienić oraz umieszczone wewnątrz punkty POI również wyświetlane są z na mapie z ikoną "i". Jest tak, pomimo iż jeszcze w iGO POI Explorer ikony były pokazywane prawidłowo i można je było dowolnie edytować. Spowodowane jest to tym, że w plikach [*.csv] nie jest zapisywana informacja o ikonie.

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2008, 08:01:02 wysłana przez JagiS »
C520-FEU MioMap 3.3