Tutorial jak odlbokować moov`a 330/360

  • 11 Odpowiedzi
  • 29979 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tutorial jak odlbokować moov`a 330/360
« dnia: Lipiec 01, 2008, 10:43:38 »
Może komus sie przyda. Nudze sie pracy wiec  postanowilem sie podzielić swoją zdobytą od wczoraj wiedzą :))))


1. Sciagasz pocekta i rozpakowujesz na dysku

http://rapidshare.com/files/121096139/MioPocket_2.0_Release_22.zip

2. Na karcie SD urządzenia tworzysz katalog Cobia_410_64
3. Kopiujesz tam wszystko oprócz katalogu MioAutoRun
4. Katalog MioAutoRun wrzucasz luzem obok katalogu Cobia
5. Zmieniasz nazwe z mioautorun.exe na auto.exe i analgicznie dla pliku mioautorun .mscr
6. Wkładasz karte SD do urzadzenia


Jeszcze jedna rzecz na która napotkałem.

Przy podłączeniu do komputera (activesyn na xp oraz aplikacja do urzadzen mobilnych vista) w zakladce system na pocketmio mamy przycisk USB za jego pomocą wybieramy czy ma działac w trycie pamieci masowej czy active sync. Jezeli active sync lub jego mlodszy odpowiednik nie bedą widzieć urządzenia należy przekrecic przelacznik w pozycje off (nic sie nie powinno wydarzyc) teraz wejsc w prawym gornym rogu na ikonke z zamykanie i wybrać stanby (display off) poczekac okolo 30 sek i wlaczyc urzadzenie. W tym momencie active sync powinien widziec urzadzenie ( u mnie wlasnie tak jest)

Problem jest tylko jeszcze taki ze tylko w miomap urzadzenie swieci 100 % jasnoscia w przypadku innych programów jest to około 70-80 % . Co prawda urzadzonka mam od wczoraj ale siedzialem nad nim parenascie godzin juz i nie znalazlem jeszcze na to rozwiazania - koledzu z gpspassion.com tez. Jak mi sie uda to podam.

Po zaisntalowaniu miopocet nie bedzie mozliwe uruchomienie miomap gdyz podana jest tam zla sciezka. Nie da sie jej tez zmienic za pomoca urzadzenia bo nie obsluguje klawiatury ani odpalanej z urzadzenia ani poprzez zdalny pupit z komputera. Tak wiec edycje plików trzeba robić z poziomy PC- ta.
Aby zmienic wpisy do mapy map edytujemy plik : karta sd\mioautorun\scripts\Variables.mscr

w miejscu :
MioMap = IniRead(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap")
MioMapFolder = FilePath(MioMap)
MioMapEXE = FileBase(MioMap) & FileExt(MioMap)

#If installed to \My Flash Disk, point to what MioMap.exe was renamed to
If(MioMapEXE ne "MioMap_orig.exe" AND FileExists("\My Flash Disk\MioMap\MioMap\MioMap_orig.exe"))
MioMapEXE = "MioMap_orig.exe"
IniWrite(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap", "\My Flash Disk\MioMap\MioMap\MioMap_orig.exe")
ElseIf(DirExists("\My Flash Disk\MioMap\MioMap_org"))
MioMapFolder = "\My Flash Disk\MioMap\MioMap_org"
IniWrite(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap", "\My Flash Disk\MioMap\MioMap_org\MioMap.exe")
EndIf


wpisujemy
MioMap = IniRead(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap")
MioMapFolder = "\My Flash Disk\Program Files\MioMap"
MioMapEXE = "miomap.exe"

sprawdzcie jeszcze czy dobrze te sciezki wpisalem bo pisze z pamieci.

Tak samo jezeli chcemy podpiac np automape to w miejscu TomTom`a wpisujemy odpowiednio dane z lokalizacja do automapy czyli np "\storage card\Automapa EU" itd.

Jeżeli chcemy zeby zamiast TomTom pisało automapa edytujemy plik :
\MioAutoRun\Skin\Pages\ zależenie od skórki jaka mamy wybraną
np dla skórki ista ultiamate bedzie to VistaUltimate_Navigation.ini

szukamy

TEXT
x = 7
y = 205
Text = TomTom
Color = FFFFFF
FrameColor = 000000
Size = 12
Weight = 700
CreateFont


i zmieniamy na

TEXT
x = 7
y = 205
Text = AutoMapa
Color = FFFFFF
FrameColor = 000000
Size = 12
Weight = 700
CreateFont


Automapa wgrywa sie bez problemu - natomiast musimy ustawić GPS `a bo automatycznie go nie rozpoznaje - GPS MA BYC USTAWIONY NA COM 2 PRĘDKOŚĆ 57600

 :grin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2008, 19:08:25 wysłana przez tgorka »

Odp: Tutorial jak odlbokować moov`a 330/360
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2008, 20:30:22 »
Cytuj
Automapa wgrywa sie bez problemu - natomiast musimy ustawić GPS `a bo automatycznie go nie rozpoznaje - GPS MA BYC USTAWIONY NA COM 2 PRĘDKOŚĆ 57600


czy to mozliwe ze np po tym bede mogl zainstalowac swoja automape;?
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=101652.0

I gratulace za pomocnik na pewno sie przyda;]

Odp: Tutorial jak odlbokować moov`a 330/360
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2008, 20:36:26 »
Cytuj
Automapa wgrywa sie bez problemu - natomiast musimy ustawić GPS `a bo automatycznie go nie rozpoznaje - GPS MA BYC USTAWIONY NA COM 2 PRĘDKOŚĆ 57600


czy to mozliwe ze np po tym bede mogl zainstalowac swoja automape;?
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=101652.0

I gratulace za pomocnik na pewno sie przyda;]

ale piszesz tam ze masz mio p350 . On jest windowsie mobile 5 - tam ten problem nie wystepuje.
Sprobuj jeszcze przeformatować karte pamięci - najlepiej zrobić jeszcze hard reset.

*

Offline debe

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov 360
Odp: Tutorial jak odlbokować moov`a 330/360
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2008, 16:04:56 »
Witam.
Mam takie pytanko dot. odblokowania przez MioPocket_2.0_Release_22.
Czy MIO MOOV wyłącza się normalnie? Tzn. czy po przesunięciu suwaka w pozycję "OFF" urządzenie wyłącza się?
Pytam, ponieważ jak odblokowałem przez MioPocket_2.0_Release_18  wyłączenie MIO polegało na przesunięciu suwaka w pozycję "RESET". Innej możliwości nie było. Jak wygląda to u Ciebie?

Pozdrawiam

Odp: Tutorial jak odlbokować moov`a 330/360
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2008, 17:10:41 »
Witam.
Mam takie pytanko dot. odblokowania przez MioPocket_2.0_Release_22.
Czy MIO MOOV wyłącza się normalnie? Tzn. czy po przesunięciu suwaka w pozycję "OFF" urządzenie wyłącza się?
Pytam, ponieważ jak odblokowałem przez MioPocket_2.0_Release_18  wyłączenie MIO polegało na przesunięciu suwaka w pozycję "RESET". Innej możliwości nie było. Jak wygląda to u Ciebie?

Pozdrawiam

Niestety - nie wyłącza sie. Jedyne co wtedy działa to opcja resume (wstrzymaj). Ale minus jest taki ze np majac automape i robiac sobie przerwe albo zostawiamy ja wlaczoną alby musimy wylaczyć calkiem urzadzenie.
Z tego co czytałem na gpspassion nie ma na to rozwiazania na tym etapie.

odblokowanie mio moov 330
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2008, 21:16:59 »
Witam Nie moge odblokować mojej maszynki próbowałem tego sposobu opisanego niżej nie wiem co jest pomożecie??

Odp: Tutorial jak odlbokować moov`a 330/360
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2008, 22:36:33 »
Panowie ja nie mogę odblokowac swego mio 330 w ten sposób może ktos mi pomóc założyłem temat

Odp: odblokowanie mio moov 330
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2008, 08:27:59 »
Przyłączam się do tego wołania o pomoc. Zrobiłem dokładnie to co napisane, o błędzie niema mowy, a urządzenie nie działa. Wymyślcie coś.

Jak odlbokować moov`a 330/360: pytanie!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2008, 13:08:18 »
w miejscu :
MioMap = IniRead(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap")
MioMapFolder = FilePath(MioMap)
MioMapEXE = FileBase(MioMap) & FileExt(MioMap)

#If installed to \My Flash Disk, point to what MioMap.exe was renamed to
If(MioMapEXE ne "MioMap_orig.exe" AND FileExists("\My Flash Disk\MioMap\MioMap\MioMap_orig.exe"))
MioMapEXE = "MioMap_orig.exe"
IniWrite(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap", "\My Flash Disk\MioMap\MioMap\MioMap_orig.exe")
ElseIf(DirExists("\My Flash Disk\MioMap\MioMap_org"))
MioMapFolder = "\My Flash Disk\MioMap\MioMap_org"
IniWrite(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap", "\My Flash Disk\MioMap\MioMap_org\MioMap.exe")
EndIf

wpisujemy
MioMap = IniRead(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap")
MioMapFolder = "\My Flash Disk\Program Files\MioMap"
MioMapEXE = "miomap.exe"

Czy to znaczy, że
#If installed to \My Flash Disk, point to what MioMap.exe was renamed to
If(MioMapEXE ne "MioMap_orig.exe" AND FileExists("\My Flash Disk\MioMap\MioMap\MioMap_orig.exe"))
MioMapEXE = "MioMap_orig.exe"
IniWrite(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap", "\My Flash Disk\MioMap\MioMap\MioMap_orig.exe")
ElseIf(DirExists("\My Flash Disk\MioMap\MioMap_org"))
MioMapFolder = "\My Flash Disk\MioMap\MioMap_org"
IniWrite(MioPocketINI, "Navigation", "MioMap", "\My Flash Disk\MioMap\MioMap_org\MioMap.exe")
EndIf
wyrzucamy z zapisu?

Odp: odblokowanie mio moov 330
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2008, 00:59:24 »
Ja mam moov200 a działa jak opisane tu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102532.msg734598#msg734598


wyczytałem (i skopiwałem :D) gdzieś to:

http://rapidshare.com/files/130056530/ApplicationLauncherMioMoov360.rar.html

INSTRUKCJA INSTALACJI:
--------------------------------------------------------
Application Launcher dla Mio Moov 360
Program ściągnąłem z : http://www.ultimatelaunch.de/
Przerobiony żeby działał na Mio Moov 360
Wersja językowa: Polska (można własnoręcznie zmienić)

Cel: Pozwala uruchamiać 2 lub więcej programów nawigacyjnych tuż po starcie przez prosty wybór (kliknięcie na przycisku) +oraz trochę pożytecznych programików

Nie musisz odblokowywać swojego MioMoov!!

Instalacja:
- rozpakuj RAR na swoim Mio Moov (w głównym "My Flash Disk" katalogu)
- przerób plik Program Files\MioMap\appstatupsec.ini zmieniając linie na:

  ProcessFile=SystemInformation/SystemInformation.exe

- Zrestartuj urządzenie

PS:
w katalogu SystemInformation znajdują się odpowiadające(ekranom) katalogi oraz pliki *.ini (tak więc samodzielnie można sobie dodać usunąć coś)
Dodatkowo w SystemInformation/SystemInformation32.exe (odpalić można na PC) i zobaczyć jak to działa zanim się wgra na PNA

UPDATE: 2008/07/18 BACKLIGHT PATCH
To jest patch dla powyższego programiku naprawiający błąd (niepełne podświetlenie)

http://rapidshare.com/files/130574195/MioMoov360_Backlight_Patch_for_ApplicationLauncher.rar.html

INSTALACJA:
(wymagana instalacja najpierw ApplicationLauncher'a)
-rozpakuj na Mio nadpisujac plik SystemInformation/Main/main.ini
lub
PELNA WERSJA Z PATCHEM:
http://rapidshare.com/files/130575408/Application_Launcher_for_MioMoov360_backlight_fix.rar.html



Kombinujcie - powodzenia
[/font]

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: odblokowanie mio moov 330
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2008, 01:18:24 »
I zycie stalo sie prostsze :)

A tak swoja droga, dlubanie w plikach INI tego Launchera jest tak dziecinnie proste, ze mozna go przystaosowac pod praktycznie dowolna Navi - ostatnio przygotowalem pod iPaq 310/314/316
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: Tutorial jak odlbokować moov`a 330/360
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2008, 08:38:15 »
Przy MioPocket nawigacja odblokowuje się czy jak to jest? Wiadomo, że na application launcher nie tracimy gwarancji, bo nawet jej nie odblokowujemy. Jak to jest w przypadku MioPocket wie ktoś?
MDA VARIO IV