poi i radary C520

  • 13 Odpowiedzi
  • 6085 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

poi i radary C520
« dnia: Październik 21, 2007, 19:56:55 »
Kto mi może pomóc z gotowymi plikami z bazą radarów i  POI     mio-tech club odpada  jestem zarejestrowany a mimo to przez Miosync i POI Loader nic nie mogę pobrać.Zależało mi szczególnie na radarach , atrakcjach turystycznych atokampingach w Europie.Może ma ktoś pobrane na Mio  które działają
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2007, 20:17:48 wysłana przez piotr.dryga »

Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2007, 14:51:51 »
Radary możesz pobrać stąd: http://www.poiplaza.com/en/poi-databases?ps_id=41&lang=en , w moim mieście są nawet aktualne, ale oprócz stacjonarnych są też wpisane niektóre mobilne (tam gdzie często stoją). Plik z fotoradarami z rozszerzeniem upd wgrywasz do katalogu X:\MioMap\MioMap\MIOTC\POIS (taki jest w C720) pod nazwą poiupdates.upd. I fotoradary powinny się pojawić na mapie. Inne pliki z POI ze strony poiplaz ściągasz a następnie importujesz do programu iGO POI Explorer, (pamiętaj aby zaimportować też ten z nawigacji - iGO.db) zapisujesz go jako iGO.db i podmieniasz w swojej nawigacji i cieszych sie fotoradarami i innymi POI

Piksiak
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2007, 16:22:07 wysłana przez piksiak »

Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2007, 10:06:52 »
Dzięki PIKSIAK za szybką odpowiedz robiłem wszystko według twoich podpowiedzi zaimportowałem poi z linku powyżej do igoPOIEXPLORER i nawet widać poi utworzone wcześniej przeze mnie jak i te które pobrałem niestety nie mogę zapisać tego w iGO.db wyświetla błąd:File E:\POI\igo.db does not exit.Verify that the correct file name was given. Natomiast gdy chce exportowac można zapisać tylko w formatach: kml,gpx,csu.xls. w tych 4 formatach nie znajduje się db.  próbowałem na wszystkie strony (wszystkie te wyświetlania strony były otwierane chyba tylko prze ze mnie )  Radary mam tylko że nie piskają  .Czy masz jakieś lekarstwo na to??

Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2007, 13:57:44 »
Utwórz sobie katalog np. POI u siebie na dysku C:. Następnie wgraj tam iGO.db z nawigacji i pozostałe które chcesz dołączyć. Wchodzisz w iGO PIO Explorer i na iGO POI Database klikasz prawym klawiszem myszy. Wybierasz Import POI from file here... , zmieniasz rozszerzenia plików na db i wczytujesz plik db ( iGO.db też, i te które ściągnołeś po kolei). Pojawią Ci się dwa katalogi (jeden z danymi drugi pusty, pusty usuwasz) - np:Katalog iGO_kfc.db oraz PL-KFC, w tym PL-KFC są dane i jego nie kasujesz. Jak zaimportujesz juz wszystkie POI i pokasujesz puste katalogi (nie koniecznie one się pojawią) to robisz z menu Plik - Export iGO database to file (oflinne)... i wskazujesz ten swój przegrany iGO.db i program dogra do pliku te POI. Możesz tez zaimportować pliki z menu Plik - Import i katalogi z danymi przenieść myszką do katalogu iGO PIO Database (też zadziała). Najważniejsze abyś miał w oknie programu katalogi z samymi POI (nazwy tych katalogów też możesz zmienić). Nastepnie nadgrywasz plik iGO.db na plik który masz w nawigacji. Ten proces polega nie na tworzeniu nowego pliku z bazą danych ale na dograniu do już istniejącej iGO.db nowych danych.

A co się tyczy fotoradarów to w opcjach programu miomap masz ustawienia do kamer i tam ustawiasz dźwięki - strona 77 instrukcji http://www.mio.com.pl/fr/c520/C520_MioMap_Instrukcja_Obslugi.pdf.

Piksiak
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2007, 14:19:19 wysłana przez piksiak »

Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2007, 15:32:38 »
Z POI sobie poradziłem dzieki twojej pomocy  :ok:
OK (należy po prostu poczekać przy tworzeniu pliku to trochę trwa) radary też są nawet ich sporo .Bardzo ważna rzecz plik z radarami musi nazywać się POIUpdates  wielkość liter też jest ważna inaczej mapa radarów nie widzi .powalcze jeszcze z ostrzeganiem dzwiękowym próbowałem na razie tylko na symulacji kamery widać  ale nie "słychać"
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 19:51:20 wysłana przez piotr.dryga »

Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2007, 19:46:54 »
Radary piskają  .Nie należy się sugerować symulacją,podczas jazdy ostrzegają( swoją drogą aż za często). :banan: :banan:  Teraz następne pytanie jak wgrać radary np. Czech I Austrii  bo przecież dwóch plików o nazwie POIUpdates   nie utworzymy a gdy dodamy np. POIUpdates_Pl  mapa tego pliku nie widzi. Dodam że iGO POI EXPLORER plików UPD nie tworzy ani nie łączy.
 
Przylepiając sie do tematu czy ktoś wie jak powyższe pliki z radarami dograć do automapy 4 :-? 
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2007, 19:56:01 wysłana przez piotr.dryga »

*

Offline jaroo5

  • *
  • 74
  • Sprzęt: Galaxy S9,
Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2007, 23:59:59 »
najgorsze w tym wszystkim jest to że producent ma gdzieś użytkownikow mio a Ci samo muszą kombinować ,może przybałby sie watek " jakich nawigacji nie polecamy",,,,,,,,,,,,,,,,,(mio na bank pierwsze miejsce)
 

Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2007, 14:02:14 »
Nie jest tak żle, Mio ma w miarę dobre mapy ,można równie dobrze wgrać automape4,obsługa jest prosta .Najważniejsze że po pewnych "modyfikacjach" można wgrać dowolną mapę w formacie fbl.( zrób to z TomTomem)Jeżdziłem z mio c 520 po Grecji w Atenach bez niej bym sobie nie poradził, tam jeżdzili tylko grecy jak.... w ulu. Napewno tej nawigacji bym nie odradzał. Poi i radary to w końcu tyko dodatek choć przyznam że bardzo pomocny.

*

Offline jaroo5

  • *
  • 74
  • Sprzęt: Galaxy S9,
Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2007, 17:47:09 »
.....dlatego własnie jeżdżę na automapie   B)

Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2007, 23:30:11 »
.....dlatego własnie jeżdżę na automapie   B)

Niby DLACZEGO ???

*

Offline jaroo5

  • *
  • 74
  • Sprzęt: Galaxy S9,
Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2007, 08:51:33 »
m.in. dlatego że automapa (jeżeli chodzi o Polskę) jest dokładniejsza i bardziej aktualna  niz mapa mio

Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2007, 21:05:59 »
Na marginesie dodam że mio jest oparte na mapach Tele atlasu które od dawna chce kupić TomTom .Tak ze wszystkich tych  zachwycających sie tomtomami zachęcam do lektóryhttp://t-k.pl/p/news?i25=4344[flash=200,200] .I zobaczcie sobie na interii  na czym  jest oparta map 24 nazwy ulic itd wypisz wymaluj teleatlas .
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2007, 21:11:41 wysłana przez piotr.dryga »

*

Offline MarcinGrzelaczyk

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO C720
Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2007, 14:58:57 »
Po ściągnięciu pliku z fotosami zhttp://www.poiplaza.com/en/poi-databases?ps_id=41&lang=en i po otwarciu go wyskakują 4 pliki o nazwach:
1.PL-Speedcam.txt
2.PL-SpeedCam.kmz
3.Install notes.txt
4.PL-SpeedCam.upd
Który plik należy wgrać bo kombinuje na wszystkie sposoby i fotosów jak nie było tak nie ma
O.K.już opanowałem fotosy wystarczyło zmienić nazwę plikuPL-Speedcam.upd na POIUpdate.upd
Tylko niech mi ktoś łaskawie wytłumaczy dlaczego w trybie symulacji fotoradary widać ale nie ma ostrzerzenia głosowego nie sprawdzałem jeszcze na trasie czy ostrzega .Wopcjach mam ustawione ostrzeganie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2007, 17:40:21 wysłana przez MarcinGrzelaczyk »

Odp: poi i radary C520
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2007, 20:38:17 »
wgraj plik UPD i musisz go nazwać POIUpdates jak pisze powyżej