Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM

  • 16 Odpowiedzi
  • 13107 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline me_th_od

  • **
  • 113
    • capzone.pl - fullcapy, snapbacki
  • Sprzęt: HTC One
Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« dnia: Lipiec 02, 2009, 12:39:08 »
Witam
Mam problem z sygnalem GPS na mio moov 500.
Po wlaczeniu AM czy BeeLineGPS tudziez innego softu bazujacego na porcie COM2 nie lapie mi sygnalu GPS :(
Co ciekawe problem ze zlapaniem sygnalu w AM wystepuje tylko jak odblokowalem moov 500 przy uzyciu MioPocket 3.0 Relase 49.
Wszystko zrobione zgodnie z instrukcja zalaczona do MioPocket – po zlapaniu sygnalu GPS w MioMaps wlozylem karte SD do urzadzenia i zaczela się „instalacja”.
Wszystko przeszlo gladko i moim oczom ukazal się ekran windowsowy :)
Po odblokowaniu przy pomocy MioPocket nawigator MioMaps odpala się bez problemu i dziala prawidlowo. Natomiast w AM 5.5.2 pomimo tego ze mam ustawiony GPS na COM2 i 57600 nie lapie mi sygnalu i nie wykrywa GPSa :(
To samo w BeeLineGPS – tu pojawia się jeszcze info mowiace o tym iż jakis inny program uzywa tego portu ?!? :O
Co dziwniejsze ze jak odblokowalem moov 500 wg innej instrukcji) bez uzycia MioPocket) AM dziala prawidlowo …
Czytalem na jkims forum ze ludzie na moov 500 w AM mieli na COM2 ustawione np. 4800 i im dzialalo…
Pozmocie pliz bo nie mam już pomyslow…
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2009, 12:40:45 wysłana przez me_th_od »

Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2009, 13:36:51 »
Wczoraj też miałem podobne jazdy z moim moov500. W AM, iGO8 nie wykrywał mi GPS a w miomap dawał radę. U mnie pomogło format karty pamięci,wgranie od nowa miomap poprzez mio desktop i wgranie od nowa AM i iGO8 tyle że ja wgrywałem inne wersje od tych które miałem wcześniej. Wydaje mi się że coś tam wywołuje jakiś błąd który jest nadpisywany w jakimś pliku AM i iGO8. Wszystko śmiga mi na com2 57600

*

Offline me_th_od

  • **
  • 113
    • capzone.pl - fullcapy, snapbacki
  • Sprzęt: HTC One
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2009, 13:53:25 »
Wczoraj też miałem podobne jazdy z moim moov500. W AM, iGO8 nie wykrywał mi GPS a w miomap dawał radę. U mnie pomogło format karty pamięci,wgranie od nowa miomap poprzez mio desktop i wgranie od nowa AM i iGO8 tyle że ja wgrywałem inne wersje od tych które miałem wcześniej. Wydaje mi się że coś tam wywołuje jakiś błąd który jest nadpisywany w jakimś pliku AM i iGO8. Wszystko śmiga mi na com2 57600
Hej
A możesz mi podac które dokladnie wersje masz AM i iGo?
A po co od nowa wgrywales MioMap?!? :O
A Mio Desktop? Co to? Ja wszystko do tej pory robilem przez polaczenie USB przyznam się szczerze …
Karte formatowales w PC czy w urzadzeniu?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2009, 13:59:05 wysłana przez me_th_od »

Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2009, 18:37:03 »
Kartę formatuj w urządzeniu, mio desktop to program który jest dołączony do płytki przy zakupie nawigacji,
po co instalowałem mio map - bo wcześniej to i w mio map nie widzial gps, ogolnie to nie wiem ale pomogło
AM w wersji 5.3
a iGO8 8 coś ale nie pamiętam dokładnie.

*

Offline me_th_od

  • **
  • 113
    • capzone.pl - fullcapy, snapbacki
  • Sprzęt: HTC One
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2009, 22:10:39 »
Kartę formatuj w urządzeniu, mio desktop to program który jest dołączony do płytki przy zakupie nawigacji,
po co instalowałem mio map - bo wcześniej to i w mio map nie widzial gps, ogolnie to nie wiem ale pomogło
AM w wersji 5.3
a iGO8 8 coś ale nie pamiętam dokładnie.
hmmm tylko pytanie jak mam karte w urzadzeniu sformatowac skoro nie ma takiej opcji w oryginalnym ROMie ?:(

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2009, 22:41:06 »
Kartę formatuj w urządzeniu

Z ciekawości. Co to niby miałoby dać?  :O

Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2009, 23:34:11 »
formatować możesz z poziomu windows gdy podłączysz urządzenie do pc.
Ogolnie to chodzi o to aby wgrać nowe programy na karte, zamiast formatowac mozecie sobie usunac stare programy - jak kto woli.
Ja zrobilem po przez format + inne opisane rzeczy i opisywany przez kolege problem znikną.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2009, 23:43:00 »
Jednym słowem chodzi o to, by sformatować kartę. Zgoda. Ale co do tego, że w urządzeniu, to już niezupełnie   B)

*

Offline me_th_od

  • **
  • 113
    • capzone.pl - fullcapy, snapbacki
  • Sprzęt: HTC One
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2009, 08:50:36 »
formatować możesz z poziomu windows gdy podłączysz urządzenie do pc.
Ogolnie to chodzi o to aby wgrać nowe programy na karte, zamiast formatowac mozecie sobie usunac stare programy - jak kto woli.
Ja zrobilem po przez format + inne opisane rzeczy i opisywany przez kolege problem znikną.
Sformatowalem karte, wrzucilem inna wersje AM oraz MioPocket 3.0 rel 48 czy 47 (nie pamietam dokladnie)… ale nic kompletnie to niedalo :(
Ciagle na AM pokazuje info na COM2 ze brak dostepu do portu…
Na COM1 i COM9 co prawda pokazuje się info w AM ze szuka sygnalu GPS ale i tak nic to nie zmienia bo liczba satelit jest rowna 0 ;)
Zmienialem tez predkosci z 57600 na 56000 i 4800 (na kazdym porcie) ale tez nic to nie dalo…
Naprawde kurde nie mam już pomyslow…
A taki fajny pulpit to MioPocket…
Tylko ze co mi z tego jak AM mi nie dziala :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2009, 09:08:41 wysłana przez me_th_od »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2009, 09:06:20 »
A nie jest tak, że w tle hula sobie oryginalny program nawigacyjny (np miomap) i blokuje dostęp do portu?

*

Offline me_th_od

  • **
  • 113
    • capzone.pl - fullcapy, snapbacki
  • Sprzęt: HTC One
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2009, 09:11:29 »
A nie jest tak, że w tle hula sobie oryginalny program nawigacyjny (np miomap) i blokuje dostęp do portu?
tez o tym myslelem ale w menedzerze procesow nie ma miomap.exe :(
po odpaleniue MioMaps faktycznie pomimo klikniecia na x nie zamyka sie program ale w menedzerze procesow killuje go wtedy...
ale to i tak nic nie zmienia...
najwidoczniej chyba cos innego trzyma ten COM2 ale nie mam pomyslu co po analizie procesow jakie sa odpalone...
chyba ze cos w skryptach moze trzeba zmienic...
rece juz mi opadaja ... ;(

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2009, 10:15:48 »
Mam na to dwa sposoby:
1. po HR złap fixa na MM, zamknij ją i powinna AM już łapać sygnał.
2. po hr złap fixa na MM a następnie zrób reset urządzenia i odpal AM.

*

Offline me_th_od

  • **
  • 113
    • capzone.pl - fullcapy, snapbacki
  • Sprzęt: HTC One
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2009, 11:51:54 »
Mam na to dwa sposoby:
1. po HR złap fixa na MM, zamknij ją i powinna AM już łapać sygnał.
2. po hr złap fixa na MM a następnie zrób reset urządzenia i odpal AM.
Hej
co do pkt 1. to tak probowalem… tym bardziej ze po HR żeby MioPocket się odpalilo to musze i tak zlapac fixa na MM… zamknalem potem Mmi nic bez zmian :(
najpierw probowalem tylko przy pomocy x i odpalilem potem AM – efekt żaden…
potem zamknalem MM w menedzerze procesow i odpalalem AM i tez nic to nie dalo …

co do pkt. 2 to jeżeli dobrze rozumiem zrobic HR zlapac fix w MM (odpali mi się MioPocket) i zrobic znowu HR po tym ?!?
jak zrobie znowu HR to żeby mi się MioPocket odpalil to znowu będzie musial zlapac fixa w MM :(
chyba ze miałeś na mysli SR spod MioPocket – sa tam opcje HR i SR z zachowaniem ustawien MioPocketa i bez zachowania ustawien (jakos tak z tego co pamietam) …

Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2009, 11:37:13 »
Witam
Zmien w Automapie Menu>Ustawienia>GPS>3str.> zaznacz Otwieraj port tylko gdy uzywany i Czytaj port w oddzielnym watku , ustawienia Com 2 predkosc 57600 bps

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2009, 15:07:53 »
Jak odblokować tym panelem MioPocket 3.0 Release 47  mio 370? Gdzie co wkleić i co zmienić  (jakie wpisy) żeby zadziało?

Wcześniej miałem odblokowane innym programem ale chciałbym zmienić bo ten wygląda fajniej Walczę z tym od wczoraj ale cały czas jest coś nie tak i nie chce się włączyć nawigacja Próbowałem już rożnymi sposobami opisanymi na tym i innym forum ale bez efektu końcowego
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2009, 15:40:29 »
Witam
Zmien w Automapie Menu>Ustawienia>GPS>3str.> zaznacz Otwieraj port tylko gdy uzywany i Czytaj port w oddzielnym watku , ustawienia Com 2 predkosc 57600 bps
cześć,
u mnie to rozwiązanie też nie działa. Ma ktoś na to sposób?

*

Offline me_th_od

  • **
  • 113
    • capzone.pl - fullcapy, snapbacki
  • Sprzęt: HTC One
Odp: Mio Moov 500PL MioPocket 3.0 rel. 49 i problem z COM2 w AM
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2009, 18:16:39 »
Witam
Zmien w Automapie Menu>Ustawienia>GPS>3str.> zaznacz Otwieraj port tylko gdy uzywany i Czytaj port w oddzielnym watku , ustawienia Com 2 predkosc 57600 bps
cześć,
u mnie to rozwiązanie też nie działa. Ma ktoś na to sposób?
z brakiem dostepu do portu COM2 w AM mozna sobie poradzic poprzez zabicie procesu CLMApp.exe w task manager ;)
mozna tez niby dopisac w skrypcie odpalajcym AM taki fragment: Kill("CLMApp.exe") - tego jednak nie testowalem gdyz trzeba by dodac ikonke na pulpit (ale AFAIR nie jest to juz w wersji 3.0 jakies skomplikowane i wrzucic skrypt odpalajacy AM.
a poki co nie robilem wlasnych skryptow i nawet nie wiem jak do tego podejsc ;)
w kazdym razie zeby odpalic iGo na moov 500 w skrypcie odpalajacym iGo (Launcher2 czy jakos tak to sie nazywa) trzeba umiescic ten fragment o ktorym pisalem.
czyli skrypt po edycji powinien wygladac tak:
ErrorLevel("off")
Include("Variables.mscr")
Call Variables_Navigation
##############

NavApp = "iGo"
Kill("CLMApp.exe")
CallScript(ScriptsFolder\"AppLauncher.mscr", NavigationAppFolder[NavApp], NavigationAppEXE[NavApp])

podobno ta metoda dziala dla kazdej aplikacji uzywajacej COM2 ale czy faktycznie nie wiem nie testowalem jeszcze ... ;)

EDIT 2009-07-21

co do portu COM2 blokowanego w AM to ja mialem ten problem z tym w przypadku odblokowania urzadzenia przy pomocy MioPocket;a...
jezeli moov 500 odblokowany byl przy pomocy np. SystemInformation_waLLy_release_1.0_20090312 badz SystemMoov330 czy kilku innych podobnych w dzialaniu softow to ani razu nie zdazylo mi sie zebym mial problem z wyszukaniem w AM portu COM2.

ale w pewnym momencie nie wiedziec czemu problem z portem COM2 zaczal pojawiac sie niezaleznie od metody odblokowania.

w przypadku kiedy MioMap zastepowalem AutoMapa (ktora to wtedy byla jedyna navi na moov 500) nie bylo najmniejszych problemow z COM2 gdyz nie mialo go co blokowac ;)

problem ten jak zapewne wiekszosc juz wie stwarza proces CLMApp.exe ktory jest efektem uzywania softu korzystajacego z portu COM2 - sa to rozne aplikacje: AM, MM, iGo, BeeLineGPS (jednym slwoem kazda uzywajaca modulu GPS).
i najgorsze jest to ze po zamknieciu tychze aplikacji proces ten pozostaje nadal otwarty... i hu wie czemu tak jest :(

sam proces CLMApp.exe mozna skilowac czy np przez menedzera zadan recznie (co jest lekko upierdliwe) badz przez uzycie MortScript'a...

ja ten problem rozwiazalem korzystajac z MortScript'a i lauchera do MioMap (z jakiegos unlockera juz nie pamietam jakiego...)
stoworzylem sobie na karcie SD katalog AMRun gdzie w srodku sa nastepujace pliki:
- au.exe,
- au.mscr,
- MortScript.exe,
- mortzip.dll

w au.mscr wpisalem:

Kill("CLMApp.exe")
Sleep(300)
Run ("\Storage Card\AutoMapa EU\wceAm.exe")
Sleep(300)

i potem na pulpicie (u mnie plik main.ini) "podpialem" pod ikonke AM plik au.exe (gdyz on odpala skrypt au.mscr) wpisujac po wyedytowaniu main.ini:

Command = "\Storage Card\AMRun\au.exe"
i u mnie dziala to elegancko - AHA ale nie sprawdzalem tego na MioPocket chociaz podejrzewam ze powinno dzialac rowniez :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2009, 12:47:54 wysłana przez me_th_od »