MIO c510E

  • 31 Odpowiedzi
  • 6410 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MIO c510E
« dnia: Sierpień 30, 2006, 15:00:53 »
Witam wszystkich! Widze, ze glownie dyskusje tocza sie o PDA-owych wesjach GPSow. Ja od niedawna jestem wlascicielem (jak na razie szczesliwym) MIO C510E - brata blizniaka MIO c710 opisywanego w jednym z artykulow.

Przyznam, ze wszystko jest z OK poza:
- nie moge przegladac PNA z poziomu PC-ta przez Bluetooth. (W druga strone dziala perfect! poza kasowaniem i zmiana nazw plikow)
- antena TMC: w PL nie ma zastosowania ale w Holandii, gdzier mieszkam jest na wage zlota - doslownie, bo kosztuje 75 EUR!!!! W zwiazku z tym pytanie - czy antena TMC to jakies element aktywny czy po prostu kawal drutu zakonczony wtyczka z jednej strony a z drugiej 'czapeczka' jak to kazda antena?
- update map - wiem, ze na iGO update robi sie bardzo latwo. Sa to mapy teleatlasa ale na stronie igo ostrzegaja, zeby nie stosowac tego programu do mio C510 i pokrewnych pod grozba zniszczenia sprzetu. Czy mozna skopiowac mapy z iGo do MIO na tzw. 'bezczela' - podlozyc je bluetoothem albo przez soft dolaczony do MIO?

Pozdrawiam,
Wojtek

*

Offline kac222

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • dużo znajdziesz w GOOGLE
  • Sprzęt: tomtom one v 2 EUROPE
MIO c510E
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2006, 23:13:07 »
musisz odblokowac system,ja juz to zrobilem i dziala dobrze  mozna wgrac wiele fajnych rzeczy

MIO c510E
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2006, 22:33:53 »
Cytat: "kac222"
musisz odblokowac system,ja juz to zrobilem i dziala dobrze  mozna wgrac wiele fajnych rzeczy


tak udalo mi sie odblokowac. troche to lipnie wyglada z ekranem wychodzacym poza realny wymiar wyswietlacza (z prawej strony)

niedlugo sprobuje podlozyc automape ale mimo wszystko wolalbym oryginalny system ze zakatualizowanymi mapami. Obecna wersja POlski to 2006.01 podczas gdy UK mam 2006.01+. Tez tak macie?

Co do TMC dostalem wlasnie dzis maila z Belgii z mio - antena TMC na razie nie jest dostepna dla serii c510 :(

*

Offline kac222

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • dużo znajdziesz w GOOGLE
  • Sprzęt: tomtom one v 2 EUROPE
MIO c510E
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2006, 21:47:13 »
juz probowalem wgrac AM xl ale nie poszlo,jak ci ruszy to daj znac

MIO c510E
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2006, 20:22:40 »
Cytat: "kac222"
juz probowalem wgrac AM xl ale nie poszlo,jak ci ruszy to daj znac


Mi rowniez nie poszla instalacja. Potrzebna jest chyba rozpakowana wersja bo podczas instalacji chce sie laczyc z urzadzeniem PDA, ktorego nie moze wykryc. Obstawiam, ze podlozenie automapy zywcem do pamieci Mio powinno udac sie tyle, ze ktos musialby udostepnic obraz rozpakowanych plikow automapy tak, jak wygladaja one na PDA.

*

Offline kac222

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • dużo znajdziesz w GOOGLE
  • Sprzęt: tomtom one v 2 EUROPE
MIO c510E
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2006, 20:41:13 »
mozna jeszcze sprobowac przeniesc,caly plik AM na karte i sprobowac z karty przez urzadzenie,moza sie da,ja nie mam narazie jak tego sprawdzic,ale jak cos to napisze

MIO c510E
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2006, 22:16:38 »
Cytat: "kac222"
mozna jeszcze sprobowac przeniesc,caly plik AM na karte i sprobowac z karty przez urzadzenie,moza sie da,ja nie mam narazie jak tego sprawdzic,ale jak cos to napisze


Domyslam sie, ze masz na mysli folder/katalog mowiac plik? Jesli tak to mialem juz ten pomysl ale podczas instalacji (rpzakowywania) zawartosci pliku nistalacyjnego nie udalo mi sie ustalic gdzie jest tymczasowe miejsce przechowywania PLIKÓW podczas instalacji AutoMapy.

Jesli miales na mysli cso innego to z niecierpliwoscia czekam na Twoje spostrzezenia! :)

*

Offline kac222

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • dużo znajdziesz w GOOGLE
  • Sprzęt: tomtom one v 2 EUROPE
MIO c510E
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2006, 22:54:10 »
chodzi mi o skopiowanie calej instalki na karte mio i potem przez eksploratora windowsa w twoim mio otworzyc i sprobowac zainstalowac

bateria mio c510E - czas zycia
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2006, 22:46:37 »
Ile Wam trzyma bateria do mio 510E? U mnie podswietlenie non-stop na pol skali, glos na full i powiedzmy, ze daje rade 2-2.5h. Dosc duzo brakuje do deklarowanego przez producenta czasu 4-4.5h ale w zwiazku z tym, ze uzywam go tylko w aucie to mam ladowarke w schowku wiec nie robie problemow. Moze jednak powienienem zareklamowac urzadzenie?

*

Offline kac222

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • dużo znajdziesz w GOOGLE
  • Sprzęt: tomtom one v 2 EUROPE
MIO c510E
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2006, 18:17:40 »
witam,twoja bateria trzyma normalnie,ona wytrzymuje do 4,5 godziny jesli masz wylaczony bluetooth,nawigacje i sluchasz muzyki lub ogladasz obrazki,twoje urzadzenie jest ok ;)

MIO c510E
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2006, 19:50:25 »
kto wie kiedy bedzie dostepny update map do mio c510e? przyznam, ze w 2 miesiace w Holandii potrafia zbudowac kilka ladnych rond, ktorych nie ma na mapie :(

MioMap Update wer.3,2
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2006, 17:32:58 »
na stronie www.mio-tech.be, jest darmowe uaktualnienie wer.3,1.Trzeba sie zalogowac do mioclub.Wlasnie wgrywam update, tylko mam watpliwosci czy to dobrze robie, bo nie mam doswiadczenia.Chodzi o to , ze operacja trwa juz 3.5h, a aktualizuje sie dopiero Anglia.Bede wdzieczny za informacje w tym temacie , i ewentualna pomoc?

Re: MioMap Update wer.3,2
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2006, 12:40:39 »
Cytat: "wl1943"
na stronie www.mio-tech.be, jest darmowe uaktualnienie wer.3,1.Trzeba sie zalogowac do mioclub.Wlasnie wgrywam update, tylko mam watpliwosci czy to dobrze robie, bo nie mam doswiadczenia.Chodzi o to , ze operacja trwa juz 3.5h, a aktualizuje sie dopiero Anglia.Bede wdzieczny za informacje w tym temacie , i ewentualna pomoc?


Witam,
Mi również idzie powoli ale to pewnie przez to, że USB w MIo jest w starym standardzie 1.1 a nie w nowym-szybkim 2.0. Co jak co do zupdateowania jest jakies 700-800MB. To musi potrwac. Jak to ktoś kiedyś powiedział: "Cierpliwość jest cnotą". Trzeba czekać.

Swoją drogą spodziewam się poprawienia wielu funkcji no i świeżych map. Miłe zaskoczenie ze strony Mio. Powoli już zaczynałem zazdrościć TomTomowcom tych prawie cotygodniowych updateów map.

problem po wgraniu updata
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2006, 13:45:12 »
operacja trwala ponad 6 godzin, pokazal sie napis, ze operacja zakonczyla sie sukcesem.Niestety po uruchomieniu nawigacji, pojawia sie :File I/O Error/My Flash
       Disk/MioMap/MioMap/maps/spain/fbl, po czym powraca do ekranu z folderami , kontakty, kalkulator, Mio Map, MP3, Zdjecia ,Ustawienia. powtorne klikniecie w Mio Map, konczy sie jak opisalem.Przyznam, ze nie mam pojecia co teraz zrobic?Czy tobie sie udalo zaladowac updata, i jaki tego  jest efekt ? Bardzo prosze o pomoc!

MIO c510E
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2006, 18:41:35 »
czesc - trwalo to krocej i zakonczylo sie identycznym errorem przy probie wyswietlenia map anglii. na liscie map widze, ze tylko irlandia sie zaktualizowalado 2006.04. POzostale mapy to 2006.01.

Wlasnie jestem w trakcie uploadowania map metoda lopatologiczna. Tzn przez bluetootha kopiuje recznie pliki z folderu program files/mio technology/...updater/cache.

Mam nadzieje, ze po zaladowaniu mapy anglii wszystko wroci do najlpeoszego porzadku bo zmiany w progranie... nie byly warte czekania ze 4 godziny.

POzdro
moje gg
5375047

MIO c510E
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2006, 21:09:54 »
Cześć, czy udało Ci się z updata, i jakie zmiany?
Ja musiałem wykonać aktualizacje wer.3.1, poczym musiałem wgrać mapy.
Wgrałem tylko europę, nie wiem czy dobrze, bo z wyliczeń wychodzi, że pozostałe kraje się trochę różnią rozmiarem?
Jeśli możesz, to opisz.
Nie bardzo wiem jak korzystać z gg, ale jeśli masz ochotę wymienić uwagi, to podaję Ci Skypa : puchatek4300,
pozdrawiam

MIO c510E
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2006, 22:44:50 »
Cytat: "wl1943"
Cześć, czy udało Ci się z updata, i jakie zmiany?
Ja musiałem wykonać aktualizacje wer.3.1, poczym musiałem wgrać mapy.
Wgrałem tylko europę, nie wiem czy dobrze, bo z wyliczeń wychodzi, że pozostałe kraje się trochę różnią rozmiarem?
Jeśli możesz, to opisz.
Nie bardzo wiem jak korzystać z gg, ale jeśli masz ochotę wymienić uwagi, to podaję Ci Skypa : puchatek4300,
pozdrawiam


Czesc, mi sie udalo zaktualizowac wszystko poza mapa UK. zdaje sie, ze plik sciagnal sie niecaly i dla tego wieszal mi sie system. Wgralem mape UK z CD dolaczonego do MIO.

Moze do updatu potrzebne jest troche wolnego miejsca w pamieci? Nie mam pojecia co Ci poradzic... poczekaj na kolejne wersje updatera i ew map.

MIO c510E
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2006, 12:30:02 »
-przepraszam, za dopiero dzis, ale bylem troche zajety.
-jak pisalem, wrocilem do stanu, przed instalacja "Updata".
-mam na C710 21 map, bo np.gibraltar nie wystepuje osobno na plycie, wgralem z plyty europe, nie wiem czy tak to sie robi?
-jesli mozesz to napisz?
-chyba poczekam jak radzisz na cos nowszego, a moze sprobuje jeszcz raz wgrac "Updata", moze na forum ktos w tej sprawie napisze!
pozdrawiam,

MIO c510E
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 24, 2006, 20:58:59 »
houk... niestety mapy GB nadal mi nie dzialaja. poza tym wszystko gra. Jedyna rada to zainstalowac mapy z CD te, ktore Ci nie dzialaja. Sorry za troche nie polski jezyk ;)

MIO c510E
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 26, 2006, 11:55:14 »
Witaj! Czy po wgraniu "updata", sa jakies widoczne zmiany?
 pomimo braku mapy UK? Ja nie probowalem po raz drugi wgrywac "updata". Jaka jest twoja opinia o tych zmianach? Acha, czy aktualizowales baze kamer? W Holandii jest ich sporo, bywam tam czasem.

MIO c510E
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2006, 01:17:29 »
hm... w sumie to kosmetyka sie zmienila. Glos Ani troche lepiej odmienia przez przypadki slowo kilometry ale do perfekcji jeszcze brakuje. w menu zamiast pomin (ang. fly over) jest symulacja czyli wirtualny przejazd trasa. przyznam, ze widocznych zmian naprawde nie ma (albo malo bystry jestem :)). Moze cos tam w engine pogrzebali? pchnalem juz maila do MIO z zapytaniem o release notes. moze wkrotce sie odezwa.

baze kamer aktualizuje regularnie... trzeba przyznac, ze dzialaja bezblednie. Powiedzmy na jakies 200-300 minietych (na mapach nie bylo 1 (słownie jednej). Ja holenderskie kamery synchrronizuje ze stronki www.flitspaal.nl trzeba znac troche niderlandzki ale ogolnie nie jest to trudne i wystarczy sciagnac stamtad pdf'a z manualem do mio i sledzac obrazki idzie sie spokojnie domyslic co tam zrobic. z tego co kojarze idzie tez synchronizowac poprzez poiedita kamerki w innych krajach.

czy komus z poozostaloych MIO-wiczow tez sypnela sie jakas mapa po update? Ktora?

MIO c510E
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 28, 2006, 01:40:35 »
heee..... dziala!

skasowalem cala zawartosc folderu C:\Program Files\Mio Technology\MioMap v3 Updater\cache kasuj cala zawartosc cache. takze plik cache.db z 'pietra wyzej' choc to chyba zbedne.
 uruchom miomapupdater.exe. sciagnij to co chcesz zupdateowac (czyli wszystko :)

U mnie chodzi!

Wiedzialem, ze w koncu sie uda a regula, ze najblyskotliwsze pomysly przychodza noca, sie sprawdza! :)

Polamania nóg i szerokiej drogi!

tom tom na mio c510e
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 28, 2006, 19:19:18 »
uwaga uwaga! melduje, ze udalo mi sie zainstalowac i z sukcesem uruchomic ... TOM TOMA na Mio! :) Jestem w trakcie zdobywania map i glosow bo aplikacja sie tego usilnie domaga. Dam znac jak juz bedzie wdszystko dzialalo na tip-top!

propozycja spotkania
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 06, 2006, 13:54:44 »
wgrzeg1980
będe w Leiden 15 i 16 grudnia, czy moglibyśmy się spotkać?

MIO c510E
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2006, 20:10:22 »
WL1943 jasne jesli tylko masz ochote to zapraszam do Delft (pól godziny jazdy poza szczytem). Pokaże Ci pub ze 175-ma gatunkami piwa! ;) BTW. nie mam jeszcze wgranych map do tomtoma. Cholercia nie mialem kiedy tego zrobic do tej pory.

podaj kontakt
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 09, 2006, 20:47:37 »
wgrzeg1980
bardzo pieknie, ale jak Cię znajde? podaje Ci tel 31715148019,  będe 15 grudnia w godz.popołudniowych, pozdrawiam, podaj może tel do Ciebie?

Re: podaj kontakt
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2006, 13:57:52 »
Cytat: "wl1943"
wgrzeg1980
bardzo pieknie, ale jak Cię znajde? podaje Ci tel 31715148019,  będe 15 grudnia w godz.popołudniowych, pozdrawiam, podaj może tel do Ciebie?


Podaje Ci GG: 5375047 albo skype: wgrzeg1980
daj znac tymi kanalami to podam Ci numer tel. Nie chcialbym go publikowac. Dzieki za zrozumienie.

W piatki pracuje tak do 18. Tzn. do 17. ale po zawsze mamy borrel (piwkowanie ;)) wiec najpredzej tak 18-19.

Zdzwonimy sie!

TMC
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2007, 00:00:04 »
Mam problem z odbiornikiem TMC do MIO C510E. PO porstu nie dziala! Nawet nie raczy przeskanować częstotliwości po podłączeniu TMC z anteną do Mio.

Jakieś rady? Mam miomap  v3.2, w ktorym naweet nie ma przycisku TMC w opcjach GPSu (obok globusa wyswietlajacego satelity).

Oczywisicie na wersji 3.1 tez nie dziala!

Heeeeeelp!

PS. Jestem na terenie, gdzie sygnal TMC/RDS jest dystrybuowany.

TMC
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 23, 2007, 17:19:59 »
witaj!!! dopiero dzisiaj udało mi się wgrać udatera? co do zmian, to zamiast zamknij na mapie, jest napis blokada.Co do Twojego problemu, to nie wiem co Ci poradzić bo przy satelicie jest TMC.Szkoda , że nie mogłem sie z Tobą spotkać, ale nie miałem czasu.Będe po koniec maja to może się uda nasze spotkanie.A tak na marginesie,  jak jechałem przez Niemcy to miałem komunikat "korek na trasie , zmieniam trase" ale zmiany nie wykonał? serdecznie pozdrawiam!

cała ta aktualizacja to jakaś pomyłka! Tylko Irlandia ma aktualizacje 07.2006, pozostałe mapy po staremu , czyli 01. 2006.
może by napisać do Mio? Ja niestety nie znam angielskiego?

pozdrawiam !!!

MIO c510E
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 26, 2007, 22:25:10 »
he - juz sobie poradzilem z problemem. trzeba podlaczyc najpierw tmc do zapalniczki. potem do antenki a na koniec dopiero do portu USB w mio. tyczy sie tylko modelu c510 bo c710 ma tmc wbudowany.