Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy

  • 19 Odpowiedzi
  • 11843 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« dnia: Styczeń 12, 2006, 23:59:19 »
Jestem poważnie zainteresowany zakupem tego palmtopa (a ma to być pierwsze urządzenie tego typu)ale powstrzymuje mnie jedna rzecz a mianowicie dokładność mapy Polski !!! Mam więc pytanie: czy mozna wgrać inną mapę? (np: AutoMapa  Polska XL) Czy zadziała razem z istniejącymi mapami dostarczanymi z tym modelem? Z góry dziekuje za odpowiedzi ewentualnie wskazanie osób które mają doświadczenia dotyczące tego modelu Mio

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2006, 09:35:08 »
odradzam ci ten zakup - test jego mniejszego brata masz tu
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10468

moze cos z tych modeli (lista na dole) - tu wgrasz dowolny program bez kombinowania
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=19443

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2006, 17:52:57 »
MIO 269+ sprawuje sie dobrze. Można śmiało zainstalować pulpit windowsa, activesync i inne programy. Trzeba tylko zmodyfikować trochę system. TomTom 5 działa bez zarzutów, więc wszystkie dostepne mapy można wgrać. Nie udało mi się jedynie odpalić AM. Ale podobno niektórzy sobie z tym poradzili. Ogólnie sprzęt warty uwagi, ma wbudowany dysk twardy i szybki procesor, bardzo długi czas pracy. Wszystko jest w języku polskim. Nie ma mozliwości przeglądania netu. Jeśli chcesz doinstalowywać więcej aplikacji nie przeznaczonych dla WinCE 4.2 to lepiej wybierz inny model.

MIO 269
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2006, 00:52:02 »
aromir
Witam. Jeżeli to nie jest za duży kłopot, to czy mógłbyś mnie poprowadzić przez odblokowanie mojego 269 ? Nie posiadam softu ale uało mi się ściągnąć "mio transfer" i sterownik a także pakiet "customio". Nie mogłem znaleźć "mio contacts" a wiem że odgrywa ważną rolę w odblokowaniu. JeZeli możesz to proszę o pomoc. Andrzej     mail: pozytyw1@wp.pl lub 608467274

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2006, 22:36:47 »
MIO 269+ interesuje mnie głównie jak nie tylko jako NAWIGACJA  
Właśnie ten wbudowany dysk twardy tak mnie kusi w tym modelu MIO.
Szczególnie licząc na to że przyszłe mapy będą dokładniejsze a co za tym idzie zajmowały będą więcej przestrzeni na dysku. HDD 2,5 GB zapewnia pewien komfort.
AROMIR: dzięki za pozytywną opinię która podniosła mnie na duchu (jak sie zdecyduje ostatecznie to pozwolę sobie trochę pomarudzic z odblokowaniem go. Jak się nie ma żadnego doświadczenia z w/w sprzętem to najprostsza niestandardowa operacja staje się problemem)

I ten uchwyt na rower mnie urzekł !!!!  :)

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2006, 12:52:49 »
aromir  witaj mam 269+ czy bedzie klopot w pomocy bo mam wszystko tak jak kupilem i mapa polski jest doniczego brak wielu ulic i autostrad jak to zrobiles zeby wszysto ruszylo?

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2006, 13:13:28 »
Do wszystkich którzy chcą odblokować swoje maszynki polecam www.gpspassion.com Tam na forum jest opisane jak krok po kroku odblokować poszczególne modele.
Proszę jednak pamiętać, że NIGDY nie da rady z tego zrobić normalnego palmtopa, a jedynie uniwersalna nawigację (z możliwością wgrania Automapy, TomToma itd) z kalendzrzem i kontaktami i może kilkoma dosłownie programami.
Sam sobie przystosowałem w ten sposób Transonica 4000

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2006, 13:29:14 »
dzieki bardzo  :D no ale ja juz mam klopot bariera jezykowa moze gdzies po polsku znajde krok po kroku ja chce tylko mapki aktualne wpakowac bo wiele smigam autkiem po polsce i europie

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2006, 22:28:25 »
widze ze kazdy zrobil kazdy ma ale nikt sie niepodzieli jak to zrobil moze ktos znajdzie sie i przetlumaczy to jak sie to robi bardzo bym prosil
1. Download the installation pack, unzip its content and place it at the root of an SD card
2. Preparing your computer and the Mio
 a. Insert the CD provided with the Mio in your PC
 b. Using Windows Explorer, select its content and copy it onto your hard drive, say c:\miocustom\
 c. Navigate to the c:\miocustom\Install\Contacts\ folder and rename Contacts.exe into ContactsOLD.exe
 d. Copy the gsfinder.exe file included in customio.zip in this folder and rename it to Contacts.exe
 e. Connect the Mio to your computer using the USB cable (this assumes you have already installed MioTransfer, if not, do it now)
 f. Go back to c:\miocustom\ and double click on autorun.exe, a window appears, click on OK
 g. Click in the "Install" button in the middle (on the "Install Contacts" line) - and after a few minutes you will get the "install successfully!" message - click on OK

3. Insert the SD prepared in step 1 in the Mio
4. Unplug the USB cable from the Mio - this takes you back to the main menu - click on the third menu (Screen+Pen)
5. You are now on the "Contacts" page - click on the first icon - this takes you to a file explorer
6. Navigate to the SD Card folder in the left window, click once - AUTOMATIC INSTALLATION, see below
7. In the right window, double-click on Regedit, then do File->import double-click on "SD Card", then double-click on mio.reg, then exit Regedit, File/Exit, this takes you back to the file explorer
8. Select the windows folder on the SD card then do Edit/Copy, then click on My Computer in the left window and do Edit/Paste and click twice on YES
9. Copy showtaskbar.exe from the SD card to \Windows\StartUp (Edit/Copy then Edit/Paste) **
10. Do a reset on the side with the stylus
11. To access the task bar, click on the bottom of the screen and you can now navigate the menus as you would in your PC

Voila, you have turned your Mio 268/269 into a full WindowsCE4.2 terminal with the same functionalities as the shipping version(Navigation/mp3/settings), but with the option to install programs such as OziCE for all-terrain GPS or BetaPlayer to watch DivX movies - full list of compatible apps http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=20212 (French Forums)

Copyright - GpsPasSion 2005


AuTomatic Installation - click on customio.cab and move to step 10

Pomocy!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2006, 21:23:22 »
Chciałem odblokować nowo kupionego mio 269 i okazuje się że nigdzie na płytach nie ma tego programu contacts. Co w takiej sytuacji zrobić? może ktoś podeśle? Pilne bo jutro wyjeżdżam!

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2006, 09:59:02 »
Cytat: "bodzio2"
widze ze kazdy zrobil kazdy ma ale nikt sie niepodzieli jak to zrobil moze ktos znajdzie sie i przetlumaczy to jak sie to robi bardzo bym prosil


Instrukcja:

1. Ściągnij pakiet instalacyjny  http://www.gpspassion.com/download/customioE.zip , rozpakuj jego zawartość i umieść ją w katalogu głównym karty SD.
2. Przygotuj peceta i Mio
   a. Włóż do czytnika CD peceta płytę dostarczoną z Mio
   b. Korzystając z Eksloratora Windows zaznacz całą zawartość CD i skopiuj ją do katalogu np. c:\miocustom\
   c. Przejdź do folderu c:\miocustom\Install\Contacts\ i zmień nazwę Contacts.exe na ContactsOLD.exe (Uwaga: dla wariantu instalacji całkowicie automatycznej - patrz niżej -> Instalacja automatyczna)
   d. Skopiuj plik gsfinder.exe zawarty w customio.zip do tego folderu i zmień jego nazwę na Contacts.exe
   e. Połącz Mio z pecetem przy pomocy kabla USB (zakładamy, że zainstalowałeś już MioTransfer, jeśli nie - zrób to teraz)
   f. Wróć do katalogu c:\miocustom\ i uruchom autorun.exe, w okienku, które się pojawi kliknij OK
  g. Kliknij przycisk "Install" umieszczony pośrodku (w linii "Install Contacts") - po kilku minutach ukaże się komunikat "install successfully!" - kliknij OK

3. Umieść w slocie SD Mio kartę wspomnianą w pkt 1.
4. Odłącz kabel USB od Mio - to spowoduje przejście do głównego ekranu menu Mio - kliknij piórkiem na trzecie menu na ekranie
5. Jesteś teraz na stronie "Contacts" - kliknij na pierwszą ikonkę - przejdziesz do eksploratora plików
6. W lewym okienku przejdź do zawartości karty SD i kliknij raz ten folder
7. W prawym okienku kliknij dwukrotnie Regedit, następnie dwukrotnie File->import na "SD Card", oraz dwukrotnie na mio.reg, po czym wyjdź z Regedit przez menu File/Exit, co spowoduje powrót do eksploratora plików
8. Podświetl folder karty SD, skopiuj go do schowka (menu Edit/Copy), następnie kliknij w lewym okienku My Computer i skopiuj do niego zawartość schowka (menu Edit/Paste), kliknij dwa razy przycisk YES
9. Skopiuj showtaskbar.exe z katy SD do katalogu \Windows\StartUp (menu Edit/Copy potem Edit/Paste)
10. Wykonaj piórkiem softreset
11. Aby uzyskać dostęp do paska zadań kliknij dolny fragment ekranu. Teraz możesz poruszać się po menu podobnie jak w PC.

I tak zmieniłeś swojego Mio 268/269 we w pełni funkcjonalny system WindowsCE4.2, zachowując wszystkie dotychczasowe aplikacje (Navigation/mp3/settings), ale z możliwością instalowania takich programów jak OziCE do off-roadowej nawigacji GPS czy BetaPlayer do oglądania filmów DivX - pełna lista kompatybilnych aplikacji znajduje się tu:
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=20212 (French Forums)

Instalacja automatyczna - skopiuj zawartość folderu  --ONE CLICK INSTALL -- do c:\miocustom\Install\Contacts\, następnie wykonaj polecenia z punktów 2.e/f/g, przejdź do pkt 5 a potem do pkt 10 - i po wszystkim!


Copyright - GpsPasSion 2005


Uwagi:
1. Nie jest na razie możliwe synchronizowanie Mio przez ActiveSync, jak w innych urządzeniach z WinCE. Oznacza to, że aby zainstalować program musisz skopiować na kartę SD jego plik instalacyjny .cab lub .exe, następnie uruchomić je eksploratorem plików Mio.
2. Klawiatura wirtualna nie jest dostępna.
3. POI użytkownika i ostrzeganie
   a. Wyświetlanie: zastosuj tę samą metodę, jak dla bluemedia http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=19526 - w jęz. francuskim - zastępując mnav MioMap i lokując pliki na karcie SD
   b. Ostrzeganie o POI: Observer - szczegóły tu  http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=25515 - w języku francuskim. POI Warner  - udało się zainstalować program, jednak bez klawiatury programowej nie da się go uruchomić. Szczegóły w jęz. francuskim tu: http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=222644

Podziękowania:
Poradnik został napisany dzięki pionierskim poszukiwaniom nico85 oraz pierwszej kustomizacji WinCE4.2 wykonanej dla bluemedia przez guerineau i strequier.
Dzięki Alexowi z Mobinaute za plik showtaskbar.exe uzyskany od twórcy betaplayer / regedit.exe - site /Donothing.exe http://www.pocketpcfreeware.com/fr/index.php?soft=382

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2006, 10:07:42 »
Przyznam, że nie mam pewności co do punktów 7, 8 i 9.
Nie ćwiczyłem tego, więc może jakiś praktyk wprowadzi/zasugeruje ewentualne poprawki do instrukcji.

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2006, 16:52:51 »
Moi
bardzo ci dziekuje ale juz go sprzedalem mialem go tydzien i po problemie okazuje sie ze na nowych mio 269+ plytkach brak katalogu kaledarz ale napewno te tlumaczenie bedzie jak znalazl ja czekam na mio a701 moze bedzie to lepszy zakup pozdrawiam i dzieki jeszcze raz

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2006, 19:42:02 »
No ja nie sprzedałem i dalej nie mogę znaleźć tego /Install/Contacts
czy ktoś ma taką płytkę?[/img]

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2006, 13:27:51 »
WITAM
 również borykam sie z tym samym problemem .
czy mozecie podpowiedziec skąd mam sciągnąć ten program contacts ponieważ nie miałe go w zestawie

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2006, 13:36:27 »
Rozumiem (z przytoczonego opisu), że powinien ten plik (Contacts.exe) być na dysku CD dostarczanym z Mio, w katalogu Install, w folderze Contacts.

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2006, 13:42:56 »
szukałem ale niestety nie moge odnaleźć :(
nawet jestem juz pewny na 100% ze nie ma tam takiego pliku
gdzie moge go szukać

brak
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2006, 00:04:50 »
u mnie tez brak tego katalogu
prosze niech ktos udostepni kto ma starsza wersje plyty

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2006, 07:50:04 »
Widzę, że jest trochę zamieszania z odblokowywaniem tych urządzeń.
Wydaje się, że jest różnica pomiędzy metodą i plikami dla Mio 268/269 oraz dla Mio 260+/269+.
Może ktoś (najlepiej z zainteresowanych) zada sobie trud przeczytania tych wątków, co jest nieco czasochłonne, bo każdy liczy po kilkanaście stron. Ale po ich lekturze wszystko powinno być jasne, bo widać, że każdy swojego Mio skutecznie odblokował i zainstalował na nim pożądany soft nawigacyjny.

ang:
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=28427
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=40297
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=39994

fr:
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=28075
http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=40955

Mio 269+ Digi-Walker a zewnętrzne mapy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2006, 09:34:11 »
niestety ale nie rozumiem w tym języku
moze ktos jest z Wrocławia kto potrafi to zrobić moge zapłacic za tą usługe ,zeby było ciekawiej to rozmawiałem z serwisem na ten temat aleoni nie dysponują aż taką wiedzą jak tu na tym forum :)