mio 268 i maly problem...

  • 2 Odpowiedzi
  • 3184 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mio 268 i maly problem...
« dnia: Luty 15, 2006, 09:02:15 »
Witam,
Potrzebuje pomocy w jednej malej kwestji :) Wlasnie nabylem Mio 268 i mam problem z wgraniem map. Dokladniej...do zestawu byla zalaczona pamiec 512mb. Na mapy, ktore potrzebuje byla za mala wiec dokupile 1gb. I tu zaczal sie moj problem...Nieda sie zaistalowac dwoch czy wiecej map na karcie. Za kazdym razem jak wgrywam inna to poprzednia kasuje sie :( Sprobowalem skopiowac plik z poszczegolnymi panstwami na sd, w kompie jest wszystko ok, widzi wszystkie wgrane pliki, ale w mio pojawia sie komunikat "ERROR - Read File failed". W opcji "map" widzi rowniez inne mapy ale ich poprostu nie czyta...
Moze ktos ma pojecie co zrobic i jak zeby wgrac sobie na jedna karte wszystkie potrzebne mapy i zeby dzialaly poprawnie?

Dzieki ;)

Re: mio 268 i maly problem...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2006, 14:38:14 »
Cytat: "zimon"
Witam,
Potrzebuje pomocy w jednej malej kwestji :) Wlasnie nabylem Mio 268 i mam problem z wgraniem map. Dokladniej...do zestawu byla zalaczona pamiec 512mb. Na mapy, ktore potrzebuje byla za mala wiec dokupile 1gb. I tu zaczal sie moj problem...Nieda sie zaistalowac dwoch czy wiecej map na karcie. Za kazdym razem jak wgrywam inna to poprzednia kasuje sie :( Sprobowalem skopiowac plik z poszczegolnymi panstwami na sd, w kompie jest wszystko ok, widzi wszystkie wgrane pliki, ale w mio pojawia sie komunikat "ERROR - Read File failed". W opcji "map" widzi rowniez inne mapy ale ich poprostu nie czyta...
Moze ktos ma pojecie co zrobic i jak zeby wgrac sobie na jedna karte wszystkie potrzebne mapy i zeby dzialaly poprawnie?

Dzieki ;)



Problem juz rozwiazalem.

Odp: mio 268 i maly problem...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2007, 23:21:06 »
A można wiedzieć jak ?

W swoim MIO 268 wykonałem upgrade ROM'u do MIO 268+ aby móc korzystać z MIO MAP w wersji 2. 0.
Dołączone na płycie DVD mapy poszczególnych państw zajmują 100MB, 200MB, 300MB.  Nie ma z nimi problemu.  Mapa Polski jak podejrzewam znajduje się w pliku z mapą europy - to jeden plik o wielkości 1,5GB.  Po włożeniu karty pamięci 2GB i wgraniu tej mapy poprzez czytnik urządzenie widzi wgraną mapę jednak przy przełączaniu na nią wyświetla komunikat: "ERROR - Read file failed".  Dzieje się tak w przypadku gdy wgrane na kartę pliki przekraczają 1GB.  Jest to ewidentnie problem z odczytem kart 2GB.  Próbowałem na dwóch kartach: SD 2GB Kingston i SD2GB PQI.  Objawy są te same.  Czy ktoś może pomóc?

Jest na to rozwiązanie?