Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie

  • 19 Odpowiedzi
  • 7557 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« dnia: Kwiecień 30, 2006, 19:47:15 »
Witajcie. Mam wielką prośbę o pomoc w, pewnie, prostej sprawie. Po długim czytaniu forum już odblokowałem mojego mio 269+. Potem przyszło zainstalować automapę i na forum wyczytałem, że trzeba wrzucić trochę dll'i . Wszystko poszło oprócz jednego pliku - aygshell.dll
Jest on używany przez system i nie mogę go podmienić. Automapa nie chce chodzić i podejrzewam, że to wina tego pliku. Jak podmienić taki plik?

Drugie pytanie - mój MioMap miał zainstalowana mapę europy. Fajnie. Ale ona zajmuje 1,5Gb. skasowałem plik ręcznie, ale wtedy sprzęt sfiksował i zawiesił się tak,  że musiałem na twardo resetować i potem od nowa grzebać. Dobra, usunąłem mapę ale przy okazji zobaczyłem dziwny objaw - jak chcę grzebać na storage card to po wykonaniu jakiejś operacji na pliku ekran zaczyna migotać i musze resetować. oczywiście operacji nie wykonuje (np save del) O co chodzi?

I ostatnie:)
chciałem podziękować tak czy siak za to forum, bo gdyby nie to to już dawno sprzedałbym tego mio. W gruncie rzeczy to niezły sprzęt do nawigacji, ale te rygory producenta są żenujące.
Dzięki Wam łatwiej to znieść :D
jak nie tu to na http://www.gpspassion.com znalezionym tu na forum na większość rzeczy znajdzie się rada. Dziękuję i czekam na odpowiedź.

PS
być może znajdują się odpowiedzi w którymś wątku ale uwierzcie przeczytałem mnóstwo i jakoś nie znalazłem a powala mnie irytująca maniera pisania w tytule "jestem nowy i mam problem" "prosze o pomoc" "dziwna rzecz"
Tytuł ma służyc sprecyzowaniu treści wątku! czy to takie trudne do zrozumienia? po co mi ogólniki?
Dlatego pisze ten tekst jako osobny wątek, żeby ktoś inny już nie miał tego problemu:)

*

Offline gader

  • *****
  • 1455
  • Płeć: Mężczyzna
    • gader - Play - Nowi znajomi
  • Sprzęt: Magic  & i200
Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2006, 19:52:13 »
zmien aygshell.dll >> aygshell1.dll
kopiujesz aygshell.dll , SR i juz.
ale nazwa aygshell.dll szczegolnie "shell" brzmi groznie uwazaj
Be more digital.
pıoɹpuɐ

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2006, 01:18:28 »
Dzięki, pomogło. Mamteraz problem z Automapą - po zainstalowaniu dll'i i innych sprawach (opisanych na forum też) odpala się automapa prosi o wybór mapy. pole wyboru jest puste, ale doczytałem, że trzeba na oślep wybierać i pójdzie. Wybieram, a program wtedy ze 2 razy przewróci klepsydrę i wziiiut! ... znika i mam pulpit z systemem i tyle:)
Jakieś sugestie? :)

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2006, 10:30:00 »
Jeszcze jedno - podczas kopiowania na Storage card obraz na mio zaczyna migotać i przestaje reagować. Plik nie jest skopiowany i trzeba SR żeby znów działał. Jak to naprawić?

*

Offline gader

  • *****
  • 1455
  • Płeć: Mężczyzna
    • gader - Play - Nowi znajomi
  • Sprzęt: Magic  & i200
Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2006, 10:33:46 »
moze sie burzy ze mu tak mieszasz : P albo jest chory (popsuty)
Be more digital.
pıoɹpuɐ

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2006, 10:54:20 »
Burzy się? To ja żyły wypruwam, kasę wyskrobuję, żeby dziada kupić a on się burzy?!
Nie ma lekko. Się opatulił durnymi blokadami to niech cierpi:)

A serio - gdzieś widziałem posta z opisem podobnych objawów, ale wtedy sam tego nie miałem a teraz nie mogę znaleźć. Na tej karcie "storage card" były m.in. zapisane mapy do MioMap. Wykasowałem mapę europy (1,5GB) i chciałem wykorzystać to miejsce. Jednak nie mogę nic zrobić - każda operacja: kasowanie, kopiowanie na storage card  kończy się migotaniem ekranu i zwieszeniem systemu. Jak temu zaradzić?

*

Offline gader

  • *****
  • 1455
  • Płeć: Mężczyzna
    • gader - Play - Nowi znajomi
  • Sprzęt: Magic  & i200
Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2006, 11:09:19 »
jak juz zartujemy to jedyne co mi przychodzi do glowy to format c: : ))
Be more digital.
pıoɹpuɐ

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2006, 11:14:51 »
no, to już typowy angielski czarny humor:)

W każdym razie czekam, może ktoś pomoże. Acha i jedno pytanie - ogólne w tym temacie?
Czy storage card jest w jakiś sposób zabezpieczana przed zapisem? jakaś opcja? może to właśnie powoduje zawieszenie?

*

Offline gader

  • *****
  • 1455
  • Płeć: Mężczyzna
    • gader - Play - Nowi znajomi
  • Sprzęt: Magic  & i200
Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2006, 11:25:40 »
mowisz tu o 1.5GB wiec raczej to hdd. czy tak? w sumie to nie mam
pojecia ale zamiast migotac powinien wyswietlic komunikat ze niz zapisze
a nie takie cuda odstawiac. poszukaj moze w google wiecej o tym sprzecie
Be more digital.
pıoɹpuɐ

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2006, 11:28:07 »
to jest mio 269+ i posiada wbudowany hdd. Na storage card wpisuje mu sie np - mapy oryginalnego MioMap, zdjecia kopiowane z kompa poprzez Miotransfer czy mp3. Dlatego w sumie działa, ale jak z poziomu systemu, czy poprzez activesync chce cos zrobić to migocze. Wydaje mi się, że jest jakoś zabezpieczona przed grzebaniem ale nie wiem jak. help? :)

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2006, 21:43:19 »
Witam

jest możliwość odblokowania MIO 269+ i można instalować kopiować za pomocą activesync na HD "Dysku twardy mio"  kopiować pliki z sd do HD i wykonywać inne operacje, ekran nie migocze właśnie dziś mi to się udało

pozdrawiam jarobo

*

Offline mabo

  • **
  • 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, Mio Spirit 680
Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2006, 18:02:48 »
jarobo,
pogratulować precyzji opisu - exilentio po przeczytaniu Twojego posta na pewno doznał wizji !

odblokowanie wewn. HDD w MIO 269+
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2006, 16:23:42 »
Cytat: "exsilentio"
Burzy się? To ja żyły wypruwam, kasę wyskrobuję, żeby dziada kupić a on się burzy?!
Nie ma lekko. Się opatulił durnymi blokadami to niech cierpi:)

A serio - gdzieś widziałem posta z opisem podobnych objawów, ale wtedy sam tego nie miałem a teraz nie mogę znaleźć. Na tej karcie "storage card" były m.in. zapisane mapy do MioMap. Wykasowałem mapę europy (1,5GB) i chciałem wykorzystać to miejsce. Jednak nie mogę nic zrobić - każda operacja: kasowanie, kopiowanie na storage card  kończy się migotaniem ekranu i zwieszeniem systemu. Jak temu zaradzić?


hej aby móc cos skopiować na wewn. HDD czyli storage card - musisz go odblokować - robisz to uruchamiając odtwarzacz MP3 , wychodzisz z niego i masz odblokowany zapis , niestety kopiować możesz jedynie z karty SD na storage card, nie uda się to przez Active Sync - bo nie będziesz mógł wcześniej odpalić odtwarzacze MP3.

Ja w ten sposób załadowałem sobie całą furę map do TomToma i mapy topograficzne do Ozziego - ale wszystko poprzez kartę SD

pozdrawiam

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2006, 16:27:55 »
Cytat: "jarobo"
Witam

jest możliwość odblokowania MIO 269+ i można instalować kopiować za pomocą activesync na HD "Dysku twardy mio"  kopiować pliki z sd do HD i wykonywać inne operacje, ekran nie migocze właśnie dziś mi to się udało

pozdrawiam jarobo


a możeć kolega jarobo pisać po polski albo lepij po anglijsku więcej my zrozumieć ;)

a  może tak zdradzisz jak odblokować wewn. HDD i kopiować dane po activesync'u ?

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 11, 2006, 12:20:17 »
witam

Nie opisałem jak o zrobiłem ponieważ wykonywałem wiele czynności w długim czasie i możliwe że niektóre były zbędne. lub kolejność jest nieco inna

Odblokowanie

a.skopiować na twardy dysk  płytę DVD  MioMap do katalogu MioMap
b.w katalogu MioMap/install/cabs_268 podmienić plik "MioMap_english_20.cab" na "customio.cab"
c. uruchomić z dysku HD MioMap/setup.exe
d. zainstalować w wersję polską i angielską

UWAGA  nie przerywałem instalacji przy usuwaniu starszych plików

teraz Hard reset i wybór języka na (prawdopodobnie angielski)
(ponowny reset i zmiana na polski)

(tu może być problem bo nie pamiętam w jaki sposób zainstalowałem w którymś miejscu program do instalacji skopiowalem do katalogu \Windows\StartUp i po resecie się instalował)

jesli mamy pulpit to kopiujemy i instalujemy V2ActiveSyncPLUS.cab

soft reset przy podłączonym USB i uruchomionym ActiveSync na PC
kopiujemy do katalogu Windows potrzebne DLL
instalujemy iBananaPC.exe i kopuijemy na mio do katalogu \Windows\StartUp\BananaPC.exe oraz showtaskbar.exe

i soft reset

po resecie i podłączeniu USB na chwilę powinno pojawić się okna "CONECTING TO USB" program łączy się przez ActiveSynch a na MIO jest widoczny orginalny ekran połączenia usb po rozłączeniu pozostaje ekran Nawigatora i możemy go za pomocą BananaPC zamknąć lub wyświetlić pasek zadań i schować go

należy skopiować na pulpit jeśli nie ma skrót do showtaskbar bo po uruchomieniu MioMap czasem znika taskbar

uwaga opis może nie być kompletny jeśli ktoś znajdzie błąd to proszę o opisanie

następna uwaga przy instalacji oprogramowania gdy pojawią się dodatkowe komunikaty na MIO możemy je obejrzecz po zakonczeniu synchronizacji odłączeniu USB i wyświetleniu przez BananaPC

pozdrawiam jarobo

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2006, 15:29:02 »
Witam!


Widze, że znalazło się kilku użytkowników 269+ w jednym miejscu :D

Jest bardzo prosty sposób na pozbycie się "migotania" lecz trochę uciążliwy, bo po każdym soft resecie trzeba wykonać pewną czynność ale... ja już o tym pisałem w tym temacie:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=42102

Cytat: "Kargul.pl"

[...]
3. Tutaj będzie mój patent - nie jestem pewien czy potrzebny ale ja tak mam zrobione i jest OK.
Instalujemy BananaPC tak, żeby było uruchamiane podczas staru systemu.
Po prawidłowym odblokowaniu MIO na pulpicie powinien być skrót MioStartUp(MP3) a my musimy skopiować ten skrót do:
\Windows\StartUp\
Dzięki temu po Soft Resecie system sam załaduje ten program i nie będziemy mieli nieprzyjenego "migania" ekranu i zawieszania się MIO przy operacjach na plikach, a BananaPC bedzie nam potrzebne do zamknięcia tej nakładki.
[...]



Pozdro!

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2006, 19:04:48 »
Witam

Chciałem zrobić jak w twoim opisie tylko niestety na pulpicie ani nigdzie indziej nie znalazlem plikuMioStartUp(MP3) dlatego szukałem innego sposobu

pozdrawiam jarobo

*

Offline Kargul.pl

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: Mitac Mio269+ WinCE 4.2 .NET
Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2006, 11:55:15 »
Cytat: "jarobo"
Witam

Chciałem zrobić jak w twoim opisie tylko niestety na pulpicie ani nigdzie indziej nie znalazlem plikuMioStartUp(MP3) dlatego szukałem innego sposobu

pozdrawiam jarobo



Jesteś pewien, że po odblokowaniu systemu nie masz skrótu do MioStartUp(MP3)??? Jeżeli tak to najprawdopodobniej użyłeś złej wersji plików

Radze użyć tych plików:
http://rapidshare.de/files/29344201/MIO.rar.html

Po instalacji AS (tego który jest załączony) MIO nie powinno już migać.

Pozdro!

Jak zamienić dll używany przez system - mio 269+, migotanie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2006, 21:20:56 »
Witam

Dzięki następnym razem skorzystam z tego pliku

pozdrawiam jarobo

mio 269
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2006, 19:31:35 »
witam
mam prosbe i pytanko jak zainstalowac  V2ActiveSyncPLUS.cab  w pda mio ??dzieki za podpowiedz
pozd leszek