Ankieta

Czy używasz ApplicationLauncher'a zamiast odblokowywać Mio programem MioPocket?

Tak (używam ApplicationLaunchera)
119 (77.3%)
Nie (nie używam, mam odblokowane moje Mio programem MioPocket)
22 (14.3%)
Nie (używam standardowej aplikacji dostarczonej z urządzeniem)
13 (8.4%)

Głosów w sumie: 154

Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)

  • 519 Odpowiedzi
  • 365170 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #360 dnia: Październik 07, 2008, 11:58:32 »
OK, sprawa zamykania rozwiązana. dodałem sekcję do konfiga main.ini :
ICONXPBUTTON
x = 6
y = 6
SizeNormal = 16
SizePushed = 16
ScaleAlpha = 100
IconNormal = ..\Icons\Off2.ico
ScaleAlpha = 25
IconPushed = ..\Icons\Off2.ico
QuitOnExecute = yes

i wszystko działa jak należy. Aplikacja ładnie się zamyka.

Czy mógłbyć rozwinąć temat, "spiąć klamrą" jak to wszystko pożenić? Podobnie jak przygotował Application Launchera kolega Limak74.
Czy to rozwiązanie jest stabilne, niewieszalne i funkcjonalne?

pzdr
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 12:15:02 wysłana przez lomax3 »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #361 dnia: Październik 07, 2008, 12:19:59 »
tak jak czytam to normalnie tego tyle jest ze idzei sie normalnie pogubić !!!! limak74 mala prozba.. moze zrobil bys porpstu paczki dla posaidaczy mio jedna paczke gdzie ejst wszytko( poza mapami) by poprosu scignac zgrac i bedzei dzialac bo tak to porazka.. juz 5 razy powracalem do poczatku bo cos pieprzylem ;/  i jak do tej pory tylko auto mapa dzialac chce ;/

*

Offline eg

  • 24
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #362 dnia: Październik 07, 2008, 15:56:51 »
"
Napisane: Październik 07, 2008, 15:55:46
"ugahaka

tak jak czytam to normalnie tego tyle jest ze idzei sie normalnie pogubić !!!! limak74 mala prozba.. moze zrobil bys porpstu paczki dla posaidaczy mio jedna paczke gdzie ejst wszytko( poza mapami) by poprosu scignac zgrac i bedzei dzialac bo tak to porazka.. juz 5 razy powracalem do poczatku bo cos pieprzylem ;/  i jak do tej pory tylko auto mapa dzialac chce ;/ "



na stronie 12 jesta taka paczka zrobiona przez Limaka

*

Offline Payti

  • 10
    • http://payti.one.pl/forum
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #363 dnia: Październik 07, 2008, 19:55:50 »
OK, sprawa zamykania rozwiązana. dodałem sekcję do konfiga main.ini :
ICONXPBUTTON
x = 6
y = 6
SizeNormal = 16
SizePushed = 16
ScaleAlpha = 100
IconNormal = ..\Icons\Off2.ico
ScaleAlpha = 25
IconPushed = ..\Icons\Off2.ico
QuitOnExecute = yes

i wszystko działa jak należy. Aplikacja ładnie się zamyka.

Czy mógłbyć rozwinąć temat, "spiąć klamrą" jak to wszystko pożenić? Podobnie jak przygotował Application Launchera kolega Limak74.
Czy to rozwiązanie jest stabilne, niewieszalne i funkcjonalne?

pzdr

Generalnie poprostu wklejasz to co napisałem wyżej do konfiga main.ini (odszukaj do w katalogu SystemInformation/Main) na końcu w pliku, zapisujesz plik, przegrywasz do GPS i masz nową ikonkę na górze w głównym panelu po uruchomieniu, którą jak klikniesz zamykasz programik Application Launcher.

*

Offline Payti

  • 10
    • http://payti.one.pl/forum
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #364 dnia: Październik 07, 2008, 20:56:17 »
Z kolei wstawka do konfiga main.ini powoduje, że mamy dwie ikonki, jedną do zamykania Aplication Launcher'a a drugą
du uruchamiania i gaszenia paska zadań windows jak jest potrzebny. Po zamknięciu Aplication Launchera także od razu uruchamiany jest pasek
zadań TTBar. Dodatkowo trzeba dograć sobie ikonkę tbar.ico do folderu Icons z linku -> http://www.zshare.net/download/20158013752404e6/

ICONXPBUTTON
x = -6
y = 6
Command = "\My Flash Disk\Windows\Pliki\TTbar.exe"
SizeNormal = 16
SizePushed = 16
ScaleAlpha = 100
IconNormal = ..\Icons\Off2.ico
ScaleAlpha = 25
IconPushed = ..\Icons\Off2.ico
QuitOnExecute = yes

ICONXPBUTTON
x = -30
y = 6
Command = "\My Flash Disk\Windows\Pliki\TTbar.exe"
SizeNormal = 16
SizePushed = 16
ScaleAlpha = 100
IconNormal = ..\Icons\tbar.ico
ScaleAlpha = 25
IconPushed = ..\Icons\tbar.ico


Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #365 dnia: Październik 07, 2008, 21:27:40 »
Witam! przerobiłem sobie mio200 (ale bez tych bajerków, tylko wybór dowolnego programu nawigacyjnego). W pracy kolega zakupił sobie 330 skopiowałem swoje pliki do jego, oczywiście w main zmieniłem rozdzielczość, AutoMapa działa, MioMap działa, natomiast Igo otwiera się w rozdzielczości z mio200 (czyli na mniejszej). Dodam że karta na której znajduje się Igo jest to moja karta z której korzystam na mio200 (po prostu przełożyłem swoją kartę do jego urządzenia)

Pozdrawiam
Bafoo

*

Offline Payti

  • 10
    • http://payti.one.pl/forum
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #366 dnia: Październik 07, 2008, 22:25:17 »
Podmień zawartość pliku sys.txt dla Moov 330 na:
[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
skin="ui_igo8"
resolution_dir="480_272"
vga=1

[rawdisplay]
class="landscape"

screen_x=480
screen_y=272

[debug]
skip_eula=1
enable_roadshadow=1

[map]
3d_max_tiltlevel=9000

[msnd]
msnd.start=0


Pozdrawiam,

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #367 dnia: Październik 08, 2008, 14:26:49 »
Witam wszystkich. Wiem iż zacznę kolejny wątek i jestem tu nowy ale trafiłem tu bo widzę że powinienem znaleźć odpowiedzi na swoje pytania..

Nie można nie napisać że jestem pod ogromnym wrażeniem pracy włożonej w poprawę funkcjonalności MIO, za czym idzie wiedza forumowiczów. Mam cichą nadzieję że pomożecie i mi.

Jestem w posiadaniu MIO MOOV 330 N179. Core COBIA 410 - MioMap 2008 build 5.50.0208  Walczę już długi czas z by wgrać do niej Automapę i jak przedstawiają się moje doświadczenia.
Próbowałem Mio Unlock (wspomniany wyżej w tym poście jako problemowy), oraz Mio Pocket 2.0 . W obydwu przypadkach udało mi się wgrać Automapę, w pierwszym przypadku gotowca, w drugim poprzez ActiveSync. Próbowałem wszelakie sposoby jednak mam problem ze złapaniem satelit. Wyczytałem już chyba wszystko co można było, próbowałem edytować "ini" files, xml a także inne sposoby. Ustawienia COM2 oraz 57600 a także testowałem na innych prędkościach. Usuwałem pliki gsp.info oraz gps.settings i za żadne skarby nie chce sie skomunikować z satelitami. Cały czas widnieje komunikat o szukaniu + jeśli wejdę w niego zadna satelita nie łapie zasięgu. Miałem wrażenie że cały czas uruchamia się w tle MioMap2008 i ona nie pozwala na korzystanie z gps.. mimo tego port czyta poprawnie czyli Automapa nie zgłasza błędu ze nie może sie skomunikować z COM2. Poddałem się próbując uwalić to MioMap. Dotarłem tutaj i zabawa zaczyna się od nowa.

Przeczytałem temat od deski do deski i pojawiały się tu głosy że na 330 działa. Wrzuciłem Application Launcher'a próbowałem modyfikować ini files tak jak to opracowaliście, wprowadzałem poprawki i nanosiłem nowsze wersje, potem znów modyfikowałem ini files i za każdym razem było to samo - uruchamiał się pulpit z Mio i Automapą a za kilka sekund MioMap 2008 i stąd już tylko był możliwy reset. Wiem że coś robię źlem ale nie wiem co, próbowałem analizować róznice ale nie doszedłem widać do odpowiednich ustawień bo nie jestem w stanie wyłączyć uruchamiania MioMap.

Drzewo na "Flash Disk" wygląda tak:

Mio Device-

  - My Documents
  - Navman
  - Program Files
     - Common Files
     - MioBT
     - Navman <-- tu znajduje się "appstartupsec.ini"

który z kolei wygląda tak:

[AppStartupSec]
TurnOffConsole=TRUE

[Process1]
RelativePath=FALSE
ProcessFile=Program Files\MioBT\MioBT.exe
ProcessCmdLine=-h DUN
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=0
Major=FALSE
WindowName=MioBTUI
MaxCloseMessages=10

[Process2]
RelativePath=FALSE
ProcessFile=Program Files\Navman\iAppliance\iappliance.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=Program Files\Navman\iAppliance\iappliancedbg.exe
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=0
Major=FALSE
WindowName=
MaxCloseMessages=0

[Process3]
RelativePath=TRUE
ProcessFile=SmartST_CE.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=SmartST_CEDbg.exe
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=SmartST_CE
MaxCloseMessages=10

każdy z tych 3 procesów albo uwalałem poprzez zmianę ścieżki albo podmieniałem z wpisami analogicznymi w tym temacie, za każdym razem ten sam efekt. Na początku "systeminformation.exe" potem zamieniłem go na "au.exe" na podstawie zmian w "au.mscr" z niezliczonymi kombinacjami wewnątrz tego jak i wczesniejszego "main.ini" . Efekt żaden.

Dodatkowo - nie mam żadnego pliku miomap.ini  - możliwe że tu akurat nie występuje.
                   - nie byłem w stanie ubić SMartSt_Ce - jeśli mi sie udało albo sie restartował albo nawigacja pokazywała ekran połączenia USB w trybie   
                      łączenia (nie połączonego)

Mam nadzieje że znajdzie sie pomocna dłoń w rozwikłaniu zagadki. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #368 dnia: Październik 08, 2008, 14:41:21 »
.....
Przeczytałem temat od deski do deski i pojawiały się tu głosy że na 330 działa. Wrzuciłem Application Launcher'a próbowałem modyfikować ini files tak jak to opracowaliście, wprowadzałem poprawki i nanosiłem nowsze wersje, potem znów modyfikowałem ini files i za każdym razem było to samo - uruchamiał się pulpit z Mio i Automapą a za kilka sekund MioMap 2008 i stąd już tylko był możliwy reset. Wiem że coś robię źlem ale nie wiem co, próbowałem analizować róznice ale nie doszedłem widać do odpowiednich ustawień bo nie jestem w stanie wyłączyć uruchamiania MioMap.

Drzewo na "Flash Disk" wygląda tak:

Mio Device-

  - My Documents
  - Navman
  - Program Files
     - Common Files
     - MioBT
     - Navman <-- tu znajduje się "appstartupsec.ini"

który z kolei wygląda tak:

[AppStartupSec]
TurnOffConsole=TRUE

[Process1]
RelativePath=FALSE
ProcessFile=Program Files\MioBT\MioBT.exe
ProcessCmdLine=-h DUN
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=0
Major=FALSE
WindowName=MioBTUI
MaxCloseMessages=10

[Process2]
RelativePath=FALSE
ProcessFile=Program Files\Navman\iAppliance\iappliance.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=Program Files\Navman\iAppliance\iappliancedbg.exe
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=0
Major=FALSE
WindowName=
MaxCloseMessages=0

[Process3]
RelativePath=TRUE
ProcessFile=SmartST_CE.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=SmartST_CEDbg.exe
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=3
Major=TRUE
WindowName=SmartST_CE
MaxCloseMessages=10

każdy z tych 3 procesów albo uwalałem poprzez zmianę ścieżki albo podmieniałem z wpisami analogicznymi w tym temacie, za każdym razem ten sam efekt. Na początku "systeminformation.exe" potem zamieniłem go na "au.exe" na podstawie zmian w "au.mscr" z niezliczonymi kombinacjami wewnątrz tego jak i wczesniejszego "main.ini" . Efekt żaden.

Dodatkowo - nie mam żadnego pliku miomap.ini  - możliwe że tu akurat nie występuje.
                   - nie byłem w stanie ubić SMartSt_Ce - jeśli mi sie udało albo sie restartował albo nawigacja pokazywała ekran połączenia USB w trybie   
                      łączenia (nie połączonego)

Mam nadzieje że znajdzie sie pomocna dłoń w rozwikłaniu zagadki. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Ktos tu odblokowywal takie Mio (US) ale nie powiedzial jak to zrobil .Wiem ze wysyla maile z rozwiazaniem do zainteresowanych (Prosba do tej osoby o wystawienie wskazowek na forum)
A co do Twojego problemu ... ja bym sprobowal nastepujacej rzeczy:
w pliku "appstartupsec.ini" ograniczyc wpisy processow do 1 procesu i zrobic tak jak jest w wersji EU czyli po prostu odpalac 1 rzecz application launcher
Pyt. Czy na mioMap odszukuje satelity?
Pyt. czy w AM jak klikniesz w GPS i 3 zakladka (strumien z GPS) to cos widzisz? jakies ciagi znakow sie pojawiaja?

PS appstartupsec.exe jest odpowiedzialny za startowanie wymienionych w pliku ini procesow jesli "zginely" lub zostale usuniete/zakonczone wiec dlatego po chwili Ci sie wlaczaja

poczytaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg765097#msg765097 tu ktos rozwiazal ten problem
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 14:45:43 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #369 dnia: Październik 08, 2008, 16:08:52 »
Cytuj
w pliku "appstartupsec.ini" ograniczyc wpisy processow do 1 procesu i zrobic tak jak jest w wersji EU czyli po prostu odpalac 1 rzecz application launcher

Udało się!! spróbowałem tak:

[AppStartupSec]
TurnOffConsole=TRUE

[Process1]
RelativePath=FALSE
ProcessFile=SystemInformation\SystemInformation.exe
ProcessCmdLine=
ProcessDbgFile=
ProcessDbgCmdLine=
MaxRestarts=0
Major=FALSE
WindowName=
MaxCloseMessages=0

problem uruchomienia się Mio po Application Launcher (czyt. "przykrycia" systeminformation.exe) załatwiony, nie wiem dlaczego sam do tego nie doszedłem, ale się udało. MioMap z pulpitu nie uruchamia się ale myślę że sobie z tym na końcu poradzę. Jak na razie priorytet to satelity w Automapie.

Cytuj
Pyt. Czy na mioMap odszukuje satelity?

Jasne - gdyby nie wyszukiwał, nie byłoby problemu, wiedziałbym że nawigacja szwankuje lub coś jest z wpisami nie tak. Mio Map znajduje satelity.

Cytuj
Pyt. czy w AM jak klikniesz w GPS i 3 zakladka (strumien z GPS) to cos widzisz? jakies ciagi znakow sie pojawiaja?

No i tu pojawia się problem bo zarówno 5.0.5. gotowiec jak i instalka nie ma 3ciej zakładki, są tylko dwie :/ . W 5.1.1 nie zwróciłem uwagi bo stwierdziłem że to nie wina wersji ale nadrobię to niedopatrzenie.

UPDATE:

Działa Automapa !!! Z ciekawości zmieniłem na chwilę  "appstartupsec.ini" na oryginalny, zmieniłem w MioMap GPS ustawienie na US i zaczęło działać. Potem z powrotem na NORMAL i już działa.. Nie wiem co to ma do rzeczy ale ważne że efekt osiągnięty.

Limak74 jesteś WIELKI !!! Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 16:27:42 wysłana przez oneeye »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #370 dnia: Październik 08, 2008, 20:58:51 »
ja mam takie pytanko wgralem luncher 1.62 od kolegi @Limak74 i pytanie jest do IGO8 i ikonki pod telefon ....umnie jej nie widze ....czy ona napewno zostala dolaczona.. to BT...

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #371 dnia: Październik 09, 2008, 00:19:27 »
Kolego Limak74,

Widzac twoje ogromne zaangazowanie w temacie i duzo wiedze mam do Ciebie wielka prosbe. W tej chwili moj Moov 300 nie laczy sie z komputerem. Najwyrazniej gdzies sie pomylilem i nie mam pojecia jak przywrocic go do dzialania.

W momencie jak wlanczam Moova pojawia mi sie blad "Datei nicht gefunde..." i sciezka /My Flash Disk/ Program Files/ Navman. SysInfoSettings.ini" i dalej sie nic nie dzieje. Komputer nie wykrywa mi nawigacji.

Mam kopie wszystkich plikow wiec gdybym tylko mial mozliwosc wejscia na ten dysk to przywrocilbym wszystko do normy ale nie wiem jak teraz sie polaczyc z komputerem.

Bardzo prosze o rade.

Zdesperowany

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #372 dnia: Październik 09, 2008, 00:37:19 »
ja mam takie pytanko wgralem luncher 1.62 od kolegi @Limak74 i pytanie jest do IGO8 i ikonki pod telefon ....umnie jej nie widze ....czy ona napewno zostala dolaczona.. to BT...
tak poczytaj od tego miejsca i ponizej:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg733936#msg733936
Napisane: Październik 09, 2008, 00:31:15
.....Najwyrazniej gdzies sie pomylilem i nie mam pojecia jak przywrocic go do dzialania.

W momencie jak wlanczam Moova pojawia mi sie blad "Datei nicht gefunde..." i sciezka /My Flash Disk/ Program Files/ Navman. SysInfoSettings.ini" i dalej sie nic nie dzieje. Komputer nie wykrywa mi nawigacji.
No to jest bardzo przykre sprobuj wylaczyc nawigacje srodkowe polozenie przelacznika i w takim stanie podlaczyc do PC przez USB (powinno dzialac nawet jak ApplicationLauncher jest skopany)
"Datei nicht gefunden" - znaczy sie sciezki sa pomylone w plikach ini standardowo ApplicationLauncher jest instalowany w "My Flash Disk\SystemInformation\" jak zrobiles to gdzies indziej to musisz poprawic wszystkie sciezki w plikach ini Niestety chyba uzywalem sciezek bezwzglednych a nie wzglednych ...mozna przerzucic systeminformation (katalog) na PC i zobaczyc czy sie dobrze odpala po uruchomieniu SystemInformation32.exe

Pozdrawiam
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #373 dnia: Październik 09, 2008, 01:41:08 »
Limak 74,

Chyba w takim razie moja nawigacja jest martwa, bo nie jestem sie w stanie polaczyc z PC. Blad mi wyskakuje na pomaranczowym logo i nic sie dalej nie dzieje. Zadne ustawienie przycisku nie pozwala mi sie polaczyc z PC.

Sadze ze jesli tylko uda mi sie dostac do katalogu glownego to przegram kopie plikow ktore zrobilem wczesniej.

Niestety przeszukuje juz rozne fora od 8 h i nic nie znalazlem.

Czy macie moze jakis pomysl jak dostac sie do katalogu glownego przez karte sd?
Albo czy wiecie jak napisac komende aby przegrala na glowny dysk zawartosc mojej karty sd?

Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Nie chce zakopywac mojego MIO.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #374 dnia: Październik 09, 2008, 09:06:23 »
Spróbuj ściągnąć MioPocket 2.0 byle jaki release i wrzuć na kartę SD, on pozwala na użycie ActiveSync z PC i odpala się z karty SD. Ponadto uruchom ActiveSync na PC'cie (ściąg i zainstaluj) resztę powinieneś się domyślić. Pozdrawiam.

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #375 dnia: Październik 09, 2008, 09:37:42 »
Limak 74,

Chyba w takim razie moja nawigacja jest martwa, bo nie jestem sie w stanie polaczyc z PC. Blad mi wyskakuje na pomaranczowym logo i nic sie dalej nie dzieje. Zadne ustawienie przycisku nie pozwala mi sie polaczyc z PC.

Sadze ze jesli tylko uda mi sie dostac do katalogu glownego to przegram kopie plikow ktore zrobilem wczesniej.

Niestety przeszukuje juz rozne fora od 8 h i nic nie znalazlem.

Czy macie moze jakis pomysl jak dostac sie do katalogu glownego przez karte sd?
Albo czy wiecie jak napisac komende aby przegrala na glowny dysk zawartosc mojej karty sd?

Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Nie chce zakopywac mojego MIO.


sprobuj opisanego przeze mnie sposobu:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=108285.msg775424#msg775424
oczywiscie najpierw sprawdz czy czy wogole sie uruchamia zakomentuj kopiowanie i usuwanie i zobacz czy wogole sie skryp uruchamia
pozniej mozesz zrobic listing katalogu i zapisac go na karcie
na tej podstawie bedzies mogl poprawic wpisy


Kolega maxpl wystawil programik ktory umozliwia odblokowanie desktop'u
poczytaj http://www.[PIRACTWO]/viewtopic.php?p=40046 moze dzieki temu nieinwazyjnie uda Ci sie zainstalowac ActiveSync'a
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2008, 09:49:07 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #376 dnia: Październik 09, 2008, 22:29:25 »
ja mam takie pytanko wgralem luncher 1.62 od kolegi @Limak74 i pytanie jest do IGO8 i ikonki pod telefon ....umnie jej nie widze ....czy ona napewno zostala dolaczona.. to BT...
tak poczytaj od tego miejsca i ponizej:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg733936#msg733936
Napisane: Październik 09, 2008, 00:31:15
.....Najwyrazniej gdzies sie pomylilem i nie mam pojecia jak przywrocic go do dzialania.

W momencie jak wlanczam Moova pojawia mi sie blad "Datei nicht gefunde..." i sciezka /My Flash Disk/ Program Files/ Navman. SysInfoSettings.ini" i dalej sie nic nie dzieje. Komputer nie wykrywa mi nawigacji.
No to jest bardzo przykre sprobuj wylaczyc nawigacje srodkowe polozenie przelacznika i w takim stanie podlaczyc do PC przez USB (powinno dzialac nawet jak ApplicationLauncher jest skopany)
"Datei nicht gefunden" - znaczy sie sciezki sa pomylone w plikach ini standardowo ApplicationLauncher jest instalowany w "My Flash Disk\SystemInformation\" jak zrobiles to gdzies indziej to musisz poprawic wszystkie sciezki w plikach ini Niestety chyba uzywalem sciezek bezwzglednych a nie wzglednych ...mozna przerzucic systeminformation (katalog) na PC i zobaczyc czy sie dobrze odpala po uruchomieniu SystemInformation32.exe

Pozdrawiam

TAK ale napisales ze to zostalo dodane do LUNCHER 1.62

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #377 dnia: Październik 09, 2008, 22:45:13 »
.....
Przeczytałem temat od deski do deski i pojawiały się tu głosy że na 330 działa. Wrzuciłem Application Launcher'a próbowałem modyfikować ini files tak jak to opracowaliście, wprowadzałem poprawki i nanosiłem nowsze wersje, potem znów modyfikowałem ini files i za każdym razem było to samo - uruchamiał się pulpit z Mio i Automapą a za kilka sekund MioMap 2008 i stąd już tylko był możliwy reset. Wiem że coś robię źlem ale nie wiem co, próbowałem analizować róznice ale nie doszedłem widać do odpowiednich ustawień bo nie jestem w stanie wyłączyć uruchamiania MioMap.

poczytaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg765097#msg765097 tu ktos rozwiazal ten problem

Jesli chodzi o NAVMANA to pewnie o moj post chodzi (navi NAVMAN S30).
Ja ten problem rozwiązalem inaczej (moja navi nie wykorzystywala pliku "appstartupsec.ini" - nigdzie go nie znalazłem)
folder "SystemInformation" i "APTECZKA" - wgrałem do glownego katalogu
foldre "Main" - wgrałem do katalogu "Program Files\Navman"
plik "AppStartupSec.exe" - wgraj do katalogu "Program Files\Navman" i zmieniłem nazwe na "AppStartupSec.exe"(zmieniłem nazwe orginalowi np dodałem 1)
plik "background.bmp" - wgrałem do katalogu "Program Files\Navman" (dla
rozdzielcz 320x240)
plik "SysInfoSettings.ini"- wgrałem do katalogu "Program Files\Navman"
w pliku main.ini - zmieniłem scieszki dostępu pliow na poprawne

na karte wgrałem wersje bezinstalacyjne IGO i AM5
i navi obsługuje SmartST; AM5; IGO8
kazdy z programów działa prawidłowo jedyny problem jaki sie pojawil to problem z zamknięciem AM i Smart
Jedyna mozliwosc to restart navi

Napisane: Październik 09, 2008, 22:36:32
Probowałem "Application Launcher" uruchomić na BINATONE T350 i sama nakładka funkcjonuje super wszystko działa do momentu gdy chce uruchomic np AM. po wyboze programu navi zawisa. Walczyłem z tym troszke ale stwierdziłem ze chyba odpuszcze bo jutro navi musi wrocic do wlasciciela. Jednak ma ktos moze jakies sugestie, co moglo powodowac taki stan???

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #378 dnia: Październik 11, 2008, 00:43:14 »
IGo8....
TAK ale napisales ze to zostalo dodane do LUNCHER 1.62
Dodane zostalo tzn ta paczka zawiera juz to rozszerzenie .... tzn odpowiedni skrypt i katalog w APTECZKA
jednakze plik w iGO8 trzeba zmienic wlasnorecznie lub pobrac z zamieszczonego prze mnie postu (bylo ulatwienie dla leniwcow)
Nie wiem co wiecej napisac ... moze tlko ze 1.6.2 jest BT iGO8 ready tzn prawie gotowe bez zmian w iGO8 :)
Postap wg postu jaki zamiescilem powyzej Jak zaimplementowac w iGO8 a bedzie Ci dzialac
Pozdrwiam
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #379 dnia: Październik 13, 2008, 17:42:22 »
Witam!

Co zrobić aby w TT ikonka od telefonu była mniejsza i bardziej u góry, zasłania mi część klawiatury i czasami nie mogę wprowadzać danych.
Posiadam Mio Moov 360 z zainstalowanymi wszystkimi dodatkami (działają wszystkie 4 mapy).

Pozdrawiam!

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #380 dnia: Październik 14, 2008, 01:43:44 »
Witam!

Co zrobić aby w TT ikonka od telefonu była mniejsza i bardziej u góry, zasłania mi część klawiatury i czasami nie mogę wprowadzać danych.
Posiadam Mio Moov 360 z zainstalowanymi wszystkimi dodatkami (działają wszystkie 4 mapy).

Pozdrawiam!
Aby ikonka byla mniejsza trzeba ja przerobic  nalezy zmienic rozdzielczosc ikony TomTom_BT.bmp
Zmian mozna dokonac w pliku APTECZKA\TomTom_BT\Default\TomTom_BT.ini

GLOBALSETTINGS
ShowMessage = 0
QuitOnDoubleClick = no
X = 419
Y = 75
Width = 60
Height = 60

Arrange = No
BackgroundBitmap = ..\Bitmaps\MiniBar.bmp
StartUpAnimation = NoAnimation
ShutDownAnimation = NoAnimation
Accelerated = no
TopMost = yes

BITMAPBUTTON
x = 0
y = 0
Command = "\My Flash Disk\APTECZKA\TomTom_BT\Script\TomTom_BT_UI\au.exe"
#NewIni = "\My Flash Disk\APTECZKA\AM_BT\au.exe"
Width = 60
Height = 60

BitmapNormal = ..\Bitmaps\TomTom_BT.bmp
BitmapPushed = ..\Bitmaps\TomTom_BT.bmp

zaznaczone na czerwono fragmenty ustawien
Pozdrawiam

PS juz to bylo opisywane w tym watku Prosze czytac
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

*

Offline eg

  • 24
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #381 dnia: Październik 14, 2008, 09:21:02 »
mam mio 360

pytanie odnośnie iGO8 - jakie należy dokonać zmiany w pliku sys.txt w katalogu iGO8 aby iGO8 działało mi na karcie SD? Próbowałem róznych sposobów (opisanych wczśniej na forum np przez Limaka
"
[folders]
#app="%SDCARD%/iGO8"
app="My Flash Disk\iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

ale moze bedzie dzialac cos takiego
utworz na SD katalog:
\iGO8\content\map (wrzuc do niego mapy)

zobacz czy dziala
a jak nie to moze dodaj do w/w sys.txt
w sekcji [folders] taka linijke

map="%SDCARD%/iGO8/content/map") 

"

ale za nic w świecie mi sie nie chce odpalić. czy mógłby ktoś z was kto ma iGO8 na karcie SD (zarówno program jak i mapy na SD) wkleić na forum jaki ma w tym pliku zapis? z góry dziękuję

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #382 dnia: Październik 14, 2008, 10:34:50 »
mam mio 360
pytanie odnośnie iGO8 - jakie należy dokonać zmiany w pliku sys.txt w katalogu iGO8 aby iGO8 działało mi na karcie SD? Próbowałem róznych sposobów (opisanych wczśniej na forum np przez Limaka
ale za nic w świecie mi sie nie chce odpalić. czy mógłby ktoś z was kto ma iGO8 na karcie SD (zarówno program jak i mapy na SD) wkleić na forum jaki ma w tym pliku zapis? z góry dziękuję

Cos chyba zle szukales :) a ja pisalem "moze" bo nie sprawdzalem tego a pozniej koledzy z forum sprawdzili (czytac dokladnie)
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg715751#msg715751
oraz
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg736837#msg736837
(program na urzadzeniu a mapy na karcie)

[folders]
app="My Flash Disk\iGO8"
content="\Storage Card\igo8\CONTENT"

wpis
app="%SDCARD%/iGO8"
jesli caly program byl z mapami na karcie
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 10:38:17 wysłana przez Limak74 »
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #383 dnia: Październik 17, 2008, 21:01:31 »
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, czy sposób podany przez Limaka, na pierwszej stronie, jest nadal aktualny?
Posiadam Mio360, i chciałbym wiedzieć czy wgrywanie TYM sposobem nadal jest aktualne, czy może są jakieś nowsze paczki, itd? Czy autor na bieżąco aktualizuje tamten post?

PS.
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć tak poza tematem, jakie karty SD obsłuży MIO.
Czy 8GB będzie chodzić bez problemu? Ponieważ nie są już drogie, a nie chcę kupić i żeby potem mi to nie działało.

PS2.
No i jak to jest z tą gwarancją? Czy po wgraniu tego tracę ją już?
W razie gdyby coś się stało nie mogę cofnąć do ustawień fabrycznych lub coś w tym rodzaju?

Bardzo przepraszam za głupie pytania, ale właśnie nabyłem swoje Mio360 i to jest też trochę efekt podniecenia :P
Mam nadzieję, że ten jedyny raz przymknięcie oko, i postaracie się pomóc w miarę możliwości.
Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2008, 21:05:20 wysłana przez Patricko »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #384 dnia: Październik 18, 2008, 15:47:08 »
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, czy sposób podany przez Limaka, na pierwszej stronie, jest nadal aktualny?
Posiadam Mio360, i chciałbym wiedzieć czy wgrywanie TYM sposobem nadal jest aktualne, czy może są jakieś nowsze paczki, itd? Czy autor na bieżąco aktualizuje tamten post?

PS.
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć tak poza tematem, jakie karty SD obsłuży MIO.
Czy 8GB będzie chodzić bez problemu? Ponieważ nie są już drogie, a nie chcę kupić i żeby potem mi to nie działało.

PS2.
No i jak to jest z tą gwarancją? Czy po wgraniu tego tracę ją już?
W razie gdyby coś się stało nie mogę cofnąć do ustawień fabrycznych lub coś w tym rodzaju?

Bardzo przepraszam za głupie pytania, ale właśnie nabyłem swoje Mio360 i to jest też trochę efekt podniecenia :P
Mam nadzieję, że ten jedyny raz przymknięcie oko, i postaracie się pomóc w miarę możliwości.
Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

1) Gwarancji nie tracisz jesli zrobisz zgodnie z instrukcja instalacji (jest troche chaotyczna bo rozni ludzie posiadaja rozne mio
   
2) jesli masz 360 z BT to polecam Ci zaladowac paczke oznaczona 1.6.2 http://rapidshare.com/files/150636196/SystemInformation_1.6.2.rar.html
Zrob upgrade mioMap ze strony mio http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=112334.0
nastepnie ustaw w miomap.ini "ShowExit=1" (wyjscie z MioMap dostepne z poziomu menu)
dodatkowo przeczytaj jak zrobic np w iGO8 bluetooth (oraz linki zalaczone w poscie http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142 (post agregujacy wszystkie znane rozwiazania)

Ogolnie staram sie wszystkie dodatki tam zamieszczac (znaczy sie linki)

3) Mio czyta karty SDHC http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=110642.0

Niestety zeby to wszystko bylo czytelne to troche czasu potrzeba ... na napisanie od poczatku artykulu
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #385 dnia: Październik 18, 2008, 22:53:46 »
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Niedługo nabędę kartę do swojego MIO i jeśli Tobie to nie przeszkadza to mogę napisać poradnik od początku do końca z wykorzystaniem Twoich plików.
Nieraz już pisałem wszelkie poradniki, dlatego o chaotyczność i niezrozumiałość nie trzeba się martwić. Jedyny problem to czas.
Ale myślę, że jakbym kartę miał w tym tygodniu to na przyszły weekend poradnik powinien być gotowy.

Wracając do tematu.
Na MIO wgram na 100% AM, najnowszą wersję, czyli chyba obecnie 5.1.2.
Będę stosował się instrukcji z Twojego postu.
Rozumiem, że wszystko ląduje na karcie i troszkę na MIO, w razie gdyby coś było nie tak, usuwam tylko te pliki, zmieniam tą jedną informację w pliku INI od MioMap i gotowe?

PS.
Troszkę dziwne, że MIO nie daje ładowarek "domowych", tylko samochodowe.
Czy ta ładowarka będzie dobra: http://allegro.pl/item452991044_ladowarka_sieciowa_mini_usb_mio_350_2000ma.html
Nie ma jej na spisie, ale końcówka jest dobra, i podaje 5V, czyli tak jak jest napisane z tyłu urządzonka.
Nie zernąłem tylko na ampery, ale chyba też jest 2000mhA? Hmm..albo 1800, kurcze nie pamiętam już :(

*

Offline eg

  • 24
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 20, 2008, 08:48:29 »
Pomocy!!!

Powgrywałem sobie wszystkie programy, działała mi AM, TT oraz iGO 8 i po długim czasie chciałem odpalić mio map ale mio map mi padło (nie wiem dlaczego, może dlatego ze podczas gdy mio było podłączone do kompa zrobiłem reser kompa?).

Na mio powstał taki plik  tekstowy którego zapis pod spodem:

"Sprawdzanie systemu plików na J:
Typ systemu plików to FAT32.


"Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójnosci danych. Mozesz
anulowac to sprawdzenie, ale zaleca sie jego kontynuowanie.
System Windows sprawdzi teraz dysk.                         
Numer seryjny woluminu: 00B2-0012
\Mio Device  Nieprawidlowa sygnatura czasowa.
Wpis \Mio Device ma nieprawidlowy rozmiar.
Plik \Program Files\MioMap\europe_full_200804.cpf jest skrzyzowany w jednostce alokacji 1034.
Za malo miejsca na dysku na skopiowanie skrzyzowanej czesci.
Plik jest obcinany.
System Windows wprowadzil poprawki do systemu plików.

   2015420416 bajtów calkowitego miejsca na dysku.
        98304 bajtów w 5 plikach ukrytych.
       671744 bajtów w 80 folderach.
   1114857472 bajtów w 1157 plikach.
    120307712 bajtów dostepnych na dysku.

         8192 bajtów w kazdej jednostce alokacji.
       246023 ogólem jednostek alokacji na dysku.
        14686 jednostek alokacji dostepnych na dysku."


Chcę wgrac ponownie mio map z mio desktopa (porobiłem sobie wcześniej back up na mio desktop) ale pojawia mi się info ze nie mam miejsca na mio flash disk chociaż jak zaznaczę wszystkie katalogi i pliki na mio flash disku to zajmuja one bardzo niewiele i mio mapa się powinna bez problemu wgrac jesli chodzi i jej rozmiar i ilość miejsca wolnego na flesh dysku (flash disk ma około 2 giga, ma info ze zajęte jest 800 MB, wolne jest 1,2 GB (dla mio map potrzebuję wolnego około 1,5 GB) a wszystkie obecnie pliki i foldery na flash disku zajmują nie więcej niż 50 MB - brakuje mi jakieś 750 MB. Cos na flesh disku zajmuje mi sporo miejsca tylko jakoś tego nie widać (przypuszczam ze to ten plik europe_full_200804.cpf ... albo coś jest uszkodzone ?

Czyzby pozostało mi całkowite sformatowanie flash disk i jeszcze raz wgranie mio map?
Mam jeszcze pytanie o windows CE - czy on jest umieszczony na flesh dysku w katalogu system information? Rozumiem ze podczas formatowania on rózwniez ulega kasacji - w takim razie czy zostanie on wgrany z mio desktopa? Czy wcześniej może skopiowac katalog SystemInformation na kompa i poźniej po formatowaniu skopiować go ponownie na flash disk ?



« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 10:25:28 wysłana przez eg »

Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #387 dnia: Październik 20, 2008, 11:18:02 »
Pomocy!!!

Powgrywałem sobie wszystkie programy, działała mi AM, TT oraz iGO 8 i po długim czasie chciałem odpalić mio map ale mio map mi padło (nie wiem dlaczego, może dlatego ze podczas gdy mio było podłączone do kompa zrobiłem reser kompa?).

Na mio powstał taki plik  tekstowy którego zapis pod spodem:

"Sprawdzanie systemu plików na J:
Typ systemu plików to FAT32.


"Jeden z dysków wymaga sprawdzenia spójnosci danych. Mozesz
anulowac to sprawdzenie, ale zaleca sie jego kontynuowanie.
System Windows sprawdzi teraz dysk.                         
Numer seryjny woluminu: 00B2-0012
\Mio Device  Nieprawidlowa sygnatura czasowa.
Wpis \Mio Device ma nieprawidlowy rozmiar.
Plik \Program Files\MioMap\europe_full_200804.cpf jest skrzyzowany w jednostce alokacji 1034.
Za malo miejsca na dysku na skopiowanie skrzyzowanej czesci.
Plik jest obcinany.
System Windows wprowadzil poprawki do systemu plików.....

Czyzby pozostało mi całkowite sformatowanie flash disk i jeszcze raz wgranie mio map?
Mam jeszcze pytanie o windows CE - czy on jest umieszczony na flesh dysku w katalogu system information? Rozumiem ze podczas formatowania on rózwniez ulega kasacji - w takim razie czy zostanie on wgrany z mio desktopa? Czy wcześniej może skopiowac katalog SystemInformation na kompa i poźniej po formatowaniu skopiować go ponownie na flash disk ?

Sprobuj usunac europa_full i zaladowac mio jeszcze raz
co do windows CE to nie jest on na flash disku wiec nie ma obawy
sprobuj tez naprawic dysk
zobacz czy w eksploratorze windows nie masz przypadkiem wylaczonej opcji "pokaz ukryte pliki/pliki systemowe"
moze jakis smiec sie utworzyl?
usun go i zainstaluj mio map
najlepiej najnowsza akjtualizacje http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=112334.0
ApplicationLauncher Ostatnia wersja i opis instalacji: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102477.msg713142#msg713142  (Pazdziernik 3, 2008)

*

Offline eg

  • 24
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #388 dnia: Październik 20, 2008, 12:03:35 »
jakoś tego pliku europa_full nigdzie nie ma (tzn on chyba jest gdzieś i mi blokuje pamięc ale nie ma do niego dostępu i go nigdzie nie widac)
albo dysk jest gdzies uszkodzony i musze go naprawić - tylko jakim programem? norton disk doctor?
a czy format flash disku jest równoznaczny z jego naprawą czy niekoniecznie? bo backupy wszystkiego mam i ponowne nagranie nie pwoinno byc problemem (skoro windows ce nie ulegnie skasowaniu podczas fomratu flash dysku :-)



*

Offline eg

  • 24
Odp: Application Launcher na Win CE 5.0 (na MioMoov i inne)
« Odpowiedź #389 dnia: Październik 21, 2008, 08:46:01 »
oki, poradziłem sobie z tym, nie obeszło się bez formatu flash disku ale powgrywałem sobie wszystko na nowo i jest oki-do-key :-) i wondowsa CE podczas formatu tez nie skasowało mi :-) !

teraz jeszcze muszę blue tootha w iGO8 sobie ustawić i wszystko gra!