WM6 ROMy do A701 - nowości, uwagi i spostrzeżenia

  • 824 Odpowiedzi
  • 184095 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 22, 2007, 13:52:31 »
A ja mam znowu problem ze Sprite Backup. Po pierwsze - nie działa prawidłowy kod aktywacyjny. Po drugie - nawet jako trial nie robi mi backupu, pisze, że "cannot backup databases". Pisałem już o to do supportu Sprite'a, ale na razie bez odpowiedzi. :-|

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 22, 2007, 14:19:54 »
A można gdzies pobrac klawiature podobna do interwrite pod WM6? bo bardzo mi ona przypadła do gustu, bo ta obecna biała nie podoba mi sie:)

A nie lepsza taka klawiaturka, jak poniżej? PCM Keyboard - wygodnie pisze się nawet kciukiem...
Napisane: Listopad 22, 2007, 13:58:17
A ja mam znowu problem ze Sprite Backup. Po pierwsze - nie działa prawidłowy kod aktywacyjny. Po drugie - nawet jako trial nie robi mi backupu, pisze, że "cannot backup databases". Pisałem już o to do supportu Sprite'a, ale na razie bez odpowiedzi. :-|

Testowałem na wersji 1.6. Build 22774 - działa idealnie.
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 22, 2007, 14:28:27 »
Kurde, prozor, nie załamuj mnie - czyli coś ja namieszałem? Tylko pytanie teraz: co?

Tylko w jednym się "machnąłeś" - wersja jest 6.1, a nie 1.6 ;)
Napisane: 22 Listopad 2007, 14:22:32
Ja mam zaraz po resecie info: "operation failed" i "resetting device", po czym mi resetuje, a po resecie jest "Notification": "Backup failed: databases could not be backed up". No szlag mnie już trafia totalny.

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 22, 2007, 14:31:56 »
Kurde, prozor, nie załamuj mnie - czyli coś ja namieszałem? Tylko pytanie teraz: co?

Tylko w jednym się "machnąłeś" - wersja jest 6.1, a nie 1.6 ;)
Napisane: 22 Listopad 2007, 14:22:32
Ja mam zaraz po resecie info: "operation failed" i "resetting device", po czym mi resetuje, a po resecie jest "Notification": "Backup failed: databases could not be backed up". No szlag mnie już trafia totalny.

Nie pomyliłem się, ostatnią wersją, jest wersja 1.6.3 ( http://www.spbsoftwarehouse.com/products/backup/history.html?pl), ale na SD mam instalkę wcześniejszej 1.6.1 i ta na 100% działa prawidłowo.

Którą masz wersję? Zaraz chyba zaktualizuję swoją do najnowszej wersji i sprawdzę jak działa.

Sprawdziłem nową wersję - działa tak jak poprzednia, czyli dobrze ;).

A u Ciebie wygląda na to, że masz jakieś blokady dojścia do którejś z baz danych. Sprawdź proszę loga - w katalogu, w którym robisz backup powinieneś mieć log z procesu, w przypadku błędu będzie dokładny zapis która baza jest używana i nie może być zwolniona. Może być, że jakaś pierdołowata i nie warto się przejmować, a znając jej nazwę możemy określić jaki program ją użytkuje i nie chce zwolinić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2007, 15:05:59 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline kolsek345

  • ***
  • 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 3  16 GB
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 22, 2007, 14:38:58 »
Cytuj
[...]Phonealarm? Bo to u mnie w sumie podstawa.


Tak, działa. Szczerze mówiąc, WM6 to zoptymalizowany WM5, tak więc programy, które działały na WM5 powinny działać na WM6. W drugą stronę to już się nie sprawdza - progamy pisane pod WM6 mogą nie działać w WM5.
Czy jest to optymalizacja li tylko wizualna (ładniejsze ikony itp..) czy tez da sie zauważyc szybsza prace i otwieranie programow (np czy automapa otwiera sie szybciej itd..)? Wiem tylko o lepszej gospodarce pamiecią w nowym WM6.Sam bym to sprawdzil ale tak ostatnio dopiescilem system pod WM5 , ze chodzi jak zyletka  :proud: i nie moge sie na zmiane zdecydowac  :)

Cytuj
A ja mam znowu problem ze Sprite Backup. Po pierwsze - nie działa prawidłowy kod aktywacyjny. Po drugie - nawet jako trial nie robi mi backupu, pisze, że "cannot backup databases". Pisałem już o to do supportu Sprite'a, ale na razie bez odpowiedzi.

Panowie mowicie chyba o dwóch róznych programach "Sprite backup" oraz "SPB Backup" stąd rózne wersje.pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2007, 17:11:59 wysłana przez kolsek345 »

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 22, 2007, 15:29:00 »
Cytuj
[...]Phonealarm? Bo to u mnie w sumie podstawa.


Tak, działa. Szczerze mówiąc, WM6 to zoptymalizowany WM5, tak więc programy, które działały na WM5 powinny działać na WM6. W drugą stronę to już się nie sprawdza - progamy pisane pod WM6 mogą nie działać w WM5.
Czy jest to optymalizacja li tylko wizualna (ładniejsze ikony itp..) czy tez da sie zauważyc szybsza prace i otwieranie programow (np czy automapa otwiera sie szybciej itd..)? Wiem tylko o lepszej gospodarce pamiecią w nowym WM6.Sam bym to sprawdzil ale tak ostatnio dopiescilem system pod WM5 , ze chodzi jak zyletka  :proud: i nie moge sie na zmiane zdecydowac  :)

Cytuj
A ja mam znowu problem ze Sprite Backup. Po pierwsze - nie działa prawidłowy kod aktywacyjny. Po drugie - nawet jako trial nie robi mi backupu, pisze, że "cannot backup databases". Pisałem już o to do supportu Sprite'a, ale na razie bez odpowiedzi.

Panowie mowicie chyba o dwóch róznych programach "Sprite backup" oraz "SPB Backup" ztąd rózne wersje.pozdro

Kude - co do programów masz zdecydowaną rację  :|. To w tym mu nie pomogę, niestety...
Oprócz ładniejszych ikon, można zauważyć zdecydowanie szybszą pracę, mniejsze zużycie energii (sądząc po optymalniejszym sterowniu procesorem), lepsza gospodarka pamięcią (jak już wspomniałeś). To zauważyłem przez dzień testów.

Też mialem "dopieszczony" wm5. Jednak... nie przywracam już chyba systemu. Jeśli nie sprawia Ci problemu angielska wersja systemu (choć być może wkrótce będzie dostępne spolszczenie wm 6) to osobiście polecam ten system, przynajmniej na spróbowanie. Sam podchodziłem dość sceptycznie (po co naprawiać coś, co jest dobre?) ale jednak już jestem zadowolony. W odróżnieniu od wynalazku Visty, ewolucja wm5 -> wm6 jest jak najbardziej pozytywna.

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2007, 15:31:40 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 22, 2007, 15:36:24 »
Tak właśnie - ja o Sprite, prozor o SPB. Mimo to sprawdziłem pod kątem tych logów - żaden plik mi się nie pojawił, kurde. Instalowałem już go i do pamięci głównej i do SD. Nic nie pomaga...

*

Offline kolsek345

  • ***
  • 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 3  16 GB
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 22, 2007, 16:15:59 »
6nt przejdz na SPB Backup ja go uzywam i jestem mega zadowolony z tego programu, zadnych problemow jak dotąd same plusy naprawde polecam.Pozdro

*

Offline rootmaster

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung OMNIA 8GB + karta 8GB ; MIO A701 Karta 2GB
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 22, 2007, 16:33:33 »
Witam, testuje ten Rom (Mio_A701_RZX-WM6-WWE-18533_English) już od paru dni i nie mogę się nadziwić jak to wspaniale chodzi :D Żadnego zawieszania, wszystko jak dla mnie jest bardzo dobrze oprócz paru drobiazgów które da się naprawić fixami lub edytujać rejestr :ok: 6nt u mnie Sprite Backup chodzi tak samo dobrze jak na WM5 (mam wersje 5.2).
Nie mogę jak na razie znaleźć informacji jak zmienić długość wibracji przy odbieraniu smsów. W WM5 miałem długi sygnał który mi odpowiadał, teraz mam 3 krótkie przerywane wibracje które jak dla mnie są za słabe żeby wyczuć to w czasie codziennej pracy.
Co do innych uwag to używam SpbMobileShell i w romie Okiego co jakiś czas nie chciało mi to działać (ekran główny), dopiero soft reset usprawniał tą aplikacje, teraz na nowym romie jeszcze ani razu nie było takiej sytuacji.. nic tylko się cieszyć. A mówili już że rom WM6 na A701 nie powstanie nigdy.. a tu proszę jaka niespodzianka   B)

Pozdrawiam wszystkich,
Daniel

*

Offline mp3fan

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.mp3fan.pl
  • Sprzęt: Touch HD,Diamond,MIO A701,XDA Mini S
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 22, 2007, 17:43:11 »
SDHC panowie mówicie? WOW!! To jest to! Miałem wstrzymać się ze zmianą OKI rom na WM6, aż nie będzie żadnych problemów z nim. Tak się składa, że dysponuje SDHC Transcend 8GB, używam jej w odtwarzaczu mp3. NA razie wystarcza mi 2GB w MIO, ale za jakiś czas, czemu by nie dokupićSDHC, zwłaszcza, że najtańszą w sklepie można wyrwać już za grosze:

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C7720359

ja swoją kupiłem za 178 z przesyłką na allegro. Trzeba wyczekać okazji, czasami zdarzają się tańsze.
Make the future happen

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 22, 2007, 18:33:07 »
6nt przejdz na SPB Backup ja go uzywam i jestem mega zadowolony z tego programu, zadnych problemow jak dotąd same plusy naprawde polecam.Pozdro

Ale ja już mam kupionego Sprite Backup i nie pali mi się wydawanie kolejnej kasy na kolejny program o takiej samej funkcjonalności.
Napisane: 22 Listopad 2007, 18:28:14
6nt u mnie Sprite Backup chodzi tak samo dobrze jak na WM5 (mam wersje 5.2).

O! To dobra informacja, chyba cofnę się w takim razie do tej wersji i sprawdzę. Jakoś bez backupu czuję się nieco niepewnie. Poza tym chciałbym dojść do źródła problemu i go wyeliminować, bo może to wpływać nie tylko na tren program.

*

Offline Barnejek

  • ***
  • 341
  • Sprzęt: Mio A701
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 22, 2007, 19:26:59 »
No i kolejny dzień mojej zabawy z WM6.  Muszę przyznać, że jestem z niego megazadowolony!  :D

Sprawdziłem kilka kolejnych drobiazgów przede wszystkim:

- teraz wiem, że dźwięk w OKI R024 jest zrąbany na WM6 w tcpmp i wmp żadnych charczeń przy głośności na FULL! :)
- gps działa nieźle fixa złapał w 2 minuty :)


Kilka minusów:
- PocketGBA jak nie działał na WM5 tak i na WM6 nie rusza... odnoszę wrażenie, że nasza zabawka nie jest skonstruowana dla tej aplikacji... szkoda  :(

- bardzo mało dzwonków na sms i rozmowy  :O Na WM5 były fajne, ma ktoś te dzwonki z WM5?   B)
- Budzik trochę za cichy rano mnie nie obudził - wina raczej beznadziejnych dzwonków (na szczęście miałem dodatkowy budzik ustawiony  :ok: )



*

Offline mp3fan

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.mp3fan.pl
  • Sprzęt: Touch HD,Diamond,MIO A701,XDA Mini S
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 22, 2007, 20:26:23 »
Zmieniłem na WM6. Zgadza się, obsługuje SDHC bez problemu. Wrzuciłem mu kartę 8GB Transcend i czyta ją bez problemu. No teraz to A701 odmłodniał  :D

Czego mi brakuje? Na razie system działa 5 minut, zauważyłem, że jest bardzo szybki, brak jednak funkcji "sleep" przy dłużsym przytrzymaniu czerwonej słuchawki  :O
Make the future happen

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 22, 2007, 20:49:11 »
OK, to po pierwszych mocniejszych testach. Generalnie ROM jest szybki, działa bez zarzutu. Napotkałem tylko 2 problemy (być może przyczyna jest jedna?):
1. Miplosync pokazuje "błąd dostępu do pliku" i przerywa synchronizację w ostatniej fazie. PPotem w statusie synchronizacji jest informacja "Brak dostępu do plików".
2. Nie działa i nie chce się poprawnie zarejestrować Sprite Backup.

Nie wiem... może spróbuję od nowa i na czystym systemie? Chyba, że ktoś może mi pomóc bez kolejnych kilku godzin grzebania się w MIO?

*

Offline kangur_kolczasty

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 22, 2007, 20:51:35 »
Zmieniłem na WM6. Zgadza się, obsługuje SDHC bez problemu. Wrzuciłem mu kartę 8GB Transcend i czyta ją bez problemu. No teraz to A701 odmłodniał  :D

Czego mi brakuje? Na razie system działa 5 minut, zauważyłem, że jest bardzo szybki, brak jednak funkcji "sleep" przy dłużsym przytrzymaniu czerwonej słuchawki  :O

mp3fan, czy takiej karty używasz: http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C7720359 ????
Już raz kupiłem niefajną kartę, teraz wolę się upewnić...

*

Offline mp3fan

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.mp3fan.pl
  • Sprzęt: Touch HD,Diamond,MIO A701,XDA Mini S
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 22, 2007, 21:14:24 »
Tak, kładnie taka, tyle, żę ja kupiłem tutaj:

http://www.allegro.pl/item269250296_transcend_sdhc_card_8gb.html

kiedyś też kupiłem na allegro noname 8GB SDHC i miało to raptem 2GB, i wcale nie było to SDHC, zwróciłem. Od tej pory nie kupuje podróbek kart, tylko firmowe.
Make the future happen

*

Offline kolsek345

  • ***
  • 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 3  16 GB
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 22, 2007, 21:35:49 »
Cytuj
OK, to po pierwszych mocniejszych testach. Generalnie ROM jest szybki, działa bez zarzutu. Napotkałem tylko 2 problemy (być może przyczyna jest jedna?):
1. Miplosync pokazuje "błąd dostępu do pliku" i przerywa synchronizację w ostatniej fazie. PPotem w statusie synchronizacji jest informacja "Brak dostępu do plików".
2. Nie działa i nie chce się poprawnie zarejestrować Sprite Backup.

Nie wiem... może spróbuję od nowa i na czystym systemie? Chyba, że ktoś może mi pomóc bez kolejnych kilku godzin grzebania się w MIO?


Tego rozumiem probowales?

http://www.pocketpcfaq.com/faqs/activesync/LSPvalue.reg

*

Offline mp3fan

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.mp3fan.pl
  • Sprzęt: Touch HD,Diamond,MIO A701,XDA Mini S
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 22, 2007, 22:29:35 »
Uważajcie na aplikacje Interkey od Paragona:

http://www.softkey.pl/catalog/program.php?ID=13650

instaluje się pięknie, wymaga soft-reset i po nim cały czas jest czarne okno MIO i nie idzie dalej. Pomaga tylko HR. Zrobiłem już 3 i na WM6 zapominam o tej klawiaturce ;/
Make the future happen

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 22, 2007, 22:39:43 »

Tego rozumiem probowales?

http://www.pocketpcfaq.com/faqs/activesync/LSPvalue.reg

A co to jest, poza tym, że jakaś dodatkowa wartość do rejestru? Co to robi?

W każdym razie spróbowałem, w końcu ryzyko żadno. MiploSync bez zmian - błąd dostępu do pliku :-(
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2007, 22:44:36 wysłana przez 6nt »

*

Offline kolsek345

  • ***
  • 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 3  16 GB
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 23, 2007, 07:58:15 »

Tego rozumiem probowales?

http://www.pocketpcfaq.com/faqs/activesync/LSPvalue.reg

A co to jest, poza tym, że jakaś dodatkowa wartość do rejestru? Co to robi?

W każdym razie spróbowałem, w końcu ryzyko żadno. MiploSync bez zmian - błąd dostępu do pliku :-(

Wpis usuwa problem z internetem , ale sprawdzalem tylko z WM5 .Ciezka sprawa z tym miplo bedzie prawdopodobnie :worried:

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 23, 2007, 08:49:15 »
W każdym razie spróbowałem, w końcu ryzyko żadno. MiploSync bez zmian - błąd dostępu do pliku :-(

U mnie internet działa (już ;) ) bez problemu. MiploSync jeszcze nie próbowałem, dziś zainstaluję i zamelduję co i jak ;).
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 23, 2007, 10:20:49 »

Tego rozumiem probowales?

http://www.pocketpcfaq.com/faqs/activesync/LSPvalue.reg

A co to jest, poza tym, że jakaś dodatkowa wartość do rejestru? Co to robi?

W każdym razie spróbowałem, w końcu ryzyko żadno. MiploSync bez zmian - błąd dostępu do pliku :-(

Wpis usuwa problem z internetem , ale sprawdzalem tylko z WM5 .Ciezka sprawa z tym miplo bedzie prawdopodobnie :worried:

Z internetem nie mam problemów żadnych - łączy się od razu, bez tego wpisu też. Nie miałem problemów ani z WM5, ani z WM6. Myślę, że problem z MiploSync i Sprite Backup leży gdzie indziej. Co ciekawe - po każdej (nieudanej, według komunikatu) synchronizacji w MiploSync zmienia się jednak liczba POI, więc coś tam się synchronizuje mimo zgłaszanego "Błędu dostępu do pliku". Już nawet wyrzuciłem sterownik SDHC, myśląc, że może powoduje problemy z czytaniem/zapisem karty SD i nic to nie pomogło. Przy okazji - jak go doinstalować bez HR?
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 10:39:20 wysłana przez 6nt »

*

Offline kolsek345

  • ***
  • 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 3  16 GB
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 23, 2007, 11:36:05 »
Cytuj
Z internetem nie mam problemów żadnych - łączy się od razu, bez tego wpisu też. Nie miałem problemów ani z WM5, ani z WM6. Myślę, że problem z MiploSync i Sprite Backup leży gdzie indziej. Co ciekawe - po każdej (nieudanej, według komunikatu) synchronizacji w MiploSync zmienia się jednak liczba POI, więc coś tam się synchronizuje mimo zgłaszanego "Błędu dostępu do pliku". Już nawet wyrzuciłem sterownik SDHC, myśląc, że może powoduje problemy z czytaniem/zapisem karty SD i nic to nie pomogło. Przy okazji - jak go doinstalować bez HR?

Sterowniki do SDHC mam w domu i załącze je do tego postu jak wróce z pracy.A co do miplo i sprite backup to moze sprubój zrobic HR i na czystym systemie zacząc od własnie od prób z nimi (nie instalując nic wiecej co mogloby sie z nimi "gryżć") wtedy bedzie wiadomo czy to "wina" ROMU czy konflikt programów.O miplo przy WM6 jest tez tu : http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=83001.0 a konkretnie cos takiego :
Cytuj
Cytat: Qbik  Październik 30, 2007, 18:43:00
ja zmieniałem z WM5 na WM6 i Am zainstalowana na karcie ruszyła bez problemu


Jeśli licencja AM jest przywiązana do karty pamięci to wtedy nie ma problemu, jeśli do urządzenia, to trzeba zadzwonić do wsparcia AM i grzecznie poprosić o zwolnienie licencji w związku z aktualizacją WM. Robią to bez problemu. Po aktualizacji WM zmienia się ID urządzenia, dlatego AM mysli, że jest zainstalowana na innym sprzęcie. 

Jeśli ktoś używa miplo, to po zmianie z WM5 na WM6 także trzeba poprosić o zwolnienie licencji w miplo.pl, bo bez tego nie ruszy. Zwalniają bez problemu, choć w przeciwieństwie do AM nie od ręki, ale trwa to kilka dni. Przynajmniej w moim przypadku.
 
 
 
Albo sprubój moze innej wersji Miplosync??
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 12:33:02 wysłana przez kolsek345 »

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 23, 2007, 12:07:38 »

Z internetem nie mam problemów żadnych - łączy się od razu, bez tego wpisu też. Nie miałem problemów ani z WM5, ani z WM6. Myślę, że problem z MiploSync i Sprite Backup leży gdzie indziej. Co ciekawe - po każdej (nieudanej, według komunikatu) synchronizacji w MiploSync zmienia się jednak liczba POI, więc coś tam się synchronizuje mimo zgłaszanego "Błędu dostępu do pliku". Już nawet wyrzuciłem sterownik SDHC, myśląc, że może powoduje problemy z czytaniem/zapisem karty SD i nic to nie pomogło. Przy okazji - jak go doinstalować bez HR?

MiploSync właśnie sprawdziłem - działa bezbłędnie.
W A701 zmiana romu z WM5 na WM6 nie skutkuje koniecznością zwolnienia licenicji AM, ani zmianą praw sprzętu sygnalizowaną przez Miplosync. Jedynie trzeba (przy przypisaniu do sprzętu) zarejestrować mapę (konieczny dostęp do internetu) i to wszystko.

Instalkę sterownika masz w katalogu \windows\sdhc_driver.cab (na wszelki wypadek w załączeniu)
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 12:42:07 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 23, 2007, 15:03:19 »
OK, dzięki. Czyli u mnie poewnie jakiś soft namieszał, cholerka. Czyli od nowa instalowanie wszystkiego. Kolejne ze 2 godziny na konfigurację..... :S

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 23, 2007, 16:22:55 »
No dobra. Na czystym ROMie:
1. Sprite Backup - nadal kiszka, czekam na odpowiedź Supportu
2. MiploSync - również nadal kiszka

Ciekawe o co chodzi???!!!

*

Offline pracusele

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701 +WM6 + SD 2GB
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 23, 2007, 18:12:16 »
prozor kolego zainstalowałem PCM Keyboard który modałeś i bardzo przyjemnie się tym pisze, jednak mam pytanko co zrobic by ta klawiatura była domyślną, bo jak zanzacze  ze ma być PCM Keyboard to jest a potem znowu jest ta zwykła i znowu musze zaznaczyc to co chce. Czy mozna to gdzies ustawic?

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 23, 2007, 20:16:50 »
OKEJ gajs!  :ok: Oto odpowiedź z supportu Miplo, która mnie uratowała (tylko odnośnie MiploSync - problem z Sprite Backup pozostał i czeka na rozwiązanie przez ich z kolei support):

Dziękujemy za zgłoszenie.
W opisanym przypadku konieczna będzie ponowna instalacja programu
AutoMapa w palmtopie. Samego program, bez map.
Problem z dostępem do pliku ustąpi definitywnie.
Przed wykonaniem kolejnej synchronizacji proszę w programie MiploSync zaznaczyć opcję
"pobierz jednorazowo wszystko" i dokonać synchronizacji.


Po prostu wcześniej nie zaznaczyłem tego "pobierz jednorazowo wszystko". Wiedziałem, że gdzieś musze robić jakiś prosty błąd  :D

No to pozostaje mi jeszcze tylko "Spritegate".

*

Offline kolsek345

  • ***
  • 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 3  16 GB
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 23, 2007, 22:16:40 »
To znaczy ze ROM "niewinny" jednak  :ok:  To dory znak dla wm6 i a701.Mam nadzieje.POZDRO
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 22:20:04 wysłana przez kolsek345 »

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: WM6 ROM do A701 - projekt Atifarkas (Lifeforce) i projekt chiński
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 23, 2007, 23:06:27 »
prozor kolego zainstalowałem PCM Keyboard który modałeś i bardzo przyjemnie się tym pisze, jednak mam pytanko co zrobic by ta klawiatura była domyślną, bo jak zanzacze  ze ma być PCM Keyboard to jest a potem znowu jest ta zwykła i znowu musze zaznaczyc to co chce. Czy mozna to gdzies ustawic?

Na poprzedniej stronie woof odpowiedział na to pytanie (notabene moje ;) ) -  im selector załatwia definitywnie sprawę.
Ewentualnie zmiana klucza w rejestrze: HKCU\ControlPanel\SIP\DefaultIM = |SIP ClassID|
Ale tego nie radzę, jeśli pomylisz się w wpisywanych cyferkach, to zmiana może wymagać hard resetu....
Napisane: Listopad 23, 2007, 23:01:50
To znaczy ze ROM "niewinny" jednak  :ok:  To dory znak dla wm6 i a701.Mam nadzieje.POZDRO

Póki co, dzisiaj zrobiłem finalny hard reset i zainstalowałem już wszystko "na gotowo". Później oczywiście kopia zapasowa  :ok:
Jedyna rzecz, do której muszę się doczepić, to zerowanie zegara systemowego (na chyba 1 czerwiec 2006 roku - godziny nie pomnę...) po soft resecie. Nie każdym, ale np.  przypadku zwisu (choć nie wiem, co winne: program, czy system) i soft resetu to na ogół zeruje i RTC. Co prawda, wystarczy albo podłączyć pod PC, albo użyć GPS (albo wpisać ręcznie  :evil:) i czas na zegarze prawidłowy, ale... Czy zauważyliście coś podobnego u Was?
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/