problemy ze słuchawką BT

  • 4 Odpowiedzi
  • 518 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline m_kola

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
    • Projektowanie stron WWW
  • Sprzęt: Mio A701; WM6:)
problemy ze słuchawką BT
« dnia: Lipiec 24, 2007, 10:45:23 »
Podobny problem już poruszałem i sam sobie znalazłem na to radę (http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=66672.msg439588#msg439588) jednak nie do końca jestem z tego zadowolony...
Mam słuchawkę Nokia HS26-W i po sparowaniu i użyciu programu o którym mowa w w/w wątku niby działa ale są szumy i ogólnie cicho.
Myślałem o zmianie romu na OKIego ale tam chyba też nie do końca ten problem został rozwiązany? Nie jest to wina słuchawki bo sprawdzałem różne i np na laptopie działa mi głośno i wyraźnie a tutaj jakoś tak..
Czy znacie może jakieś rozwiązanie tego problemu? Problem ten dotyczy zarówno rozmowy tel jak i wszystkich dźwięków np w automapie.
www.optiweb.pl - projektowanie stron WWW
www.katalog.optiweb.pl - darmowy katalog stron WWW
www.rapo-fotografia.pl - Fotografia ślubna - Zduńska Wola
www.mercedes.optiweb.pl - Samochód do ślubu - Zduńska Wola

*

Offline m_kola

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
    • Projektowanie stron WWW
  • Sprzęt: Mio A701; WM6:)
Odp: problemy ze słuchawką BT
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2007, 20:18:34 »
czy nikt nie używa słuchawki z tym sprzętem czy tylko nikt nie ma takiego problemu? Ogólnie problem cichego dźwięku jest chyba dość powszechny w A701
www.optiweb.pl - projektowanie stron WWW
www.katalog.optiweb.pl - darmowy katalog stron WWW
www.rapo-fotografia.pl - Fotografia ślubna - Zduńska Wola
www.mercedes.optiweb.pl - Samochód do ślubu - Zduńska Wola

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: problemy ze słuchawką BT
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2007, 20:49:48 »
Głośność jest zależna chyba od słuchawki. Ja miałem prostego Gembirda i było w miarę OK, lepiej było na Motoroli coś tam 810, za to słuchawka była do d..., bo upadła z 30 cm i przestała działać. Bardzo dobrze działał Parrott, teraz mam bluetoothowe radio Kenwooda i działa nieźle (tylko testowałem, bo teraz mam przekierowanie na służbowego SE). Fakt - na OKI BT lepiej trochę działa (zwłaszcza ze słuchawką mono), ale nadal pewnie zależy to od słuchawki.

Problem nierozwiązany dotyczy słuchawek stereo i A2DP - często po chwili urywa dźwięk, choć słuchawki są nadal połączone. Problem rzeczywiście nie został rozwiązany i chyba nie zostanie - A701 w rozwoju już zamiera...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2007, 20:51:35 wysłana przez 6nt »

*

Offline m_kola

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
    • Projektowanie stron WWW
  • Sprzęt: Mio A701; WM6:)
Odp: problemy ze słuchawką BT
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2007, 21:10:09 »
no właśnie ponieważ też podejrzewałem, że może to być kwestia słuchawki to spróbowałem zarówno innej jak i tej ale podłączonej do komputera (skype, gg). Na kompie jest OK, głośno, wyraźnie więc winę zwalam na A701.
Dodatkowo te trzaski przy kierowaniu wszystkich dźwięków (poza telefonem) na słuchawkę za pomocą dodatkowego programu..
www.optiweb.pl - projektowanie stron WWW
www.katalog.optiweb.pl - darmowy katalog stron WWW
www.rapo-fotografia.pl - Fotografia ślubna - Zduńska Wola
www.mercedes.optiweb.pl - Samochód do ślubu - Zduńska Wola

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: problemy ze słuchawką BT
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2007, 22:04:37 »
No i jeszcze jedno - generalnie szumy w OKI R024 w czasie rozmów tel. powoduje otwarty port GPS. Wystarczy ze "startup" wywalić SIFEnabler i wrzucić go do "programs", potem soft reset i po szumach. Tylko czy na tę słuchawkę to pomoże, nie wiem.