Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS

  • 14 Odpowiedzi
  • 3991 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vat

  • 2
Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« dnia: Marzec 03, 2007, 17:17:44 »
Witam wszystkich na forum.
Na wstępie napiszę, że przez tydzień szukałem na forum rozwiązania mojego problemu, bez skutku.

Dlatego poruszam ten wątek skoro mi się to zdarzyło to pewnie nie jestem odosobniony.

Jestem posiadaczem Mio a701 jak działa GPS w tym sprzęcie każdy wie (jak jest zimny to start GPS musi potrwać). Przez okres około 3 miesięcy nie używałem GPS nawet go nie włączałem. Po tym czasie włączam i AutoMapa nie może wykryć COM'a. Przestawiałem wyszukiwanie automatyczne, ręczne com2, com4  i inne com’y różne prędkości nic.  W miedzy czasie jeszcze HR i SR.
Zmieniłem soft na R65 później na OKI nic. Próbowałem automatyczne wyszukiwanie w SiRFTech ręczne, kombinowałem również z VisualGPS. Robiłem update programem QuickPosition wszystko bez skutku. SiRFTech podczas wyszukiwanie portu się zawiesza.

Mio nie może znaleźć portu com dla GPS.

Czytałem forum wszyscy pisali, że ich sprzęt ma problemy z widzeniem satelitów, że jest słaby sygnał itd.

Ale czy ktoś zetknął się z takim problemem. Proszę o pomoc.

Czy spisać GPS na straty i oddać go do serwisu. Czy mogę jeszcze coś zrobić?

Pozdrawiam ...

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2007, 21:49:58 »
Jesli bawiles sie sirftechem to masz problem opisywany na podforum MIO , tam komus padl gps wlasnie po uzyciu sirftecha.
To program dla znajacych sie na rzeczy a nie dla przedszkolakow ...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2007, 22:02:33 »
trochę sprawa jest kiepska, jeśli robiłeś HR, zmieniałeś ROM, i dalej nie potrafi wykryć GPSu. Spróbuj zostawić go na noc na oknie, możliwe, że to coś pomoże, jeśli nie, to wróżę raczej wizytę w serwisie :(
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline vat

  • 2
Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2007, 10:29:58 »
Najpierw przestał działać pod AutoMapą później wykonywałem inne "zabiegi" na koniec Sirftech - a tam tylko wyszukiwanie automatyczne portu i reset ustawień, reszta opcji nie wiem do czego służy więc ich nie ruszam.

*

Offline KeriM36

  • ****
  • 809
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.klos.net.pl
  • Sprzęt: Nokia E66 i powrót do MDA Compact 3
Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2007, 15:19:23 »
Cytat: "vat"
Najpierw przestał działać pod AutoMapą później wykonywałem inne "zabiegi" na koniec Sirftech - a tam tylko wyszukiwanie automatyczne portu i reset ustawień, reszta opcji nie wiem do czego służy więc ich nie ruszam.


w takim razie pozostaje ci tylko serwis  :terrified:

pozdrawiam

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2007, 19:42:57 »
Cytat: "vat"
Najpierw przestał działać pod AutoMapą później wykonywałem inne "zabiegi" na koniec Sirftech - a tam tylko wyszukiwanie automatyczne portu i reset ustawień, reszta opcji nie wiem do czego służy więc ich nie ruszam.


A czemu, ja bym próbował wszystkiego, ustawienia fabryczne zawsze przywrócisz przez HR, a może akurat coś się naprawi..
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline KeriM36

  • ****
  • 809
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.klos.net.pl
  • Sprzęt: Nokia E66 i powrót do MDA Compact 3
Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2007, 19:45:56 »
Cytat: "bikekowal"
A czemu, ja bym próbował wszystkiego, ustawienia fabryczne zawsze przywrócisz przez HR, a może akurat coś się naprawi..


przeciez kolega napisal ze HR i SR juz robil !!!!

*

Offline tjedrek

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2010, 19:37:00 »
Witam
Jestem ciekaw jak skończyła się tak sprawa, ponieważ mam podobny problem. Już od miesiąca walczę z GPS wykorzystując wszystkich porad jakie znalazłem na naszym forum. Moja A701 nie wyszukuje portu COM dla GPS, próbowałem takich rzeczy jak: SR, HR, update QuickPosition, reset GPS w ustawieniach, wgrywanie nowszych ROM-ów (Dzięki Elmi za ROM-y), wyjęcie baterii na 48 h oraz zmiana portów w ustawieniach GPS. Teraz mam wgramy rom WM6One 21056.1.6.9 i mam następujące objawy (GPS ustawiony na port 4):
- w VisualGPSce totalna "zima", zero reakcji,
- w SirfTech-u po uruchomieniu Find Port & Baud nie znajduje nic, po ustawieniu ręcznym portu (próby przy porcie 2 i 4) liczba bajtów wzrasta ale nie może ustalić żadnego protokołu (Próby przeprowadzałem przy idealnych warunkach: słoneczna pogoda, niebo czyste oczywiście na zewnątrz, czas prób po 2 godziny na jeden port).
Próbowałem z zewnętrznym odbiornikiem GPS na bluetooth i wszystko jest OK ale rozumie że to jest inna bajka. Czy to oznacza że mam uszkodzoną antenę (niestety nie mam możliwość sprawdzenia sprzęciku z zewnętrzną anteną) Przeprowadziłem jeszcze jeden test mianowicie kiedy SirfTech szukał sygnału zadzwoniłem do kumpla i było słyszalne buczenie, wyczytałem na forum że jest to oznacza działania moduł GPS. Nie wiem co myśleć o tym uszkodzeniu anteny.
Czy jedynym rozwiązaniem jest sprawa z bateryjką na płycie głównej, które jest opisane w przyklejonym wątku (mam pewne obawy ponieważ moja bateryjka jest przynitowana do blaszek, w grę wchodzi tylko wylutowanie), czy tylko serwis a może jakieś inne rozwiązanie? Przepraszam jeśli się powtarzam. Proszę o pomoc pozdrawiam.

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2010, 20:27:42 »
Podany temat niżej jest mój i wygląda to tak że czasami trzeba wiele prób zrobić opisanych w temacie. Proponuje również zacząć od wgrania stokowego romu.

http://pdaclub.pl/forum/mitac-mio-technology-z-modulem-gsm/mam-problem-z-gps-w-mio-a701-%28rozwiazanie%29/

Porty w ustawieniach WM służą do połączeń zewnętrznych a nie do wbudowanego GPSa
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline tjedrek

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 17, 2010, 13:04:06 »
Dzięki za radę.
w grałem rok R64.3.101 (taki miałem jak kupiłem nasz sprzęcik) i odłączyłem antenę GPS. Po kilku zabiegach (chyba 3 albo 4) chwycił sygnał w SirfTech-u (w WM GPS ustawiony na port 4) ale gdy chciałem sprawdzić w innym programie np VisualGPS to znowu nic. Powróciłem do SirfTech-u i też porażka. Można powiedzieć że GPS jest bardzo niestabilny. Zostawiłem sprzęcik na noc bez baterii i z rozłączoną anteną GPS zobaczę co będzie to napisze. Mam jeszcze pytanie czy nie zaryzykować i wypróbować metodę z wylutowaniem baterii na płycie głównej, czy rzeczywiście jest ona taka skuteczna jak piszą koledzy w twoim przyklejanym wątku?

*

Offline sever321

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 930, 630, Samsung Xcover 3
Odp: Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2010, 21:01:54 »
Baterię sobie odpuść w drugim moim mio odpuściłem sobie te rozlutowywanie bo doszedłem do wniosku że z GPS to nie ma nic wspólnego. No i kombinowałem ze zmianą romów i z tą anteną.
WAŻNA UWAGA zrób kilka zmian romu zgodnie z instrukcją (bez kart SIM i SD oraz po załadowaniu romu HR) ja używałem 6.1 build 20755 i śmigało super.
Najpierw czytaj potem działaj!!

*

Offline tjedrek

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2010, 10:49:42 »
Hej
Jeszcze raz dziękuje za porady ale mój egzemplarz A701 jest jedyny w swoim rodzaju, prawdziwa zagadka. Kilka razy zmieniałem ROM-y, rozłączałem antenę, wyjmowałem baterie na 3 doby i pomagało (niestety nie doszłem do dobrej i pewnej metody która by przywracała sprawność mojemu GPS-owi, jest to raczej przypadek że zaczyna działać poprawnie). Ale po paru dniach pracy GPS-u (raz działał tylko przez jeden dzień) problem powraca i zabawa zaczyna się od nowa. Jak coś jeszcze wymyślę to napisze (dobre jest to wgrywanie ROM-u bez karty SIM i SD).

*

Offline tjedrek

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2010, 18:14:40 »
Problem jest dalej aktualny. Zmieniałem ROM kilkadziesiąt i nic (Na każdym ROM-ie sprawdzałem tylko GPS) teraz mam wrzucony najnowszy WM6One.v1.2.PLK.RC.Lite. Kilka razy zdarzyło się że SirfTech-u znalazł protokół NMEA ale po włączeniu innej aplikacji (wyłączony SirfTech) znowu nic nawet gdy znowu wróciłem do wyszukiwania przez SirfTech (Liczba byte-ó w wzrasta i tylko to się dzieje). Pomiędzy zmianami ROM-ów wykonywałem zabieg z rozłączaniem anteny. Niestety nie mam już pomysł co dalej. Może jest uszkodzony moduł GPS i działa tylko w sporadycznie (Zero stabilności). Czy jest jakiś program który w oczywisty sposób stwierdzi czy moduł GPS jest sprawny lub nie ? (Chyba gdzieś już było takie pytanie). Czy ktoś ma informacje ile kosztuje naprawa modułu GPS ? Jak nie to spróbuje kupić jakieś zwłoki i wymienić moduł na własną rękę.

*

Offline kolsek345

  • ***
  • 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS 3  16 GB
Odp: Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2010, 08:08:44 »
Hmm... ja mialem to samo ale po przelutowaniu kabelka łaczacego antene GPS z plytka przycisków oraz kilkukrotnym rozlaczeniu wtyczki (tej na płytce od przyciskow ) GPS zaskoczyl wreszcie stabilnie i smiga juz teraz bardzo dobrze od jakiegos czasu.Kabelek laczacy to przewod ekranowany z żyłą w srodku i bez lupy ciezko bylo go odlutowac skrócić i przylutowac od nowa - ale sie udało jakos.Pozdro

*

Offline tjedrek

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: Mio a701 nie wyszukuje portu COM dla GPS
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2010, 11:23:46 »
Tej opcji nie próbowałem. Ponieważ "przemierzyłem" kabelek i wyglądało że jest OK. Sprawdzałem również gniazdo na zewnętrzną antenę GPS - też wyglądało że jest OK (jest napięcie przy włączonym module GPS). Teraz wyciągłem bateria na okres 10 dni i zobaczę co będzie z GPS jeżeli będzie tak samo to spróbuje z kabelkiem (może już nie ma poprawnego styku w wtyczce od tego rozłączania i włączania). Pozdro.

Po tak długim odpoczynku bez baterii GPS zaskoczył i niestety niewiem gdzie była usterka.  :ok: Może napisze dodatkowo że A701 leżał w suchym i ciepłym miejscu - może przyczyną awarii GPS była wilgoć. Dzięki za porady i powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2010, 08:01:30 wysłana przez tjedrek »