a701 i uwierzytelnianie słuchawki BT Nokii

  • 4 Odpowiedzi
  • 1289 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

a701 i uwierzytelnianie słuchawki BT Nokii
« dnia: Lipiec 26, 2006, 13:35:33 »
Udało mi się wkońcu empirycznie sprawdzić A701 z zesatwem głośnomówiącym nokia CK7W. Urządzenia się widzą.
A701 wykrywa zestaw i na tym się kończy droga sukcesu ;(

Zgodnie z instrukcją zestawu nokii (tak też było z moją nokią 6230) w telefonie - w tym wypadku w a701 powinienem wpisać przy pierwszym połączeniu kod autoryzujący - 0000.

Tylko nigdzie nie ma takiej opcji aby coś takiego zrobić. Z tego co czytałem na temat "parowania" innych słuchawek nokii to każda wymaga wklepania kodu, z tego co widzę na formu to użytkownicy takowych nie mają z tym problemu i działa to aż miło.

Pytanie do innych użytkowników - czy wklepywaliście kod autoryzujący ?
Jak tak - to gdzie tego szukać w momencie parowania urządzeń ?

pozdr.
raven5826

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
a701 i uwierzytelnianie słuchawki BT Nokii
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2006, 15:18:07 »
Hmmm.... powinno się samo pojawić, że trzeba kod czy cóś... W zasadzie to chyba przy każdym parowaniu urządzeń BT jest tak samo - z PC tak jest, z komórką tak jest, więc i ze słuchawkami tak samo. Spróbuj usunąć połączenie BT, zresetować (soft reset, tak tylko dla pewności) i powtórzyć wykrywanie, a później parowanie. Przy parowaniu powinno się pojawić na ekranie pocketa okienko do wpisywania kodu.

*

lucass

a701 i uwierzytelnianie słuchawki BT Nokii
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2006, 15:21:56 »
Mio a701 testowane z Jabra, działa i wymaga uwierzytelnienia kodem ....

a701 i uwierzytelnianie słuchawki BT Nokii
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2006, 16:49:48 »
Ja ze swoim Logitech'em też nie miałem problemów. Pytanie o kod samo wyskakuje...

a701 i uwierzytelnianie słuchawki BT Nokii
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2006, 20:18:14 »
HA UDAŁO SIĘ :)

Cieszyłem się jak dziecko, bo rozwiązanie było / jest banalnie proste i teoretycznie powinno dzialc z kazdym zestawem opartym na BT - bo to przeciez nic innego jak standard transmisji, ale do rzeczy ...

Aby sparować zestaw z a701 trzeba bylo ustawic w opcjach BT nowe - partnership w connections ... wtedy pojawia sie na dole klawisz next i tam ustawia sie kod uwierzytelniajacy - w tym wypadku 0000 i to wszystko. Po każdym wejsciu do samochodu mam zestaw glosnomowiacy sparowany z a701 i to jest piękne :)

Na słuchawki BT jestem "uczulony" dlatego mam zestaw głośnomówiący BT i warunkiem zakupu a701 było jego działanie z tym zestawem. Działa - kupuje.

pozdr.
raven5826