701 jak zmienić przyciski ekranowe?

  • 7 Odpowiedzi
  • 1855 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline robert4you

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P526, miO701, SAMSUNG i600, NUVI 250W, TomTom 720
701 jak zmienić przyciski ekranowe?
« dnia: Marzec 10, 2007, 21:48:09 »
Jedno krótkie pytanie - Jak zmienić przyciski ekranowe w Mio a701?

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
701 jak zmienić przyciski ekranowe?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2007, 06:37:57 »
Start-Ustawienia tam tego szukaj i naprawde nie bojcie sie swych pocketow i wlaczajcie - wchodzcie w ich opcje , gwarantuje ze nic was nie pogryzie .
Druga sprawa to czytanie instrukcji - od tego ona jest , od tego jest ona , od tego jest !

*

Offline robert4you

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P526, miO701, SAMSUNG i600, NUVI 250W, TomTom 720
701 jak zmienić przyciski ekranowe?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2007, 09:46:13 »
Cytat: "ravel"
Start-Ustawienia tam tego szukaj i naprawde nie bojcie sie swych pocketow i wlaczajcie - wchodzcie w ich opcje , gwarantuje ze nic was nie pogryzie .
Druga sprawa to czytanie instrukcji - od tego ona jest , od tego jest ona , od tego jest !


 :kill: DO KOLEGI RAVEL :kill:

Widzę że kolega chce przodować na tym forum w ilości bezsensownych postów. Jak jesteś taki madry to zapraszam Cie na www.mio.pl tam sobie ściągniesz instrukcje do 701 po polsku w formacie pdf. Od razu ci podpowiem że to sie otwiera przy pomocy Adobe który jest darmowy więc możesz go sobie pobrać i zainstalować np ze strony www.dobreprogramy.pl. potem sobie ją poczytaj a jak już znajdziesz jak można zmienić klawisze ekranowe w 701 to napisz tą odpowiedz jeszcze raz. A jak masz ochotę poklepać bezsensownie w klawisze to na blogu WP a nie po to by zaśmiecac to forum.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
701 jak zmienić przyciski ekranowe?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2007, 13:12:16 »
Cytat: "robert4you"
Cytat: "ravel"
Start-Ustawienia tam tego szukaj i naprawde nie bojcie sie swych pocketow i wlaczajcie - wchodzcie w ich opcje , gwarantuje ze nic was nie pogryzie .
Druga sprawa to czytanie instrukcji - od tego ona jest , od tego jest ona , od tego jest !


 :kill: DO KOLEGI RAVEL :kill:

Widzę że kolega chce przodować na tym forum w ilości bezsensownych postów. Jak jesteś taki madry to zapraszam Cie na www.mio.pl tam sobie ściągniesz instrukcje do 701 po polsku w formacie pdf. Od razu ci podpowiem że to sie otwiera przy pomocy Adobe który jest darmowy więc możesz go sobie pobrać i zainstalować np ze strony www.dobreprogramy.pl. potem sobie ją poczytaj a jak już znajdziesz jak można zmienić klawisze ekranowe w 701 to napisz tą odpowiedz jeszcze raz. A jak masz ochotę poklepać bezsensownie w klawisze to na blogu WP a nie po to by zaśmiecac to forum.


Tym razem obrażasz ravela bezpodstawnie - w ustawieniach masz Softkey - to służy do zmiany klawiszy ekranowych. Poza tym uzyj szukajki - o tym na Forum już wiele razy było, bo nie jesteś pierwszym początkującym użytkownikiem PDA tutaj.

*

Offline robert4you

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P526, miO701, SAMSUNG i600, NUVI 250W, TomTom 720
701 jak zmienić przyciski ekranowe?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2007, 15:58:41 »
Cytat: "6nt"
Cytat: "robert4you"
Cytat: "ravel"
Start-Ustawienia tam tego szukaj i naprawde nie bojcie sie swych pocketow i wlaczajcie - wchodzcie w ich opcje , gwarantuje ze nic was nie pogryzie .
Druga sprawa to czytanie instrukcji - od tego ona jest , od tego jest ona , od tego jest !


 :kill: DO KOLEGI RAVEL :kill:

Widzę że kolega chce przodować na tym forum w ilości bezsensownych postów. Jak jesteś taki madry to zapraszam Cie na www.mio.pl tam sobie ściągniesz instrukcje do 701 po polsku w formacie pdf. Od razu ci podpowiem że to sie otwiera przy pomocy Adobe który jest darmowy więc możesz go sobie pobrać i zainstalować np ze strony www.dobreprogramy.pl. potem sobie ją poczytaj a jak już znajdziesz jak można zmienić klawisze ekranowe w 701 to napisz tą odpowiedz jeszcze raz. A jak masz ochotę poklepać bezsensownie w klawisze to na blogu WP a nie po to by zaśmiecac to forum.


Tym razem obrażasz ravela bezpodstawnie - w ustawieniach masz Softkey - to służy do zmiany klawiszy ekranowych. Poza tym uzyj szukajki - o tym na Forum już wiele razy było, bo nie jesteś pierwszym początkującym użytkownikiem PDA tutaj.



Niestety u mnie w ustawieniach nie ma czegos takiego jak softkey również instrukcaja milczy na ten temat jak zakleta, a revalowi nic nie bedzie moze troche przystopuje z zasmiecaniem forum. Przejzyj inne jego posty 99% kompletnie nic nie wnosi.

PS

Używam PDA od ok 5 lat min. Ten 701 to  chyba moja 8 ma zabawka. Więc kto tu jest początkujący ?
Jak przejrzysz moje tematy to zobaczysz że nie zadaje pytań bezpodstawnie.
Jesli zmiana klawiszy soft w 701 jest według Ciebie czy ravala taka prosta to dlaczego nie pojawiła sie zadna celna odpowiedz ?
Zobacz też tu http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=62857 to następny przykład wygłupów ravela.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
701 jak zmienić przyciski ekranowe?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2007, 19:31:07 »
skoro nie jesteś początkujący, to powinieneś wiedzieć, że w pytaniu dodaje się też informacje o sprzęcie, aby nie było wątpliwości. Masz po prostu stary ROM. Wgraj nowszą wersję (polecam osobiście OKI R024, ale podobno Lifeforce R70 jest też niezły) - tam masz obsługę softkey. W oryginalnym R65 też chyba powinna być.

A co do bycia nowicjuszem - ja samochodem przejeździłem kilkaset tysięcy kilometrów, ale nie znaczy to, że umiem świetnie jeździć motocyklem - tu bez bicia przyznaję się, że jestem nowicjuszem. Podobnie różnią się od siebie np. zaawansowanie w obsłudze jednego PDA, a drugiego z innym softem. Zwłaszcza, jeżeli miały inne systemy. Możesz super znać Looxa, ale po przejściu na Axima będziesz nowicjuszem. Owszem - doświadczenie z innymi pomaga, ale (jak zresztą widać na całym tym Forum) nie w 100%.

A co do ravela - nie czepiaj się go, on ma, owszem, czasem niełatwy charakter, ale Twoja odpowiedź była niewspółmierna i zajęła bardzo dużo miejsca. Po co? Co chciałeś osiągnąć? Jeżeli pomoc, wystarczyło odpisać, że nie masz tego i nie o to Ci chodziło. I już, nie ma potrzeby obrażania się, ani kogokolwiek innego.

Z powrotem do tematu - jeżeli stwierdzisz, że chcesz zmienić ROM, zajrzyj na mój przyklejony wątek dot. R024 (OKI) - tam jest cała instrukcja jak to zrobić w A701 i link do mirrora z różnymi ROMami (prawie wszystkie oryginalne i wszystkie customy).

*

Offline ador1

  • 36
  • Sprzęt: MIO A701, AM 4.0
701 jak zmienić przyciski ekranowe?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2007, 19:41:44 »
Cytat: "robert4you"
Cytat: "6nt"
Cytat: "robert4you"
Cytat: "ravel"
Start-Ustawienia tam tego szukaj i naprawde nie bojcie sie swych pocketow i wlaczajcie - wchodzcie w ich opcje , gwarantuje ze nic was nie pogryzie .
Druga sprawa to czytanie instrukcji - od tego ona jest , od tego jest ona , od tego jest !


 :kill: DO KOLEGI RAVEL :kill:

Widzę że kolega chce przodować na tym forum w ilości bezsensownych postów. Jak jesteś taki madry to zapraszam Cie na www.mio.pl tam sobie ściągniesz instrukcje do 701 po polsku w formacie pdf. Od razu ci podpowiem że to sie otwiera przy pomocy Adobe który jest darmowy więc możesz go sobie pobrać i zainstalować np ze strony www.dobreprogramy.pl. potem sobie ją poczytaj a jak już znajdziesz jak można zmienić klawisze ekranowe w 701 to napisz tą odpowiedz jeszcze raz. A jak masz ochotę poklepać bezsensownie w klawisze to na blogu WP a nie po to by zaśmiecac to forum.


Tym razem obrażasz ravela bezpodstawnie - w ustawieniach masz Softkey - to służy do zmiany klawiszy ekranowych. Poza tym uzyj szukajki - o tym na Forum już wiele razy było, bo nie jesteś pierwszym początkującym użytkownikiem PDA tutaj.



Niestety u mnie w ustawieniach nie ma czegos takiego jak softkey również instrukcaja milczy na ten temat jak zakleta, a revalowi nic nie bedzie moze troche przystopuje z zasmiecaniem forum. Przejzyj inne jego posty 99% kompletnie nic nie wnosi.

PS

Używam PDA od ok 5 lat min. Ten 701 to  chyba moja 8 ma zabawka. Więc kto tu jest początkujący ?
Jak przejrzysz moje tematy to zobaczysz że nie zadaje pytań bezpodstawnie.
Jesli zmiana klawiszy soft w 701 jest według Ciebie czy ravala taka prosta to dlaczego nie pojawiła sie zadna celna odpowiedz ?
Zobacz też tu http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=62857 to następny przykład wygłupów ravela.


Nie rozumiem Twojego problemu bo od R45 jest możliwość "deklarowania" klawiszy (oprócz obu słuchawek i joystick'a). A to jest tu - Start-Settings-zakładka Personal-Buttons. To działa. Mam A701 od R45 do najnowszego i zawsze tam było.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
701 jak zmienić przyciski ekranowe?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2007, 19:58:12 »
Nie o to chodzi - chodzi o softkey - klawisze EKRANOWE (te na dole ekranu, a nie przyciski, czyli buttons). O ile pamiętam, to pojawiło się dopiero w pierwszym OKI ROMie.