Pytanie - odbiornik GPS Royaltek

  • 3 Odpowiedzi
  • 842 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline norvik

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A701, Omnia
Pytanie - odbiornik GPS Royaltek
« dnia: Luty 02, 2006, 17:35:43 »
Witam.
Chcialbym podlaczyc do akumulatora na stale w samochodzie ten odbiornik, aby byl caly czas zasilany (po przekreceniu kluczyka), moje pytanie czy cos sie nie zepsuje?

Pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Pytanie - odbiornik GPS Royaltek
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2006, 10:24:58 »
Jak najbardziej można tak podłączać. To dobre rozwiązanie i chociaż nie przyspieszy uzyskania pierwszego fixa, to zlikwiduje konieczność podłączania ładowarki do zapalniczki i oszczędzi akumulator (nie zostawisz go przypadkiem włączonego na dłużej).

*

Offline norvik

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A701, Omnia
Pytanie - odbiornik GPS Royaltek
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2006, 20:50:54 »
Dzieki za odpowiedz, chcialbym podlaczyc go na stale (zasilanie wtedy kiedy jest przekrecony kluczyk), aby zredukowac te platanine kabli ,i podlaczac wtyczka PDA tylko wtedy kiedy jest mi potrzebny.

Pozdrawiam

Pytanie - odbiornik GPS Royaltek
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2006, 21:16:09 »
Nic się raczej nie zepsuje. Ja w firmie mam podłączony odbiornik na stałe i jeżdżę z nim ponad 1 rok. Wszystko działa. Drugi samochód ma wyłącznik na desce rozdzielczej i włączamy zasilanie tylko wtedy, kiedy potrzebujemy użyć PDA. Też działa dobrze.

Musisz tylko dobrze wybrać bezpiecznik, pod który podłączysz odbiornik. Ja podłączyłem pod ten sam, który zasila gniazdo zapalniczki - bo to najbliższe skojarzenie. Wcześniej kolega łączył na chybił trafił, bo nie miał schematu instalacji w swoim VW i stary odbiornik TomTom działał w zasadzie prawidłowo, ale od czasu do czasu świrował. Po zmianie podłączenia jest OK.