Problem z instalatorem TomTom na A201

  • 9 Odpowiedzi
  • 1639 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tikky

  • 32
    • http://www.jarnoltowek.pl
Problem z instalatorem TomTom na A201
« dnia: Styczeń 12, 2006, 12:11:30 »
Witam

Mam instalator na cd TomTom w wersji 5.0 po odpaleniu płyty i wybraniu opcji instalacju aplikacji następuje łączenie z PDA i po chwili instalator się zamyka (taki typowy windowsowy ekran - wyślij raport o błędach,nie wysyłaj). To samo dzieje się na kliku komputerach. Jaka może być przyczyna. Czy da się jakoś ręcznie zainstalować TomToma. Dodam ze po sciagnieciu uaktualnienia 5.21 dalej instalator się wywala.

Raz mi się udało coś w końcu odpalić na PDA, wybrałem język, format czasu, głos damski i wyskoczył komuniat ze nie moze znalezc map. Co jest nie tak?

Problem z instalatorem TomTom na A201
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2006, 19:42:53 »
Mam podobny problem, ale mój Tomtom w wersji 5,21 się instaluje bez problemów, ale po uruchomieniu na A201 pojawia się ikonka na dole .... i na tym koniec .... wywala się. Co do wersji 5.0 to wyczytałem na forum ... jakaś strona holenderska, że nie współpracuje z WM 5.0

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Problem z instalatorem TomTom na A201
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2006, 21:31:33 »
Spróbuj wykasować jakimś File Explorerem w My Device/ Program Files / Navigator plik o nazwie ""Navigator.cfg" (bez ikonki TomToma).
Potem uruchom ponownie.
Podobno działa (a wykasowanie pliku konfiguracyjnego nie zaszkodzi).
Dotyczy wersji legalnej.

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Problem z instalatorem TomTom na A201
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2006, 21:42:47 »
Mam A201 i nie miałem problemu z TomTomem. Warunek to wersja 5.21. U mnie problem z zawieszaniem się systemu Windows powstawał z chwilą próby instalacji czegokolwiek na PDA. Problemem okazał się program antywirusowy - należało go nie tylko wyłączyć, ale całkowicie odinstalować.

-> tikky: na pewno masz oryginalną wersję? Może problem leży w zwalonej "kopii bezpieczeństwa", bo żeby wywalało ten sam błąd na wielu kompach to raczej wina samego programu .

*

Offline tikky

  • 32
    • http://www.jarnoltowek.pl
Problem z instalatorem TomTom na A201
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2006, 02:11:29 »
Ładnie to ubrałeś w słowa :-), znalazłem przyczyne był nią Kaspersky Antywirus - zamontowany był na wszystkich komputeracj na którym testowałem program.

Problem z instalatorem TomTom na A201
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2006, 21:48:58 »
U mnie PC się nie zawiesza, a TT5.0 ani 5.21 nie chce ruszyć (TT oczywiście oryginalny). Po instalacji pozwala ustawić język, wybrać kilka innych parametrów na koniec wybrać "głos" i po tym pojawia się na ułamek sekundy częściowo zakolorowany ekran i koniec. Nie rusza dalej. Nie dochodzi do rejestracji programu. Ponowne uruchomienie powoduje tylko pojawienie się znaku firmowego TT na dolnym pasku, na moment mignie częściowo zakolorowany ekran i koniec. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Support TT odpowiedział, że Mio A201 nie jest na ich liście obsługiwanych urządzeń i tyle maja do powiedzenia. Miał może ktoś taki efekt z częściowo zakolorowanym ekranem?

*

Offline tikky

  • 32
    • http://www.jarnoltowek.pl
Problem z instalatorem TomTom na A201
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2006, 16:54:57 »
No wlasnie mam dokładnie taki sam problem jak ty. To samo jest u mnie. Moge tylko wybrac jezyk i rodzaj glosu i lipa, program sie zamyka a pozniej nie daje sie uruchomic. Jak usune plik konfiguracyjny to sie uruchami ale tez tylko do tego momentu. Jak cos wymyslisz daj znac.

Problem z instalatorem TomTom na A201
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2006, 17:29:31 »
Dziś wysłałem zapytanie do serwisu Mio w Polsce. Może oni coś podpowiedzą.

*

Offline tikky

  • 32
    • http://www.jarnoltowek.pl
Problem z instalatorem TomTom na A201
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:00:14 »
zainstalowałem dziś aktualizację TomTom'a z ich strony www i wybrałem aby zainstalowała się na karcie pamieci. Pomimo iż instalując wcześniej tomtom 5  wybrałem instalacje na karcie zainstalowala sie na pamieci wew. A zastapilem pliki w pamieci wewnetrznej, plikami uaktualnionymi z karty pamieci i chyba działa (chyba bo musze sprawdzic w terenie) ale w domu jest menu itp.

Problem z instalatorem TomTom na A201
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2006, 14:24:58 »
Cytat: "tikky"
zainstalowałem dziś aktualizację TomTom'a z ich strony www i wybrałem aby zainstalowała się na karcie pamieci. Pomimo iż instalując wcześniej tomtom 5  wybrałem instalacje na karcie zainstalowala sie na pamieci wew. A zastapilem pliki w pamieci wewnetrznej, plikami uaktualnionymi z karty pamieci i chyba działa (chyba bo musze sprawdzic w terenie) ale w domu jest menu itp.


Tikky, i co ruszyło wszystko jak trzeba? A TomTom'a 5 miałeś "z aktualną licencją" ?