Pierwsze wrażenia z MIO P560

  • 120 Odpowiedzi
  • 25178 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marekxz

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560,Automap 4, MioMap V3
Pierwsze wrażenia z MIO P560
« dnia: Październik 06, 2007, 12:15:42 »
Witam. Od dzisiaj jestem posiadaczem tego PDA, moim zdaniem jest sprzętem bardzo dobrym, zdziwiło mnie szybkie działanie gps. Na dworze złapał w parę sekund fiksa, o dziwo pokazywał pozycję również na hali , gdzie maszyny, suwnice i inne urządzenia działały[testowałem w pracy].W porównaniu z Mio A201, który ma dodatkowo odchylaną antenę, to P560 bez porownania ma lepsze i szybsze działanie GPS choć ma antenę zintegrowaną z obudową. Posiadałem wcześniej MIO A701 oraz ETEN G500, to w działaniu GPS P560 przebija ich. Dużą zaletą też jest pamięć ROM 2GB, starczy bez dodatkowej karty na wgranie Autmapy i MioMap v3 lub i-GO. Oczywiście jeśli komuś by było mało może powiększyć sobie pamięć i dokupić sobie kartę typu SDHC o pjemności np. 6GB[na allegro koszt ok.270zł],gdyż ten PDA te typy kart obsługuje. WiFi oczywiscie działa bez problemu i to wszystko pod WM 6 w polską lokalizacją systemu. Nowy system moim zdaniem chodzi troche szybciej, zauwazyłem to jak wprowadzałem ulubione kategorie   POI w Automapie, na Etenie i Mio A701 trochę długo trybiło. Bardzo ładny ma wygląd jest cienki i oczywiście lekki.
Zastanawiałem się nad Asusem a696-wybrałem Mio P560 , czy dobrze to się okaże w praktyce.
Czekam na  spostrzeżenia i opinie innych użytkowników Mio P560.
Pozdrawiam.

*

Offline BlackSon

  • 48
  • Sprzęt: HTC TP, Motorola Milestone
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2007, 13:24:04 »
A mógłbyś się podzielić jak to działa przy odtwarzaniu jakiegoś filmiku (treść dowolna  :D) ew. gry i ile ci trzyma bateria. Dało by się z tym przejść na spacer z włączoną mapą GPS?

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2007, 16:06:44 »
A mógłbyś się podzielić jak to działa przy odtwarzaniu jakiegoś filmiku (treść dowolna  :D) ew. gry i ile ci trzyma bateria. Dało by się z tym przejść na spacer z włączoną mapą GPS?

Raczej ile trzyma bateria bo filmy to i na starszych modelach chodzą.
"We are the Borg, resistance is futile!"

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2007, 16:28:53 »
Dało by się z tym przejść na spacer z włączoną mapą GPS?

No i po krótce kolega opisał swoje wrażenia z działania GPS...

*

Offline BlackSon

  • 48
  • Sprzęt: HTC TP, Motorola Milestone
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2007, 16:49:51 »
Dało by się z tym przejść na spacer z włączoną mapą GPS?

No i po krótce kolega opisał swoje wrażenia z działania GPS...
Nie o to mi chodziło  :wink: Czy to ustrojstwo nie zjada za dużo prądu, na tyle mało, że można wziąć to jako GPS na pieszą wędrówkę. Bo to, że GPS działa dobrze, zauważyłem.

Co do procesorów, to proszę o wyrozumiałość... Jestem nowym użytkownikiem i szykuję się do zakupu mojego pierwszego pocketa... Zastanawia mnie, czy na takim procesorze nie będzie trzeba każdego filmu konwertować do niskich rozdzielczości, żeby poszło.

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2007, 19:53:38 »
[Nie o to mi chodziło  :wink: Czy to ustrojstwo nie zjada za dużo prądu, na tyle mało, że można wziąć to jako GPS na pieszą wędrówkę. Bo to, że GPS działa dobrze, zauważyłem.

Porównaj pojemność baterii w modelach p550 i p560. Potem poczytaj ile wytrzymuje bateria z włączonym GPS na p550, wylicz jaki to procent czasowy względem pojemności baterii p560 i będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie (prosta szkolna matematyczna proporcja)  :ok:
"We are the Borg, resistance is futile!"

*

Offline BlackSon

  • 48
  • Sprzęt: HTC TP, Motorola Milestone
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2007, 20:09:21 »
(prosta szkolna matematyczna proporcja)  :ok:
Proste szkolne matematyczne proporcje, to ja sobie mogę wykorzystać do wyliczenia spalania w moim aucie... Inny procek, więcej ROM, inny procesor, inna bateria... pewne i inne ustawienia zarządzania energią w dwóch różnych systemach operacyjnych...

Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2007, 07:40:44 »
z tego co ja widze to znowu wsadzili tam samsunga 400mhz.... i dalej jest to 240x320, a nie długo przeze mnie oczekiwane 640... ja tego nie kupie. Trzymam swoje 550 do końca roku później wymieniam na looxa. Nie ma sensu.

*

Offline marekxz

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560,Automap 4, MioMap V3
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2007, 23:05:33 »
Jak na ten sprzęt procesor jest wystarczający a dopłacać 400 zł do ekranu VGA 640x480 jest dla mnie bez sensu. Na skąpcu najtańszy Loox z modułem GPS to koszt 1590 ,a ja dałem za Mio P560 1200 zł. Więc cena nie jest wygórowana, nie mówiac juz ze ma ROM 2GB i obsługuje szybkie karty SDHC powyżej 4GB.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2007, 20:08:53 »
z tego co ja widze to znowu wsadzili tam samsunga 400mhz.... i dalej jest to 240x320, a nie długo przeze mnie oczekiwane 640... ja tego nie kupie. Trzymam swoje 550 do końca roku później wymieniam na looxa. Nie ma sensu.

no pewnie - zainwestuj w firmę która pół roku temu przestała produkować looxy  :grin: moim zdaniem poczekac lepiej na jakiegoś ASUS'a - oni zawsze na prockach intela (marvela) jada i pewnie w nastepcy A696 VGA dodadzą. No i oczywiście od asusa Polski windows (nie lokalizacja), uchwyt, ładowarka samochodowa. A loox totalny golas więc przemyśl to raz jeszcze

Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2007, 22:52:51 »
spokojnie.... znowu przejawiacie jakieś objawy "klanowania" i "śmiertelnej lojalności" wobec sprzętu. Wystarczy już że się ludziska o mapy kłócą. Oczywiście asus jest do przemyślenia...

a jeśli chodzi o p560, to sorry na mnie wrażenia nie zrobił... praktycznie dreptanie w miejscu.. taka prawda, liczyłem na dużo więcej.

A powiedźcie czym się różni p560 od p550 z rozbudowaną kartą 2 gb? niestety niczym... więc po co przepłacać..
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2007, 22:54:26 wysłana przez bc30se »

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2007, 21:26:06 »
WM 6.0 oraz niedługo w sprzedaży jako opcja odbiornik TMC - to już chyba nieco więcej co ?

*

Offline marekxz

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560,Automap 4, MioMap V3
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2007, 01:41:00 »
Kolega zapomniał dodać , że nowy model nie odstrasza wyglądem, jest cienki i lekki i najważniejsze że obsługuje karty SDHC wiec możemy dokupić kartę np. 8GB, a już niedługo na rynku pojawią sie karty tego typu do 32GB i mio p560 staje sie bardzo dużym PDA.

Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2007, 13:34:41 »
SDHC to kwestia sterowników a nie modelu i jak dobrze pójdzie to możliwe ze na p550 ruwniez beda dzialaly

*

Offline gildor

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550M
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2007, 14:03:11 »
SDHC to kwestia sterowników a nie modelu i jak dobrze pójdzie to możliwe ze na p550 ruwniez beda dzialaly
tak tak. jak słuchawki stereo przez BT.

Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2007, 15:14:04 »
wyliczajcie sobie tutaj zalety do skutku, ale ja mając do wyboru looxa vga a tego p560 to wybrałbym luxa. dla mnie to nowe mio to jest dreptanie w miejscu,

faktem jest to że od premiery p550 minęło już troche czasu więc musieli coś zmienić i nowe rzeczy są... ale... porażka porażka.... a tak myślałem że mio wszystkim pokarze :-?

a tu taki gniot

*

Offline marekxz

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560,Automap 4, MioMap V3
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2007, 16:03:07 »
gniot to jest loox który kaze sobie dopłacać słono za wszystkie dodatki.

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2007, 16:11:39 »
Nie zaczynajcie panowie!
Gratuluję koledze marekxz zakupionego sprzętu i życzę zadowolenia z użytkowania !
A kolega bc30se nie ładnie się odnosi
Pozdrawiam

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 11, 2007, 19:47:21 »
wyliczajcie sobie tutaj zalety do skutku, ale ja mając do wyboru looxa vga a tego p560 to wybrałbym luxa. dla mnie to nowe mio to jest dreptanie w miejscu,

faktem jest to że od premiery p550 minęło już troche czasu więc musieli coś zmienić i nowe rzeczy są... ale... porażka porażka.... a tak myślałem że mio wszystkim pokarze :-?

a tu taki gniot

To goń po looxa do sklepu bo to ostatni gwizdek. Fujitsu siemens wycofał się z produkcji palmtopów. Tak więc zapomnij o WM 6.0 na looxa. Dozbieraj tez kasy na uchwyt, ładowarkę, lokalizację - bo tego niestety w looxie nie dostaniesz za free  :ok: No i miłego korzystania z VGA życzę - na pewno podczas nawigacji częsciej patrzysz na palma a nie na drogę więc życze też szczęscia  :mrgreen:

Aha i jeszcze jedno - jak looxik ci padnie to miłego czekania na naprawę - w Polsce niestety nie ma serwisu  :ohreally: same superlatywy jak dla mnie - chyba też sobie looxa sprawię - bo ma VGA  :O~

Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 11, 2007, 19:53:17 »
tak, kupujcie nowe mio bo ma wm6 i tmc, które w Polsce nie działa...

*

Offline tom3sko

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550 karta 16 GB
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 11, 2007, 20:02:22 »
rowniez oczekiwalem na nowy model, stary (mio p 500) chcialem opchnac sasiadowi, ale widze ze nie ma sensu, mysle ze w tym modelu poprawiono juz dzialnie miedzy innymi sluchawki na bluetooth.

*

Offline Slawek_ps

  • **
  • 153
  • Sprzęt: LOOX N520
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 11, 2007, 20:37:59 »
wyliczajcie sobie tutaj zalety do skutku, ale ja mając do wyboru looxa vga a tego p560 to wybrałbym luxa. dla mnie to nowe mio to jest dreptanie w miejscu,

faktem jest to że od premiery p550 minęło już troche czasu więc musieli coś zmienić i nowe rzeczy są... ale... porażka porażka.... a tak myślałem że mio wszystkim pokarze :-?

a tu taki gniot
Kolego bc30se, mam loxa i to jest dopiero gniot, odbiornik GPS porażka, uaktualnienia porażka ( ostatnie upgrady sprzed półtora roku) miesiąc temu zrobili jakiś upgrade do GPS, wi-fi porażka tak czesto zrywającego się połaczenia nie ma chyba żaden PDA (nie mówiąc o tragicznym E2C)  i na koniec serwis FS to dopiero porażka, jeśli masz dużo cierpliwości to naprawdę polecam FS, nawiasem mówiąc jeśli używa się PDA do nawigacji ekran VGA nie ma żadnego znaczenia, dokumenty .pdf również trudno się czyta na PDA VGA. Ogólne podsumowanie FS robi różny sprzęt i niczego nie dopracuje i dobrze się stało, że w końcu FS wycofał się z PDA, natomiast MITAC robi naprawdę dobre PDA, kupiłem dla znajomych i rodziny ok. 30 szt poczynając od 168 a kończąc na 550m i z żadnym nie miałem problemów rewelacyjny odbiornik GPS, doskonała jakość dźwięku( oczywiście jak na pda ) i ekran VGA nigdy nie był mi potrzebny. Swojego Looxa kupiłem dla wyglądu bo rzeczywiście jest ładny i jest to mój trzeci Loox który mam na drodze ciagłych wymian i zawsze mogę go wyreklamować i po długich walkach wymienić na następny ale nie mam już siły bo może się okazać ,że następny egzemplarz nie będzie lepszy tylko gorszy.

Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 11, 2007, 22:18:27 »
rozumiem, biorę wszystko pod uwagę co mówicie... ale niestety przemawia przez niektórych jakiś "faszyzm". No po prostu popatrzcie prawdzie w oczy... mio z p560 dało ciała :-?

wasze uwagi są cenne, dzięki...


*

Offline Slawek_ps

  • **
  • 153
  • Sprzęt: LOOX N520
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 11, 2007, 22:34:16 »
rozumiem, biorę wszystko pod uwagę co mówicie... ale niestety przemawia przez niektórych jakiś "faszyzm". No po prostu popatrzcie prawdzie w oczy... mio z p560 dało ciała :-?

wasze uwagi są cenne, dzięki...


W moim przypadku to nie jest faszyzm tylko uwagi dotyczace codziennego użytkowania Looxa, a PDA traktuję nie jak maskotkę do wszystkiego, tylko " muła roboczego" który ma wykonać wyznaczone zadanie (nawigacja, poczta, konto bankowe, internet, sporadycznie multimedia) a z mojego doświadczenia wynika, że PDA Mitaca wywiązują się z tego zadania znacznie lepiej niż Loox. A tak pisząc szczerze, bc30se czego byś więcej oczekiwał w przypadku p560 lub każdego innego PDA poza VGA?
Pozdrawiam

Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 12, 2007, 08:17:58 »
np procesor troszeczke szybszy i może w końcu ze stajni intela a nie badziew samsung, który sobie z emulacją dosa ledwo co radzi??? i po takim czasie znowu 400mhz???

pamięc to ja se mogę kupić... żadna rewelacja, generalnie nie ma się czym podniecać :|

moze w końcu by ktoś pomyślał na wyjściem lineout bluetooth dla radi samochodowych BT?

PS
mówiąc o faszyźmie nie mam na myśli Ciebie, ale tych co reprezentują postawę "jak możesz kupić looxa bądź co innego skoro p560 jest taki świetny, trzeba być wierny marce" bzdura!!!! i to samo się dzieje na forach z nawigacją, jeden jest za TT drugi za AM i jakby mogli to chyba by się na noże tłukli..

jak i tych co piszą... bc30se się brzydko zachowuje... no niby dlaczego? bo stać mnie wybrać sobie sprzęt jaki mi się podoba?

Mio p550 moim zdaniem jest bardzo rozsądnym zakupem i ja nie żałuję, ale na prawdę myślałem że będzie miał godnego następce.. a tu niestety klops i jakieś drwiny ze strony producenta
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2007, 08:25:58 wysłana przez bc30se »

*

Offline gildor

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550M
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 12, 2007, 08:21:10 »
np procesor troszeczke szybszy i może w końcu ze stajni intela a nie badziew samsung, który sobie z emulacją dosa ledwo co radzi??? i po takim czasie znowu 400mhz???
jakby dali nowy procesor i inne dodatki, to nie bylby to model 560 tylko co najmniej 6xx. 560 to fejslifting za ta sama cene co 550 jak wchodzil na rynek.

Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 12, 2007, 08:23:44 »

jakby dali nowy procesor i inne dodatki, to nie bylby to model 560 tylko co najmniej 6xx. 560 to fejslifting za ta sama cene co 550 jak wchodzil na rynek.

no to moment.... sami sobie teraz przeczycie... po co mi facelifting jakiś, ja oczekiwałem prawdziwych zmian a nie "zaróbmy na klientach na tym samym produkcie i nie wysilajmy się"

a wy jeszcze taką postawę producenta chwalicie, nawet biorąc pod uwagę to, że mio nie ma dużego wyboru pda bo chyba się bardziej skupia na urządzeniach pna

*

Offline gildor

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550M
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 12, 2007, 09:10:53 »
no to moment.... sami sobie teraz przeczycie... po co mi facelifting jakiś, ja oczekiwałem prawdziwych zmian a nie "zaróbmy na klientach na tym samym produkcie i nie wysilajmy się"

a wy jeszcze taką postawę producenta chwalicie, nawet biorąc pod uwagę to, że mio nie ma dużego wyboru pda bo chyba się bardziej skupia na urządzeniach pna

nie wiem dlaczego piszesz do mnie jak do plutonu wojska, ale czymże się różni np telefon SE k800 od k810i? dla mnie to fejslifting i to obudowy, a jednak ludzie to kupują mimo, że droższe. wytłumacz to nabywcom i nie krytykuj marketoidów, bo za to im się płaci.
jakbym teraz kupował to bym wziął p560, a ze kupilem jakis czas temu, to zmieniac nie planuje. poniał? to jest dla nowych klientów lub gadżeciaży, którzy lubią mieć najnowsze. chyba, że z jakiegoś powodu komuś zależy na wm6.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 12, 2007, 13:07:47 »
Oczywiście miło by było jakby P560 miał procka 500Mhz, TMC i 128MB RAM - niestety jak życie nas nauczyło producenci nie dbają zbytnio o klientów i dodają wszystkiego po trochu po to żeby za rok wypuścić coś trochę lepszego.

PS. Fakt TMC w Polsce nie działa - ale dużo ludzi jeździ za granicę i tam to się przydaje - czasami nawet bardzo...

Odp: Pierwsze wrażenia z MIO P560
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 12, 2007, 13:49:57 »
moja pierwsza odpowiedź w tym temacie tyczyła się tego, że p560 nie jest jakąś jakąś rewelacją. Niestety nie jest i uważam to za marne zagranie ze strony mio, które i tak wyższych modeli nie wypuszcza :(

Więc jako flagowy nowy model czegoś co ma zastąpić p550... żadnej rewelacji