Mio A201 vs. Palmax/Holux

  • 9 Odpowiedzi
  • 1735 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pamoko

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 2GB AM5
Mio A201 vs. Palmax/Holux
« dnia: Styczeń 29, 2006, 16:05:05 »
Witam,
czy ktoś ma jakieś doświadczenia (przemyślenia) który jest lepszy :?:

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Mio A201 vs. Palmax/Holux
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2006, 19:14:57 »
Ciężko definitywnie wybrać. Mio A201 ma nowszy sytem windows i "standardową" orientację. Co prawda w Palmaxie tez można zmienić orientację na poziomą, ale wtedy umieszczenie przycisków jest mało ergonomiczne.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Mio A201 vs. Palmax/Holux
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2006, 03:58:54 »
A201 ma BT - mysle, ze to duza zaleta...

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Mio A201 vs. Palmax/Holux
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2006, 18:46:13 »
To fakt - zawsze zapominam o BT w A 201  :oops:

*

Offline pamoko

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650 2GB AM5
Mio A201 vs. Palmax/Holux
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2006, 19:15:39 »
Jasne, BT to zaleta, ale szybkość procesora też jest ważna - 416MHz (Palmax) kontra 312 MHz (A201).

Mio A201 vs. Palmax/Holux
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2006, 21:01:43 »
BT w A201 nie działa jeszcze jak należy. Nie wiem gdzie leży przyczyna. Jestem w kontakcie z mio-tech.com.tw w tej sprawie, ale na razie nie mamy rozwiązania. Jest cały wątek na ten temat http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=28296, a z moich obserwacji wynika, że to nie tylko nasz problem. Na angielskim forum (www.globalpositioningsystems.co.uk) też próbują się z tym uporać.

Mio A201 vs. Palmax/Holux
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2006, 02:45:08 »
Cytat: "pamoko"
Jasne, BT to zaleta, ale szybkość procesora też jest ważna - 416MHz (Palmax) kontra 312 MHz (A201).

No i jeszcze coś. Przez najbliższych kilka, a może kilkanaście miesięcy nia każdy soft dobrze pójdzie na WM 5.0.
WM 5.o zapewne przynosi wiele ciekawych nowinek, ale kiedy w grudniu stawałem przed dylematem czy kupić maszynkę z WM 2003 SE czy WM 5.0 - postawiłem na sprawdzony i w miarę pewny 2003SE. Jakoś obawa, że część mojego ulubionego softu (używanego jeszcze na PPC2002) może nie chodzić na 5.o wzięła górę. I dziś nie żałuję.  8)

Jednak dla porządku dodam że pocketa wykorzystuję:
- w pracy (tu króluje Excel i PIM-organizer)
- hobby (GPS - testuję wszystko co mi wpadnie w ręce) + jakieś gry logiczne i karciane
Natomiast w wydaniu pocketowym nie interesują mnie w ogóle muzyka, filmy, gry typu strzelanki / gonitwy (w ogóle zręcznościowe), ani ..... internet.  Być może tu przydatność WM 5.o jest większa niż 2003SE, ale przy moim wykorzystaniu pocketa nie odczuwam dyskomfortu. Podobnie jest z BT. Osobiście nie odczuwam potrzeby .....

Mio A201 vs. Palmax/Holux
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2006, 08:56:45 »
@GPS_maniak

Tu masz sporo racji. Ja wykorzystuję PDA w podobnym zakresie - może bez testowania GPS w zakresie "wszystko co mi wpadnie w ręce". Brakuje mi kilku możliwości z 2003SE np Sprite Backup.

BT bez wątpienia przydaje się, ale teraz prawie go nie mam, bo działa tylko aplikacja HF Phone, co wykorzystuję przy dłuższych trasach - raz w miesiącu.

Mio A201 vs. Palmax/Holux
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2006, 14:18:02 »
Do niedawna miałem taki sam problem zastanawiałem się nad kupnem Palmaxa lub Mio A201. w końcu zdecydowałem się na Mio A201. Uważam że jest to bardzo dobry wybór. Nie używam ani nie planuje uzywać mojego pda do żadnych innych celów niż nawigacja (mam zainstalowany i używam tylko program AutoMapa). Odbiornik GPS wbudowany w urządzenie sprawuje się bardzo dobrze, nie miałem z nim najmnijszych problemów. Także instalcja oprogramowania AutoMapa przebiegła bez najmniejszego problemu.
Polecam bez wahanie ten sprzęcik wszytkim tym którzy chcą go uzywac do nawigacji i pewnie nie tylko....

Mio A201 vs. Palmax/Holux
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2006, 15:15:41 »
Cytat: "elviss48"
Nie używam ani nie planuje uzywać mojego pda do żadnych innych celów niż nawigacja (mam zainstalowany i używam tylko program AutoMapa).

Jasne. Jak działa - to nie ma co się zastanawiać. Brać model z WM 5.o i BT.

Moja sytuacja jest inna. Jako człowiek znany z alergii na AutoMapę - używam garminowksiej GPMapy, a tu na niegarminowskim sprzęcie trzeba użyć programu gpsproxy. Gpsproxy "śmiga" na MIO_169, a w MIO_A201 nie bardzo chce chodzić. Stąd mój osobisty - lekki sceptycyzm do A201. Inna rzecz, że słyszałem iż niektórzy userzy Palmaxa też mieli problemy z gpsproxy.  No cóż - taka uroda freewarów. Ja problemów nie mam. Na moim sprzęcie bez problemów ruszył każdy program GPS jaki próbowałem przetestować. Dlatego uważam, że dla maniaka GPS najtańszy i najbrzydszy  :twisted:  PPC z SiRFem - czyli MIO_169 jest najlepszy  :wink:  :lol:  :lol: