Milestone - bateriowy koszmar

  • 307 Odpowiedzi
  • 65406 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 25, 2010, 14:49:26 »
pewnie włączyłeś tryp samolotu?
u mnie przez killka h w nocy potrafi spaść z 90% do 15% na włączonym trybie samolotu  :D
jak ma wyłączony samolot i pełną synchronizację spada max 10% a zazwyczaj zero!

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 25, 2010, 16:04:09 »
Nie korzystam z tryby samolotowego, moja praca wymaga dostepnosci 24/7 wiec musze czasami w nocy odebrac telefon :) To nagłe rozładowywanie baterii pojawia się znikąd. Spróbuje jeszcze wgrać jakiś inny soft zamiast Play'owskiego ^^

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 25, 2010, 17:57:42 »
scarface a masz jakieś info w applecie baterii? który proces ma największe zużycie? Zainstaluj sobie system panel - pokazuje statystykę użycia procesora oraz każdej aplikacji z osobna.

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 25, 2010, 19:30:42 »
Wlasnie - podobnie jak w opisywanych tu przypadkach - nie ma zadnego wskazania na zuzywajaca energie aplikacje, zreszta to sie dzieje raz na jakis czas, a nie regularnie, czasem MM przezywa bez problemu nawet przez weekend.

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 20, 2010, 11:01:41 »
ten kto napisze ze MM jest goraca to ja polecam kupic Spice ma 2 stopnie o 7 wiecej od MM tylko ze tego sie nie odczuwa bo ma plastikowa klapke. nie narzekac tylko kupowac samsungi bo grzeja lepiej od MM

Połączone: Lipiec 20, 2010, 11:28:22
Nie korzystam z tryby samolotowego, moja praca wymaga dostepnosci 24/7 wiec musze czasami w nocy odebrac telefon :) To nagłe rozładowywanie baterii pojawia się znikąd. Spróbuje jeszcze wgrać jakiś inny soft zamiast Play'owskiego ^^
zmien kernel to wystarczy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2010, 11:28:22 wysłana przez romulus »
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline czarekfcb

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire / HTC G1
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 20, 2010, 13:24:47 »
Nie korzystam z tryby samolotowego, moja praca wymaga dostepnosci 24/7 wiec musze czasami w nocy odebrac telefon :) To nagłe rozładowywanie baterii pojawia się znikąd. Spróbuje jeszcze wgrać jakiś inny soft zamiast Play'owskiego ^^

U mnie w G1 jest tak, że jak położę telefon na noc pod łóżko gdzie wtedy musi szukać zasięgu to przez całą noc spada mi jakieś 1/3 baterii ... :/ Natomiast gdy leży sobie na biurku i jest prawie zawsze 2-3 kreski to spada co najwyżej kilka procent baterii... może w MM o to samo chodzi :D

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 22, 2010, 00:00:42 »
Raczej nie - to wszystko wina softu, podobnie jak te restarty. Ten nowy, ktory niebawem ma sie pojawic podobno rozwiazuje te problemy, wiele z nich znika takze po wgraniu innego kernela :D

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 22, 2010, 09:18:02 »
pierwsze co zrobilem to zmienilem kernel (beju dal link i problem sie rozwiazal), a od dawna smiga na 800mhz i ma sie  brardzo
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Scarface828

  • **
  • 239
  • Sprzęt: Milestone, Wildfire, HD2
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #158 dnia: Lipiec 22, 2010, 10:50:13 »
Jest dokladnie tak jak mowisz - po zmianie kernela i ustawieniu 800mhz Motka dziala lepiej i dluzej trzyma na baterii niz na sofcie czysto playowskim :D!

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 31, 2010, 23:21:17 »
Może mnie ktoś pokierować do tego kernela i z czym to się je? W jednym z pierwszych postów w tym wątku ktoś pisał, że instrukcja jest w FAQ, ale albo ślepy jestem albo już się FAQ zmieniło...

Soft nie mam Playowski tylko bo telefon zakupiony był w Euro RTV AGD tydzień temu ....

I jeszcze mam pytanko ... znalezłem informację na temat programu Set CPU i że można zrobić na nim underclocking (czyli obniżenie wydajności procka w celu zachowania baterii). Czy taki numer da się zastosować na milestone, a jeżeli tak czy są wymierne korzyści?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 23:48:10 wysłana przez StoWner »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 01, 2010, 06:59:40 »
możesz nawet podkręcić i to prawie x2 i nie wpłynie to źle na bakterię ;)
zabawy z prockiem tylko po root
co do czasu na baterii poczekaj trochę mój też na początku dobę wytrzymywał teraz trzyma z powodzeniem 2
a oszczędzić baterię można na inne sposoby - 2G, lokalizacja GPS wyłączona, tapeta czarna nie animowana wbrew pozorom też oszczędza, podświetlenie dużo zjada jesli jest za duże
jedyne czego nie polecam to tryb samolotowy na noc - jak standardowo w trakcie nocy spada max 10% tak nie wiedzieć czemu w noGSM potrafi spaść i 60%

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 01, 2010, 09:33:06 »

Marcinl, je to wszystko wiem ... to nie jest mój pierwszy smertfon, a mam już swoja historie ze smartfonami.

Ja chciałem tylko wiedzieć jaki soft i jak mam wgrać co by mieć pewność, że mój soft nie wpływa negatywnie na baterie. Skoro kilka osób stwierdziło, że po zmianie Kernela (cokolwiek to jest) jest u nich lepiej, to też to zrobić, żeby mieć „czyste sumienie”.




Jeżeli chodzi o resztę post’a…..
Co do podkręcania, to wiem, ze można mam już root’a i milestone overclock. Ja pytałem o underclocking, bo milestone overclock nie daje takiej możliwosci.
Co do 2G, to wszystko byloby pieknie gdyby bylo COKOLWIEK co by przelaczalo jednym kliknieciem 2G na 3G i spowrotem. A w sumie najlepiej gdyby przelaczalo automatycznie np. po odpaleniu przegladarki i spowrotem na 2G po jej wylaczeniu. O ile się orientuję Android na to nie pozwala i są tylko widgety kierujące bezpośrednio do odpowiedniego menu, ale to nie jest satysfakcjonujace rozwiazanie.

Probowalem alternatywnego programu wylaczajacego podlaczenie do netu po wylaczeniu wyswietlacza (alternatywnego d ojuice defender), niestety takie rozwiazanie odpada ... dlaczego? Bo np. nie chce recznie go wylaczac gdy np. wlaczam naviexperta i potrzebuje ciaglej transmisji danych. Poza tym po wlaczeniu wyswietlacza telefon potrzebuje 10 sekund na ponowne wlaczenie danych co również jest sporym bólem.
Zmiany jasności podświetlenia wyłączanie 2G/3G etc., to kwestie tak oczywiste, że nawet szkoda na ten temat pytać.
P.S
Swoją drogą czegoś co przełącza 2G na 3G powinno być bajecznie proste. Na windows mobile radziłem sobie z tym wykorzystując skrypty SKSchema, które symulowały fizyczne kliknięcia w ekran. Tutaj też można by zrobić taki skrypt który będzie się składał z trzech czynności: odpal odpowiednie menu, kliknij w kontrolkę „2G only”, zamknij menu. Pytanie tylko, czy jest coś takiego na Androida co potrafiłoby robic analogiczne skrypty jak skschema na WM.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 01, 2010, 09:42:33 »
Ja chciałem tylko wiedzieć jaki soft i jak mam wgrać co by mieć pewność, że mój soft nie wpływa negatywnie na baterie.
to możesz sprawdzić ez dodatkowego softu - ustawienia = Informacje o telefonie - użycie baterii
lub zainstalować mały ładny i darmowy widget Mini info widget kliknąć w niego, kliknąć w baterię i wybrać usage

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 01, 2010, 09:48:07 »
To nie jest to o co pytałem... znam te programy i wiem o tych ustawieniach, że na niektórych romach/radiach etc. bateria z niewytłumaczalnych powodów działa dłużej, a na niektórych krócej. Te widgety i programiki nic na ten temat nie powiedzą Ci. Widziałem to już na innych andoridach/symbianach/windows mobilach etc.

Kilku użytkownikó pisało, że po zmianie softu jest trochę lepiej, więc chcę wgrać i tyle. W zasadzie pytałem tylko o to, co mam wgrać...

Beju? Podpowiesz?

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 01, 2010, 10:04:08 »
Jak dla mnie potrzeba Ci custom ROM :evil:

Metoda wgrywania romu jest opisana - oficjalne w sbf wgrywasz przez RSDlite, "customizowane" nandroidy przez OpenRecovery by skrilax lub GOT OpenRecovery... :)

Na 1 GHz gdy mam wylaczona transmisje danych wytrzymuje mi spokojnie dwa dni w konfiguracji:
dynamiczne 250 MHz - 1 GHz, Podswietlenie na automatyczne z wylaczaniem ekranu na 30 sekund. Sunchronizacja wylaczona. Dwa dni dzwonienia i smsowania. Na noc underclocking do 250MHz na sztywno, nizej sa problemy z wybudzeniem sie urzadzenia jak dzwoni budzik.

No a przy wlaczonej transmisji danych i spuszczeniu z kaganca danych pakietowych to bateria leci w oczach, czasami przy laduje motke po dwa razy dziennie - choc wystepuje to tylko "przy ciezkiej orce". Wtedy odpinam rano (7:30) z ladowarki i do 21:30 wytrzymuje do 20%. Pociagnela by jeszcze ze 2:30 na tych 20% ale nie lubie az tak katowac baterii...

Streszczajac - jak tylko masz mozliwosc podlaczenia telefonu do ladowarki, podlaczaj :E
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 01, 2010, 10:54:14 »

Co oznacza dla Ciebie spuszczenie danych z kagańca? Generalnie to ja chcę 18h na ostrym użytkowaniu, czyli od wyjścia z domu do położenia się spać, przy włączonej synchronizacji danych w tle.


*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 01, 2010, 11:15:56 »
spuszczenie danych z kaganca to automatyczna aktualizacja widgetow co kilka minut w tym czterech widgetow od newsow, jednego od pogody. Dodatkowo z 2 godziny HSDPA i moja krzyczy o ladowarke okolo godziny 16 czyli po 9 godzinach pracy. 18 przy takim uzytkowaniu jest nierealne, predzej przy sporadycznym www tyle wytrzyma...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 01, 2010, 17:50:29 »
To rzeczywiście bateriowy koszmar...


To teraz jeszcze mi powiedz który rom? Ten co masz w stopce? Z tego co czytałem ma wyjątkowo pogmatwaną procedurę wgrywania ....

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 01, 2010, 19:06:08 »
Tak, ten ktory mam w stopce.  To jest poki co jedyny sluszny firmware na Milestone. :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 01, 2010, 20:43:29 »
teraz to przesadzasz beju. milem ten romik i wrocilem do 2.36 niczym nie ustepuje poza galeria.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 01, 2010, 21:12:39 »
Ja juz mam tak go pozmienianego ze nie pamietam za bardzo co bylo domyslnie procz wysokiego wyniku w linpack :mrgreen:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline nicus

  • ****
  • 632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 02, 2010, 00:51:24 »
@beju przyznaje ze romik jest fajny ale puki autor nie poprawi bledu zwiazanego z play i roamingiem plusa dla wielu osob nie nadaje sie do uzytku...
A co do baterii to jak narazie trzyma slabiej niz TG01 ;/ na oficjalnym 2.36

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 02, 2010, 01:45:24 »

To wracając do pytania ... co ja mam w końcu wgrać. Nie zalezy mi na osiągach. Interesuje mnie bateria. Koniec i kropka.

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 02, 2010, 06:40:40 »
teraz to przesadzasz beju. milem ten romik i wrocilem do 2.36 niczym nie ustepuje poza galeria.

A tą galerię można pobrać normalnie z internetu :)
Nawet w markecie chyba jest ;)


To wracając do pytania ... co ja mam w końcu wgrać. Nie zalezy mi na osiągach. Interesuje mnie bateria. Koniec i kropka.

A może drugi akumulator? Mnie się to sprawdza. Jeden w portfelu. Drugi w Motce.
It's beyond your imagination

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 02, 2010, 07:21:27 »
Jedno niestety wyklucza drugie.  To tak jak z samochodami - kupujesz Ferrari a potem pytasz sie jak ekonomicznie go skonfigurowac by malo palil.  Ten typ tak ma.

Chcac ekonomicznego kompakta "ktory malo pali" polecam X10 mini,  spokojnie trzy dni lekko wytrzymuje...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #175 dnia: Wrzesień 02, 2010, 07:34:35 »
lepiej spicę, która potrzyma jeszcze więcej a możliwości w niej drzemią olbrzymie

*

notosiup

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #176 dnia: Wrzesień 02, 2010, 07:36:54 »
Jedno niestety wyklucza drugie.  To tak jak z samochodami - kupujesz Ferrari a potem pytasz sie jak ekonomicznie go skonfigurowac by malo palil.  Ten typ tak ma.

Chcac ekonomicznego kompakta "ktory malo pali" polecam X10 mini,  spokojnie trzy dni lekko wytrzymuje...
Ciekawe jak, skoro mi przy użytkowaniu takim samym jak na i5700 (bateria na 2 dni), x10 mini pro trzyma ledwo ledwo jeden dzień. Masz mini jako drugi telefon, pewnie leży na parapecie w domu, stąd te 3 dni.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #177 dnia: Wrzesień 02, 2010, 07:51:13 »
Dziennie okolo 45 minut rozmowy,  30 sms i po 15 minut wifi na aktualizacje widgetow. To chyba nie oznacza lezenia na oknie?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

notosiup

Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #178 dnia: Wrzesień 02, 2010, 08:13:07 »
30 minut rozmów, ok 10 smsów, synchronizacja maila i kalendarza on, pogoda co godzinę, przeglądarka po apn operatora = niecały dzień na baterii. Moim zdaniem nie jest to jakieś ultra obciążające, raczej normalne użytkowanie telefonu z androidem do tego do czego został stworzony.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Milestone - bateriowy koszmar
« Odpowiedź #179 dnia: Wrzesień 02, 2010, 08:58:07 »
najbardziej to baterie w kazdym robocie drenuje internet przez HSDPA...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1