Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.

  • 8 Odpowiedzi
  • 28863 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.
« dnia: Grudzień 21, 2011, 21:19:15 »
Tak jak w temacie, od jakiegoś czasu telefon szybko zużywa baterię, do tego się grzejąc nieźle. W sumie to zaczęło się jakoś kilka dni po zainstalowaniu "Battery snap". Aż w końcu po dzisiejszym dniu się wkurzyłem już.
Na noc zawsze podłączam ładowarkę. Budzik zadzwonił mi o 5:58, wyłączyłem go i o 7:10 patrzę, że mam 68% baterii, mimo, że telefon był cały czas pod ładowarką, był także dobrze nagrzany. Powyłączałem wszystkie dźwięki, wifi itp i poszedłem do szkoły. Około 11:40 telefon mi zawibrował, patrzę a tu padnięta bateria już.
Podam ostatni screen jak zobaczyłem kilka % baterii:


Właśnie ta pierwsza pozycja dosyć dziwna jest, bo zawsze na pierwszym miejscu ją widziałem odkąd miałem takie problemy. Mogę dołączyć także jakieś dane z Battery snap'a, używam romu CM6 od około miesiąca chyba. Wcześniej nie miałem takich problemów i pod koniec dnia baterii zawsze zostawało mi te minimum 70%. W szkole go nie używam, no może zadzwonić gdzieś czy coś. Telefon się niesamowicie grzeje w czasie takiego rozładowywania. Macie jakiś pomysł?

Taki coś jest po wywaleniu widgetu z pulpitu oO, padła po około 12h:


A tak było idealnie kiedyś tam :D O ile pamiętam to 2 dni było już ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 21:52:31 wysłana przez Paniki »
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

don.kamillo

Odp: Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2011, 21:23:04 »
Od dawna tak masz?
Ze screena wynika, że baterię drenuje Ci launcher i fancy widget.
Jaki to launcher?
I właściwie dlaczego używasz CM6, skoro wyszła finalna wersja 7.1?

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2011, 21:46:44 »
Hmm, widzę, że screeny dwa się nie dodały, zaraz wrzucę. Launcher standardowy ADW, mam tak od kilku dni, wcześniej z miesiąc używałem tej konfiguracji i nie było problemów ;) Wipe i przywrócenie z nandroida pomaga na chwilę.
A tego używam, bo jakoś tak mi podpasował, CM7 jest "za duży" Cronos się coś "zepsuł" ostatnią wersją, a FroyoMOD coś mi się psuł, że po wybudzeniu ekran był czarny z widocznym launcherem, a po przesunięciu placem było wszystko ok ;)
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

don.kamillo

Odp: Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2011, 22:03:07 »
U mnie przedstawia się to tak.

Używam Beautiful widget i GO Launchera.

Musisz mieć jakieś dziwne ustawienia. Może częste aktualizacje Fancy Widget? Zjada aż 20%  :O
I na niektórych screenach ten launcher... Nie zmieniałeś nic w opcjach?
Nie instalowałeś może jakiegoś locksreena, który jedynie wyłącza wyświetlacz pozostawiając go w stanie gotowości?

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2011, 22:31:40 »
Właśnie auto aktualizacje wyłączone były, w launcherze nie grzebałem raczej, ale i tak przywracałem do ustawień domyślnych.
Spróbuję innego launchera jeszcze ;)
Ani nie mam żadnych lockcreenów.
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

don.kamillo

Odp: Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2011, 07:23:48 »
Ewentualnie zrób backup ustawień tych programów i mi podrzuć.

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2011, 08:02:36 »
To później trochę, choć i tak to są standard ustawienia. Zmiana launchera  też nie pomaga.
Tym razem to Launcher Pro jest na pierwszym miejscy zjadania baterii, później widget, później wyświetlacz a czwarty system android ;)

Połączone: Grudzień 22, 2011, 08:03:30
Chyba spróbuję full wipe, na nowym sys wgrać wszystkie programy, przywrócić smsy itp i sprawdzić ;]
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2011, 22:38:22 »
Sprawdź który wątek obciąża procesor, ostatnio w LG miałem podobną sytuację okazało się że jeden wątek ciągnął 50% procka telefon był ciepły niestety ale właśnie wipe usunął tą usterkę. omapy tak mają w MM też tak bywało ale jeszcze w 2.1
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Bateria szybko się rozładowuję przy nie używaniu telefonu.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2011, 23:11:10 »
No nic, wgrałem nowszą wersję CM6, poinstalowałem wszystko od nowa i jak na razie jest ok ;)
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >