HTC Touch 2 - rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia

  • 12 Odpowiedzi
  • 3922 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andriu

  • 23
  • Sprzęt: MIO A701
Witam
Posiadam HTC Touch 2 T3333 z win 6.5,urządzenie rozłącza mi transmisję danych podczas przechodzenia w stan uśpienia,po wybudzeniu ponownie trzeba łączyć się z GPRS(ponoć jest to w celu zmniejszenia zużycia energii:),nawet gdy wyłączę tryb automatycznego uśpienia to jednak jeszcze pozostaje podświetlenie ekranu które po pewnym czasie co prawda przygasa ale nie gaśnie wcale,dodatkowo smsy pisze się w trybie czatowych i też tego nie można zmienić. W jaki sposób to można wszystko zmienić?Wcześniej posiadałem MIO A 701 też z win6.5 i takich problemów nie miałem. Czy może są jakieś nakładki zmieniające pewne parametry?sporo już przeszukałem i dotychczas nie znam odpowiedzi:)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2009, 23:23:58 wysłana przez beju »

*

Offline dantemg

  • ****
  • 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E65 -> HTC Touch Pro 2 -> HTC Sensation XE
Odp: HTC Touch 2 T3333-rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2009, 19:48:49 »
To dział dla HTC Touch Pro 2 T7373 (Rhodium).
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 19:51:41 wysłana przez dantemg »
ROM:  Jackos EVO ManilaRUSH 1.4.0 PLK / Rhodium
ROM:  Oficjalny / Sensation

*

Offline andriu

  • 23
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: HTC Touch 2 T3333-rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2009, 20:20:35 »
No tak jednak nie ma działu zbliżonego dla mojego HTKA:)

*

Offline sciobel

  • ****
  • 574
  • Płeć: Mężczyzna
  • ____________________
  • Sprzęt: HTC Tytn II --> HTC Touch Pro 2 --> HTC Desire HD
Odp: HTC Touch 2 T3333-rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2009, 20:42:30 »
Nie znam tego PDA, wiec jedyne co moge polecic to przejrzenie tego forum:
Sub-Forums: Mega also known as HTC Touch2
_________________________________________________________________________

*

Offline andriu

  • 23
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: HTC Touch 2 T3333-rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2009, 09:31:44 »
dzięki, ale marnie znam angielski więc to forum niewiele mi pomoże:)

*

Offline tulis

  • **
  • 170
  • Sprzęt: Rhodium,Rose, htc 7 Pro
Odp: HTC Touch 2 T3333-rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2009, 15:43:03 »
automatycznie gaszenie ekranu można wyłączyć w opcjach podświetlenia start/settings/system/power/backlight, może napisz jaki masz rom bo mówiąc że masz 6,5 to trochę za mało start/tools/tweaks/HD Tweak/sms mms messages/messages display zmienić na classic mode/ ok soft reset i już

*

Offline andriu

  • 23
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: HTC Touch 2 T3333-rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2009, 15:51:27 »
jest to Windows 6.5 pro wersja 21854.5.0.80 PL
Napisane: Listopad 17, 2009, 15:47:21
Nie posiadam HD tweak, natomiast nie chodzi o wył/wł podświetlenia bo to nie problem, problemem pozostaje automatyczne rozłączanie sesji GPRS gdy urządzenie przechodzi w stan uśpienia, natomiast gdy wyłączę automatyczne usypianie urządzenia to pozostaje jeszcze podświetlenie ekranu gdyż ono całkowicie nie gaśnie tylko przygasa,gaśnie dopiero gdy urządzenie przechodzi w stan uśpienia, urządzenie pochodzi od sieci Plus tak że na razie zmiana romu nie wejdzie w grę:)

Odp: HTC Touch 2 - rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2010, 15:00:48 »
Czy może jest już jakieś rozwiązanie dla tego problemu inne, niż opisane w przyklejonym wątku?

Krótko mówiąc - czy da się zrobić tak, aby telefon nie rozłączał połączenia z internetem, gdy się go uśpi?

Odp: HTC Touch 2 - rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2010, 12:54:50 »
Czy może jest już jakieś rozwiązanie dla tego problemu inne, niż opisane w przyklejonym wątku?

Krótko mówiąc - czy da się zrobić tak, aby telefon nie rozłączał połączenia z internetem, gdy się go uśpi?

A metoda z FAQ nie działa? W każdym razie możesz jeszcze spróbować CABa (nr 7) z tego wątku na XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=636656

Odp: HTC Touch 2 - rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2010, 16:12:31 »
A metoda z FAQ nie działa? W każdym razie możesz jeszcze spróbować CABa (nr 7) z tego wątku na XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=636656

Metoda z FAQa jest tylko obejściem problemu, a nie jego rozwiązaniem. Miałem wcześniej Kaisera i tam po prostu gdy wyłączałem telefon (w znaczeniu usypiałem), to połączenie z internetem nie było zrywane. I chciałbym, aby w touch2 było tak samo.

CAB ze wspomnianego wątku nie działa, bo nie chodzi mi o połączenie Wifi, a GPRS/3G.


Odp: HTC Touch 2 - rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2010, 18:46:11 »
Metoda z FAQa jest tylko obejściem problemu, a nie jego rozwiązaniem. Miałem wcześniej Kaisera i tam po prostu gdy wyłączałem telefon (w znaczeniu usypiałem), to połączenie z internetem nie było zrywane. I chciałbym, aby w touch2 było tak samo.

CAB ze wspomnianego wątku nie działa, bo nie chodzi mi o połączenie Wifi, a GPRS/3G.

Znalazłem taki klucz jeszcze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\ConnMgr\Providers\{7C4B7A3 8-5FF7-4bc1-80F6-5DA7870BB1AA}\Connections\(GPRS connection name)\AlwaysOn

Myślałem, że to jest to, ale rezultat jest taki, że połączenie ustanawia się samo wtedy kiedy go nie ma (nawet po włączeniu telefonu), ale i tak rozłącza po przejściu w stan czuwania. Lipa.

Odp: HTC Touch 2 - rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2010, 13:18:44 »
Próbowałem już wieeelu modyfikacji rejestru. Za każdym razem lipa.

Posiadam telefon, który był sprzedawany przez Plusa i zaczynam podejrzewać, czy to nie jest kwestia ROMu lub Radia.

Czy może ktoś potwierdzić czy we wszystkich Touch2 jest taki problem, czy też tylko w niektórych?

Ewentualnie proszę o info na jakim ROMIE/Radiu tego problemu nie ma. Jeszcze nie flashowałem mojego urządzenia i wolałbym tego uniknąć, ale jeśli to usunie rozłączanie połaczenia internetowego, to jestem gotów spróbować.

*

Offline Mishuggah

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • wino... kobiety... i śpiew
    • Mish@Facebook
  • Sprzęt: LG Nexus 5 (Android M rooted)
Odp: HTC Touch 2 - rozłączanie sesji podczas przejścia w stan uśpienia
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2010, 14:00:52 »
U mnie problem jest odwrotny - chcę, żeby się rozłączało przy blokowaniu telefonu automatycznie, ale tego nie robi...
wino... kobiety... i śpiew