Witam, ja tez uzywam MapyMap Prof, podziele sie kilkoma
moimi spostrzezeniami. Na poczatke napisze Ze MapeMap uzywam
z Looxem 718, Mapami i aplikacja na SD 1gb High Speed Pretec
i GPSem Asus-a na BLuetooth.
Wiec tak, aktualizacja:
1.Mapa dziala w Landscape
2.Wyzukiwanie ulic dziala naprawde szybciej niz
wczesniej - bynajmniej ja to odczulem.
3. Pojawil sie blad "W MapaMap.exe wystąpił wyjątek macierzysty"
co jest denerwujace. Wczesniej go nie bylo - pomijajac fakt ze
wylanczajac Aplikacje MAPAMap po wylaczeniu GPS, program nigdy
nie zamkną się NORMALNIE tylko zawsze wywalala sie aplikacja
z błedem (w momencie zamkniecia programu)
4. Mam troche szybszy procesor niz w twoim MIO (to do A2ro)
ale przerysowywanie mapy u mnie wyglada tak samo... tragedia.
5. Po aktualizacji zwiekszyla sie skala mapy jaka mozemy ustawic.
6. Najblizszy radar w POI znajduje sie 16 km od warszawy w
jakiejs Miejscowosci... Slabo bardzo.
Co do uzytkowania programu ogolnie:
1. Mapy sa ok, chociaz znalazlem kilka bledow.
Tzn najwiecej bledow znalazlem w moich rodzinnych stronach
(Olkusz, Malopolska) - np nie ma kluczowego wjazdu na most przy trasie
E45 (krajowej) i program nawiguje przez malutki uliczki a mozna
prosciej. Na mapie widnieja drogi ktore hmm... istnieja ale sa to
drogi polne, czesto nie przejezdne dla normalnego samochodu niedostepne.
No chyba ze ktos ma jakiegos SUV-a i klucz do barierek blokujacych
tam wjazd. Nieczepialbym sie tego ale program czasami nawiguje przez
te drogi - dla mnei to 0 kategoria jakosci (tych drog) wiec to minus.
Pomijajac ten fakt samo nawigowanie, algorytmy wyliczajace trase itd sa
ok. Najwiekszy Blad w Wawie to taki ze program proponuje zawracac
na rondzie De Gaulla kiedy jedziemy od Zachodu na Wschod (w kierunku
Mostu Poniatowskiego) - a wszyscy wiemy czym to grozi bo jest zakaz
skretu
.
2. Aplikacja - wszystko to co napisal A2ro powyzej raczej sie pokrywa,
z ta roznica ze znalazlem sposob na calkiem znosne jezdzenie z ta nawigacja.
Po wyliczeniu trasy odpalam ten drugi sposob nawigowania TZN widze
predkosc, km do celu i strzalki manwerow a nie widze mapy.
Nawigacja wtedy spisuje sie dobrze, szybko wylicza trase alternatywna
gdy zjade z proponowanej, nie przycina sie - chociaz czasami przez 1 sekunde
jak wyliczy alternatywna to najpierw mowi skrec w lewo, potem skrec w prawo
a potem dopiero dobrze pokazuje trase. Jest to chyba jedyny sposob
jezdzenia na tej aplikacji.
W momencie gdy jezdze na wlaczanej mapie objawy sa takie jak napisano,
przerysowywanie mapy gdy dojade do krawedzi, lub zmienie kierunek jazdy,
a niedaj Boze abym zmienil trase - bo przeliczanie trwa nieskonczenie
dlugo i dostaje efekt opoznienia
. Tzn jestem jakies 800 m dalej
niz aplikacji pokazuje w rzeczywistosci (ma to miejsce po zjechaniu
z aktualnej trasy i przeliczeniu nowej). Kiedy przelanczam na drugi
tryb nawigowania program to zaraz nadrabia i jest juz ok.
Wnioskuje z tego ze fakt rysowania mapy na zywca wpierdziela ogromna
ilosc procesora i nie wystarcza go juz na reszte.
Wniosek? Trzeba zrobic cos z ta mapa co by byla wyswietlana w calosci
a nie rysowana po kawalku.
To chyba tyle, staralem sie byc w miare obiektywny, jezeli
macie jakies pytania - lub pojawily sie niejasnosci pytajcie.
A i Sory za bledy
Pozdrawiam
[Dodano: 2005-08-31 12:23:30]
Zapomnialem napisac tylko ze to troche nie fajnie zaplacic duzo pieniedzy za Produkt ktory jest tylko w polwie sprawny... Jest to dla mnie denerwujace bardzo. Nawet na tyle by zglosic to do Fedracji Konsumentow. Ale zobacze jake dalej kroki podejmie Imagis.
Pozdrawiam