Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?

  • 20 Odpowiedzi
  • 2819 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« dnia: Sierpień 14, 2005, 13:16:21 »
Właśmie próbowałem zainstalować BlueSoleil for WinCE w MDA Compact, usuwając, zgodnie z opisem na XDA-DEVELOPERS, odpowiednie wpisy w rejestrze MDA, ale proces instalacji dochodzi tylko do momentu, kiedy w PC jest pytanie "czy wybrać domyślny katalog instalacji". Wybieram "Yes", po czym znika okno Add/Remove Programs... i nic dalej się nie dzieje. Dodam, że mam oryginalny rom Ery 1.11WWE, a w PC ActiveSync 4.0.
Czy ktoś instalował/próbował instalować BlueSoleil w MDA Compact i miał podobne problemy?

Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2005, 21:36:16 »
Wg informacji "przed XDA- Dev" praktycznie nie mozna zmienic BT Managera. Ciekawe czy faktycznie komus sie to udało....

Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2005, 21:45:35 »
Już mi się udało. Wina leżała po stronie ActivSynca 4.0. Przy użyciu 3.8 instalacja przebiegła bez problemu.

*

Offline --Lukas--

  • **
  • 182
    • Tapety Flash
  • Sprzęt: Samsung i8000, MDA II, SE K770i
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2005, 22:21:09 »
Czy na tym menagerze BlueSoleil jest mozliwosc przegladania plikow na zdalnym komputerze/telefonie przez BT ??

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2005, 20:28:42 »
Mnie sie zainstalowal, ale niestety nie dziala. Wypisuje po resecie blad i proponuje reczna konfiguracje. Po wybraniu usb i ponownym resecie to samo...
Jeden raz udalo mi sie zainicjowac  bt, niestety po reset znowu to samo.
Rom 1.11, radio 1.01. Ktos ma jakis pomysl?
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2005, 22:38:50 »
Cytat: darekkot
Mnie sie zainstalowal, ale niestety nie dziala. Wypisuje po resecie blad i proponuje reczna konfiguracje. Po wybraniu usb i ponownym resecie to samo...
Jeden raz udalo mi sie zainicjowac  bt, niestety po reset znowu to samo.
Rom 1.11, radio 1.01. Ktos ma jakis pomysl?
Błąd inicjalizacji wyskakuje po każdym soft resecie. Inicjalizuje się po jakimś czasie. Najgorsze jest to, że raz jest to po 20 minutach, a raz po dwóch godzinach, ale za każdym razem po jakimś czasie działa (do następnego soft resetu). Ja mam wersję ewaluacyjną (60-cio dniową) i zastanawiam czy to nie jest jakieś dodatkowe ograniczenie. Tutaj: http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=18537&highlight=bluesoleil być może ten problem jest opisany, ale u mnie kiepsko z angielskim. Może ktoś, kto zna angielski lepiej, doczyta się czegoś.

--Lukas-- , nie wiem jak jest w telefonie, ale w kompie mogę tworzyć katalogi, przeglądać, kasować, no i oczywiście przesyłać pliki.

*

Offline nrg

  • *
  • 96
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2005, 08:06:11 »
wersja ewaluacyjna ma ograniczenie przesyłania danych do 5MB

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2005, 12:33:51 »
Udalo mi sie mysle pokonac problem z inicjacja BT. Otoz zgodnie z tym co wyczytalem na xda-developers, nalezy przy pierwszym softresecie wylaczyc na moment pda klawiszem power i po chwili go wlaczyc. Wowczas juz poprawnie inicjuje sie po kazdym resecie. U mnie zadzialalo.

Co do ograniczenia do 5MB, to w tym samym watku jest napisane jak je ominac.
Potestuje to dzisiaj i napisze cos wiecej tzn. jak sie spisuje. Na razie glowna wada, to niedzialajacy profil sluchawki
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2005, 12:51:54 »
Rzeczywiście Soft reset > Power OFF > Power ON > i po problemie z inicjalizacją.

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2005, 20:58:03 »
Sprawdzalem dzisiaj wspolprace z  gps rikaline 6031-x7 i automapa i dziala bardzo stabilnie.
Polaczenie ftp z telefonem k700i rowniez funkcjonuje ok. Do poprawnego zestawienia polaczenia gprs za pomoca k700i wymagane jest usuniecie kluczy z rejestru zgodnie z instrukcja na xda-dev.
W koncu mozna wymiennie podlaczyc wiecej urzadzen do mda compact...
Jeszcze jedna wazna dla mnie sprawa. Bt dziala rowniez, gdy nie jest wlozona karta sim
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 18, 2005, 09:10:50 »
Cytat: czarny
Rzeczywiście Soft reset > Power OFF > Power ON > i po problemie z inicjalizacją.
Power OFF/ON trzeba wykonać w trakcie soft resetu czy zaraz po nim? (w trakcie wyświetlania ekranu logo operatora oraz wersji radio i systemu?)

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2005, 09:33:17 »
Kazdorazowo, gdy ci sie pojawi propozycja manualnego wyboru urzadzenia. Nalezy wowczas zaniechac tego wyboru, nastepnie nacisnac power off, zaczekac kilka sekund, power on i BT jest wlaczony i dzialajacy.
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2005, 23:05:24 »
Witam,
czy po zainstalowaniu BlueSoleil istnieje mozliwość konfigurowania polączenia dial-up via bluetooth? Chodzi mi o to aby MDA wykorzystywać tylko jako przegladarkę, a jako modem zestawić telefon przez BT.
Z góry dzięki za informację

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2005, 23:15:57 »
Przeciez opisalem wyzej ze tak zrobilem. Jako modem sluzyl mi k700i
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2005, 23:21:45 »
ok, dzieki. Mam nadzieję że z N6230 też pójdzie

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2005, 09:30:43 »
Na oryginalnym BT z mda compact tez udawalo mi sie zestawic takie polaczenie tyle tylko, ze wowczas przestawal mi dzialac GPS na BT. Trzeba bylo wywalac telefon i GPS, soft reset i ponownie sparowac GPS. W tej chwili tego problemu nie ma aczkolwiek zauwazylem, ze wylaczam BT a on sie sam wlacza przy jakies okazji. Poniewaz nie miga niebieska dioda wiec trzeba kontrolowac stan ikonki BT.
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2005, 10:51:13 »
Myślalem że na oryginalnym BT w MDA Compact profil dial-up jest niedostępny? Testowalem go w salonie i nie znalazlem możliwości zestawienia polaczenia z telefonem. Jesteś pewien że jest to możliwe? Jeszcze jedno pytanie-czy instalacja  BlueSoleil narusza w jakikolwiek sposób warunki gwarancji?

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2005, 11:51:55 »
Wiem co mowie, bo to robilem i uzywalem z k700i i t39m. W connections mozesz wybrac bluetooth modem.
Nie nie narusza to gwarancji, bo to po prostu kolejny zainstalowany program. Wystarczy zrobic Hard
Reset i wszystko wraca do punktu wyjsciowego.
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

*

Offline j21

  • 3
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2005, 13:38:06 »
Mam również problem z wersją ewaluacyjną której transfer 5Mb jest tak mały ,ze po minucie słuchania muzyki rozłącza się.Czy ma moze ktoś pełną wersję???Gdzie mozna kupić??Szukam już trzeci dzień (moze żle szukam)i nie mogę nigdzie dokonać zakupu,nawet na stronach producenta i innych stronach www.Na płytach dołączanych do urządzeń Bt, oraz na stronach z pobraniem są tylko wersje te okrojone.Pomóżcie!!!

*

Offline Meach

  • *
  • 66
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2005, 10:46:32 »
Właśnie może ktoś powie gdzie kupić pełną wersję,jakie pliki usuwać przy instalacji .Może ktoś miły poradzi jak przeprowadzić instalację od A-Z? Zgóry ślicznie dziękuję. Pozdrawiam lejek.

*

Offline wobo

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MOTOROLA ATRIX 4G AT&T
Czy ktoś zainstalował BT Managera BlueSoleil w MDA Compact?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 24, 2005, 21:57:03 »
Zainstalowałem parę dni temu blu soleil-a na moin Mda compact i działał normalnie. Zainstalowałęm wg instrukcji na xda developers.

Tylko mam jeden problem - nie dało się podłączyć do słuchawki bluetooth. Poprostu nie widać usług..
Czy ktoś z Was znalazł może rozwiązanie tego problemu?

Już od dawna walczę z tym ch olernym profilem BT w MDA i jak narazie bez efektu.