Internet przez WiFi i GPRS

  • 6 Odpowiedzi
  • 1196 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Internet przez WiFi i GPRS
« dnia: Sierpień 26, 2008, 09:51:59 »
Witam,
jako że jestem tu nowy przede wszystkim chciałbym wszystkich serdecznie powitać.
Od pewnego czasu mam problem z moim Eten M800 z połączeniem do neta przez WiFi i przez GPRS (HSDPA). W obu przypadkach mam status że łączy mi się do sieci, ale w momencie uruchomienia przeglądarki IE otrzymuję komunikat: "Nie można odnaleźć strony. Sprawdź poprawność nazwy i ponów próbę". Kiedyś mi to działało.
Dzwoniłem do operatora PlusGSM i potwierdził mi że ustawienia mam właściwe odnośnie GPRS.
Nie mam pojęcia gdzie tkwi błąd. Może ktoś ma jakieś sugestie i mógłby mi pomóc odnośnie mojego problemu.
Czy może to być kwestia wirusów ???

pozdrawiam
Wojtek Grudzinski

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Internet przez WiFi i GPRS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2008, 10:28:04 »
"Nie można odnaleźć strony. Sprawdź poprawność nazwy i ponów próbę"

Jednym z powodów może być problem z DNS. Sprawdź, czy masz w ustawieniach połączeń DNS wpisany ręcznie czy automatycznie i zmień na przeciwne ustawienie, może to coś da. Spróbuj też ustawić połączenie od nowa tak jak opisałem to w FAQ > KLIK - FAQ <
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Internet przez WiFi i GPRS
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2008, 10:45:10 »
Konfiguracje DNS wpisywałem zarówno ręcznie(IP uzyskałem od operatora) jak i żeby pobierał automatycznie. Wielokrotnie usuwałem i konfigurowałem połączenie. Niestety nie przyniosło to żadnych efektów. Zaznaczam że nie robiłem żadnych modyfikacji w ustawieniach i kiedyś mi to działało
Jak łączę M800 do kompa poprzez ActiveSync nie mam żadnych problemów z internetem.

pozdrawiam
Wojtek

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Internet przez WiFi i GPRS
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2008, 10:54:57 »
Możesz jeszcze spróbować przez inną przeglądarkę, np Opere http://www.opera.com/products/mobile/download/
Programy typu gg, skype, Satelita Data Update uzyskują połączenie z ineternetem?
W przypadku Wi-Fi można sprawdzić jeszcze, czy przy połączeniu ma dostęp do sieci lokalnej.

Odp: Internet przez WiFi i GPRS
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2008, 12:57:51 »
z wymienionego softu mam zainstalowane tylko GG ale też mam z nim w tej chwili problem bo się nie łączy.
Czy możesz mi powiedzieć jak sprawdzić połączenie do sieci lokalnej bo nie bardzo wiem??

pozdrawiam
Wojtek

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Internet przez WiFi i GPRS
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2008, 13:13:32 »
Np. w programie total commander (na ppc) utworzyć połączenie z siecią LAN.
Wchodzisz do plugins -> lan -> new server. Wpisujesz nazwę komputera który udostępnia jakikolwiek folder, potem nazwę użytkownika (ewentualnie hasło) i masz dostęp do udostępnianego katalogu. Jeśli uda się pobrać plik, to znaczy że połączenie jest.

Nie podejrzewasz żadnego dodatkowego softu, który mógłby to blokować na ppc?

Odp: Internet przez WiFi i GPRS
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2008, 13:26:58 »
Ravros,
puściłem Ci PW

pozdrawiam
Wojtek