Problem z GPS - Brak odświeżania

  • 11 Odpowiedzi
  • 1237 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Alx

  • **
  • 205
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO 2 + 8GB, E-TEN M700 + 8GB
Problem z GPS - Brak odświeżania
« dnia: Lipiec 30, 2007, 01:09:33 »
Witam

Coś dziwnego stało się z modułem GPS w moim E-TEN M700, ZNIKNĄŁ KOMPAS  :shock:
Objawy są takie : Gdy połączenie jest słabe (np. w budynku) i satelit zafixowanych jest niewiele (~2-3) wszystko jest OK, strzałka kompasu jest wyświetlona, pozycja aktualizowana (prędkość liczona itd.), gdy satelit przybędzie, GPS przestaje działać (nie zawiesza sie). Wygląda to tak, jakby obciążenie było za duże i system przestawał obsługiwać aplikacje.
Zrobiłem Twardy Reset, usunąłem wszystko co zbędne, nawet przeinstalowałem system na WM5, ale objawy pozostały.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, bo na forum nie znalazłem niczego podobnego, jeśli tak, proszę o poradę.
ROM : Jackos EVO JackFULL 1.7.0 PLK

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2007, 19:22:33 »
Tzn. jak zniknął kompas :O sam GPS to moduł nie posiada kompasu. Napisz w jakim programie masz takie obiawy?

*

Offline YoJin

  • *
  • 51
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2007, 20:52:55 »
a to tam powinna byc jakas strzalka ?
teraz tak wlasnie skojazylem ze powinien byc kompas a ja nigdy zadnej strzalki nie mialem :P

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2007, 21:11:02 »
Witam

Coś dziwnego stało się z modułem GPS w moim E-TEN M700, ZNIKNĄŁ KOMPAS  :shock:
Objawy są takie : Gdy połączenie jest słabe (np. w budynku) i satelit zafixowanych jest niewiele (~2-3) wszystko jest OK, strzałka kompasu jest wyświetlona, pozycja aktualizowana (prędkość liczona itd.), gdy satelit przybędzie, GPS przestaje działać (nie zawiesza sie). Wygląda to tak, jakby obciążenie było za duże i system przestawał obsługiwać aplikacje.
Zrobiłem Twardy Reset, usunąłem wszystko co zbędne, nawet przeinstalowałem system na WM5, ale objawy pozostały.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, bo na forum nie znalazłem niczego podobnego, jeśli tak, proszę o poradę.

NIe bardzo rozumiem o co Tobie chodzi....Jaka strzalka? Po zafixowaniu nie pojawia sie zadna strzalka w kompasie.
Jak objawia sie to, ze GPS przestaje dzialac?
Jak zlapany jest fix to wyswietlana jest pozycja i tyle nic wiecej sie nie dzieje.

Tzn. jak zniknął kompas :O sam GPS to moduł nie posiada kompasu. Napisz w jakim programie masz takie obiawy?

Koledze chodzie o Etenowski GPS Viewer.

*

Offline Alx

  • **
  • 205
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO 2 + 8GB, E-TEN M700 + 8GB
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2007, 21:58:51 »

Sorry, już precyzuję :

Faktycznie, chodzi o GPS Viewer, w ETEN M700, oprócz standardowych danych (szer./dł. geogr., wys., prędkość) program ten wyświetla ...kompas z biało-czerwoną igłą ...która właśnie znika :)

A w czym jest problem :
Normalnie po złapaniu fixa, GPS automatycznie aktualizuje pozycje i właśnie to przestało działać. Po włączeniu GPS'a następuje odczyt (prawidłowy) i koniec ! Pomimo przemieszczania się, wskazanie pozycji nie zmienia się, a fix jest cały czas.
Efektem ubocznym jest "zniknięcie igły w kompasie".
Zauważyłem też, że wszystko działa prawidłowo, jak program wykrył max. 2-3 satelity. Gdy ilość ich wzrasta, następuje zatrzymanie pracy GPS (nie aktualizowanie bieżącej pozycji)
Objawy są identyczne, zarówno dla GPS Viewer'a, jak i Automapy.

Jak już napisałem, nie pomogło odinstalowanie Automapy, twardy reset, zmiana WM6 na WM5, wgranie znów WM6 w najnowszej wersji.

Dodam jeszcze, że przez ostatni miesiąc wszystko działało OK, problem wystąpił po tym jak zainstalowałem kilka prostych gierek. Czy możliwe jest, że miało to jakiś związek ?!

ROM : Jackos EVO JackFULL 1.7.0 PLK

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2007, 22:58:37 »

Sorry, już precyzuję :

Faktycznie, chodzi o GPS Viewer, w ETEN M700, oprócz standardowych danych (szer./dł. geogr., wys., prędkość) program ten wyświetla ...kompas z biało-czerwoną igłą ...która właśnie znika :)

A w czym jest problem :
Normalnie po złapaniu fixa, GPS automatycznie aktualizuje pozycje i właśnie to przestało działać. Po włączeniu GPS'a następuje odczyt (prawidłowy) i koniec ! Pomimo przemieszczania się, wskazanie pozycji nie zmienia się, a fix jest cały czas.
Efektem ubocznym jest "zniknięcie igły w kompasie".
Zauważyłem też, że wszystko działa prawidłowo, jak program wykrył max. 2-3 satelity. Gdy ilość ich wzrasta, następuje zatrzymanie pracy GPS (nie aktualizowanie bieżącej pozycji)
Objawy są identyczne, zarówno dla GPS Viewer'a, jak i Automapy.

Jak już napisałem, nie pomogło odinstalowanie Automapy, twardy reset, zmiana WM6 na WM5, wgranie znów WM6 w najnowszej wersji.

Dodam jeszcze, że przez ostatni miesiąc wszystko działało OK, problem wystąpił po tym jak zainstalowałem kilka prostych gierek. Czy możliwe jest, że miało to jakiś związek ?!



Jesli chodzi o gierki to nie ma to z tym nic wspolnego.
Co do igly, ona jest ale bardzo szybko znika wiec nie jest to jakis problem u Ciebie.
Jak daleko sie przemieszczasz?
Jak jedziesz autkiem i korzystasz z AM to nie odswieza Twojej pozycji?
Jesli masz juz problem z GPS, choc nie wydaje mi sie to poczytaj wczesniejsze watki i sprobuj zresetowac
GPS do ustawien fabrycznych. Zmiany ROM nic tu nie dadza.

*

Offline Alx

  • **
  • 205
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO 2 + 8GB, E-TEN M700 + 8GB
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2007, 01:06:43 »
Jesli chodzi o gierki to nie ma to z tym nic wspolnego.
OK ! Choć zbieżność czasowa mnie zaskoczyła

Co do igly, ona jest ale bardzo szybko znika wiec nie jest to jakis problem u Ciebie.
No nie do końca... bo wskazania kompasu były zawsze i jedyne co to rzadko kiedy prawdziwe, ale "igła" NIE ZNIKAŁA

Jak daleko sie przemieszczasz?
Jak jedziesz autkiem i korzystasz z AM to nie odswieza Twojej pozycji?
Do czasu awarii mogłem nawet chodzić pieszo wokół domu i na mapie było to widoczne ! Prędkość (5-6km/h) również była OK. Obecnie odczyt jest JEDNOKROTNY, na początku i koniec, nie ma znaczenia z jaką prędkością się przemieszczam, jedynie co pomaga, to zerwanie połączenia (np. wjechanie do tunelu, wejście do budynku) wtedy pozycja znów jest ustalona i znów tylko raz.

Jesli masz juz problem z GPS, choc nie wydaje mi sie to poczytaj wczesniejsze watki i sprobuj zresetowac
GPS do ustawien fabrycznych. Zmiany ROM nic tu nie dadza.
A jaki program byłby najlepszy dla M700 ?! Nie chciałbym coś do reszty zawalić :(
ROM : Jackos EVO JackFULL 1.7.0 PLK

*

Offline Meaven

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701, HTC Athena, Eten M700, Touch HD!!!
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2007, 12:45:08 »
O ile dobrze pamiętam, na początku mojej przygody z M700 miałem podobnie. To był okres kiedy jeszcze walczyłem z wszystkimi ustawieniami (zwłaszcza z gps'em) aż po ostatnim hard-resecie wszystko zaczęła genialnie działać. Gps Viewer fixa łapie w parę sekund, pokazuje się igiełka i cały czas dobrze pokazuje kierunek.
Co dziwne, po tym resecie AutoMapa zaczęła działać na porcie Com7 podczas gdy przed hard-resetem za nic nie chciała mi na nim działać, więc okazuje się, że te ustawienia nie są stałe. Proponowałbym zobaczyć w ustawieniach gps'u i spróbować na innym porcie. Może to coś pomoże.
"Bądź jak nieboszczyk - zachowuj zimną krew w kłopotliwym położeniu.."

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 31, 2007, 18:23:52 »
Jeśli chodzi o wskazanie pozycji N przez kompas to tylko etenowski bajerek, bowiem niemożliwe jest żeby kompas wskazywał dobrą pozycję bez przemieszczania się (min. dwa punkty w/g których kalibruje sie pozycja i tymsamym wskazanie) a zauważyłem że w GPS viewer GPS kalibruje sie tylko raz i w jednym punkcie.
Meaven jak ty to zrobiłeś że masz dobre wskazanie??

*

Offline Meaven

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio A701, HTC Athena, Eten M700, Touch HD!!!
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2007, 23:41:38 »
Właśnie dziwi mnie to że u was kalibruje się tylko raz.
Specjalnie odpaliłem sobie gps viewer przed chwilą i pobawiłem się jakiś czas.
Moje obserwacje są następujące:
- Igła kompasu jest ściśle powiązana z pozycją "Speed"
- Jeżeli pozycja "Speed" wynosi zero, wówczas igiełka kompasu znika.
- Gdy się przemieszczam, a wartość speed przyjmuje jakąkolwiek wartość różną od zera,
  wówczas igiełka pojawia się i ściśle pokazuje kierunek w którym się poruszam.
Wydaje mi się że takie działanie tej aplikacji jest prawidłowe.
"Bądź jak nieboszczyk - zachowuj zimną krew w kłopotliwym położeniu.."

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2007, 10:45:38 »
Właśnie dziwi mnie to że u was kalibruje się tylko raz.
Specjalnie odpaliłem sobie gps viewer przed chwilą i pobawiłem się jakiś czas.
Moje obserwacje są następujące:
- Igła kompasu jest ściśle powiązana z pozycją "Speed"
- Jeżeli pozycja "Speed" wynosi zero, wówczas igiełka kompasu znika.
- Gdy się przemieszczam, a wartość speed przyjmuje jakąkolwiek wartość różną od zera,
  wówczas igiełka pojawia się i ściśle pokazuje kierunek w którym się poruszam.
Wydaje mi się że takie działanie tej aplikacji jest prawidłowe.

Zgadza sie, rzeczywiscie tak jest.

Cytuj
A jaki program byłby najlepszy dla M700 ?! Nie chciałbym coś do reszty zawalić

WinCEMonitor
Poczytajk watek:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=13434.0
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=62047.0

*

Offline Alx

  • **
  • 205
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO 2 + 8GB, E-TEN M700 + 8GB
Odp: Problem z GPS - Brak odświeżania
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2007, 11:49:01 »

No i ...działa   :ok:

Choć do końca nie wiem co pomogło, gdyż po ustawieniu w GPS wartości fabrycznych, nic sie nie zmieniło, ale później przeinstalowałem system na WM5 (dalej nie działało), więc z powrotem wróciłem na WM6 i wtedy ZADZIAŁAŁO !!!
Dodam jeszcze, że operacje przejścia z WM6 na 5 i z powrotem na 6, zrobiłem gdy problemy sie zaczeły i wtedy nic to nie dało.
Choć odnoszę wrażenie, że poprzednio GPS był czulszy, rejestrował ruch z prędkością ~3km/h, teraz potrzebuje szybszego kroku 5-6 km/h

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc !
ROM : Jackos EVO JackFULL 1.7.0 PLK