ETEN m700 pogłos

  • 24 Odpowiedzi
  • 3195 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ETEN m700 pogłos
« dnia: Kwiecień 05, 2007, 14:20:12 »
Witam
Wiem że już podobne posty się przewijały lecz trochę się pogubiłem
wczoraj odebrałem nowet Etena m700 poładował się całą noc i dziś
zacząłem zabawę. . . .  ;)
Przyznam że w porównaniu do mojego poprzedniego hp6515
to urządzenie jest duzo ciekawsze. . .  szybciej wszystko działa
ma edge, więcej pamięci, wifi . . . .  ;) naerszcie normalny wyświetlacz. . . .

i wszystko było super puki nie odebrałem pierwszego telefonu. . . .
i tu mnie powaliło
druga strona mówi że wszystko jest ok lecz ja jak mówię to słyszę
pogłos. . . .  zadzwoniłem do unicomu jako że to oni są dystrybutorem. .
jakiś Pan powiedział żeby firmware najnowszy wrzucić. . .  tak też
zrobiłem no ale wciąż lipa. . . .  najbardziej zaniepokoiły mnie posty
na tym forum w których niektórzy pisali że do tego trzeba się przyzwyczaić
czy jakoś tak. . . .

w każdym razie czy to jest normalne że słyszę ten pogłos czy powino
być tak samo jak w każdym innym telefonie?
ktoś pisał że może być to spowodowane czułością mikrofonu
ale u mnie nie ma żadnej różnicy jak pasek jest na nim czy max w
zakładce System w Microphone


będę wdzięczny za każde info

ehh tak czy siak mam nadzieję wywalczyć jutro wymiane urządzenia
na nowe. . .

pozdrawiam

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2007, 19:41:36 »
U mnie jest tak samo.  Echo/pogłos znika dopiero, kiedy ustawię na maksa głośnik.  Na zewnątrz to nawet jest OK.  Ale w pomieszczeniach przy takim poziomie głośności w uchu aż łomocze :) Dla równowagi za to mikrofon jest zbyt cichy - niektórzy narzekają, że źle mnei słychać.
Dla porządku: Eten M700, oprogramowanei zaktualizowane.

*

Offline Markoff

  • 27
  • Sprzęt: Eten m700
Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2007, 20:00:07 »
"Echo/pogłos znika dopiero, kiedy ustawię na maksa głośnik."

Przepraszam, na minimum chyba? 

Od siebie dodam, że doceniając inne zalety tego palmtopa, ja się przyzwyczaiłem do pogłosu :)

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2007, 20:05:44 »
Dzięki Pilnik że zwróciłeś mi na to uwage mam tak samo że jak ustawie ma maxa to niby jest spoko może tylko ciut za głośno ;) Kurcze szkoda by było jeśli to jest we wszystkich modelach.  Jutro jeszcze będę dzwonił do UNICOM'u plus jadę zareklamować to w ABCDATA mam nadzieje, że mi to wymienią.  Soft juz upgradowałem na najnowszy ze strony UNICOM'u.
Jeśli mi wymienią jutro to dam znać czy cos to zmieniło.  Chociaż jeśli działa prawidłowo jak na maxa głośnik jest to wygląda na sprawy firmware'u jednak.

pozdrawiam i jeśli ktoś już znalazł na to lekarstwo to będę i pewnie nie tylko ja wdzięczny za jakieś info

*

Offline m-99

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: B7350 było B7330, Palm Pro, i780, HP 6915
Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2007, 20:37:46 »
Witam, ja nabyłem 2-tyg urzadzonko.  chwile sie pobawiłem z uciechą i zadzwonił znajomy.  Wtedy zauwazylem ze jest pogłos, tj slysze siebie w sposob taki metaliczny.  Zniechecilem sie z miejsca do tego urzadzenia.  kilka godzin pozniej znowu ktos dzwonil i znowu poglos (1-sze pol z Orange do Ery, drugie z Ery do Ery).  Wieczorem spotkalem sie z kumplem i na probe do mnie zadzwonil (z Ery), no i echa juz nie bylo.  Jak mu powiedzialem ze bylo to powiedzial ze czasem tak jest (nie chodzi o telefon).  Nie wiem jak to sie stalo ze nie slychac poglosu.  tel byl po HR i jedyne co robilem w miedzyczasie to zmienialem sile mikrofonu i odinstalowalem patch audio.  Obecnie uzywam go w Plusie od ponad tygodnia i nie mialem ani razu poglosu.  Jest OK.  Moze moj opis cos komus podpowie. . .   

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2007, 20:47:47 »
m-99 no pewnie ze moze pomoc ;) tez niechcialbym slysec poglos ;) napisz czy sile mikrofonu regulowales w settings zakladka system i ikonka microphone?

jak to odinstalowales patch audio? gdzie tego szukac? i czy jakies inne skutki to przynosi?

z gory dzieki za info

*

Offline Bobrob

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2 16 GB,  IPhone 4 32 GB
Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2007, 21:02:55 »
Witam
Mam taka pracę , że się często przemieszczam, głównie Kotlina Jeleniogórska, kierunek Zgorzelec i Wrocław.
Często dzwonię z różnych lokalizacji na tym terenie. mam najlepszy telefon na świecie- bo służbowy . była Nokia 5110, 6210, 3510, 6310i, 6020 i teraz jest 6230. w międzyczasie MDA III. Może Eten ma szczególne skłonności do pogłosu ale przyznam, że w Nokii 5110, 3510 6310i no i oczywiście w MDA III również bywał pogłos. Znam miejsca gdzie dzieje sie to regularnie. Więc może przyczyna leży gdzieś po środku?
Urządzenie swoją drogą a miejsce , warunki dla sygnału , pogoda itp - swoją drogą?
Szczególnie , że zdarzało sie to również na " zwykłych " telefonach.
Proszę tego wywodziku nie brać za jakiś pewnik- ot takie sobie, wolne myśli starego wilka :)
Pozdrawiam
Robert
ps. jest może ktoś z mojej okolicy z Etenem M 700, gdyż myślę o nim intensywnie i może można by sprawdzić go w praniu na jawie?
R.Ka

*

Offline m-99

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: B7350 było B7330, Palm Pro, i780, HP 6915
Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2007, 22:29:34 »
No wiec zmieniałem siłę mikrofonu w Settings -> system -> mikrofon.  Przesuwalem suwak w lewo, potem jeszcze znow w prawo.  Patcha odinstalowalem w Settings -> system -> remove programs.  Bylo cos takiego na liscie jako jedna z aplikacji standartowo instalowanych (pewnie soft Etena).  Jakkolwiek zaraz po tych dzialaniach zadnych zmian nie bylo, poglos dalej byl.  Tak jak pisalem dopiero kilka godzin pozniej poglos zniknal ku mojemu zaskoczeniu bo nic szczegolnego wiecej nie robilem. . .

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2007, 22:36:03 »
heh no to dobre ;) w miedzy czasie odinstalowalem ta wtyczke, i tym suwakiem sie tez bawilem ale puki co bez rezultatow ;) moze u mnie bedzie podobnie ;) i za jakis czas zniknie ;) byle do rana ;) bo rano walcze o wymiane urzadzenia ;)

pozdrawiam

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2007, 22:45:27 »
Do Markoff:
Właśnie na maksa - wiem, że to brzmi dziwnie, bo pogłos powinien raczej znikać, kiedy przycisza się głośnik. Tak przynajmniej zawsze miałem w innych urządzeniach, jeśli zdarzały się podobne problemy. Sam jestem zaskoczony, że tu się dzieje odwrotnie.
Obawiam się, że zmiana urządzenia niekoneicznie pomoże. Kiedyś w zestawie głośnomówiącym miałem tak, że rozmówcy zawsze mnie słyszeli z echem. Wymiana nie pomogła. Chyba dopiero zmiana telefonu współpraującego z zestawem poprawiło sytuację.

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2007, 14:29:19 »
Witam ponownie

Udałem się dziś do firmy ABCDATA w celu wymiany urządzenia na nowe.
Niestety w tym przypadku Pan przy okienku powiedział że urządzenie
nie zostanie wymienione na nowe bez stwierdzenia przez firmę UNICOM
zaistniałej usterki.  Od razu domyśliłem się że to im zajmie kilka dni
więc powiedziałem że sam mogę pojechać do UNICOM'u i oni wydadzą
protokół który stwierdza usterkę.  obrócenie zajęło mi ok 2 godzin.
Pracownik serwisu UNICOM już na mnie czekał i po sprawdzeniu urządzenia
wydał stosowny protokół.  Wróciłem do ABCDATA gdzie tym razem Pan w okienku
zawołał kierownika serwisu po czym ten stwierdził że nie wydadzą mi nowego
urządzenia bez potwierdzenia tego od firmy UNICOM (A WŁAŚNIE IM TO DOWIOZŁEM)
lecz oni tym razem powiedzieli ze potrzebują jeszcze żeby UNICOM
napisał im że odda im nowe urzązenie. . . .  gdyby to wcześniej powiedzieli
to dowiózłbym i to lecz firma UNICOM ze względu na święta dziś tylko
do godz 12. 00 pracowała.  Po dość krótkiej rozmowie i beznadziejnie  głupich
stwierdzeniach szefa serwisu pana S. . . . . . .  powiedziano żebym zadzwonił
za jakieś 20 minut.  Telefon za 20 minut oczywicie nic nowego nie wniósł
ponieważ nie mogli się dodzwonić do UNICOM'ugdyż oni już dziś poszli do domu.

Posta tego pisze dlatego żeby nakreśić pracę firmy ABCDATA i ludzi do niej
zniechęcić.

Nie chodzi mi o to że nie dostałem dziś nowego urządzenia ponieważ ja rozumiem,
że wywiązanie się z gwarancji może trwać ale jak przyjeżdżam do firmy
która podaje się za poważną i chcę aby mi wymienili uszkodzony sprzęt który
sprzedali mi  dwa dni temu a oni mi mówią że potrzebują jakiś papier po czym
zgadzają się abym to ja im go dowiózł po czym żądają kolejnego papieru to ręce mi
opadają a zły jestem dlatego że ABCDATA przegoniła mnie po Warszawie bez
najmniejszego celu.  Gdyby mi powiedziano że nie wymienimy Panu dziś tego urządzenia
to spokojnie bym to zstawił i wrócił do pracy.

Dodam jeszcze że są firmy gdzie to urządzenie można kupić o prawie 100zł
taniej z tym że trzeba doliczyć koszta przesyłki. . .  ja sobie wykąbinowałem
że torche dopłacę kupie w ABCDATA gdyż i tak tam kupujemy i  w razie
czego nie będę miał problemów z serwisem. . . .  NIC BARDZIJ MYLNEGO!!!
ABCDATA serwis SUCK!!!!!!

no i to tyle moich żali ;) i tyle z urządzenia na święta gdzie akurat jest
czas na spokojne obycie się z urządzeniem.

Pilnik jak byłem w UNICOMIE to człowiek z serwisu powiedział że to nie
jest wcale jakaś stała wada i tego pogłosu absolutnie być nie powinno więc
jak możesz to oddaj do serwisu ;) i w końcu cieszmy się tym wspaniałym
urządzeniem które ma być sprawne w 100%.  ;)

pozdrawiam

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2007, 15:26:31 »
Dzięki za info! Jak odbierzesz po wymianie, to daj znać, czy pomogło. Pomaszeruję wtedy do serwisu.

*

Offline m-99

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: B7350 było B7330, Palm Pro, i780, HP 6915
Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2007, 09:41:25 »
Angelhold, dzięki za opis Twoich przygód.  Ja akurat lubie znać zakończenia historii a bywa tak, że jak ktoś przestaje miec problem to już nie myśli o jakims pisaniu na forum - skoro nie ma problemu :) A to ABCDATA to rzeczywiście nieprofesjonalna firma, jakby nie mogli od razu powiedzieć co jest potrzebne.  A ja myslalem zeby zrobic sobie HR ale nie wiem czy ten pogłos mi nie wróci i sie waham. . .  Wesołych Swiąt i daj znać jak się dalej potoczyło.

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2007, 14:37:53 »
heh zaraz po świetach zadzwoniłem do ABCDATA gdzie mi powiedziano że UNICOM nie wyraża zgody na wymianę urządzenia i będzie naprawiać ;) trudno trzeba czekać ;) po czym w czwartek późnym popołudniem ABCDATA zadzwoniła i powiedzieli że w piątek jednak dadzą mi nowe urządzenie.
Tuż po 9 rano odebrałem nowe urządzenie :) jednak po kilku godzinach ładowania uruchomiłem je i co sie okazało
LLIIPPAA
pogłos jak był tak jest ;) żadnej poprawy ;)
ehh zadzwoniłem do UNICOMu i dziś jeszcze mają coś zdecydować ale człowiek z którym rozmawiałem
powiedział że aż ciężko mu w to uwierzyć ;) nie mogę narzekać na to że w jakikolwiek sposób chciał mnie zbywać
czy coś. . . .  więc czekam spokojnie na info od UNICOMu
Muszę przyznać że mam pecha do tego typu urządzeń. . .  wcześniej używałem przez ok 1. 5 roku hp6515 i ze 3 razy jeździł do Holandii na serwis po czym HP kupiło mi nowy w TechData a on jak połączenia rozłączał tak rozłączał dalej ;) po kilku miesiącach (chyba 6) dopiero HP puściło nowy firmware który wyeliminował usterkę ;) coś mi się zaczyna wydawać że tu również chodzi o firmware bo skoro jak głośność głośnika ustawi się na MAX to pogłos ustaje i dlatego nie wydaje mi się to wada sprzętowa dodam że w obu moich przypadkach z ETENEM gdy odbierałem urządzenie był firmware z końcówką 300  gdzie pogłos był po czym updatowałem do 354 gdzie pogłos się również utrzymał. . .  nawet podejrzewam czy przy tym 300 nie był trochę mniejszy

pozdrawiam i pewnie coś skrobne jeszcze . . . .  mam nadzieje że zrobię to wtedy gdy już urządzenie
będzie sprawne

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2007, 18:10:04 »
UNICOM powiedzial ze dostane nowe urzadzenie w poniedzialek ;) dzis mieli dostac nowa partie ale dopiero w poniedzialek dojdze ;) zanim go wydadza sprawdza ze aby na pewno poglosu nie ma ;)
czlowiek z UNICOMu naprawde chce pomoc i tez wydaje mu sie ze to kwestia softwaru moze byc. . . . .
mial napisac cos do producenta i moze w poniedzialek juz jakias odpowiedz bedzie dodatkowo
wyslal mi program TRE do edycji rejestrow i takie info:

"poniżej wklejam przepis na zmianę czułóści mikrofonu:
Here's a fix to improve mic sensitivity:
HKLM\Software\HTC\AUDIOGAIN(x)\RECEIVE_UPLINK_VOLUME = CC (DWORD hexadecimal)
HKLM\Software\HTC\AUDIOGAIN(x)\EARPHONE_UPLINK_VOLUME = CC (DWORD hexadecimal)
where (x) = none, 0, 1, 2
"

z tym ze ja jakos nie moge znalesc tego wpisu u siebie. . .  jak wchodze w HKLM\SOFTWARE\ i tu raz ze Software mam napisane duzymi a dwa ze nie mam tam katalogu HTC . . .  tak przypuszczam ze moze tu chodzi o urzadzenie HTC wiec wchodze w ETEN lecz tam nie mam nic co mogloby wskazywac na AUDIOGAIN
a w UNICOMie do 17. 00 pracowali wiec mam weekand na zastanowienie ;)
jesli komus z was to cos wiecej mowi to bede wdzieczny za info

pozdrawiam

*

Offline m-99

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: B7350 było B7330, Palm Pro, i780, HP 6915
Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2007, 16:27:00 »
A ja już nie obawiam się tak HR (pisałem niedawno).   Własnie niewiadomo dlaczego znowu pojawił mi się wczoraj pogłos.   W kolejnych rozmowach znów go nie było, a dziś w jednej z rozmów znowu był.   Nie dostrzegam jakiejś reguły. 

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2007, 18:35:31 »
Witam ponownie,
znalazłem na forum Etena opis podobnego problemu:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=7941
Jest tam też link do darmowej wtyczki, regulującej ustawienia M700, ponoć niekiedy pomaga. Sam jeszcze nie miałem kiedy przetestować tego programu, może ktoś zdoła wcześniej, więc podaję bezpośredni link:
http://www.modaco.com/Latest_Version-t205779.html
Pozdrawiam

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2007, 20:26:56 »
I sam sobie odpowiem: program nic nie pomógł. To znaczy, jak się wybierze opcję loud to problemu nie ma, tak samo, jak przy ustawieniu największej siły głośnikia bez tego programu. A przy innych ustawieniach, kiedy program nie ustawia głośności na maksa, problem pogłosu powraca.

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2007, 20:28:50 »
no u mnie to samo ;)
nie wiem czym sie tak zachwyacali na tamtym forum ;)

jutro mam wizyte w UNICOMie ;) zobaczymy co wymysla madrego

pozdrawiam

*

Offline nikolaj

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E-TEN M700
Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 23, 2007, 01:36:01 »
U mnie pogłos raz jest raz nie ma, chyba trzeba sie do tego przyzwyczaić :-\

*

Offline m-99

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: B7350 było B7330, Palm Pro, i780, HP 6915
Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2007, 23:22:11 »
Jak wiecie w trakcie rozmowy można ustawiać głośność z jaką słychać rozmówcę. Zauważyłem pewna regularność. Jak ustawię na maksa to pogłos znika, a jak poniżej maksa to pogłos się pojawia. Tez tak macie?

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2007, 15:55:28 »
dupa z tym etenem.... caly czas mialem nadzieje ze ci partacze naprawia to wraz z nowym softem a tu lipa... dam jeszcze z 2-3 tygodnie i zazadam zwrotu kasy z tym ze musze jakies inne urzadzenie sobie znalesc...

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2007, 19:20:25 »
Nie wiem moze jestem gluchy:) ale ja nigdy nie mialem takich problemow z poglosem...

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2007, 21:04:15 »
Czy ktoś może sprawdził jak się ma sprawa z owym pogłosem pod zainstalowaniu Windows Mobile 6? Ja będę miał czas przetestować dopiero pod koniec tygodnia.
Pozdrawiam
Piotr

Odp: ETEN m700 pogłos
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 15, 2007, 12:46:15 »
ja sprawdzilem ;)
LIPA poglos jak byl tak jest ;)