ETEN M500-bluetooth problem

  • 3 Odpowiedzi
  • 1973 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ETEN M500-bluetooth problem
« dnia: Maj 05, 2005, 23:05:48 »
Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego ten sprzęt nie chce współpracować z zestawem głośnomówiącym Nokia CK7W ? Oba urządzenia mają bluetooth i za nic w świecie nie chcą się sparować, widzą się ale nic nie działa. Może ktoś zna sposób jak to "naprawic"
Liczę na pomoc
Dzięki

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
ETEN M500-bluetooth problem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2005, 08:30:04 »
Palmtopo-telefony z systemem Pocket PC nie lubia sie z zestawami glosnomowiacymi. Wiekszosc oprogramowania do kontroli modulu BT nie posiada bowiem profilu handsfree, ale posiadaja one profil headset. Handsfree to profil do laczenia sie z zestawem glosnomowiacym, natomiast headset sluzy do komunikacji ze sluchawka Bluetooth. Niektore zestawy glosnomowiace posiadaja jednak oba profile, wiec wtedy jest wieksza szansa ze palmtop bedzie mogl sie z taka sluchawka polaczyc. Nie wiem jakie profile obsluguje M500, bo on posiada menadzer BT firmy Microsoft, ktorego nie znam zbyt dobrze. Ale w przypadku innych PDA z menadzerami firmy Widcomm, nawet jak taki profil jest obslugiwany to sa czesto problemy z korzystaniem z zestawow glosnomowiacych.

Proponuje zadzwonic do firmy Unicom - oficjalnego dystrybutora PDA Eten na terenie Polski, a najlepiej pojechac do ich warszawskiego biura. Tutaj na forum niejaki Aigel z Unicomu co po chwila wykrzykuje jakie to te palmtopy nie sa wspaniale, jak idealnie pracuja ze sluchawkami BT... to moze okaze sie takim magikiem, ktory uruchomi ten zestaw glosnomowiacy :)

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
ETEN M500-bluetooth problem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2005, 09:29:35 »
Cytat: jakub kańczugowski
Palmtopo-telefony z systemem Pocket PC nie lubia sie z zestawami glosnomowiacymi. Wiekszosc oprogramowania do kontroli modulu BT nie posiada bowiem profilu handsfree, ale posiadaja one profil headset. Handsfree to profil do laczenia sie z zestawem glosnomowiacym, natomiast headset sluzy do komunikacji ze sluchawka Bluetooth. Niektore zestawy glosnomowiace posiadaja jednak oba profile, wiec wtedy jest wieksza szansa ze palmtop bedzie mogl sie z taka sluchawka polaczyc. Nie wiem jakie profile obsluguje M500, bo on posiada menadzer BT firmy Microsoft, ktorego nie znam zbyt dobrze. Ale w przypadku innych PDA z menadzerami firmy Widcomm, nawet jak taki profil jest obslugiwany to sa czesto problemy z korzystaniem z zestawow glosnomowiacych.

Proponuje zadzwonic do firmy Unicom - oficjalnego dystrybutora PDA Eten na terenie Polski, a najlepiej pojechac do ich warszawskiego biura. Tutaj na forum niejaki Aigel z Unicomu co po chwila wykrzykuje jakie to te palmtopy nie sa wspaniale, jak idealnie pracuja ze sluchawkami BT... to moze okaze sie takim magikiem, ktory uruchomi ten zestaw glosnomowiacy :)

Witka.
po pierwsze nie wykrzykuje, bo mniej ważne jak sie mówi , ale co sie mówi... ;-/

Myśle Kuba że nie do końca masz rację ze to problem w urządzeniu MDA ..
Etena M500 testowałem z różnymi zestawami głośnomówiącymi i słuchawkowymi tj. np. Jabra, Motorolka ... i z tymi które testowałem działał bardzo dobrze..

Z doświadczenia wiem również że zestawy bluetooth brandowane prze producentów telefonów maja pewne ograniczenia, które powodują albo brak wspólpracy z urządzeniami innych wybranych producentów, albo nienajlepsza jej jakośc ..

Urzytkownika prosiłbym o kontakt z UniCom (22 671 40 60,672 01 72  pocket@unicom.pl )
w celu zdiagnozowania i rozwiązania problemu.

Aigel

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
ETEN M500-bluetooth problem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2005, 11:20:31 »
To dajcie znac co z tego wyszlo ;)