ETEN M500 a karta SIM ERY

  • 10 Odpowiedzi
  • 1441 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ETEN M500 a karta SIM ERY
« dnia: Styczeń 04, 2006, 13:59:31 »
Witam! Niestety ale Eten M50 nie działa z nowymi kartami SIM Ery.
Czy ktoś coś wie jak można temu zaradzić?
Pozdrawiam
piotr

*

Offline misiaczekm

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2006, 14:31:10 »
Działa. Ja mam w Erze. Wystarczy prawidłowo umieścic kartę - może źle ją włożyłeś?. Chyba, że masz jakąś bardzo starą wersję sim... U Operatora możesz ją wymienić na nowszy typ.

PS.
 nie słyszałem o M50, ale jeżeli jest to w tym modelu nie wiem czy działa karta sim
() ()    MisiaczekM
( o )
() _ ()
() ()

ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2006, 14:49:19 »
Witam
Dzięki za post.
Chodzi mi o Etena M500 oczywiście:)
Niestety ale karty są najnowsze ERY.
Właśnie ze starymi kartami działa - sprawdziłem na karcie zakupionej w 99 roku i jeszcze niewymienionej.
Co do wkładania karty - też tak myślalem na początku, jednak karty Idei wkładałem tak samo i działały.
Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić?
Pozdrawiam

ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2006, 19:17:51 »
Witam!
Sprawa wyjaśniona - rozwiązaniem jest karta SIM dedykowana do usługi Era Tandem.
We wrocławiu zgarnąłem ostatni egzemplarz tej karty - jako że się kończą wg słów Pani z serwisu.
Przy okazji jak się okazało pracownicy Ery potrafią być mili uczynni i kompetentni.
Mam nadzieje że tych kilka postów ułatwi życie potencjalnym użytkownikom Etena M500 który jest naprawdę godny polecenia:)
Pozdrawiam

*

Offline mariozapasnik

ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2006, 02:29:23 »
Mam pytanie nie masz z nim zadnych problemów ?
A jakośc rozmów ?
A zasięg ?

też mam m500 w Erze

*

Offline misiaczekm

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2006, 09:12:50 »
Nie mam z nim żadnych problemów. Zasięg w Erze (w tej chwili 80%) o 25% lepszy w porównaniu z Idea, który zazwyczaj jest na poziomie 50-75% (mam dwa abo) - Wskaźnik DKtoday.
Jakość rozmów w normie.... choc ostatnio mam jakieś szumy (trzaski, jakby płacz dziecka - czyżby głosy z za grobu :)) w słuchawce BT - słychać je u mnie w słuchawce jak i u rozmówcy. Jak rozmawiam bez słuchawki, problem znika.
() ()    MisiaczekM
( o )
() _ ()
() ()

*

Offline janek72

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Nokia E52 (work) HTC HD2 (as PDA)
ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2006, 20:31:00 »
"trzaski, jakby płacz dziecka - czyżby głosy z za grobu "

Słyszane głównie o północy, jadąc autem przez las do firmy Unicom po upgrade do WM5.

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2006, 17:27:20 »
Cytat: "misiaczekm"
Nie mam z nim żadnych problemów. Zasięg w Erze (w tej chwili 80%) o 25% lepszy w porównaniu z Idea, który zazwyczaj jest na poziomie 50-75% (mam dwa abo) - Wskaźnik DKtoday.
Jakość rozmów w normie.... choc ostatnio mam jakieś szumy (trzaski, jakby płacz dziecka - czyżby głosy z za grobu :)) w słuchawce BT - słychać je u mnie w słuchawce jak i u rozmówcy. Jak rozmawiam bez słuchawki, problem znika.


zwróć uwagę czy Etena masz po tej samej stronie ciała co słuchawke. Producenci słuchawek zalecają dla dobrej jakosci dźwięku noszenie obu urządzeń tak ,aby ciało nie było przeszkodą  dla BT ...
poza tym co to za słuchawka ??

ps. może to Twoja wątroba płacze ???  ;-)


poz
aigel

*

Offline misiaczekm

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2006, 09:05:15 »
Cytat: "aigel"

zwróć uwagę czy Etena masz po tej samej stronie ciała co słuchawke. Producenci słuchawek zalecają dla dobrej jakosci dźwięku noszenie obu urządzeń tak ,aby ciało nie było przeszkodą  dla BT ...
poza tym co to za słuchawka ??

ps. może to Twoja wątroba płacze ???  ;-)


poz
aigel

he he... możliwe... bo sprzęt noszę po tej samej stronie.... możliwe, ze uszkodziłem słuchwkę noszac ją w kieszeni spodni... przeecież napisałem, że ostatnio, a nie od początku (wczesniej nawet przy zawiejach byłem bardzo dobrze słyszalny, także ja dobrze słyszałem rozmówcę):) Słuchawka to Jabra205
() ()    MisiaczekM
( o )
() _ ()
() ()

ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2006, 11:38:33 »
Witam!
Nie mam żadnych problemów z Etenem M500 jeśli chodzi o telefon.
Niestety standardowo problemy ze słuchawką BT ale zmieniłem na BT Nokii i działa wszystko bez zarzutu.
Co do zasiegu to dla Ery wskazania na DKToday okolo 64-80% (mieszkanie,samóch,miasto itd).
Czas pracy OK.
Generalnie jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam

*

Offline but

  • 18
    • www.but.waw.pl
ETEN M500 a karta SIM ERY
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2006, 20:41:36 »
tez mailem problem z nowymi kartami ery,probowalismy w serwisie kilka nowych i zadna nie dzialala, musilaem wrocic poprostu do starej i tak juz jest od roku,ale todobrze ze te z ery tandem dzialaja bo drze namysl ze stara karte zgubie