Programowanie pod linux mobile

  • 4 Odpowiedzi
  • 3185 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vethi

  • 39
  • Sprzęt: SPV M3100 -> Toshiba TG01 -> Sony Xperia S
Programowanie pod linux mobile
« dnia: Maj 12, 2009, 10:51:59 »
Witam.
Szukam kogoś co by mi pomógł nauczyć się programować na linuks mobile. Na uczelni mamy teraz takie zadanie a na wykładach nie mówią żadnych konkretów.
Pozdrawiam.

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Programowanie pod linux mobile
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2009, 12:01:56 »
Nawet nie bardzo wiem co z takim postem zrobić?
Twoje pytanie brzmi jak "Chciałem otworzyć zakład strzyżenia. Ofiec, być może mouflonuf. Szukam kogoś, kto mnie bym pomógł nauczyć szczyc mouflony. Aha: słyszałem, że jest coś takiego jak noszyczki".
Przed tobą morze wiedzy do wypicia, jak takie teksty piszesz.
Najpierw dowiedz się (sam ze sobą to ustal) co nazywasz Linuksem mobile (w mianowniku l.p. pisze się Linux). Jak już wybierzesz sobie konkretną platformę, konkretne środowisko i konkretną grupę docelową urządzeń, na których Linux występuje, poszukaj odpowiedniego SDK i dokumentacji do niego wraz ze środowiskiem programistycznym (jak to nie będzie Eclipse to się zdziwię :)
A co do uczelni: to żadna normalna uczelnia nie uczy wszystkich środowisk i narzędzi, bo one się starzeją w tempie kosmicznym. Masz się nauczyć samemu znajdować i poznawać narzędzia i środowiska tak, żeby w krótkim czasie i poprawnie wydziergać to, co potrzebujesz na danej platformie osiągnąć.
No dobra, może przesadzam - ale jakoś tak wyszło, na na Polidudu tak mnie właśnie nauczyli.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline vethi

  • 39
  • Sprzęt: SPV M3100 -> Toshiba TG01 -> Sony Xperia S
Odp: Programowanie pod linux mobile
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2009, 12:28:23 »
Platforma to maemo jeżeli o to chodzi. Szukam jakiś informacji dla początkujących, od czego zacząć? Znam c++ a na wykładach są opisywane czysto teoretyczne podstawy.

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Programowanie pod linux mobile
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2009, 10:10:08 »
W kwestii maemo zaczynasz od przejrzenia forum ITT (InternetTabletTalk - forum dla użytkowników i tych, którzy potrzebują pomocy przy pisaniu jak i testowaniu) oraz po prostu maemo.org -> Deveopment (materiały instruktażowe też tu są chyba).
Na pewno przyda się podstawowa wiedza z zakresu działania systemu operacyjnego typu unix.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: Programowanie pod linux mobile
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2009, 10:14:26 »
Platforma to maemo jeżeli o to chodzi. Szukam jakiś informacji dla początkujących, od czego zacząć? Znam c++ a na wykładach są opisywane czysto teoretyczne podstawy.

jesli znasz troche angielski to proponuje jednak zaczac min od tego : http://maemo.org/development/
pozdrawiam
Jachu