Karty SD

  • 7 Odpowiedzi
  • 3549 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dawk

  • ***
  • 323
Karty SD
« dnia: Luty 10, 2004, 15:48:28 »
Czy to prawda, że nie da się używać w żaden sposób kart SD na linuxie?

Palmtop to IPAQ 3850.

Może jakiś wymuszony tryb pracy jako MMC? Nie interesują mnie SDIO.

Karty SD
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2004, 10:53:00 »
hmmm,  co prawda ja mam Zaurusa, ale z moja kartą linux nie miał żadnych problemów.
mam karte pamięci 256Mb Dane-Elec

*

Offline dawk

  • ***
  • 323
Karty SD
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2004, 20:25:21 »
no tak, bo zaurus nie ma kodu open source i sharp udostępnia obsługę SD, natomiast ze względu na restrykcje licencyjne karty SD podobno nie działają na innych kieszonkowych dystrybucjach linuxa z otwartym kodem źródłowym... niestety nie wiem czy to tylko teoria, czy praktyka...

Karty SD
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2004, 22:13:11 »
A skad kolegi informacje ze nie ma takiego softu na Z?
Moze zle rozumiem wypowiedz, ale na Zaurusa jak najbardziej jest dystrybucja pochadzaca ze srodowiska wolnego oprogramowania (www.openzaurus.org). Sa owszem komercyjne wersje softu, takze pochodzace od firm innych niz Sharp.
Co wiecej system doskonale radzi sobie z kartami SD - sam mam na takiej karcie postawionego Linuxa jak na dysku co daje mi cala pamiec Zaurusa do uzywania do moich celow. Nie wiem skad plotka ze karty SD nie sa obslugiwane...

PS
Mam m.in. Zaurusa 5500 i karte SD 128 Pretec.

*

Offline dawk

  • ***
  • 323
Karty SD
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2004, 23:49:27 »
plotka? hmm informacja z www.handhelds.org wszedzie podkresla sie, ze dystrybucje z otwartym kodem nie obsluguja SD, z zaurusem nie wiem jak jest, ale byc moze driver do SD jest w binarce dostepny tylko? jezeli jest jednak jego zrodlo, tzn. ze prawie na pewno mozna go skompilowac i dla innych dystrybucji...

Karty SD
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2004, 09:40:47 »
potwierdzam słowa outlaw'a. ja też mam OpenZaurus'a, ktory jest systemem wolnym i nie mam problemów z moją kartą SD.

*

Offline dawk

  • ***
  • 323
Karty SD
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2004, 15:54:12 »
ale zaraz, zaraz chyba sie nie rozumiemy, bo:
a/ nie chodzi o darmowe oprogramowanie, tylko o oprogramowanie z otwartym kodem zrodlowym, a openzaurus takowego nie ma, albo mnie nie udalo sie go znalezc
b/ openzaurus nie chodzi na ipaq, wiec raczej pytam uzytkownikow familiara, czy tam da sie uzywac SD

Karty SD
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2004, 19:39:42 »
Nie jestem na 100% pewien, ale jak w grudniu chyba szukalem informacji o tworzeniu swojej kompilacji systemu na Zaurusa to w opisie procedury znajdowala sie informacja skad wziac zrodlo. Poszukam i dam znac ale poniewaz szukasz info bardziej dla siebie przydatnego to moze zobacz tu:
http://www.yargybot.com/Familiar/MMCFilesystem.html
Jest tam przepis na uzywanie karty SD i to w dosc zaawansowany sposob, czyli jednak mozna :) Jak sprawdzisz czy to dziala to pusc tu post zeby nastepni szukajacy odpowiedzi na podobne pytanie mieli pelen obraz nt tego czy sie da czy nie.
Ja niestety nie mam warunkow sprzetowych zeby to zweryfikowac (nie mam iPaq'a).