HTC TyTn LInux

  • 10 Odpowiedzi
  • 4417 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HTC TyTn LInux
« dnia: Maj 13, 2007, 16:30:04 »
Witam
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem HTC TyTN (MDA Vario II kupiony w salonie Ery)
Czy udało się komuś zainstalować na takim sprzęcie Linuxa.
Jeśli tak to prosiłbym o w miarę szczegółowy opis w jaki sposób to zrobić.
Proszę o nieodsyłanie mnie do angielskojęzycznych stron (słabo u mnie z tym językiem).
z góry dziękuję za pomoc.

*

Offline major

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Vario II
Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2007, 09:22:14 »
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Hermes_Linux

Na tej stronie znajdziesz wiele informacji na tematy związane z HTC.

edit: Of koz nie przeczytałem całego posta...

Linux jest i bootuje się na TyTN'ie ale niestety nie robi nic więcej. IMO jeszcze daleko do funkcjonalnej dystrybucji.

W tym poście znajdziesz kernel, który daje się uruchomić:
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1224196&postcount=66
zaś cały topic dotyczy właśnie linuxa na TyTN'ie.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2007, 09:57:03 wysłana przez major »
--
Michał
Eten M500 -> Fossil Abacus -> MDA Vario II

Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2007, 12:43:39 »
Dzięki
z linka który mi podałeś, wnioskuję że prace nad dystrybucją na TyTn trwają i muszę się uzbroić w cierpliwość.

*

elektryk

Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2007, 12:47:51 »
heh. to moze potrwac i tez moze z tego nic nie wyjsc. jezeli zalezy ci na pda z linuxem to moze jakis zaurus linuxowy bedzie ok. w koncu tytn nie jest jedyny.

*

Offline major

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Vario II
Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2007, 14:39:45 »
Możesz nawet sam wesprzeć szeregi developerów i hackerów pracujących nad uruchomieniem linuxa na TyTN'ie ;)

Można wiedzieć czemu chcesz mieć linuxa / nie mieć windowsa ? IMO winda na TyTN'ie sprawuje się nieźle, poza może paroma wyjątkami.
--
Michał
Eten M500 -> Fossil Abacus -> MDA Vario II

Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2007, 14:38:57 »
Żeby wesprzeć kolegów pracujących nad dystrybucją jestem za cienki.

Dlaczego Linux?
Na PC używam Linuxa( Ubuntu) i windowsa pół na pół (niestety znaczna część programów którymi się posługuję jest tylko po d windę.
Vario urzywam w 80% do rozmów, 10% Automapa, 10% pasjans.
1.  Nie lubię Billa i jego polityki
2.  Uważam że Linux jest co najmniej 1000 razy lepszy.
3.  Nie przepadam za pirackimi programami a kupować orginały to trochę szkoda mi kasy
4.  Chcę po zainstalowaniu Linuxa zainstalować Apache i pokazywać "zagorzałym zwolennikom windy" że nie trzeba windowsa 2003 i nie wiadomo jakiego sprzętu żeby mieć serwer WWW.  Nazwijmy to propagowaniem słusznego systemu.
Nie zapomnę jak kiedyś fanowi małych miękkich rzeczy odpaliłem Ubuntu a na drugim PC kazałem wpisać moje IP jego mina mówiła wszystko.  Już nawet nie prosiłem go żeby pokazał mi na "najlepszym systemie" to samo :-D

 

*

Offline major

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Vario II
Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2007, 16:25:46 »
No tak, tylko że TyTN'owy linux ma raczej znikomą przewagę skoro nie istnieje. Oczywiście mówię o funkcjonalnym linuxie - tego, że jakiś kernel się odpala nie można nazwać systemem operacyjnym.

Przyznam, że i ja czekam na linuxa na TyTN'a, ale pewnie do czasu kiedy się pojawi zdążę zmienić sprzęt przynajmniej raz. Będę pesymistą: IMO minie więcej niż rok zanim jakiś użyteczny linux ruszy na TyTN'ie.
--
Michał
Eten M500 -> Fossil Abacus -> MDA Vario II

Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2008, 14:30:45 »

.............
2.  Uważam że Linux jest co najmniej 1000 razy lepszy.

Uzasadnij :D
.........................
Cytuj
4.  Chcę po zainstalowaniu Linuxa zainstalować Apache i pokazywać "zagorzałym zwolennikom windy" że nie trzeba windowsa 2003 i nie wiadomo jakiego sprzętu żeby mieć serwer WWW.  Nazwijmy to propagowaniem słusznego systemu.

Nudzi mnie już ciągłe powtarzanie przez wszystkich oklepanych, niczym nieuzasadnionych teorii. Takie opinie tworzą fałszywy obraz i nie mają nic wspólnego z prawdą.

W moich projektach występują różne systemy operacyjne i uważam, że każdy jest w czymś dobry i niedobry. Ok, masz rację. Ja również na serwer www preferuję Apache działającego pod Linuxem (jak najprostsze środowisko, pozbawione potencjalnych bug'ów wynikających z działania mnóstwa niepotrzebnych usług). Ale nie mów mi, że postawisz z pomocą Samby kontroler domeny, który funkcjonalnością dorówna Active Directory :)


*

Offline KamilloPL

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA VARIO II
Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2008, 16:48:29 »
mi się zdaje że i tak ludzie nie przekonają się do linuxa ... nie wiem jak to jest ale zdaje mi się że sporo serwerów jest robionych przez oprogromowanie z microsoftu...

*

Offline stenMK2

  • *
  • 76
  • Sprzęt: skype
Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:59:43 »
skąd sciagnąć gumstix czy coś takiego ??? bo linux.txt mam.....

*

Offline stenMK2

  • *
  • 76
  • Sprzęt: skype
Odp: HTC TyTn LInux
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2008, 15:21:11 »
Udało się w ogóle komus z was zainstalowac linuxa na hermesie ??
Da ktos instrukcje po polsku bo translate googlowski jest do kiczu.  :ok: :O~ :O~ :O~