angstrom pliki i inst

  • 11 Odpowiedzi
  • 7051 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
angstrom pliki i inst
« dnia: Czerwiec 24, 2009, 13:43:49 »
Może ktoś opisać jakie pliki są potrzebne aby to zainstalować i ogólnie opisać całą instalację?

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2009, 19:30:13 »
Może ktoś opisać jakie pliki są potrzebne aby to zainstalować i ogólnie opisać całą instalację?

A na jakim urządzeniu Jasnie Pan sobie angstoma życzy?

1. wybrać urządzenie z dostepnych typów tutaj:
http://www.angstrom-distribution.org/releases/2007.12/images/

2. pobrac pliki base (starczy na zainstalowanie systemu) plus jakies aplikacjonesy czyli pliczek x11, minimalist lub opie lub super oszczedne console.

Opis instalacji zalezy od urzadzenia. zazwyczaj w base image jest nie tylko sam image ale i jakies narzedzie instalujace i krotki opis wraz z linkami do stronek z pelniejszym opisem.

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2009, 21:34:34 »
dzieki ptoki. Tą stronkę już widziałem tylko chodziło mi o to
2. pobrac pliki base (starczy na zainstalowanie systemu) plus jakies aplikacjonesy czyli pliczek x11, minimalist lub opie lub super oszczedne console.
Już pobieram. A potrzebny jest ten boot? I jeszcze 1 sprawa. Jak wygląda i jak się sprawuje x11 i minimalist i czym się różnią od opie?

ps palmtop to hx4700

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2009, 00:00:22 »
Nie baw się, cały ram zajęty po starcie, nie ma sensu...

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2009, 11:42:15 »
Kajetan jak tak mowisz to nie bede nic robil ale jakbym mial 128 mb ramu? Jeśli możesz to odpowiedz na moje pytanie. I czy ruszy angstrom na 128 mb?

ps przymierzam się do zwiększenia pamięci. Nie wiem czy na pewno to wypali ale jakby...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2009, 12:24:58 »
Nie wiem czy ktokolwiek z 128 ramu testował na hx4700. Na universalu na przykład musieli przepisać całą procedurę wybudzania z suspendu...

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2009, 15:49:34 »
dzieki ptoki. Tą stronkę już widziałem tylko chodziło mi o to
2. pobrac pliki base (starczy na zainstalowanie systemu) plus jakies aplikacjonesy czyli pliczek x11, minimalist lub opie lub super oszczedne console.
Już pobieram. A potrzebny jest ten boot? I jeszcze 1 sprawa. Jak wygląda i jak się sprawuje x11 i minimalist i czym się różnią od opie?

ps palmtop to hx4700

Boot pewnie potrzebny bo tam bedzie jaderko i pare dodatkowych pliczkow ale to zalezy od metody instalacji, duzo zalezy od samego sprzetu, ja windowsianych pda w łapie w zyciu nie mialem wiec nie pomoge.

X11 od opie rozni sie interfejsem graficznym.
W x11 masz "normalne i-X-y" i adekwatne temu aplikacje (wiekszosc to normalne rekompilacje softu z desktopa tyle ze troche poprzycinane albo starsze wersje)

opie to inny GUI ktory teoretycznie jest lzejszy (zbudowany na bibliotekach QT trolltech-u) ale aplikacje na niego pisane nie bedza dzialac na iXach i odwrotnie iXowe nie zadzialaja na gui opie. Mozna sobie skonfigurowac oba i sie miedzy nimi przelaczac tak jak na desktopie ctrl-alt-F-ileśtam ale to zzera memorke.

Na moim zaurusie z 64MB ram angstrom, debian, wszelkie inne iXowe chodza wolno. Dystrybucja oparta na czyms w rodzaju opie (starsza wersja bibliotek QT) - cacko chodzi duzo szybciej ale ma inne problemy (ma juz kilka lat i jaderko 2.4)  wiec standard linux fajny ale w szczegolach ulomny :)

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2009, 12:45:07 »
Dzięki chłopaki za pomoc. A czy nie wiecie czy zanosi się na jakąś aktualizacje angstroma? Ostatnia wersja to chyba 2007! rok. Pracuje ktoś nad tym czy już porzucono ten projekt całkowicie?

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2009, 13:48:58 »
Dzięki chłopaki za pomoc. A czy nie wiecie czy zanosi się na jakąś aktualizacje angstroma? Ostatnia wersja to chyba 2007! rok. Pracuje ktoś nad tym czy już porzucono ten projekt całkowicie?

Pracuja, nawet jeden nasz krajan tam sie mocno udziela ale ten projekt ma rzeczywiscie problemy z prężnością.
Poza tym czesto wersja instalacyjna moze byc stara ape potem apt-em albo aptitude mozna system szybko uaktualnic do calkiem swierzego stanu i doinstalowac mase softu jakiego nie ma w paczce instalacyjnej.


*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2009, 23:24:56 »
a że się tak zapytam gdzie to znaleźć? Jest jakaś strona z tym projektem ale aktualizowanym? bo znalazłem jakąś ale ona coś też chyba wymarła

*

Offline ptoki1

  • *
  • 60
    • http://www.republika.pl/ptoki
  • Sprzęt: treo 180, tungsten W, zauropod sl-c1000
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2009, 16:39:05 »
a że się tak zapytam gdzie to znaleźć? Jest jakaś strona z tym projektem ale aktualizowanym? bo znalazłem jakąś ale ona coś też chyba wymarła

Ale co znależć? źródło dla apt-a?

Stronka http://www.angstrom-distribution.org/ zawiera w sobie namiary na feed-y gdzie leza najświerzsze paczki. A ze nie sa najświerzsze w ujęciu globalnym to inna sprawa. W angstromie jest duzo pakietow (czesc nie dziala na wszystkich urzadzeniach) ale nie wszystkie a te ktore sa nie zawsze sa na berzaco aktualizowane. Chlopaki (w sumie nawet nie wiem ilu ich jest) poswieceja tej dystrybucji swoja czas za darmo (tak mi sie zdaje) i ich celem jest najpierw zaportowanie pakietu potem sprawienie zeby dzialal na wszystkich architekturach a dopiero potem zeby sie sam aktualizowal.

Napisz w czym jest problem i jaka jest twoja potrzeba. :)

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: angstrom pliki i inst
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2009, 18:02:33 »
Chodziło mi o te uaktualnienia ale już wiem wszystko. Dzięki.