LG Nexus 5 - problem z internetem przez GSM i WIFI

  • 0 Odpowiedzi
  • 22125 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Mishuggah

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • wino... kobiety... i śpiew
    • Mish@Facebook
  • Sprzęt: LG Nexus 5 (Android M rooted)
LG Nexus 5 - problem z internetem przez GSM i WIFI
« dnia: Listopad 09, 2015, 10:52:36 »
Witam.

Posiadam LG Nexus 5 (z Androidem 6.0, zrootowany przez Nexus Root Toolkit). Otóż od paru dni obserwuję problem z działaniem internetu (tak po WiFi, jak również po LTE/3G) - nadmienię, że w ostatnim czasie nie robiłem kompletnie nic z ustawieniami telefonu, nie instalowałem niczego specjalnego.

Działają aplikacje typu Facebook, Messanger, Gmail, Mobilet i inne, Speedtest również pokazuje, że Internet działa, natomiast przy kontrolce zasięgu świeci się wykrzyknik, a Internet w przeglądarce nie działa. Sytuacja nie zmienia się również, gdy włączam WiFi. Nie mam zaintalowanych żadnych specjalnych zabezpieczeń (oprócz Norton Mobile - wyłączenie, usunięcie danych nic nie daje). Nie pomaga również wyłączenie i włączenie transmisji danych, restart, czy tryb samolotowy. Internet pojawia się jednak dość "randomowo" (czasem znika wykrzyknik, przeglądarka działa, a ja się cieszę... jednak tylko przez chwilę)

Zdurniałem... czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją? Na szczęście Yanosik działa OK :

Być może będzie konieczność przywrócenia ustawień fabrycznych (a następnie przywrócenie wszystkiego przez Titanium Backup), jednak wolałbym tego uniknąć, w miarę możliwości.

Połączone: Listopad 09, 2015, 13:03:29
Przysiadłem do tematu, pokombinowałem i zrobiłem, także temat teoretycznie do zamknięcia, ale może komuś się informacja przyda.

Przeinstalowałem stockowy system przez ADB, przy czym w pliku flash-all.bat usunąłem atrybut "-w", odpowiedzialny za wipe'a. Dzięki temu został nadpisany nowy system bez usuwania danych z telefonu. Póki co, odpukać, działa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2015, 13:03:29 wysłana przez Mishuggah »
wino... kobiety... i śpiew