problem z wysłaniem wiadomości

  • 11 Odpowiedzi
  • 4295 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline m-ra

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
problem z wysłaniem wiadomości
« dnia: Listopad 29, 2009, 00:33:27 »
Witam.
Mam problem z wysłaniem wiadomości z poziomu manili mianowicie: naciskam kontakty na stronie głównej, otwiera się 15 kontaktów ulubionych, wybieram jeden z nich naciskając na fotografię, przechodzę do następnego ekranu i tam mogę wybrać jedną z trzech możliwości:
1. połącz z telefonem komórkowym  
2. wyślij wiadomość
3. edytuj kontakt
1 i 3 działa bez problemów natomiast gdy nacisnę "wyślij wiadomość" napis zostaje podświetlony ale nic więcej się nie dzieje.
Czy macie tak samo?  Może znacie jakieś rozwiązanie tego problemu?


52 osoby przeczytały ten post i żadna nie odpowiedziała na pytanie: Czy macie to samo? Czyżby to byli wirtualni właściciele HD2? A może ciężko jest przycisnąć paluchem parę razy na telefonie i odpisać na proste pytanie? Żal
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2009, 12:51:02 wysłana przez m-ra »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2009, 13:01:50 »
Może wszyscy (jak np. ja) mają ulubione podpięte od razu z opcją dzwonienia i nie chce im się dodawać nowego?

Nieważne, sprawdziłem: u mnie się tak nie dzieje. Klikam wyślij wiadomość i otwiera się okno tworzenia smsa. I nie znam rozwiązania.
Coraz bardziej za to zadziwia mnie to, że każdy ma inny problem z tym samym sprzętem z tym samym oprogramowaniem. Magia. Może jednak nie mamy tego samego OS?
Mój: 5.2.21864 (21864.5.0.81)
Manila 2.5.19202525.2
ROM: 1.43.479.2 (70124) WWE

*

Offline m-ra

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2009, 13:15:10 »
Vonsky dzięki za szybką odpowiedź. Mój OS jest identyczny jak Twój i Manila również, różnica jest w romach - mój:
1.43.405.1 (70124) WWE.

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2009, 13:46:14 »
vonski jak mam dokladnie taki sam rom jak ty

*

Offline williamsf1

  • *
  • 53
  • Sprzęt: Loox n560 / Samsung Omnia / HTC Leo / Desire HD
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2009, 19:39:09 »
Przytrzymaj skrót /wyślij/  dłużej - dwie trzy sekundy - u mnie wtedy wysyła.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2009, 20:00:03 »
Gwoli scislosci jak wcisne fotografie w ulubionych kontaktach to od razu wykonywane jest polacznie telefoniczne, dopiero jak wybiore podpis pod zdjeciem to pojawiaja sie opcje, ktore opisujesz. Tak jest przynajmniej u mnie i nie mam problemu z przejsciem do trybu wysylania wiadomosci.
Wersje oprogramowania mam taka jak Vonski.

*

Offline niedzwiedz

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (LEO), Asus Prime
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2009, 20:11:22 »
Mam taki sam soft jak vonski, czyli z polskiej dystrybucji HTC. Niestety wysyłanie SMS-ów nie działa. Mam orange. Może ktoś wie jak pomóc?

Poprawka
Jak wsadziłem kartę Plusa, to zadziałało od razu. Nie działa na Orange. Podczas automatycznej konfiguracji SMS nie wpisało centrum SMS. Co prawda sprawdziłem w starym telefonie i wpisałem ręcznie +48501200777, ale tez nie wysyła SMS-ów. Czy ktoś wie dlaczego?

« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2009, 21:14:13 wysłana przez niedzwiedz »
------------
pozdrawiam
niedzwiedz

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2009, 21:15:33 »
Mam taki sam soft jak vonski, czyli z polskiej dystrybucji HTC. Niestety wysyłanie SMS-ów nie działa. Mam orange. Może ktoś wie jak pomóc?

Poprawka
Jak wsadziłem kartę Plusa, to zadziałało od razu. Nie działa na Orange. Podczas automatycznej konfiguracji SMS nie wpisało centrum SMS. Co prawda sprawdziłem w starym telefonie i wpisałem ręcznie +48501200777, ale tez nie wysyła SMS-ów. Czy ktoś wie dlaczego?




ja tez mam w orange i u mnie wysyła, bez problemu, wiec nei sadze ze to wina operatora

*

Offline niedzwiedz

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (LEO), Asus Prime
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2009, 21:20:21 »
Kaudii, a możesz sprawdzić numer centrum SMS w ustawieniach -> sterowanie bezprzewodowe -> telefon -> poczta głosowa wiadom. tekstowa -> centrum obsługi wiadomości SMS.
------------
pozdrawiam
niedzwiedz

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2009, 21:24:14 »
+48501200777

*

Offline m-ra

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2009, 22:03:46 »
Gwoli scislosci jak wcisne fotografie w ulubionych kontaktach to od razu wykonywane jest polacznie telefoniczne, dopiero jak wybiore podpis pod zdjeciem to pojawiaja sie opcje, ktore opisujesz. Tak jest przynajmniej u mnie i nie mam problemu z przejsciem do trybu wysylania wiadomosci.
Wersje oprogramowania mam taka jak Vonski.

W moim telefonie niezależnie czy przycisnę fotografię czy też podpis pod nią w obu wypadkach pojawiają się te opcje. Próbowałem dłużej przytrzymywać napis "wyślij wiadomość" i dalej to samo. Zaczynam  żałować że wziąłem ten telefon. Zdjęcia z różową plamą, soft z bugami.Ehhh....

*

Offline Marek.S

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Volvo. for life
    • Album
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: problem z wysłaniem wiadomości
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2009, 22:44:20 »
Boście się, Panowie szlachta, tej manili czepili. Przecież to kila. Pobawiłem się godzinę, dziecku pokazałem animacje pogody i wyłączyłem. Jak na Blackstone, używam Spb Mobile Shell i się problemy skończyły. A możliwości konfiguracji i dopasowania do swoich potrzeb, to w porównaniu do htc sense jak ferrari przy maluchu. Przecież poza tymi animacjami i wodotryskami to software'owa prostytucja. Takiego przerostu formy nad treścią, jak w manili to naprawdę chyba jeszcze nie widziałem... Nie żebym był zwolennikiem tekstowego, DOS-owego interfaceu, stabilnego jak skała. Też lubię, jak ładnie wygląda. Ale jakaś równowaga między look & feel i funkcjonalnością i niezawodnością powinna być.
Długa historia: (2004) Asus A730 > HP hx4700 > HP hw6910 > Mio A701 > HTC Touch Dual > HTC HD > HTC HD2 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note (2012)